Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_of_the_force

Icewind Dale

1409 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2008 o 20:46, Kalejdoskop86 napisał:

A zarzucisz screena? Domyślam się, jak to wygląda, ale chciałbym zobaczyć.

A co da screen? Przecież to monitor rozciąga obraz, a nie program. Screenshot będzie w rozdzielczości z gry ;) Ale może jakoś zdjęcie zrobię. Tyle że z BG, bo tylko tą grę mam zainstalowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 20:49, destro177 napisał:

A co da screen? Przecież to monitor rozciąga obraz, a nie program. Screenshot będzie
w rozdzielczości z gry ;) Ale może jakoś zdjęcie zrobię. Tyle że z BG, bo tylko tą grę
mam zainstalowaną.

No ok, chciałbym zobaczyć, jak to wygląda,
btw. czy taka rozdzielczość, do której gra nie została zrobiona i rozpikselowanie oraz dociągnięcia nie uszkodzą nic w monitorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 21:10, destro177 napisał:

Nie ma takie możliwości, aby w monitorze coś się napsuło od rozciągnięcia obrazu do krawędzi.

Acha.

Dzięki za zdjęcie. Lekkie rozciągnięcie jest, ale nie przeszkadza to w niczym. Bardziej się boję, jak będzie to wszystko wyglądać na 22" panoramy. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2008 o 21:18, Kalejdoskop86 napisał:

Dzięki za zdjęcie. Lekkie rozciągnięcie jest, ale nie przeszkadza to w niczym. Bardziej
się boję, jak będzie to wszystko wyglądać na 22" panoramy. ;P

Tutaj jest rozdzielczość 640x480, a Icewind Dale obsługuje wyższe, tylko nie pamiętam do ilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 21:22, destro177 napisał:

Tutaj jest rozdzielczość 640x480, a Icewind Dale obsługuje wyższe, tylko nie pamiętam
do ilu.

U mnie na kompie da się ustawić do 1280x960, ale na liście jest aż do 2048 x1536, tylko z jakiegoś powodu nie mogą zaznaczyć ^^;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 21:27, Hubi Koshi napisał:

U mnie na kompie da się ustawić do 1280x960, ale na liście jest aż do 2048 x1536, tylko
z jakiegoś powodu nie mogą zaznaczyć ^^;

A może masz mniejszy ekran? ;)
Jaką masz przekątną w swoim monitorze?

@destro177
Słyszałem, słyszałem i mnie również interesuje, do ilu. Jak coś to dziadka się spytam, ale on raczej się nie bawi w rodzielczości. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 21:30, Kalejdoskop86 napisał:

A może masz mniejszy ekran? ;)
Jaką masz przekątną w swoim monitorze?

Pewnie tak, mam CRTka 17stkę i w sumie w zupełności mi 800x600 wystarcza, próbowałem grać na 1024x768, ale pojawiła się tylko kamienna "obwódka" wokół ekranu więc sobie odpuściłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 21:35, Hubi Koshi napisał:

Pewnie tak, mam CRTka 17stkę i w sumie w zupełności mi 800x600 wystarcza, próbowałem
grać na 1024x768, ale pojawiła się tylko kamienna "obwódka" wokół ekranu więc sobie odpuściłem.

No widzisz, ja mam LCD 22" panorama no i nie wiem, czy nie dość, że będzie pikseloza to czy nie będzie za bardzo pogrubione... gdyby było tak 1024x768 chociaż to by było super (chodzi oczywiście o IWD 1) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem - zainstalowałem. Jak widać rozdzielczości jest sporo. U mnie niestety tylko 1024x768 jest dostępna, a to z tego względu, że maksymalna rozdzielczość pionowa u mnie to 900. Najprawdopodobniej będziesz miał następną odblokowaną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hoho! Nieźle tych rozdzielczości jest, tylko dlaczego nazwa "nieoficjalne" jest na czerwono? :P
Ciekawe, jak IWD wygląda na 1600x1200, hehe 8)

btw. a wiesz, jaką max. rozdzielczość ma Fallout 2? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 22:01, Kalejdoskop86 napisał:

Hoho! Nieźle tych rozdzielczości jest, tylko dlaczego nazwa "nieoficjalne" jest na czerwono?
:P

Ponieważ są nieoficjalne ;) Jak się na nich będzie gra sypać to nie możesz mieć pretensji do twórców, oni gwarantują poprawne działanie tylko do 800x600

Dnia 12.11.2008 o 22:01, Kalejdoskop86 napisał:

Ciekawe, jak IWD wygląda na 1600x1200, hehe 8)


IMO za wysoka rozdzielczość psuje klimat, zbyt wielką cześć poziomu widać i jakoś tak dziwnie się mi grało.

Dnia 12.11.2008 o 22:01, Kalejdoskop86 napisał:

btw. a wiesz, jaką max. rozdzielczość ma Fallout 2? ;P

Nie mam tej gry, nie miałem, nie mam pojęcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 22:04, destro177 napisał:

Ponieważ są nieoficjalne ;) Jak się na nich będzie gra sypać to nie możesz mieć pretensji
do twórców, oni gwarantują poprawne działanie tylko do 800x600

No to wolę grać na 800x600 chyba... ;)

Dnia 12.11.2008 o 22:04, destro177 napisał:

IMO za wysoka rozdzielczość psuje klimat, zbyt wielką cześć poziomu widać i jakoś tak
dziwnie się mi grało.

Ach, czyli to tak jest? Zatem będę grać na tej najwyższej oficjalnej, bo co mi szkodzi, skoro kompa nie psuje? ^^

Dnia 12.11.2008 o 22:04, destro177 napisał:

> btw. a wiesz, jaką max. rozdzielczość ma Fallout 2? ;P
Nie mam tej gry, nie miałem, nie mam pojęcia:)

Heh. ;)

W każdym bądź razie dzięki ci za wszelką pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie: z ciekawości włączyłem sobie Spellforce 2 na rozdizelczości 800x600. Ładnie wygląda, wszystko na max, ale jednak wolę grać na najw. możliwej, bo na tej aż oczy bolą. Czy tak też będzie w Icewind Dale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może wraz z rozdzielczością zmieniłeś, lub samo się zmieniło, odświeżanie??

Edit: Zauważyłem w wcześniejszym poście że masz LCD, a przy nich odświeżanie nie występuje. Zapytam więc, co masz na myśli mówiąc że oczy bolą? Że niby tak paskudnie wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 23:33, Kosmitus napisał:

Może wraz z rozdzielczością zmieniłeś, lub samo się zmieniło, odświeżanie??

Niżej już napisałem. Co do LCD mojego to chodzi o to, że przy mniejszej rozdzielczości niż natywna piksele są powiększane, co przy dużym monitorze może przeszkadzać.

Dnia 12.11.2008 o 23:33, Kosmitus napisał:

Edit: Zauważyłem w wcześniejszym poście że masz LCD, a przy nich odświeżanie nie występuje.
Zapytam więc, co masz na myśli mówiąc że oczy bolą? Że niby tak paskudnie wygląda?

Pisze, że na moim LCD jest odświeżanie 60hz, ale wiem, na LCD nie ma czegoś takiego jak odświeżanie. Bolączka oczu zależy od jasności ekranu na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 23:33, Kosmitus napisał:

Zapytam więc, co masz na myśli mówiąc że oczy bolą? Że niby tak paskudnie wygląda?

też to czasem miewam, chociaż przy crt nigdy się nie zdarzyło. Problemem może być promieniowanie elektromagnetyczne, monitory crt muszą mieć ekranowanie ze względu na lampę (a jak już się robi to od razu porządne i obejmujące cały monitor) podczas gdy lcd potrafią "promieniować" bardziej niż crt bo można zaoszczędzić i z jakiegokolwiek ekranowania zrezygnować (lamy nie ma więc normy i tak będą spełnione). Niewiem czy w współczesnych monitorach dalej tak jest, ale jak ja kupowałem to paradoksalnie crt średniej klasy był zdrowszy dla oczu niż kilka razy droższy lcd z najniższej......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jestem nowy na tym forum i od razu powiem że ice wind to jest zarypista gra a graliście na pewno graliście w taki dodatek nie pamiętam jak się on nazywał to nie Heart Of Winter chyba się zaczynał na Trials ale nie pamiętam daleszej nawzwy wiem że jakiś niziołek do tego dodatku nas przenosi z samotnej knieji do jakieś pustyni i tam od razu atakują harpie i inne stwory ktoś wie o co chodzi w tym dodatku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 21:09, sig. napisał:

> Zapytam więc, co masz na myśli mówiąc że oczy bolą? Że niby tak paskudnie wygląda?

też to czasem miewam, chociaż przy crt nigdy się nie zdarzyło. Problemem może być promieniowanie
elektromagnetyczne, monitory crt muszą mieć ekranowanie ze względu na lampę (a jak już
się robi to od razu porządne i obejmujące cały monitor) podczas gdy lcd potrafią "promieniować"
bardziej niż crt bo można zaoszczędzić i z jakiegokolwiek ekranowania zrezygnować (lamy
nie ma więc normy i tak będą spełnione). Niewiem czy w współczesnych monitorach dalej
tak jest, ale jak ja kupowałem to paradoksalnie crt średniej klasy był zdrowszy dla oczu
niż kilka razy droższy lcd z najniższej......

Nie słyszałem o tym... btw. , czy Samsung SyncMaster T220 psuje wzrok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować