Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_of_the_force

Icewind Dale

1409 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2008 o 22:29, Kalejdoskop86 napisał:

> Nie bg trylogy to mod który pozwala grać w bg1 na silniku i zasadach,klasach postaci

> etc z bg2, a także je łączy (kończysz bg1 i automatycznie zaczyna się bg2)
Ach, a ja na modzie grać nie chcę, a słyszałem, że ten, o którym mówimy (co pozwala grać
na silniku z dwójki) sprawia dużo kłopotów wielu ludziom.

pewnie im o tutu chodziło, inny mod podobny do trylogy robiący problemy z modami do bg1/2 (obecnie zresztą już nierozwijany). ps niewiem czy w sadze trylogy nie jest "obowiązkowy", ale to już raczej dyskusja na temat o BG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 22:31, sig. napisał:

pewnie im o tutu chodziło, inny mod podobny do trylogy robiący problemy z modami do bg1/2
(obecnie zresztą już nierozwijany). ps niewiem czy w sadze trylogy nie jest "obowiązkowy",
ale to już raczej dyskusja na temat o BG.

Dobra, jakoś to będzie myślę. Dzięki ci za wszystkie rady i pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tej chwili zainstalowanego IWD, więc podaję fragment pliku ini jak to wygląda w BG2 z wersji EKG (taka jest domyślna ścieżka instalacji dla BG2 na WinVista i takiej użyłem):

[Alias]
HD0:=C:\Program Files (x86)\Bioware\Baldur''s Gate II
CD1:=C:\Program Files (x86)\Bioware\Baldur''s Gate II
CD2:=C:\Program Files (x86)\Bioware\Baldur''s Gate II
CD3:=C:\Program Files (x86)\Bioware\Baldur''s Gate II
CD4:=C:\Program Files (x86)\Bioware\Baldur''s Gate II
CD5:=C:\Program Files (x86)\Bioware\Baldur''s Gate II

I analogicznie powinno to być w pliku ini dla IWD, ale głowy za to nie dam, może są jakieś różnice. Jeśli nie jest od razu, to trzeba samemu ustawić, tak jak pisał sig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 01:02, GanD napisał:

Nie mam w tej chwili zainstalowanego IWD, więc podaję fragment pliku ini jak to wygląda
w BG2 z wersji EKG (taka jest domyślna ścieżka instalacji dla BG2 na WinVista i takiej
użyłem):

[Alias]
HD0:=C:\Program Files (x86)\Bioware\Baldur''s Gate II
CD1:=C:\Program Files (x86)\Bioware\Baldur''s Gate II
CD2:=C:\Program Files (x86)\Bioware\Baldur''s Gate II
CD3:=C:\Program Files (x86)\Bioware\Baldur''s Gate II
CD4:=C:\Program Files (x86)\Bioware\Baldur''s Gate II
CD5:=C:\Program Files (x86)\Bioware\Baldur''s Gate II

I analogicznie powinno to być w pliku ini dla IWD, ale głowy za to nie dam, może są jakieś
różnice. Jeśli nie jest od razu, to trzeba samemu ustawić, tak jak pisał sig.

O! Dzięki bardzo, powinno to pomóc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki. Wczoraj bawiłem się trochę ze znajomym przy IWD i:

Jak grać na Windows Vista w Icewind Dale w trybie multiplayer przez protokół TCP?

Przy rozpoczynaniu sesji (lub dołączaniu się do niej) należy mieć grę uruchomioną w trybie okienkowym, po załadowaniu można już spokojnie wrócić do trybu pełnoekranowego (alt+Enter).

Artefakty graficzne przy GF8800GT i Windows Vista?

Polecam zmienić rozdzielczość gry na 1024x860 (ręcznie w programie konfiguracyjnym). U mnie wszystkie problemy zniknęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest problem, bo nie mogę znaleźć jednej z części do astrolabium u Lerrela. W solucji piszą "Przechodzimy murami do drugiej części budowli i trafiamy do biblioteki. Warto wypożyczyć sobie kilka ksiąg traktujących o elfach. W końcu ktoś nas prosił o zbieranie wszelkich zbiorów, które dostarczą mu jakichkolwiek informacji o tej wspaniałej rasie. Chodzi oczywiście o Orricka w Kuldahar. W międzyczasie, plądrując tą "odnogę" wieży znajdziemy 4tą ostatnią już część zepsutego urządzenia. Do czego nam te części? Odpowiedź znajduje się na szczycie właśnie tej wieży. Astrolabium..". No i fajno, bo ja w tej wieży żadnej części nie znalazłem. Jest biblioteka, jest taki poziom z salami ułożonymi dookoła małej środkowej salki i nic więcej i tam żadnych części nie ma. Gdzie mam szukać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Położenie wszystkich części astrolabium (zaznaczone na obrazkach czerwonymi kropkami):
1) Odcięta Dłoń, poziom I (AR5001) - obrazek 1
2) Odcięta Dłoń, wieża Corellona, poziom II (AR5302) - obrazek 2
3) Odcięta Dłoń, wieża Sheverasha, poziom I (AR5401) - ma go przy sobie Kaylessa
4) Odcięta Dłoń, wieża Solonora, poziom III (AR5203) - obrazek 3

20080619231325

20080619232713

20080619232824

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2008 o 23:29, Xanax napisał:

Położenie wszystkich części astrolabium (zaznaczone na obrazkach czerwonymi kropkami):
1) Odcięta Dłoń, poziom I (AR5001) - obrazek 1
2) Odcięta Dłoń, wieża Corellona, poziom II (AR5302) - obrazek 2
3) Odcięta Dłoń, wieża Sheverasha, poziom I (AR5401) - ma go przy sobie Kaylessa
4) Odcięta Dłoń, wieża Solonora, poziom III (AR5203) - obrazek 3

Dzięki, stary. Nie mogłem znaleźć tego na obrazku 3. Latałem myszką po całej sali, ale tego musiałem nie zauważyć. Dzięki jeszcze raz, bo już mnie to denerwowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłeś znaleźć pojemnika? Jeśli grasz z zainstalowanym dodatkiem Heart of Winter, to pod lewym klawiszem Alt masz podświetlenie wszystkich skrzyń, drzwi i przedmiotów leżących na ziemi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem wreszcie Icewind Dale + Heart of Winter + Trials of the Luremaster. Przez ostatnie 2 tygodnie naginałem niemal codziennie i wczoraj się udało. Lubię takie gry. Nie trzeba za wiele myśleć, chodzi o to, aby wyrzezać sobie drogę przez wrogów i to mi się podoba. Jakbym chciał myśleć, porozwiązywałbym zadania z matematyki. A tu mamy niezobowiązującą sieczkę. Grałem 3 postaci - wojownik, złodziej i mag. Po całej grze z 2 dodatkami miałem u wojownika i złodzieja 30 poziom, a u maga 29, więc postacie były napakowane niemalże max. Cały czas grałem na średnim poziomie trudności, dopiero w twierdzy mistrza wabienia musiałem obniżyć poziom, bo te harpie i wiwerny mnie dobijały. Ogółem trudne były tylko 3 walki. Znaczy one w zamierzeniu miały być najtrudniejsze, ale fakt jest faktem. Po pierwsze wytrącały mi z ręki moją ulubioną taktykę- bijemy jednego, uciekamy z lokacji, leczymy się, wracamy, bijemy jednego, uciek...... i tak dalej :) Walka z mistrzem wabienia była trudna, moja taktyka to uciekanie wojownikiem, mag siecze ogniste kule, ewentualnie palec śmierci, a złodziej zostaje niewidzialny, co by się nie pałętał pod nogami. I pewnie po jakimś czasie by mi się udało, gdybym nie zauważył przypadkiem, że wystarczy rozwalić głównego złego, a inne potwory wyparują :) Drugą trudną walką był oczywiście smok. Taktyka znowu prosta- złodziej siedzi cichutko- wojownik atakuje smoka i ucieka w taki mały róg- tam smok go nie dosięga, tych pomagierów wykończyłem ognistymi kulami i powolutku smoka magicznym pociskiem zajechałem. Problem był taki, że smok czasem wypluwał jakieś lodowe kulki, które raniły mi wojaka, więc powtarzałem to po wielokroć. Jak zostało wojowi tak z 40 punktów życia, dobrałem mu eeeyy, tego szkieleta z długim łapami i rozwaliłem ten klejnot. Ostatnia walka to już standard. Rozwaliłem tych przybocznych, przy okazji zginął mi mag, ale pitolić go. Złodzieja ustawiłem w środku, wykrył mi wszystkie pułapki i rzucał "sztyletem do rzucania", demon gonił wojownika z butami szybkości po okręgu, a złodziej rzucał tym sztyletem. Jak temu demonowi zachciało się "przeteleportować" to ja do niego doskakiwałem z mieczem, raz go ciach i dalej po okręgu. Żmudne, ale się sprawdza. I tak o to z wielkiej piątki RPG (Baldur''s Gate 1 i 2, Icewind Dale 1 i 2, Planescape Torment)zostały mi: ostatnia walka w Baldur''s Gate II (Amelissana i te sprawy), pół Icewind Dale II (skończyłem pod tym klasztorem) i cały P:T, którego nigdzie nie mogę dostać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... i cały P:T, którego nigdzie nie mogę dostać :/

czyli najlepsze na koniec ;] dobrze się stało,bo dzięki temu poprzednie gry wydały Ci się świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 16:40, rutrae napisał:

... i cały P:T, którego nigdzie nie mogę dostać :/



Próbowałeś na allegro?

Trzeba było kupować takie klasyki kiedy były w sklepach :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w moje lapki wpadla saga IWD ;)
Gralem kiedys (ale bez dodatkow), ale warto sobie przypomiec ta wspaniala gre. Jakies ciekawe propozycje odnosnie druzyny? Czy cos sie zmienia wraz z dodatkiem? (mniej miejsca na spanie albo sileniejsi magowie?)
Pewnie pozostane przy standardowym dream team czyli 2 wojow, zlodziej, kaplan i 2 magow, ale moze ktos ma jakies ciekawe pomysly? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmienia się głównie rozdzielczość, wreszcie można ustawić coś powyżej 640x480, na współczesnych monitorach taka rozdziałka już boli:) Ja grałem zawsze łowcą, dwoma wojownikami, złodziejem, kapłanem i magiem, w tej kolejności. Dodatek jest dość ciekawy nawet, trzyma poziom podstawki. Dopiero druga część gry mnie zawiodła, kompletnie bez klimatu IMO. A stówkę wtedy na nią wydałem zaraz jak się pojawiła... Wracając do dodatku, zawsze jest gdzie się kimnąć i wyleczyć drużynę, oczywiście nie wszędzie. Wrogowie jakoś specjalnie trudni nie byli, ale na końcu gry miła niespodzianka, ostatni przeciwnik, brakowało go w podstawce, ale nie będę psuł zabawy:) Jeszcze jedna rzecz: dodatek wprowadza nowy poziom trudności - serce furii. Podobno bardzo ciężki, sam jakoś nigdy na nim nie grałem, trzeba nadrobić, gra się szwęda jeszcze na półce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech szkoda ze mody tak slabo opisane. Jest ze mod G3DaleTweaks poprawia bledy w grze, a on przez 5 minut instalacji pyta o takie rzeczy jak to czy chce zeby przedmioty mialy nieograniczone stackowanie (i inne ulatwienia z czego polowy nie rozumialem :/ ). Ech sam nie wiem czy warto.
Edit: No i po tym Trials of Lure Master sie nie instaluje. Dlatego wlasnie nie przepadam za fanowskimi modami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym: najpierw zainstalować całą grę razem z obydwoma dodatkami, a dopiero później bawić się w ewentualne modowanie. Zresztą dobrych modów do IWD nigdy wiele nie było, więc grając bez nich i tak wiele się nie traci.

Co do składu drużyny... jest jedno takie miejsce, gdzie wysokopoziomowy kapłan/paladyn z aktywnym odpędzaniem nieumarłych oraz czarem sanktuarium może zaoszczędzić człowiekowi naprawdę sporo roboty. Poza tym skład proponowany przez Ciebie jest zupełnie standardowy i najprostszy w prowadzeniu - poradzi sobie ze wszystkim. Jeśli chcesz jakiegoś urozmaicenia, to pokombinuj z klasami (druid, bard), odpal wyższy poziom trudności (im wyższy, tym więcej doświadczenia za pokonanych wrogów). I jak wspomniał destro177 jest jeszcze Serce Furii, ale rozpoczynanie gry w tym trybie nowymi postaciami to czysty masochizm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 21:28, Volvox napisał:

na spanie albo sileniejsi magowie?)
Pewnie pozostane przy standardowym dream team czyli 2 wojow, zlodziej, kaplan i 2 magow,
ale moze ktos ma jakies ciekawe pomysly? :)


Zamiast jednego z magów weź złodzieja/maga i zrób z niego czarodzieja wspomagacza, a zamiast czystego złodzieja walnij sobie łowcę. W ID2 łowca świetnie się sprawował i robił przeciwnikom sieczkę, ale w ID1 również jest z niego pożytek (mimo, że dzięki modom po raz kolejny rozwaliło mi cała grę, tak jak BG1/2 z TuTu, wszystko do reinstalacji ;/ ).

Dodatkowo często zamiast drugiego woja biorę paladyna, ale w ID1 praktycznie z jego umiejętności nie korzystałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Tworze Maga Specjaliste - sprawdzam w tabeli szkol przeciwnych, ze Mistrz Przywolan jako szkole przeciwna ma Poznanie, ale jak zrobie takiego to na ekranie wyboru czarow nie moge wybrac czasow Wywolania, a nie Poznania. Sprawdzalem i ta tabelka w kilku miejsach jest bledna. Czy ktos wie gdzie znalesc prawidlowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować