Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_of_the_force

Icewind Dale

1409 postów w tym temacie

Dnia 25.06.2010 o 10:58, Chester001 napisał:

Dzięki za odpowiedzi, bardzo mi się przdały , jak i też INNYM !!
Mam nadzieje że jak będe miał jeszcze jakieś pytania chętnie ktoś mi na nie odpowie.

Nie ma za co :) Jak coś to pytaj dalej.

Dnia 25.06.2010 o 10:58, Chester001 napisał:

Co do identyfikacji przediotów - już to obcykałem mam czar na identyfikacje
trochę szkoda że wszystkie jest takie drogie...

Jak w życiu :) Dziwne by było gdyby tajemne zwoje czy potężne artefakty byłyby tanie i dostępne pierwszemu lepszemu cieciowi :)

Na koniec zachęcam przekonać się jednak do BG :) Najlepiej jednak skończ najpierw IWD bo BG jest trudniejsze a dwójkę zaczyna się od dosyć wysokiego lvl i początkujący często mają kłopot z ogarnięciem tych wszystkich czarów itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 07:33, Okopolitan napisał:

> Ciekawe czy ktoś przechodził grę 4 magami i 2 kapłanami ^^

IWD nie, ale BG2 zdarzyło mi się przejść 5 magami i 1 kapłanem ;p



Jak do ***** pana? :D:D Szacun:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 12:02, Wakizashi napisał:

Ma ktoś ochotę przejść IWD na multi? Poziom trudny ale nie Heart of Fury bo to lekka
przesada.


Ja bym zagrał i to całego, ale od 5 lipca... Bo z wakacji wrócę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej Wróciłem ..

Mam pytanie:
1. kupując różdżkę: jak jej użyje np jest jakaś zaklęta to czy ona potem znika czy moge jej normalnie używać jak broni ? Pamiętam że kuedyś coś takiego miałem w sklepie kosztowała 30 tys użyłem jej raz i ... zniknęła :/

2. Klucze które mi zostały po kuldahar...itp można je sprzedać czy moge je po prostu wywalić ?

3. dodatkowy czar u maga... co zrobić aby miał wolne okienko ?

4. Jest jakaś sztuczka aby kupować taniej ? albo sprzedawać drożej ?

5. Mam starożytną zbroję ( taka kupa żelastwa) można coś z tym zrobić ? mam 2szt. i na razie trzymam nie wiem czy sprzedać czy można gdzieś z tego zrobić ładną zbroję ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 11:01, Chester001 napisał:

Okej Wróciłem ..

Mam pytanie:
1. kupując różdżkę: jak jej użyje np jest jakaś zaklęta to czy ona potem znika czy moge
jej normalnie używać jak broni ? Pamiętam że kuedyś coś takiego miałem w sklepie
kosztowała 30 tys użyłem jej raz i ... zniknęła :/

Różdżki mają ograniczoną ilośc ładunków, nie pamiętam tylko gdzie się to sprawdzało (spróbuj z tymi okienkami co przedmioty w nich na "growym interfejsie" widać.

Dnia 26.06.2010 o 11:01, Chester001 napisał:

2. Klucze które mi zostały po kuldahar...itp można je sprzedać czy moge je po prostu
wywalić ?

Jak ktoś kupi to czemu nie?

Dnia 26.06.2010 o 11:01, Chester001 napisał:


3. dodatkowy czar u maga... co zrobić aby miał wolne okienko ?

zdefiniuj dodatkowy: mag specjalista ma od razu dodatkowe "sloty" na czary, zaś jeśli chcesz mieć ich więcej to pojawią się z zdobytymi poziomami doświadczenia

Dnia 26.06.2010 o 11:01, Chester001 napisał:

4. Jest jakaś sztuczka aby kupować taniej ? albo sprzedawać drożej ?

O ile pamiętam to charyzma miała na to wpływ, charakter (dobry, zły itd) postaci też (co dziwne nie uwzględniono faktu że "złego do szpiku kości" killera wszyscy się boją i powinni sprzedawać taniej żeby tylko się nie wk.....ł i sieczki nie zrobił)

Dnia 26.06.2010 o 11:01, Chester001 napisał:

5. Mam starożytną zbroję ( taka kupa żelastwa) można coś z tym zrobić ? mam 2szt. i na
razie trzymam nie wiem czy sprzedać czy można gdzieś z tego zrobić ładną zbroję ??

To chyba tylko "śmieć'' nie pamiętam zastosowania. starożytna zbroja była częścią miniquesta, ale w baldurze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe.. ale jajca

Mój Mag jest na chyba już 7 lvl i mam czar kula ognia ^^ w podziemiach ze szkieletem zaatakowało mnie 9 zmor rzuciłem 3x ten czar a potem widziałem 6x twoja drużyna zdobyła doświadczenie ^^
coś pięknego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"jajca" to będą jak chmurek się dorobi. usypiajace, trujące, rzucić z 5 a potem tylko stać i patrzeć jak przeciwnikom punkty życia spadają (szczególnie przydatne przeciwko dużym ilościom słabych przeciwników, ci mocniejsi mogą pozyć na tyle długo żeby z niej wyjść ale nawet wtedy nie powinni stanowić już większego zagrożenia ze względu na obrażenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest Problem... :/
utknęłem w oku smoga.. na finałowej walce...

ta pokraka zadaje moim ludziom takie baty że jak się zbliży to normalnie widzę jak PZ idzie w dół 5 sekund i wszyscy są na szaro ( umarli) wypiłem wszystkie mikstury i się wyczarowałem na wszystkie możliwe czary mam też wojownik -3 i kapłanka -6 ( zbroja) . gdy rzucę ofensywne czary od maga... ona idzie w moją strone i koniec.. nie mam jak już się bronic... szukałem solucji... i coś wyczytałem że czar dominacja mi pomoże ... w swoich czarach mam dominacje umysłu i nie wiem czy to jest to samo... a pamiętam ze zanim się to wszystko rozpętało w smoczym oku mogłem kupic czar dominacja.. ale cofnąć się już nie mogę bo zapisuje gre na jednym sejwie...
czy to koniec ? mam zaczynać od nowa ? czy ... no nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego czaru jeszcze dodam że kapłanka musi się zbliżyć do tej pokraki i. najczęściej czar zostaje przerwany.. wchodzić do tej komnaty nie wejdę bo pełno pułapek...
dla przypomnienia mam :
wojownika/złodzieja
kapłanke
maga-nekromante

Co jeszcze... dodam że chciałem kupić jakieś czary ofensywne ale zbytnio nic ciekawego nie mają ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 12:36, maschadow88 napisał:

> Ma ktoś ochotę przejść IWD na multi? Poziom trudny ale nie Heart of Fury bo to lekka

> przesada.

Ja bym zagrał i to całego, ale od 5 lipca... Bo z wakacji wrócę...


Ja mógłbym tak od 9 bo wtedy wróce. Jak coś to się odzywaj na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszę aby ktoś już się nie kłopotał z odp...
EEEEEHHHHHHHH

Udało się pokonać tą pokrakę ze smoczego oka... wbrew pozorom nie była aż taka zła... trzeba mieć na nią taktykę.. ehh jestem już w odciętej dłoni.
Tak teraz myślę że jak skończe ID ! to... po też zakończeniu innych dodatków postaram się przejść tą grę z 1 człowiekiem na razie uważam że powinien być to chyba 3klasowiec... wojownik złodziej ;) i coś jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 19:18, Chester001 napisał:

Piszę aby ktoś już się nie kłopotał z odp...
EEEEEHHHHHHHH

Udało się pokonać tą pokrakę ze smoczego oka... wbrew pozorom nie była aż taka zła...
trzeba mieć na nią taktykę.. ehh jestem już w odciętej dłoni.
Tak teraz myślę że jak skończe ID ! to... po też zakończeniu innych dodatków postaram
się przejść tą grę z 1 człowiekiem na razie uważam że powinien być to chyba 3klasowiec...
wojownik złodziej ;) i coś jeszcze...

Mam lepszy pomysł. Włącz sobie Serce Furii od 1 lvlu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh dni mijają a ja jestem dalej...
Lokacja: Cos tam Doriana ;)
kupiłem sobie ostatnio taki fajny młot do wojownika, magiem ciskam płonące kule.. mój rekord to 10 lub 11 - poległych !!!(dokładnie już nie pamiętam) 10x 1400 hehe
fajni są ci dwu głowi cyklopi w tej jaskini.. zbytnio problemu mi nie robią.. a 3000 exp jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 14:45, Chester001 napisał:

Ehh dni mijają a ja jestem dalej...
Lokacja: Cos tam Doriana ;)


Nie rób siary, to Głębia Dorna. Gdy tak patrzę na ożywiony wątek, mam ochotę znów przejść tą wspaniałą grę. Klimat gier RPG na silniku Infinity jest nieziemski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 18:57, destro177 napisał:

> Ehh dni mijają a ja jestem dalej...
> Lokacja: Cos tam Doriana ;)

Nie rób siary, to Głębia Dorna. Gdy tak patrzę na ożywiony wątek, mam ochotę znów przejść
tą wspaniałą grę. Klimat gier RPG na silniku Infinity jest nieziemski.

Ok przy następnych wpisać będę już bardziej szczegółowo pisał ( pro ;) )

Co do gry to graj graj..
polecam jeszcze Divine Dvinity gdy skończe ID i dodatki i ID II zaczne DD

Dodam też że zastanowie się też nad zrobieniem nowej drużyny i przejścia jeszcze raz ID :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już grasz w ID, to idź za ciosem i pograj w Baldur''s Gate. Szczególnie w dwójkę. Niby wszyscy mówią, że jedynka lepsza, ale dwójka była dla mnie ciekawsza i bardziej klimatyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 21:21, destro177 napisał:

Jak już grasz w ID, to idź za ciosem i pograj w Baldur''s Gate. Szczególnie w dwójkę.
Niby wszyscy mówią, że jedynka lepsza, ale dwójka była dla mnie ciekawsza i bardziej
klimatyczna.

BG 1 mam ... z EX :D z dodatkami.. ale ta grafika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2010 o 21:31, Chester001 napisał:

BG 1 mam ... z EX :D z dodatkami.. ale ta grafika...


Dwójka ma genialną grafikę, oczywiście jak na możliwości tego silnika. Coś jak ID, ale lokacji więcej. W jedynce trawa wydawała się malowana, zupełnie jak w PRL przed przyjazdem kogoś ważnego z rządu :) Też mnie raziła ta grafika.

Żeby nie było kompletnego OT, powiem, że w ID grywam co jakiś czas od... 2001 roku. Mam jeszcze oryginalne płyty, ale opakowanie i instrukcja już nie istnieją. I nigdy nie przeszedłem jej na sercu furii :D Czy w tym trybie są jakieś lepsze przedmioty, których nie ma w innych, łatwiejszych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować