Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_of_the_force

Icewind Dale

1409 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2008 o 14:48, Chester001 napisał:

a jak wygląda kość ośmioscienna ? kość ( do gry) wyobrazam sobie jako sześcian ?!?!?!
i dlaczego rzuca sie od 3 ... ?
i dlaczego do 10 ? jak tam jest 1k8 ? nie do 8 ?
te dodawanie na końcu to rozumie..
w tak wogóle to zamotane na maxa


tu masz wszystkie rodzaje kości, jest nawet k20. Te trójkątne liczy się różnie, niektórzy np. sumują liczby które są przy podstawie trójkąta.

EDIT:

Dnia 16.10.2008 o 14:48, Chester001 napisał:

i jeszcze mam ten dodatek serce zimy i coś przeczytałem ze max lvl to zaledwie 30 :/ :/ ... no ja nie wiem ale > dla mnie to strasznie mało.. chyba jeszcze pamiętam czasy Heroes 3 i .. lvl Herosów :P


Dla mnie to zaleta do 20, 30 lvla, wolę do 20 lvl, a potem lvl do klasy prestiżowej. Śmieszą mnie gry typu diablo z 100 lvl. Ale to chyba przez to że jestem fanem Forgottena xDD

Dnia 16.10.2008 o 14:48, Chester001 napisał:

ps znacie jeszcze jakieś takei gry RPG w którym bym mógł rozwiajac ludka ? no ale nie chodzi mi o Diablo 2 ...
w miare nowa... gra..no i aby była lepsza niż ID :)
mam też ID 2 ale nie działa mi na lapku grafa gma 950 :/


Oj chłopie... trochę tego jest: Morrowind, Oblivion, seria Gothic, Neverwinter Nights 1 i 2, KOTOR, mass effect, wiedźmin, fallout.. to tylko pojedyńcze przykłady. Jak chcesz więcej wejdź może w sklep gram.pl i dział RPG --> http://www.gram.pl/sklep_kategoria_new.asp?id=8gy1

20081016145125

20081016145130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do gier to... znam je i nigdy w nie, nie zagram jakoś mnie nie zachęcają morrowinda mam lezy od 3 lat na półce jakoś nie lubie 3D za bardzo... chodz nie powiem podobała mi sie gra Might and magic 7 oraz 8 tylko ta grafika.. matko boska... :/

chodziło mi raczej o chodzenie druzyną w 2d tak jak to zrobili w ID i baldurze , balduura tez mam tylko az tak bardzo fabuła mnie nie interesuje... ID jest idealny wręcz. heh :)

a jeszcze jedno.. mam złodzieja.. i on ma juz 100% kradzieże niby ok zawsze sie uda.. jednak jest problem jak dobiłem do 100% to nagle wszyscy do okoła nie mają nic ciekawego w kieszeni... ja kradłem do tej pory takim sposobem ze f5 i f6 i zawsze coś sie znalazła myslałem ze jak bede miał 100 to bedzie bez tego a ty klops co mam zrobic ?? i w dodatku da sie przy UP lvl dodac do tych 100% jeszcze 20 pkt ale czy to coś da ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2008 o 15:05, Chester001 napisał:

chodziło mi raczej o chodzenie druzyną w 2d tak jak to zrobili w ID i baldurze , balduura
tez mam tylko az tak bardzo fabuła mnie nie interesuje... ID jest idealny wręcz. heh


Też mam sentyment do 2D xD W takim razie koniecznie zagraj planescape: torment gdzie fabuła poprostu miażdzy. Myślę że fallout 1 i 2 mógłby Ci się spodobać. Wymienione gry są w 2D i to naprawdę dobre klasyki ;]

Dnia 16.10.2008 o 15:05, Chester001 napisał:

a jeszcze jedno.. mam złodzieja.. i on ma juz 100% kradzieże niby ok zawsze sie uda..
jednak jest problem jak dobiłem do 100% to nagle wszyscy do okoła nie mają nic ciekawego
w kieszeni... ja kradłem do tej pory takim sposobem ze f5 i f6 i zawsze coś sie znalazła
myslałem ze jak bede miał 100 to bedzie bez tego a ty klops co mam zrobic ?? i w dodatku
da sie przy UP lvl dodac do tych 100% jeszcze 20 pkt ale czy to coś da ??


W IWD nie grałem.. uchuhu.. dużo lat ale wydaje mi się że kradzież kieszonkowo jest bardzo mało przydatna. Lepiej było zainwestować w coś w stylu skradania, bo dzięki temu masz atak z cienia, który dużo zadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... czy Trials of the Luremaster można doinstalować w trakcie gry (jeszcze przed przejściem do Serca Zimy), czy żeby dodatek "zaskoczył" trzeba zaczynać grę od początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zainstalowć w dowolnym momencie, chociaż nie wiem, czy quest z dodatku zaskoczy, jeśli jesteś już w Samotnej Kniei (co prawda powinien, ale nigdy nic nie wiadomo). Jednak jeżeli zainstalujesz go teraz (bo jak rozumiem jesteś jeszcze w podstawce), to wszystko powinno być w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki Dziwny błąd. Otóż za każdym razem gdy próbuje rzucić Glif Strażniczy tak żeby zaraz po ustawieniu eksplodowały (znaczy rzucam go po prostu w grupkę przeciwników to gra mi się wywala). Miał ktoś taki problem ?? Co z nim zrobić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2008 o 01:30, Hubi Koshi napisał:

Mam taki Dziwny błąd. Otóż za każdym razem gdy próbuje rzucić Glif Strażniczy tak żeby
zaraz po ustawieniu eksplodowały (znaczy rzucam go po prostu w grupkę przeciwników to
gra mi się wywala). Miał ktoś taki problem ?? Co z nim zrobić ??

A kiedy rzucisz go na wolny teren i potem ktoś w niego wlezie to działa normalnie?? Jeśli nie to może jakaś animacja lub dźwięk jest uszkodzony i powoduje wywalenie się gry. Ja miałem podobny problem tyle że gra wywalała mi się gdy wchodziłem na pewien obszar. Była to wina uszkodzonej płytki. Wystarczyło skopiować ze sprawnej płyty odpowiedni plik do katalogu gry i działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 19:43, Furion III napisał:

Mam problem, mianowicie chodzi mi o dialogi i czarne duże pola pojawiające się z nimi.

Można temu jakoś zaradzić?


Osobiście pobawiłbym się opcjami typu "lustrzane kopiowanie" itp., które znajdziesz gdzieś w ustawieniach graficznych gry. Może któraś ich kombinacja pomoże rozwiązać ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w Dolinie Cieni. Otóż nie moge znaleźć kapłankę Auril (którą to Kresselack kazał mi zabić). Według solucji jest to barmanka Lysan która powinna być w jaskini Yeti, ale kiedy tam przyszedłem nie zastałem jej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 12:12, nagura napisał:

Mam problem w Dolinie Cieni. Otóż nie moge znaleźć kapłankę Auril (którą to Kresselack
kazał mi zabić). Według solucji jest to barmanka Lysan która powinna być w jaskini Yeti,
ale kiedy tam przyszedłem nie zastałem jej :/

akurat ona jest chyba za jakimiś trudnymi do zauważenia drzwiami, sprawdź dokładniej ściany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lysan powinieneś znaleźć w jaskini, którą zaznaczyłem na obrazku. Jeśli jej tam nie ma, to natrafiłeś na buga i jedynym wyjściem będzie wczytanie zapisanej gry sprzed rozmowy z Kresselackiem.

20081112135000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już ją znalazłem... niestety musiałem cofnąć się troche, dobrze że zapisywałem na różnych slotach.

Problem polegał na tym, że w tej jaskini nie kliknąłem na namiot (dowiaduje się że został zrobiony przez człowieka) przed rozmową z Kresselackiem.

@Sig.
Nie była za żadnymi dzrzwiami tylko obok namiotu, zresztą po wejściu do jaskini sama do mnie zagadała i nie musiałem jej szukać.

@Xanax
Wiedziałem która to jaskinia :>

No cóż sam sobie poradziłem, ale dzięki chłopaki za dobre chęci :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 20:32, Kalejdoskop86 napisał:

Mam pytanie... jak ma się ta gra do monitora 22" panorama? Czy fajnie wygląda, tj. czy
nie jest rozciągnięta?

Mam 19" w panoramie, i nie przeszkadza mi to lekkie rozpłaszczenie w grach nie obsługujących rozdzielczości panoramicznych, w tym również gry na silniku Infinity. Kwestia przyzwyczajenia. Jak grałeś w inne stare gry i Ciebie nie odrzuciły, tutaj też będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 20:35, destro177 napisał:

Mam 19" w panoramie, i nie przeszkadza mi to lekkie rozpłaszczenie w grach nie obsługujących
rozdzielczości panoramicznych, w tym również gry na silniku Infinity. Kwestia przyzwyczajenia.
Jak grałeś w inne stare gry i Ciebie nie odrzuciły, tutaj też będzie ok.

Ale czy nie za bardzo to przeszkadza, tj. jak duże jest to rozpłaszczenie?
I czy IWD 2 obsługuje już panoramiczne rozdzielczości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2008 o 20:38, Kalejdoskop86 napisał:

Ale czy nie za bardzo to przeszkadza, tj. jak duże jest to rozpłaszczenie?


Mi nigdy nie przeszkadzało. Postacie są bardziej "krępe", ale nie jakoś komicznie zniekształcone. Rozumiem że nie masz jeszcze gry u siebie?

Dnia 12.11.2008 o 20:38, Kalejdoskop86 napisał:

I czy IWD 2 obsługuje już panoramiczne rozdzielczości?


Z tego co pamiętam silnik gry ich nie obsługuje. A obie części to ten sam - Infinity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 20:41, destro177 napisał:

Mi nigdy nie przeszkadzało. Postacie są bardziej "krępe", ale nie jakoś komicznie zniekształcone.

A zarzucisz screena? Domyślam się, jak to wygląda, ale chciałbym zobaczyć.

Dnia 12.11.2008 o 20:41, destro177 napisał:

Rozumiem że nie masz jeszcze gry u siebie?

Mam, dałem dziadkowi Icewind Dale Sagę no i sobie teraz kupię Sagę Icewind Dale z eXtra Klasyki, a mam nowy PC.

Dnia 12.11.2008 o 20:41, destro177 napisał:

Z tego co pamiętam silnik gry ich nie obsługuje. A obie części to ten sam - Infinity.

No ale ponoć druga część więcej rozdzielczości obsługuje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować