Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_of_the_force

Icewind Dale

1409 postów w tym temacie

Witam. Proszę was koleżanki i koledzy o pomoc. W Smoczym Oku na ostatnim poziomie gra mi sie ,,psuje'''', cały ekran jest czarny, jedyna opcja to Alt+Ctrl+Del, potem standardowo wyskakuje pytanie o wysłanie raportu. Ktoś może mił taki prob;em i wie jak go rozwiązać? Gra oryginalna, wydanie saga na dvd. Komputer spełnia wymagania z nawiązką:) Grałem w rozdziałce 1024x768, potem przestawiłem na oficjalną 800x600 i dalej to samo.W googlach wyskakuje niewiele na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to ktoś ma problemy z kodami. Jeśli posiadasz samą podstawkę kody wyglądają mniej więcej tak:

Spoiler

CHEATERDOPROSPER:AddGold([xxx]);



Natomiast, jeśli posiadasz dodatek Heart Of Winter kody mają inny przedrostek i wyglądają tak:
Spoiler

GETYOURCHEATON:AddGold([xxx]);



Wystarczy tylko chcieć :P Osobiście nie używam kodów bo to strasznie psuje zabawę, ale przydają się gdy chcesz np. sprawdzić ile czarów będzie mógł zapamiętać na następnym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Icewind Dale szczególnie polecam postać barda. Szybko dostaje kolejne poziomy, ma umiejętności złodziejskie, może używać każdego typu bronie, potrafi używać magii mistycznej i ma świetne pieśni (jedna z nich skutecznie oczarowuje przeciwników, co jest bardzo przydatne w walce z dużą ilością wrogów).

I taka rada: jak dotrzecie do Kuldahar, to jak najszybciej zbierzcie 12 000 zlota na róg Valhalli (jakoś tak się nazywa), który kupić można u sprzedawcy z cennymi kamieniami. Ten używany jedynie przez bardów przedmiot przydawał mi się do końca gry. Przywołuje on raz dziennie od 1 do 4 barbarzyńców, którzy przez pierwsze rozdziały są bardzo mocni, a potem mogą się przydać jeśli wyczaruje się ich na tyłach wroga, albo ogólnie służyć mogą jako wsparcie dla wojownika. Do końca podstawki byli silniejsi od wszystkich summonów, jakie mogłem wyczarować magiem. A kupiłem ów róg w pierwszym rozdziale!

To by było na tyle, jeśli chodzi o barda :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geez, dzięki wielkie! Myślałem, że oszaleję! Chcę się pobawić z grą, przetestować czary i co najważniejsze, nauczyć się charakterystycznej taktyki w cRPG: aktywna pauza, czary, ataki, aktywna pauza itd., a dopiero potem zagrać na serio. W życiu nie grałem w takie coś (poza Wiedźminem, ale w nim się aktywnej pauzy właściwie nie używa), ale mi się spodobało. Przestawiam się z joypada na myszkę i cRPG. Jeszcze raz dzięki! Czyli każdy kod CHEATERSDOPROSPER jest do zdodatkowanej wersji taki sam, poza przedrostkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 14:04, Loleksy napisał:

Jeszcze raz dzięki! Czyli każdy kod CHEATERSDOPROSPER
jest do zdodatkowanej wersji taki sam, poza przedrostkiem?


No problem ^^

Jak masz zainstalowany dodatek piszesz np:
GETYOURCHEATON:AddGold([xxx]);
Jeśli nie to:
CHEATERSDOPROSPER:AddGold([xxx]);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 14:22, Chester001 napisał:

JOł wszystkim ! :)

Zamierzam znów grać w ID tym razem zamierzam przejść 1 herosem całą grę...

Kogo polecacie ?


Będzie Ci ciężko jak diabli. Tak naprawdę to nie wiem czy to w ogóle możliwe. Gram z kolegą w trybie Serce Furii po jednej postaci na 1 lvl każdy i na żukach w gospodzie wczytywaliśmy 20 razy grę. Ale za to mieliśmy więcej PD. W normalnym trybie PD będzie o wiele mniej a jeszcze chcesz grać tylko jedną postacią.

Polecam Wojownika/Kapłana. Gdy zyskuje czar "Recytacja" rzucasz go na siebie ile tylko razy możesz i zabijasz wszystko najszybciej jak się da. Dobrym wsparciem na późniejszych poziomach dla takiego wojownika/kapłana jest Wojownik/Mag, który zdawać by się mogło jest dość dziwnym połączeniem. Jednak możliwość rzucania zaklęć typu "Przyspieszenie", "Lustrzane Odbicie" itd rekompensuje niższą żywotność i KP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2009 o 15:45, Chester001 napisał:

Wziełem Wojownika i złodzieja...


No to tak przy Yxunomei (a nawet wcześnmiej w smoczym oku) się zatrzymasz.

Imho jedyny rozsądny wybór to wojownik/mag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 12:15, seraphe napisał:

No to tak przy Yxunomei (a nawet wcześnmiej w smoczym oku) się zatrzymasz.


Nie no... jak będzie wychodził i odpoczywał co chwile to myślę, że da radę.

Dnia 19.11.2009 o 12:15, seraphe napisał:

Imho jedyny rozsądny wybór to wojownik/mag.


A dlaczego? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 17:38, Elnord25pl napisał:

A dlaczego? :P


Zapewni Ci najprzyjemniejszą i jednocześnie w miarę najciekawszą rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić, żeby nie było "czarnych miejsc" w Icewind Dale? To znaczy np: latające muchy to czarny kwadrat, itp. Czy jest na to jakiś patch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2010 o 12:28, ejkers napisał:

Jak zrobić, żeby nie było "czarnych miejsc" w Icewind Dale? To znaczy np: latające muchy
to czarny kwadrat, itp. Czy jest na to jakiś patch.


=.=

Pisane enty raz z kolei...

Wejdź w opcję uruchom -> wpisz dxdiag-> w oknie kontroli directa zakładka ekran -> opcja direct draw -> wyłącz.

Lekarstwo na wszystkie problemy z grami opartymi na infinity engine.

Tylko nie zapomnij potem znów włączyć direct drawa jak skończysz grac w icewinda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ramach szukania źródła zła w Kulldahar dostałem "questa" na kapłankę Aurlil. I teraz gdzie tej wariatki szukać? obszedłem całą dolinę cieni, nawet w solucji sprawdziłem że powinna być w tej jaskini co yeti były ale puściutko jest. Na święta nie wyjechała bo to nie to wyzwanie więc jak ją "przyzwać"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 12:36, S1G napisał:

nawet w solucji sprawdziłem że powinna być w tej jaskini co yeti były ale puściutko jest.

Wejdź jeszcze raz do tej środkowej jaskini z solucji. Pamiętam, że musiałem wejść wgłąb tej jamy by się pojawiła. Na samej górze groty. Samo stanie przy wejściu nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oddałem wszystkie 4 części urządzenia temu czarodziejowi co stoji przy Larrel w dłoni ale Larrel nie chce ze mną rozmawiać. Nawet kwestie dialogowe się nie wyświetlają. Co robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Próbowałeś porozmawiać jeszcze raz z tym czarodziejem? Po oddaniu mu wszystkich części urządzenia powinien je naprawić, a gdy już to zrobi powinna być możliwość rozmowy z Larrelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 14:14, raven91 napisał:

>/.../

Próbowałeś porozmawiać jeszcze raz z tym czarodziejem? Po oddaniu mu wszystkich części
urządzenia powinien je naprawić, a gdy już to zrobi powinna być możliwość rozmowy z Larrelem.


akurat wyszedłem z gry, a jak wgrałem sejwa to już wszystko działało tak jak powinno. a co do czarodzieja to cały czas gada to samo. teraz idę do czegoś tam Dorna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować