Zaloguj się, aby obserwować  
sfor

Might & Magic IX

22 postów w tym temacie

CD-Projekt wydał tę grę. Jednak, nie jestem w stanie znaleźć tego tytułu na liście gier.
Co się stało? Czy CD-Projekt wyparł się tej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2005 o 22:52, sfor napisał:

CD-Projekt wydał tę grę. Jednak, nie jestem w stanie znaleźć tego tytułu na liście gier.
Co się stało? Czy CD-Projekt wyparł
się tej gry?

Możliwe że wycofali się z dystrybucji z powodu braku zainteresowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 00:55, Monastor napisał:

Sfor-> Nie trać czasu na MM9... naprawdę nie warto :/
Lepiej załatw sobie szóstkę albo jeszcze lepiej siódemkę ;)


Ósemka też jest w porządku, można mieć w drużynie smoka, trolla, wampira, mrocznego elfa albo minotaura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem (czytaj: ukończyłem) już w M&M 6, 7 i 8.
Jako fan serii dołączyłem do kolekcji M&M 9.

Problem w tym, że wersja pocchodząca z CD-ACTION nie posiada instrukcji, a wersji pudełkowej kupić już nie można. Znalazłem poradnik, nie posiada on jednak pełnej dokumentacji.

Myślę, że wydanie M&M 9 w wersji kosztującej ok 20zł, z instrukcją w formie pliku PDF na nośniku ma spore szanse na zapełnienie luki rynkowej.

A może, sprzedaż samej instrukcji za wirtualne pieniądze?

Mogę jeszcze poszukać M&M 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem grę po raz pierwszy.

Czy niedokończone wypowiedzi napotkanych osób to normalny objaw?
Wszystkie teksty są ucięte. Jedne mają uciętą samą końcówkę, w innych widać tylko część pierwszego wyrazu.

Jeżeli tak ma wyglądać cała gra, to lepiej już teraz zrezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, "Might & Magic IX" jest grą niemal całkowicie spartoloną. Aż serce mnie rozbolało jak zobaczyłem zmiany, które wprowadzono w tej części - wszystkie były do niczego. Oprócz tego dodać należy, że produkt został wydany stanowczo przedwcześnie i jest niedopracowany, a od rożnego rodzaju błędów aż się roi. Częste zawieszanie się( zwłaszcza podczas przerywników filmowych) to jeden z wielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja wydana przez CD-ACTION pochodzi z CD-PROJEKT i ma numer wersji 1.2
Do tej pory nie zauważyłem żadnych krytycznych błędów powodujących zawieszenie gry. Jednak dialogi z NPC to koszmar. Na ekranie ukazują się jedynie fragmenty wypowiedzi.

Czy mójproblem jest przypadkiem odosobnionym, czy wszyscy tak mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 12:34, sfor napisał:

Wersja wydana przez CD-ACTION pochodzi z CD-PROJEKT i ma numer wersji 1.2
Do tej pory nie zauważyłem żadnych krytycznych
błędów powodujących zawieszenie gry. (...)


Tyle, że ja grałem w pierwszą wersję gry ( kupiłem zaraz po premierze) i ta często mi się zawieszała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesujące....

Zainstalowałem M&M 9 na innym komputerze. Dialogi są wyświetlane prawidłowo.
Nie jest to dla mnie rozwiązanie problemu, gdyż "drugi" komputer jest stanowczo zbyt wolny. Ale wygląda na to że problemem dialogów da się jakoś rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 16:47, sfor napisał:

Interesujące....

Zainstalowałem M&M 9 na innym komputerze. Dialogi są wyświetlane prawidłowo.
Nie jest to dla mnie rozwiązanie
problemu, gdyż "drugi" komputer jest stanowczo zbyt wolny. Ale wygląda na to że problemem dialogów da się jakoś rozwiązać.

Eech... kolejny męczennik MM9 :(

Daj sobie spokój... Gra nie jest warta Twoich wysiłków w jej uruchamianiu. Znudzi ci się szybko. Świat jest pusty, chodzi się tylko wytyczonymi ścieżkami, walki są niemiłosiernie schematyczne, fabuła... fabuła jest słabsza niż w poprzednich MM, poza tym gra odpycha, zanim gracz zdoła się w nią zagłębić.
Niektóre dungeony są niezłe, muzyka jest fajna, ale cała reszta (od ekwipunku, po grywalność) to tragedia.

Podsumowując moje doświadczenia z grą... Jedynym sensownym powodem do kupna MM9 jest ekstrakcja plików muzycznych z folderów gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Mam takie pytanko zwiazane z quest''em dotyczącym zdobycia Zwieńczenia Porządku. Ma je Thorir Gęba (Guberland - Festyn) i wymieni na wygrane z poszczególnych konkursów. I mam problema ze zdobyciem drewnianego miecza (wygrana w konkursie lódek <BOLS??:>). W Guberlandzie tego konkursu raczej ni widu ni słychu.. Więc poszedłem do Thjorgardu do cyrku. Tam takowa zabawa jest tyle, że za Chiny Ludowe nie da się wygrać (nie licząc lódki z czarnym żaglem, ale prowadząc ją nic się nie zdobywa... w ogóle to po co ona??). No i jest to Big Problema, bo blokuje następne quest''y. Robię cosik źle (pozostałe nagrody mam)? Proszę o podpowiedź... Bo oszaleję, a w tym tygodniu cztery kolokwia mnie czekają :D Pozdrowiam wszystkich Forumowiczów!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... Wydawało mi się że nagrody były losowe w Guberlandzie... To było tuż przed tym jak przestałem grać :)

Sprawdź na www.flamestryke.com ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 19:40, SNGT napisał:

Hej! Mam takie pytanko zwiazane z quest''em dotyczącym zdobycia Zwieńczenia Porządku. Ma je Thorir Gęba (Guberland - Festyn)
i wymieni na wygrane z poszczególnych konkursów. I mam problema ze zdobyciem drewnianego miecza (wygrana w konkursie lódek
<BOLS??:>). W Guberlandzie tego konkursu raczej ni widu ni słychu.. Więc poszedłem do Thjorgardu do cyrku. Tam takowa
zabawa jest tyle, że za Chiny Ludowe nie da się wygrać (nie licząc lódki z czarnym żaglem, ale prowadząc ją nic się nie
zdobywa... w ogóle to po co ona??). No i jest to Big Problema, bo blokuje następne quest''y. Robię cosik źle (pozostałe
nagrody mam)? Proszę o podpowiedź... Bo oszaleję, a w tym tygodniu cztery kolokwia mnie czekają :D Pozdrowiam wszystkich
Forumowiczów!!



Słuchaj w 9 przestalem grac jeszcze po tych wczesniejszych wakacjach czyli gdzies 1,5 roku temu. ALE!! jesli dobrze pamietam to te lodzie byly banalna sprawa, oczywisice u mnie. Zawsze wszyscy z teamu maja umiejetnosc taka jaka jest "luk" =D i raze wszystkim taka metode zastosowac. A potem gdy scigalem sie lodziami to zasypywalem ja gratem strzal dzieki czemu zadna z przeciwnyh lodzi nie doplynela do sirodka a ja juz wygrywalem ;] (aby wygrac nie nalezy caly czas trzymac przycisku strzalu, tylko klikac. Gdy raz trafisz lodz zaczekaj az zwolni lub kompletnie stanie w miejscu wtedy bardzo szybko oddaj kolejny strzal i tak az do mety). Zaciolem sie na samym koncu gry (tak mi sie wydaje =D) Mialem juz wszystkie questy z glowy... zostal tylko jeden badziewny, Ta babcia co na samym poczatku jest w chacie cos ci tam pomaga a ty w zamian musisz w przyszlosci wykonac dla niej przysluge. I wlasnie nadszedl ten czas splacenia dlugu.... wygranego miska musailem przekazac jej corce ALE ZA CH...INY nie moglem jej znalezc. Osobiscie podobala mi sie 9, ale znaczniej 8 ^^. Jeszcze nie mialem zaszczytu zagrac w legendarna 6 ale sie przymiezam :>.

Gdy zjednoczylem wszystkich Jarlow nastapila sytuacja ktora mnie zdenerwowala :/ jesli nie chce poznac sytuacji ktora sie wydarzyla to lepiej nie czytaj dalej =D


Pozdro i mam nadzieje ze uda ci sie przejsc dalej =D i powiadomic mnie gdy wykonasz zlecenie od tej babci ^^


Ta laska juz nie wiem jak ona ma, wepchnela noz swojemu wielbicielowi, temu co nam listy kazal nosic, truszku sie zdenerwowalem bo nadarmo wykonywalem wszystkie questy zwiazane z jego przylaczeniem sie do przymieza.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 19:18, malpka napisał:

Jeżeli szukasz instrukcji do MM IX to:

http://www.replacementdocs.com/download.php?view.683

a jeżeli potrzebujesz też
mapę to:

http://www.replacementdocs.com/download.php?view.684


Dziękuję za link do instrukcji. Pozwoliła mi lepiej zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi.

Problemy z dialogami rozwiązały się same!!??. Nie wiem skąd się wzięły, ani z jakiego powodu ustąpiły. Ważne jest to że gra działa prawidłowo.

Gra jest zupełnie inna niż poprzednie wersje. Bezpośrednie porównanie do wersji 6, 7 i 8 jest więc nie na miejscu. Osobiście najlepiej bawiłem się grając w M&M 7. (Była to pierwsza wersja M&M, w którą grałem)

"Legendarna" wersja 6 jest faktycznie świetna. System rozwoju bohaterów jest w niej prostszy, niż w wersjach późniejszych. Bardzo rozbudowana fabuła jest jednak na doskonałym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko idzie dobrze z jednym wyjątkiem. Nie wiadomo jakich przedmiotów może używać postać. W dokumentacji brak jest stosownych informacji.

Teoretycznie stopień Eksperta w zbroi powinien dać możliwość używania kolczugi. Mój krasnolud nie chce jednak jej używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 13:56, sfor napisał:

Wszystko idzie dobrze z jednym wyjątkiem. Nie wiadomo jakich przedmiotów może używać postać. W dokumentacji brak jest stosownych
informacji.

Teoretycznie stopień Eksperta w zbroi powinien dać możliwość używania kolczugi. Mój krasnolud nie chce jednak
jej używać.

Eksperta w jakiej zbroi???
Nie pamiętam już za dobrze... chodzi Ci o to, że przy wytrenowaniu jakiejś innej umiejętności można nosić kolczugę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 19:09, Monastor napisał:

Eksperta w jakiej zbroi???
Nie pamiętam już za dobrze... chodzi Ci o to,
że przy wytrenowaniu jakiejś innej umiejętności można nosić kolczugę?


Zgodnie z opisem umiejętności Zbroja, posiadając tytuł eksperta w tej umiejętności niektóre postacie mogą nosić kolczugę. Moje akurat nie mogą. A więc, kiedy postać może nosić kolczugę i od czego to zależy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 23:19, sfor napisał:

> Eksperta w jakiej zbroi???
> Nie pamiętam już za dobrze... chodzi Ci o to,
> że przy wytrenowaniu jakiejś innej
umiejętności można nosić kolczugę?

Zgodnie z opisem umiejętności Zbroja, posiadając tytuł eksperta w tej umiejętności
niektóre postacie mogą nosić kolczugę. Moje akurat nie mogą. A więc, kiedy postać może nosić kolczugę i od czego to zależy?

MM9, tak...
Poszperam jutro... Zobaczę jak jest u mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować