Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_of_the_force

Icewind Dale

1409 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2014 o 22:59, Chester001 napisał:

POMOCY!

Gram w IWD I ten nowy Enhanced coś tam.

Nie grałem w nową wersję ale spróbuję pomóc.

Dnia 13.11.2014 o 22:59, Chester001 napisał:

Ok. Mam złodzieja półorka. I jest problem ze spaniem. Gdy odpoczywam czy to w "hotelu"
czy na łące odzyskuje tylko 1 HP! Nie wiem czemu tak się dzieje. W innej drużynie (gdzie
nie mam jednej postaci) wszystko jest ok. każdy odzyskuje full HP.
Próbowałem też magiem... ale czasami nie da sie zatrzymac wrogów bo jest ich kilku i
zabijają maga w kilka chwil...

O ile dobrze pamiętam to to ile hp postać odzyskuje naturalnie podczas odpoczynku zależy od jej kondycji i jakości pokoju w jakim się odpoczywa. Naturalne leczenie jest jednak zazwyczaj dosyć powolne. Kiedy miałeś większą drużynę miałeś tam pewnie jakiegoś kapłana z czarami leczniczymi. Czary leczące są zawsze rzucane podczas odpoczynku automatycznie żeby przyspieszyć leczenie - dlatego podczas jednej nocy wszyscy odzyskiwali pełne zdrowie. Gdzieś w ustawieniach powinna być opcja "odpoczynek do wyleczenia" która sprawia że drużyna będzie odpoczywać dopóki wszyscy nie będą w pełni sił. Długi wypoczynek wiąże się jednak z większymi kosztami za hotel i dużo większą szansą, że ktoś cię zaatakuje w dziczy.

Dnia 13.11.2014 o 22:59, Chester001 napisał:


Przy okazji próbuje przejść grę jedną postacią... czy wybór półorka - złodzieja to dobry
wybór ? Może macie lepsze propozycje ?

Wydaje mi się że wybór raczej kiepski. O ile na początku w starciu z goblinami czy orkami jeszcze jakoś dasz sobie radę to dalej może być ciężko (zwłaszcza że twoja postać ma tak niską kondycję i co za tym idzie mało HP, jak wnioskuję z tego co pisałeś o odpoczynkach). Łotrzyk to bardziej wspierająca postać - otwieranie zamków, rozbrajanie pułapek i pykanie strzałami z dystansu. Owszem, ciosy w plecy potrafią być mordercze, ale mogą nie wystarczyć.
Sam nigdy nie przechodziłem IWD czy BG solo, ale do gry jedną postacią najczęściej tworzy się wieloklasowca z dwiema albo nawet trzema klasami. Wojownik/kapłan/mag, wojownik/mag/kapłan, wojownik/mag/złodziej itd. Taka postać zdobywa poziomy znacznie wolniej ale i tak dosyć szybko z tego względu, że jest sama. Jesteś silny i wytrzymały w walce i masz dostęp do czarów kapłana i maga czy umiejętności złodziejskich.
Półwojownik napakowany magią ochronną i wzmacniającą jest prawdziwym potworem i z tego co słyszałem gra się w ten sposób łatwiej niż pełną drużyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2014 o 10:09, Kosmitus napisał:

> Przy okazji próbuje przejść grę jedną postacią... czy wybór półorka - złodzieja
to dobry
> wybór ? Może macie lepsze propozycje ?
Wydaje mi się że wybór raczej kiepski. O ile na początku w starciu z goblinami czy orkami
jeszcze jakoś dasz sobie radę to dalej może być ciężko (zwłaszcza że twoja postać ma
tak niską kondycję i co za tym idzie mało HP, jak wnioskuję z tego co pisałeś o odpoczynkach).
Łotrzyk to bardziej wspierająca postać - otwieranie zamków, rozbrajanie pułapek i pykanie
strzałami z dystansu. Owszem, ciosy w plecy potrafią być mordercze, ale mogą nie wystarczyć.
Sam nigdy nie przechodziłem IWD czy BG solo, ale do gry jedną postacią najczęściej tworzy
się wieloklasowca z dwiema albo nawet trzema klasami. Wojownik/kapłan/mag, wojownik/mag/kapłan,
wojownik/mag/złodziej itd. Taka postać zdobywa poziomy znacznie wolniej ale i tak dosyć
szybko z tego względu, że jest sama. Jesteś silny i wytrzymały w walce i masz dostęp
do czarów kapłana i maga czy umiejętności złodziejskich.
Półwojownik napakowany magią ochronną i wzmacniającą jest prawdziwym potworem i z tego
co słyszałem gra się w ten sposób łatwiej niż pełną drużyną.


OK, ale mając wieloklasowca to punkty za zabicie są dzielone przez 3. dla poszczególnych klas. np. w 3-trzy klasowcu. Więc jaki sens jest mieć wtedy jedną postać która potrafi mniej rzeczy wziąść ze sobą ? Chciałem mieć jednego łebka właśnie dla tego aby szybko levelować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2014 o 09:17, Chester001 napisał:

OK, ale mając wieloklasowca to punkty za zabicie są dzielone przez 3. dla poszczególnych
klas. np. w 3-trzy klasowcu. Więc jaki sens jest mieć wtedy jedną postać która potrafi
mniej rzeczy wziąść ze sobą ? Chciałem mieć jednego łebka właśnie dla tego aby szybko
levelować.

Nadal jednak będziesz levelował szybciej niż gdybyś miał całą drużynę. Jeśli nadal wydaje ci się że będzie za wolno możesz wziąć tylko dwie klasy. A sens jest taki że jeśli chcesz grac jedną postacią to raczej ciężko jest grać postacią z jedna klasą. Jeśli już to próbowałbym czystym wojownikiem, tyle że będziesz odczuwał brak dostępu do jakiejkolwiek magii. Pojedynczy mag tez byłby bardzo potężny na wyższych poziomach. Wysokopoziomowy mag z czarami ochronnymi jest lepszym tankiem niż dowolny wojownik, ale zanim się te czary dostanie trzeba się sporo naczekać.
Ach, jeszcze trzeba pamiętać o tym że jest sporo czarów, zarówno u maga jak i kapłana które postać może rzucić tylko na siebie. Jeśli masz w drużynie dwie osoby - wojownika i maga to mag nie może rzucić na woja lustrzanych odbić czy kamiennej skóry. Jeśli jednak masz pojedynczego wojownika/maga to sprawa wygląda nieco inaczej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś jakie zadania zostały dodane w wersji "enhanced edition"? Dodano te zadania, które nie zostały wprowadzone w podstawowej wersji. Mam przeczucie, że już na jakieś trafiłem ale nie jestem pewny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 19:27, hammerfall87 napisał:

gram sobie enchanced edition i tu moje pytanie czy da się ukończyć grę bez złodzieja
????


oczywiscie ,,,,że mozna,,,, a nawet jest to wskazane,,,, przecież Pismo mówi wyraźnie "nie bedziesz kradziezy czynił"....chcesz pojsc do piekla na wieczne potepienie przez byle{z calym szacunkiem dla gry} gierke ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 19:27, hammerfall87 napisał:

gram sobie enchanced edition i tu moje pytanie czy da się ukończyć grę bez złodzieja
????

Pewnie możliwe acz nie wskazane. Ostatecznie kto ci będzie rozbrajał pułapki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 22:04, Hubi_Koshi napisał:

> gram sobie enchanced edition i tu moje pytanie czy da się ukończyć grę bez złodzieja

> ????
Pewnie możliwe acz nie wskazane. Ostatecznie kto ci będzie rozbrajał pułapki.


aha ja myślałem nad jakimś zamiennikiem za złodzieja albo jakąś fajna kombinacje i nie wiem na co się zdecydować może bard ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz...
Znów na hdd traił ID :) tym razem w HD. Już kiedyś chyba go instalowałem ale wczoraj znów powróciłem. Powróciły też pytania.
Pytanie 1: wybieram złodzieja... wszystko ładnie pięknie rozwijam mu kieszonkowstwo - wszystko ładnie dopóki nie rozwinę tej umiejętności do 100% ładnie kradnie wszystko co popadnie jednak gdy jest większe niż 100 już nikt nic nie ma w kieszeniach i ta umiejętność staje się zbędna... - czy to jakiś bug gry ? i druga sprawa co mam zrobić? powyżej wartości 100 on nic nie kradnie bo nikt nic nie ma w kieszeniach :/

Pytanie 2: Ciągle mi się marzy przejście gry jedną osobą... wybrałem tym razem wieloklasowca woj/mag/złodziej - złodziej wg mnie musi być w ID bo jest dużo pułapek, mag też bo są czary no i wojownik wszystko ładnie pięknie ... zaczynam z 6 HP po kilku awansach mam już 14HP idę przez most w kuldahar i atakują mnie... (gobliny) mimo że to są słabe potworki no nie jestem w stanie z nimi wygrać... :/ za każdym razem walka trwa kilka sekund i śmierć.

Rodzi się pytanie a może jednak nie wieloklasowiec... :/ ale czy PALADYNEM dam rade przez te wszystkie pułapki>>> mętlik>>>

jakieś porady albo coś ?> jest jakaś solucja przejścia jedną osobą ? :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować