Zaloguj się, aby obserwować  
fallout22

dark messiah of might and magic , lepszy od gothic 3??

76 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2007 o 12:50, fallout22 napisał:

witam wszystkich fanow dark messiah of might and magic i fanow gothic 3 .
Jak myślicie która z tych gier jest lepsza ??
CZEKAM NA CIEKAWE UZASADNIONE WYPOWIEDZI


Grałem w obie gry i oczywistym jest że DM ma ogromną przewagę nad G 3.

Reszta wypowiedzi jest uzupełnieniem posta Mistic-a:

G 3 jest kolejną grą powstałą tylko po to, aby wyłudzić pieniądze, w oparciu o legendarny tytuł. Nikt sie nie przejmował płynnością działania, ani balansem między wydajnością, a wymaganiami. Prawdopodobnie firma pisząca gothica bardzo obawiała się konkurencji ze strony innego tytułu, dlatego wypuściła na rynek produkt niedokończony i niesprawdzony, byle tylko uprzedzić oponenta.

W dodatku G 3 nie ma nawet wstawek filmowych jako takich. Messiah posiada pełnowymiarowe, krótkie przerywniki filmowe, których nawet studio efektów specjalnych Lucasa by się nie powstydziło.

Poza tym bohater Gothic 3 jest personą pustą (dalej mimo trzeciej części cyklu), który ma kumpli, ale nic poza tym. Sareth jest bohaterem posiadającym barwę, nie tylko znającym miłość (kocha Leenę), ale też i te gorsze uczucia.

Pozdrawiam

PS: Szkoda że podczas przemiany, dysponujemy tylko rękami i ogonem Xany, a reszta ciała dalej należy do Saretha;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 12:06, Infes napisał:

Popieram,Dark Messiash to calkiem co innego niz Gothic,ale jesli ma sie porownac to wybral
bym Gothica(choc jestem fanem) to Gothic ma swietne Soundtracki za ktore podziwiam go no i
ta niesamowicie wciagajaca fabula.



NO właśnie Gothic to jest, było i zawszę będzie studnia FABUŁY!!! W Dark Messiah fabułe można pominąć i skupić się na nawalance z pomarańczowymi orkami ( W sumie ciekawe odejście od stereotypów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać co warto kupować Dark messiah of might and magic czy Two Worlds chciałbym wybrać jedną tylko nie wiem którą, oby dwie mi się podobają. Piszcie która gra lepsza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 17:22, Bifur napisał:

Chciałbym się zapytać co warto kupować Dark messiah of might and magic czy Two Worlds chciałbym
wybrać jedną tylko nie wiem którą, oby dwie mi się podobają. Piszcie która gra lepsza. :)


Zdecydowanie nie polecam Two World. Bardzo zabugowana, niedopracowana technicznie, drętwe animacje itd. Znacznie lepiej zrobisz kupując Dark Messiah.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie DM jest gorszy od Gothica pod troch edziwnym względem...za to,że nie jest grą RPG,w DM nie da sie wybierać z kim sie chce być,nie można chodzic dokąd sie chce,jest mało umiejętności,ale sytem walki jest wg mnie świetny,jak dla mnie Gothic wyprzedza DM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 17:22, Bifur napisał:

Chciałbym się zapytać co warto kupować Dark messiah of might and magic czy Two Worlds
chciałbym wybrać jedną tylko nie wiem którą, oby dwie mi się podobają. Piszcie która
gra lepsza. :)

Też zależy od tego jaki dobry jest twój komputer , ale moge ci powiedzieć, że zdecydowanie lepiej kupić DM niedawno kupiłem tą grę jestem z niej w pełni zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 13:35, Adamzzz napisał:

Dla mnie ani jedno, ani drugie nie jest dobre. W Dark Messiahu nie podobała mi się ogromna
wręcz brutalność tej gry. W Gothicu 3 bugi tańczą bugi - ługi - a gra wywalała się cały
czas do systemu.

Najlepiej powrócić do klasyki - Morrowind

Nie wiem o co chodzi ci z brutalnością w każdej grze jest jakiś poziom brutalności a akurat w DM jest bardziej rozbudowany mnie tam nie przeszkadza, że krew leje się na całego i lecą głowy. Mi mama pozwala grać w takie gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 22:17, juhyter napisał:

Nie wiem o co chodzi ci z brutalnością w każdej grze jest jakiś poziom brutalności a
akurat w DM jest bardziej rozbudowany mnie tam nie przeszkadza, że krew leje się na całego
i lecą głowy. Mi mama pozwala grać w takie gry


Po prostu czasami ta brutalność jest przesadzona, prywatnie nie lubię takich gier. To, w co Twoja mam pozwala Ci grać, to jedynie twoja sprawa i jakoś dziwnie brzmi chwalenie się tym...

BTW - odpowiadasz na posta sprzed roku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie obydwie te gierki są spoko ale gdyby gothic byłby online tak jak DM to by było spoko ale tak jak mówił juhyter ten system walki... ale prywatnie Wole DM hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to DM o wiele lepszy głównie ze względu na mniejszą ilość bugów, mniejsze wymagania, system walki oraz sam klimat o wiele lepszy niż w G3 więc stawiam na Dark Messiacha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie obie te gry są równie dobre. Wprawdzie grałam tylko w demo Dark Messiah''a, ale gra mimo to bardzo mi się podobała (system walki z kopniakiem na czele ;)). Z drugiej strony Gothic 3 też mi się bardzo podobał (duży świat, ładna grafika, sporo zadań i NPCów). Nie umiem wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem gothica ale cóz po przejsciu Darka Mesjasza mówie ze jest lepszy od gothica i gothic to taki bardziej Hack ''n'' Slash idziesz trzy ciosy i po przeciwniku a w Messiah to co innego nigdy nie wyobrażałem ze taka walka może byc czasami taka trudna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż te dwie gry są zupełnie inne, wg. mnie Darek bije na głowę Gothica3. Po postu gra jest lepiej wykonana i bardziej pasują mi klimaty Might and Magic niż te „Gothicowe”. Tyle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować