Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_of_the_force

Icewind Dale

1409 postów w tym temacie

Dnia 16.08.2009 o 21:04, Thalanthas napisał:

Dobra, już to rozgryzłem. Teraz mam inny problem. W zamku są 4 wieże. W każdej jest dźwignia.
W poradniku pisze że po przesunięciu każdej coś się dzieje, a to atakują potwory a to
jakieś skrzynki się pojawiają czy coś. A u mnie nic. Jak to powinno przebiegać?


Po przesunięciu dźwigni w wieżach otwierają się w podłodze zejścia na niższy poziom każdej z nich, tam właśnie są te potwory i skrzynki. Może być tak, że po prostu nie zauważyłeś zmiany w wyglądzie podłogi, najlepiej spróbuj "wymacać" te przejścia. A no i jeszcze jedno - każda dźwignia otwiera zejście nie w tej samej wieży, w której sama się znajduje, tylko w jednej z pozostałych. Jeśli mimo to nadal nie będziesz w stanie znaleźć przejść, pobaw się jeszcze dźwigniami - możliwe, że przestawiłeś je z powrotem w pozycje początkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam czy mógłby ktoś wrzucić obydwa dodatki do IwD1? Choroba napożyczałem a teraz nie wiem kto to ma...

Oczywiście grę mam oryginalną (nawet 2 sztuki w tym jedno pudło premierowe), w razie czego mogę nawet wrzucić foty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat, no ale trudno ;)
Mianowicie grałem już kilka razy w ID i po niedługim czasie przestawałem bo po prostu gra była za trudna dla mojego teamu. Jakoś nigdy nie umiałem złożyć dobrego teamu którym przebiegłbym po świecie ID z uśmiechem na twarzy i tu nasuwa się moja prośba. Mógłby ktoś zamieścić opis swoich drużyn, którymi najlepiej się mu grało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mógłby ktoś zamieścić opis swoich drużyn, którymi najlepiej się mu grało?

W moim przypadku znakomicie sprawdzała się klasyczna drużyna z dwoma postaciami walczącymi w zwarciu(wojownik i barbarzyńca)+łowca,łotrzyk,kapłan i jedna postać używająca magii(czarodziej chyba).
Z tego co pamiętam nie miałem prawie żadnych problemów z przejściem gry,a nawet miejscami poziom trudności wydawał mi się zbyt niski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 01:45, Ha_Xior napisał:

Trochę odświeżę temat, no ale trudno ;)

Zastanawiam się, czy umiesz w ogóle odpowiednio rozdzielać punkty cech dla poszczególnych postaci (np. odjąć magowi punkty siły, a dowalić do inteligencji itd.). Nie wiem na ile jesteś wprawiony w tę grę czy w ogóle w cRPG.
Na pewno warto mieć w drużynie choć ze 2 "walczaków" (wojownik, paladyn czy barbarzyńca), kapłana (uzdrawianie i leczenie to bardzo ważne i daje oddychnąć sakiewce), mistrz sztuk magicznych (czarodziej lub druid - choć ja preferuję tego pierwszego). Do tego przyda się złodziej lub łowca - zwinny łucznik, który wykryje pułapki zawsze się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 01:45, Ha_Xior napisał:

Trochę odświeżę temat, no ale trudno ;)
Mianowicie grałem już kilka razy w ID i po niedługim czasie przestawałem bo po prostu
gra była za trudna dla mojego teamu. Jakoś nigdy nie umiałem złożyć dobrego teamu którym
przebiegłbym po świecie ID z uśmiechem na twarzy i tu nasuwa się moja prośba. Mógłby
ktoś zamieścić opis swoich drużyn, którymi najlepiej się mu grało?


1 wojownik, Mag, Kapłan/Złodziej zły, Kapłan/Łowca dobry ew. drugi mag i nikt nie ma z Tobą szans :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 12:39, Transylvanian_Hunger napisał:

Zastanawiam się, czy umiesz w ogóle odpowiednio rozdzielać punkty cech dla poszczególnych
postaci (np. odjąć magowi punkty siły, a dowalić do inteligencji itd.). Nie wiem na ile
jesteś wprawiony w tę grę czy w ogóle w cRPG.

Tak, niegdyś sporo siedziałem w cRPG, jednak ostatnio dużo grałem w MMO i terach chcę wrócić do ID ;)

Dnia 06.09.2009 o 12:39, Transylvanian_Hunger napisał:

Na pewno warto mieć w drużynie choć ze 2 "walczaków" (wojownik, paladyn czy barbarzyńca),

Myslę, że w moim teamie będzie paladyn i wojownik

Dnia 06.09.2009 o 12:39, Transylvanian_Hunger napisał:

kapłana (uzdrawianie i leczenie to bardzo ważne i daje oddychnąć sakiewce), mistrz sztuk
magicznych (czarodziej lub druid - choć ja preferuję tego pierwszego).

Kapłan, czarodziej i drugi czarodziej lub bard obowiązkowo.

Dnia 06.09.2009 o 12:39, Transylvanian_Hunger napisał:

Do tego przyda
się złodziej lub łowca - zwinny łucznik, który wykryje pułapki zawsze się przyda.

I tu własnie dylemat polecasz złodzieja czy łowcę do uzupełnienia teamu??

EDIT: Czy opłaca się dawać jakiegoś wieloklasowca do drużyny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 19:58, Ha_Xior napisał:

I tu własnie dylemat polecasz złodzieja czy łowcę do uzupełnienia teamu??


Ja osobiście polecałbym złodzieja. Umiejętności otwierania zamków,rozbrajania pułapek i możliwość okradania NPC. Dodatkowo dajesz takiemu kuszę i łowca staję się zupełnie zbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem drużynę, zacząłem grę i.... po jakiś 10-15 minutach gry wywala mnie do windowsa :/ Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane, wgrałem tylko te mody i dodatki, które były dołączone do płyty z Sagą Icewind Dale, nic więcej. Komp na pewno spełnia wszystkie wymagania, mam nowe sterowniki itd. Jakieś pomysły jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.

Spotkał się ktoś z problemem, że podczas kończenia prologu ( jak się chce wyruszyć z Easthaven) to gra woła dysk 2, mimo iż ten jest w napędzie? Napęd u mnie jest F:\, z tego był instalowany, a gra się upiera w tym momencie, że napęd musi być w E:\. a E:\ jest to partycja na której jest zainstalowany IWD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W katalogu głównym gry znajdź plik Icewind.ini. Otwórz go i spróbuj zmienić na górze ścieżki dostępu, czyli jeśli będziesz miał coś takiego: CD2:=E:\CD2\, to zmień na coś takiego: CD2:=F:\CD2\. Może to coś pomoże. Jeszcze się spytam, jaką wersję IWD masz? Sagę na DVD, czy jakieś inne wydanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2009 o 01:59, Xanax napisał:

W katalogu głównym gry znajdź plik Icewind.ini. Otwórz go i spróbuj zmienić na
górze ścieżki dostępu, czyli jeśli będziesz miał coś takiego: CD2:=E:\CD2\, to
zmień na coś takiego: CD2:=F:\CD2\. Może to coś pomoże. Jeszcze się spytam, jaką
wersję IWD masz? Sagę na DVD, czy jakieś inne wydanie?

Tak to pomaga, ale już sam do tego doszedłem wcześniej :p

A wydanie mam premierowe ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tak - drużyna pięcioosobowa: 2 wojów na 9 lvlu, złodziej na 11, kapłanka na 9 albo 10 i pani mag na 10, świeżo po wyprawie do Smoczego Oka. Czy taki skład będzie już gotowy na przeciwności losu z Heart of Winter czy jeszcze nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinno się udać, ale już pierwsza lokacja, będzie mogła stanowić problem. Nie lepiej najpierw skończyć podstawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 19:38, Xanax napisał:

Moim zdaniem powinno się udać, ale już pierwsza lokacja, będzie mogła stanowić problem.
Nie lepiej najpierw skończyć podstawkę?


Nie wiem czy lepiej czy nie, dlatego się pytam ;) Poza tym jest to moje drugie podejście do IWD, wyciągnąłem trochę nauki z nieudanego pierwszego, gdzie zaciąłem się chyba w połowie Smoczego Oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc moim zdaniem powinieneś najpierw dokończyć podstawkę. Skoro tym razem udało Ci się pokonać całe Smocze Oko, to z następnymi lokacjami też nie powinno być problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kampania HoW - wielki problem.

Spoiler

Wracam sobie z lusterkiem do Wylfdena, który Wylfdenem nie jest, wybijam tych z klanu, którzy mnie atakują, wyłażę na zewnątrz i pomagam w eksterminacji tych złych itd. A tu niespodzianka - Hjollder mnie atakuje... Tylko jeden save mam sprzed tej sytuacji + autosave po wybiciu wszystkich w chacie. Da się coś z tym zrobić czy tyko jakiś kod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bosze, kolejny, który wszystkie rozumy pozjadał jeśli chodzi o cRPG. Częste save''y - jak najbardziej, zwykle na 2 slotach, tyle, że w HoW jakoś się rozpędziłem i lecę na jednym. I jest to raczej zabezpieczenie przed moimi złymi wyborami, a nie przed błędami samej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować