Zaloguj się, aby obserwować  
ThoruS

Mass Effect (xbox360) - temat ogólny

240 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2007 o 00:19, otc napisał:

No to się zdziwisz, bo Mass Effect już dziś zapowiadany jest jako trylogia :D

mniam, mniam. zapachniało gwiezdnymi wojnami:-) dla mnie to trylogia, bo tych nowych żenujących filmików nie uznaję. ale pewnie będzie to zależało od efektów sprzedaży gry.ciekawe - z zapowiedzi wynika, że świat gry będzie sporawy.natomiast poprzednie doświadczenia z bio ware (oba KOTORy) wskazują, że wadą tych gier (dla mnie) była ciasnota lokacji. to chyba wynikało z możliwości konsoli. nie wiem, jak to wyglądało w jade empire, bo nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 19:15, jaceloth napisał:

> No to się zdziwisz, bo Mass Effect już dziś zapowiadany jest jako trylogia :D
mniam, mniam. zapachniało gwiezdnymi wojnami:-) dla mnie to trylogia, bo tych nowych żenujących
filmików nie uznaję. ale pewnie będzie to zależało od efektów sprzedaży gry.ciekawe - z zapowiedzi
wynika, że świat gry będzie sporawy.natomiast poprzednie doświadczenia z bio ware (oba KOTORy)
wskazują, że wadą tych gier (dla mnie) była ciasnota lokacji. to chyba wynikało z możliwości
konsoli. nie wiem, jak to wyglądało w jade empire, bo nie grałem.


Ponoć w Jade sytuacja była podobna jak w Fable. Więc też ciasnota. Teraz ciasnotą nie trzeba się martwić :D Nowe kompy i X360 radzą sobie z dużymi lokacjami na akuku :D A poza tym obejrzyj sobie 2 pierwsze trailery, bodajże na drugim pokazana jest eksploracja mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 22:44, otc napisał:

Ponoć w Jade sytuacja była podobna jak w Fable. Więc też ciasnota. Teraz ciasnotą nie trzeba
się martwić :D Nowe kompy i X360 radzą sobie z dużymi lokacjami na akuku :D A poza tym obejrzyj
sobie 2 pierwsze trailery, bodajże na drugim pokazana jest eksploracja mapy.

wg mnie to bardzo ważny element wpływający na realizm i klimat gier. zwłaszcza umieszczonych w kosmosie. krew mnie zalewała w KOTORze, gdy przylatując na jakąś wielką planetę poruszałem sie tylko po jakichś kilku małych kwadracikach. to niestety cecha "konsolowości". miejmy nadzieję, ze teraz next-geny dadzą rade, bo pecety od dawna nie maja problemów z generowaniem większych obszarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 08:13, jaceloth napisał:

wg mnie to bardzo ważny element wpływający na realizm i klimat gier. zwłaszcza umieszczonych
w kosmosie. krew mnie zalewała w KOTORze, gdy przylatując na jakąś wielką planetę poruszałem
sie tylko po jakichś kilku małych kwadracikach.

Chodzi Ci o te doładowania pomiędzy małymi mapkami które się niczym od siebie nie różniły ? Czy o to że jak zebrać te mapki do kupy to i tak dla Ciebie lokacja była za mała?
Bo ja osobiście wolę średnie, nieprzerywane doładowaniami lokacje a nie jakieś puste i rozległe przestrzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 08:33, rzuf-malachor napisał:

Chodzi Ci o te doładowania pomiędzy małymi mapkami które się niczym od siebie nie różniły
? Czy o to że jak zebrać te mapki do kupy to i tak dla Ciebie lokacja była za mała?
Bo ja osobiście wolę średnie, nieprzerywane doładowaniami lokacje a nie jakieś puste i rozległe
przestrzenie.

chodzi mi o to, że jak jestem w mieście, to chcę to poczuć, jak życie, rozmawiać z mieszkańcami, lubię je zwiedzać, wykonywać jakieś poboczne questy. w kotorze było właściwie przygotowane tylko tyle, ile potrzeba i niewiele więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 08:13, jaceloth napisał:

wg mnie to bardzo ważny element wpływający na realizm i klimat gier. zwłaszcza umieszczonych
w kosmosie. krew mnie zalewała w KOTORze, gdy przylatując na jakąś wielką planetę poruszałem
sie tylko po jakichś kilku małych kwadracikach. to niestety cecha "konsolowości". miejmy
nadzieję, ze teraz next-geny dadzą rade, bo pecety od dawna nie maja problemów z generowaniem
większych obszarów.


No to nie ma problemu :D Oblivion na X360 był identyko jak na PC i identyko działał :D także nie ma się co martwić o ciasnotę. Mi ciasnota w KotORach nie przeszkadzała, dla mnie najważniejsza jest fabuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 23:40, jaceloth napisał:

dla mnie oprócz fabuły istotne jest pewne poczucie swobody w świecie, w którym rozgrywana jest
gra. taki był fallout 1 i 2.


No cóż, to też jest ważne. Po tym jak zagrałem w Gothica, a potem w KotORa to jakoś tak dziwnie się czułem, jednak to uczucie nie powodowało, że doliczałem grze minus. Jak dla mnie oba KotORy (bardziej I) to najlepsze RPG w jakie kiedykolwiek grałem. Nie to tam, że lubię SF czy Gwiezdne Wojny. Mnie urzeka w nich epicka fabuła i fakt, że kiedy gram naprawdę czuję się, że los galaktyki zależy ode mnie. Jeśli Mass Effect da mi takie uczucie to będę w niebo wzięty. Jedyne co mi w KotORach nie pasuje to NPCe. W jedynce w zasadzie to Bastylia, Carth i Jolie byli na tyle dobrze wykreowani, że wzbudzali we mnie sympatię (lub jakie kol wiek inne uczucie), reszta to zwykłe mięso armatnie (korzystałem z ich usług kiedy byłem zmuszany). W dwójce jest jeszcze gorzej. Atton i Kreia, reszta jest nijaka. A powiadają, że panowie z Obsidian są lepsi ( jeśli chodzi o KotORy to z Bioware przegrali).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie oba KotORy
(bardziej I) to najlepsze RPG w jakie kiedykolwiek grałem. Nie to tam, że lubię SF czy Gwiezdne
Wojny. Mnie urzeka w nich epicka fabuła i fakt, że kiedy gram naprawdę czuję się, że los galaktyki

Dnia 25.07.2007 o 12:35, otc napisał:

zależy ode mnie.

właśnie jakoś tego nie czułem. w KOTORach głównie o postępach i zwrotach fabuły dowiadujemy sie z prezentowanych filmików. niewiele zależy tu od nas. o wiele większy wpływ na otoczenie i rozwój fabuły występował w falloutach i nawet tormencie. choć do fabuły KOTORów nie mam najmniejszych zastrzeżeń 9zapachniało starymi częściami sagi na której sie wychowałem).

Jedyne co mi w KotORach nie pasuje to NPCe. W jedynce w zasadzie to Bastylia, Carth i Jolie byli na tyle

Dnia 25.07.2007 o 12:35, otc napisał:

dobrze wykreowani, że wzbudzali we mnie sympatię (lub jakie kol wiek inne uczucie), reszta
to zwykłe mięso armatnie.

zgadzam sie w pełni. dla mnie brakowało postaci na miarę c3po lub r2d2:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 15:41, jaceloth napisał:

właśnie jakoś tego nie czułem. w KOTORach głównie o postępach i zwrotach fabuły dowiadujemy
sie z prezentowanych filmików. niewiele zależy tu od nas. o wiele większy wpływ na otoczenie
i rozwój fabuły występował w falloutach i nawet tormencie. choć do fabuły KOTORów nie mam najmniejszych
zastrzeżeń 9zapachniało starymi częściami sagi na której sie wychowałem).

Niby z filmików, ale to jednak ja/Ty\gracz/ decyduje jaki filmik będzie wyświetlany i jak będzie reagować na informacje zamieszczone w nim. Kiedy się dowidziałem, że ja jestem Revanem (swoją pierwszą postać nazwałem moim imieniem i nazwiskiem :D) to totalnie mnie pokopało. Obiecywałem sobie, że ukończę grę jako zły, ale po tym fakcie jakoś nie dałem rady ;]
http://www.gamespot.com/video/930279/6174539/videoplayerpop?rgroup=e32007_videos
W tym wywiadzie (jeśli znamy angielski) możemy dowiedzieć się, że MS będzie podobny do KotORów pod wieloma względami (co mu się chwali ;D). Jedno jest tylko niezbyt chwytające, martwiłeś się, że w MS będą tak samo zamknięte lokacje jak w KotORach, tutaj niestety to się nasuwa samo przez się... przynajmniej na tej lokacji "hawajskiej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest tylko niezbyt chwytające, martwiłeś

Dnia 29.07.2007 o 00:12, otc napisał:

się, że w MS będą tak samo zamknięte lokacje jak w KotORach, tutaj niestety to się nasuwa samo
przez się... przynajmniej na tej lokacji "hawajskiej".

po prostu lubię w grach czuć swobodę. bo co to za galaktyka, w której odwiedzasz na każdej planecie dwa-trzy ciasne korytarzyki.
teraz czekam kiedy ogłoszą wydanie pecetowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 11:01, Długi18 napisał:

ciekawe jakie gra będzie miała wymagania na pececie...

Z tego co wiadomo gra nie ukaże się na platformie PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2007 o 11:04, WorldWar3PL napisał:

Z tego co wiadomo gra nie ukaże się na platformie PC.



no nie wiem, Jade Empire też miała na peceta sie nie ukazać a jednak wyszła, mam nadzieje, ze Mass Effect tez zobacze na swoim komputerze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe skromne pytanie. Czemu w sklepie w kategoriach wiekowych piszę 18+ ,choć na gram.pl informowano niedawno ,że gra dostała kategorie 12+od pegi i 13+ od brytyjskiego cenzora???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 17:51, Świstak118 napisał:

Mam takie małe skromne pytanie. Czemu w sklepie w kategoriach wiekowych piszę 18+ ,choć na
gram.pl informowano niedawno ,że gra dostała kategorie 12+od pegi i 13+ od brytyjskiego cenzora???

Ponieważ wtedy kiedy brytyjski cenzor dawał oznakowanie wstępne, nic jeszcze nie wiadomo było o romansach w grze, a jak wiadomo będą one pikantne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie wyglądała polska wersja? Napisy, czy też, niestety, pełne spolszczenie. I pytanie drugie, czy będzie u nas dostepna gra bez napisów, po prostu tak, jak wydano ją na zachodzie?

Bo jak będę zmuszony do grania po polsku, no to sorry CDP, na mnie zarobi game.co.uk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 16:47, Melkor_79 napisał:

Jak będzie wyglądała polska wersja? Napisy, czy też, niestety, pełne spolszczenie. I pytanie
drugie, czy będzie u nas dostepna gra bez napisów, po prostu tak, jak wydano ją na zachodzie?


Na 99% będą napisy, które jak mi się wydaje będzie można wyłączyć albo będzie można wybrać w opcjach język angielski.

Dnia 18.10.2007 o 16:47, Melkor_79 napisał:

Bo jak będę zmuszony do grania po polsku, no to sorry CDP, na mnie zarobi game.co.uk ;)


Nie wiem o co ci chodzilo z tym CDP, ale jeśli myślisz, że CDP polonizuje ME to jesteś w dużym błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 16:47, Melkor_79 napisał:

Jak będzie wyglądała polska wersja? Napisy, czy też, niestety, pełne spolszczenie. I pytanie
drugie, czy będzie u nas dostepna gra bez napisów, po prostu tak, jak wydano ją na zachodzie?

Gra będzie wydana identycznie jak na zachodzie, tam też będzie możliwość włączenia polskich napisów, bo tym zajmuje sie sam M$

Dnia 18.10.2007 o 16:47, Melkor_79 napisał:

Bo jak będę zmuszony do grania po polsku, no to sorry CDP, na mnie zarobi game.co.uk ;)

eee... co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować