Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_of_the_force

Icewind Dale

1409 postów w tym temacie

Najprawdopodobniej zawitałeś do pokoju układanki-pułapki.
cała pułapka układanka składa się z trzech kręgów symboli. Jeśli wejdziesz na właściwy symbol pierwszego kręgu, możesz swobodniej przejść w dowolnym miejscu do drugiego, a potem posługując się tą samą metodą do trzeciego.
Wejdziesz na zły symbol dostajesz błyskawicą, do tego jak się pomylisz na późniejszym kręgu pułapka się resetuj i cała zabawa zaczyna się od początku.
Rozwiązanie - kombinację właściwych symboli masz podane komnatę wcześniej - odpowiednie symbole znajdują się na stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy najlepiej zacząć grać w fabułę z dodatku?Skończyłem już prawie 5 rozdział i pozostaje mi już tylko wejście do Niższej Głębi Dorna,gdzie jak podejrzewam fabuła z podstawki będzie już miała swój koniec.Zastanawiam się czy nie warto wcześniej nie zaliczyć dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z grą -.- Jestem dopiero w pierwszym rozdziale, w Dolinie Cieni. Wiem, że do otwarcia drzwi w ostatniej krypcie potrzebny jest klucz. Problem w tym, że znalazłem taki (z czaszką), pomimo tego nie mogę otworzyć tych drzwi... Będę wdzięczny za każdą pomoc :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest proste, choć żmudne... Zwyczajnie nie byleś jeszcze we wszystkich kryptach/jaskiniach albo coś przeoczyłeś. Właściwy klucz gdzieś tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 11:40, GanD napisał:

Rozwiązanie jest proste, choć żmudne... Zwyczajnie nie byleś jeszcze we wszystkich kryptach/jaskiniach
albo coś przeoczyłeś. Właściwy klucz gdzieś tam jest.


Tak, oczywiście, tylko mówię - mam JAKIŚ klucz, który znalazłem w jednej z krypt, możliwe że coś przeoczyłem i jest jakiś inny, ale może o coś innego chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 07.02.2009 o 13:55, Goxenul napisał:

Tak, oczywiście, tylko mówię - mam JAKIŚ klucz, który znalazłem w jednej z krypt, możliwe
że coś przeoczyłem i jest jakiś inny, ale może o coś innego chodzi?

Musisz bardzo dokładnie explorować wszystkie krypty, są takie miejsca, gdzie wydaje się że tam już nic niema. Próbuj wchodzić wszędzie gdzie jest ciemno, okaże się że odkryjesz dalsze części krypt. Kluczy jest kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem prawdopodobnym jest iż trafiłeś do komnaty gdzie drzwi otwiera się za pomocą ukrytej dźwigni.
Dźwignia ta znajduje się an tym samym poziome co drzwi tuż przy wejściu na tym levelu, a dokładniej znajduje się "za jedną z kolumn". Z tego co pamiętam było ich 3 na wejściu - szukana wajcha znajduje się na tej środkowej.
Łatwo ja przeoczyć, ja sam łaziłem tam trochę czasu zanim znalazłem metodę na otwarcie wrót do niższych poziomów grobowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jeśli masz zainstalowany dodatek, to wciskaj w każdej lokacji "alt" (albo "tab", zawsze mi się z BG myli). Podświetli ci wszystkie "interaktywne" elementy, dzięki czemu nie przegapisz żadnych skrytek i drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odświeżam wątek :) mam dylemat przy tworzeniu mojego dream teamu... zastanawiam się, czy wrzucić do mojego kocioła paladyna i druida, ale nie wiem dokładnie, jak w dnd3 z iwd wygladają te postacie na wyższych poziomach... konkretnie:
1. Czy paladyn od tego 4 poziomu zdobywa poziomy w magii z taka sama szybkoscia jak kapłan? Tzn. czy po czwartym zdobywa z poziomu na poziom, czy wolniej?
2. Czy paladyn może zastąpić uzdrowiciela w drużynie? Czy to raczej mus, tak jak w pierwszym iwd?
3. Druid - dobra alternatywa dla kapłana? Bo jak juz bede miał paladyna, to kapłan jakos tak mi nie bedzie pasował...

a poza tymi pytaniami, czy łotrzyk sie dobrze sprawuje w walce? bo kombinuje, czy by nie zrobić nizioła łotrzyk/wojownik na dwa ostrza...

z gory dzieki za wyjasnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 22:09, AsHaan napisał:

odświeżam wątek :) mam dylemat przy tworzeniu mojego dream teamu... zastanawiam się,
czy wrzucić do mojego kocioła paladyna i druida, ale nie wiem dokładnie, jak w dnd3


ID1 jest jeszcze na drugiej edycji D&D - to tak w ramach czepiania się szczegółów :P

Dnia 20.02.2009 o 22:09, AsHaan napisał:

z iwd wygladają te postacie na wyższych poziomach... konkretnie:
1. Czy paladyn od tego 4 poziomu zdobywa poziomy w magii z taka sama szybkoscia jak
kapłan?
Tzn. czy po czwartym zdobywa z poziomu na poziom, czy wolniej?


Paladyn dostaje pierwszy czar na 9. poziomie, a nie 4. i kolejne komórki na czary dostaje z poziomu na poziom, ale dostaje ich o jedną-dwie mniej niż kapłan. No i pamiętaj też, że paladyn do awansu potrzebuje nieco większej ilości punktów doświadczenia niż kapłan.

Dnia 20.02.2009 o 22:09, AsHaan napisał:

2. Czy paladyn może zastąpić uzdrowiciela w drużynie? Czy to raczej mus, tak jak w pierwszym
iwd?


To o którym ID w końcu rozmawiamy, nie pomyliłeś czasem wątków? ;) Paladyn nie zastąpi raczej kapłana w drużynie, chyba że planujesz spore wydatki na duże ilości mikstur uzdrawiających.

Dnia 20.02.2009 o 22:09, AsHaan napisał:

3. Druid - dobra alternatywa dla kapłana? Bo jak juz bede miał paladyna, to kapłan jakos
tak mi nie bedzie pasował...


A to to już zupełnie inna rozmowa ;) Myślę, że tandem paladyn + druid będzie się świetnie sprawdzał, bo druid w zasadzie jest takim trochę bardziej ofensywnie nastawionym kapłanem. Jego czary leczące wymagają średnio o jeden poziom wyższej komórki na czary i nie ma tak dużej ilości czarów wspomagających drużynę (Błogosławieństwo itp.), ale za to ma więcej czarów "przeszkadzających" wrogom czy bezpośrednio zadających im obrażenia. No i może oczywiście przywoływać duże ilości potworów do pomocy.

Dnia 20.02.2009 o 22:09, AsHaan napisał:

a poza tymi pytaniami, czy łotrzyk sie dobrze sprawuje w walce? bo kombinuje, czy by
nie zrobić nizioła łotrzyk/wojownik na dwa ostrza...


Przeszedłem dokładnie taką postacią pierwszego Neverwintera, a elfem łotrzykiem/wojownikiem przeszedłem cała sagę BG i nie pamiętam, żebym napotkał jakieś większe problemy. Generalnie cała sztuka to zapewnienie sobie możliwe najlepszej KP przy jednoczesnym używaniu jedynie zbroi skórzanych i nauczenie się zadawania przeciwnikom ciosu w plecy.

Dnia 20.02.2009 o 22:09, AsHaan napisał:

z gory dzieki za wyjasnienie


Proszę bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 01:37, Yorguś napisał:

To o którym ID w końcu rozmawiamy, nie pomyliłeś czasem wątków? ;)


<pac> Yup, pomerdały mi sie... wszystkie pytania są do drugiego IWD... argh, sorry ludzie, już mnie nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc ja spytam o te ***** drzwi w krypcie. Wiem, że tam jest dźwignia ale wszystko co nie kliknę jest zamknięte. Już 4 raz doszedłem do tego samego momentu. Mam tą pieczęć myrkula, klucz "nadgryziony przez ząb czasu", klucz do sanktuarium i klucz kapłana i ni ch..olery. Obszedłem wszystko i nic. Jestem w rozdziale pierwszym w krypcie w, której przejście otwiera się dźwignią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2009 o 16:50, Pacojana napisał:

Więc ja spytam o te ***** drzwi w krypcie. Wiem, że tam jest dźwignia ale wszystko co
nie kliknę jest zamknięte. Już 4 raz doszedłem do tego samego momentu. Mam tą pieczęć
myrkula, klucz "nadgryziony przez ząb czasu", klucz do sanktuarium i klucz kapłana i
ni ch..olery. Obszedłem wszystko i nic. Jestem w rozdziale pierwszym w krypcie w, której
przejście otwiera się dźwignią.

Stań na środku krypty koło tego otwartego grobowca i podświetl sobie klawiszem tab i potem na pewno znajdziesz dźwignie uruchamiającą przejście do ostatniego poziomu krypty Kresselacka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

neo, pacojana napisał, że wie o dźwigni.

Dnia 24.02.2009 o 16:50, Pacojana napisał:

Więc ja spytam o te ***** drzwi w krypcie. Wiem, że tam jest dźwignia ale wszystko co
nie kliknę jest zamknięte. Już 4 raz doszedłem do tego samego momentu. Mam tą pieczęć
myrkula, klucz "nadgryziony przez ząb czasu", klucz do sanktuarium i klucz kapłana i
ni ch..olery. Obszedłem wszystko i nic. Jestem w rozdziale pierwszym w krypcie w, której
przejście otwiera się dźwignią.


A ja bym poprosił o screena bo nie wiem o których pozamykanych elementach mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 21:46, Pacojana napisał:

Jest to ten moment:
http://img23.imageshack.us/my.php?image=beztytuusbb.jpg

wiem, że tam jest dźwignia ale ona także jest zamknięta (?).


Musisz odwiedzić wszystkie pokoje na tej mapie (pomoże Ci w tym klawisz tab bądź alt). W jednej z nisz znajdziesz klucz do tych drzwi na południu na screenie, zabijesz tam kilku kościanych strażników, zabierzesz najlepszy amulet w grze i wtedy - dźwignia się odblokuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować