Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Za pięć północ

52 postów w tym temacie

Brakuje jedynie świetnego serialu "24 Godziny", zrealizowanego z dużym rozmachem i - co sobie cenię - bardzo profesjonalnie nakręcony, bez jakichś zbędnych fajerwerków czy rzeczy, w które tylko dzieci wierzą. Każdy odcinek ogląda się niczym świetny film akcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Stargate:Atlantis? Już nie mówię o tym, że przy Stargate SG^1, to jesteśmy jeden sezon w plecy za zachodem ;(. No nic, przylecą Ori i zrobią porządek z naszą "kochaną" telewizją :D

Z nowych seriali to czekam na drugi i niestety ostatni sezonik Rzymu. A także na coś pięknego, bo twórcy Rzymu wzięli się za kręcenie serii opartej na "Pieśni ognia i lodu" Martina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko pierwsza seria Prisona jest dobra?! Bzdura! Druga jest równie świetna :)
Ja lubię seriale z innego powodu: są długie. Pamiętam moje sesje z Prisonem: 4 - 8 godzin non-stop, potem spanie, cośtam teges, i znowu 4 - 8 godzin non-stop. To jest to :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A 24 Hours? Także jest świetnym serialem, ma własny sposób narracji, chociaż raz Bolsat miał wpadkę i ominęli jeden odcinek. Niby nic ale w tym serialu każdy z nich jest b.ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z autorem komentarza co do Rzym (Rome), świetny serial. Pierwsze słyszę o Skazany na śmierć (Prison Break) :( może z tego powodu, że coraz mniej czasu spędzam przed telewizorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. Jeden z lepszych seriali science fiction został pominięty, a mam na myśli Battlestar: Galactica. Naprawdę Stargate nie dorównuje mu ani trochę :) Bardzo ciekawy scenariusz i oprócz typowych dla tego gatunku ''strzelanek w kosmosie i nie tyko'' są w nim bardzo ciekawe wątki na temat egzystencji różnych ras ( a dokładniej cylonów i człowieka) czy inne rozważania czasami mocno zahaczające o różne gadki filozoficzne . Czasami cały odcinek potrafi być poświęcony właśnie takim gadaniom, ale to wciąga :) Polecam, w stanach leci teraz 13 odcinek 3 sezonu, a u nas jakoś pamiętam, że serial był na TVP2 ale o jakiś chorych godzinach 23:30 czy coś takiego i to tylko 1 seria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh troche się tych seriali namnożyło, klika śledzę mój top wszechczasów:

1. StarGate SG-1 (10 serii)
2. StarGate Atlantis (3 serie)
3. Battlestar Galactica (3 serie)
4. Heroes (1 seria na razie ale sie rozkreca)
5. Rome (był świetny szkoda że taki krótki)
6. StarTrek Enterprise (3 albo 4 serie, już nie pamietam :)
7. Lost
8. StarTrek - Voyager (hmm w sumie powinien być wyżej w tym zestawieniu)

... i jeszcze długo by wymieniać. Doby brakuje na to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tego co wiem serial Dexter, nie jest o psychopatycznym zabojcy, lecz o kryminologu badajacym miejsce brutalnych zdarzen, przestepstw. I ten serial wszedl dopiero w pazdzierniku 2006 (jeszcze trwa), wiec trudno zeby w polsce byl pokazywane rowno z amerykanami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 10:22, stealth1947 napisał:

Hmm, z tego co wiem serial Dexter, nie jest o psychopatycznym zabojcy, lecz o kryminologu badajacym
miejsce brutalnych zdarzen, przestepstw. I ten serial wszedl dopiero w pazdzierniku 2006 (jeszcze
trwa), wiec trudno zeby w polsce byl pokazywane rowno z amerykanami.


Ten kryminolog jest jednocześnie psychopatycznym zabójcą, mordującym tych przestępców, którym udało się wykręcić od kary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzialbym ze to raczej socjopata ;) Ale sam pomysl z seryjnym zabojca polujacym na innych seryjnych zabojcow i wyzwanym przez jeszcze jednego seryjnego zabojce - wysmienity ;)
Zreszta, serial swietny, choc w wielu punktach inny zupelnie od ksiazki (polecam - "Demony Dobrego Dextera"). Na bodaj lato/jesien b.r. zapowiedziana jest druga seria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować