Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry Komputerowe nr 1-2/2007

133 postów w tym temacie

To jeszcze wychodzi? Hmm... Ja tam wolę Gameranking. W przeciwieństwie do CDA nie traktują czytelnika jak upalonego małolata z krokiem między kolanami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łooo boshe ! Ja pamiętam że tą gazetę kupiłem kiedyś jak wyjeżdżałem za granicę żeby sobie cos poczytać. Byłem tak zawiedziony ze wyrzuciłem ja 2 h po kupieniu.
Naprawdę słaba gazeta :/
Osobiście wole Clicka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 20:45, BuckRogersXXV napisał:

No coz, wlasnie takiego tekstu sie mozna bylo spodziewac od redaktora pisma, ktore stalo zawsze
w pierwszym szeregu walki o jak najwyzsze ceny gier w Polsce. Dziwne, ze CDP pozwala Ci tutaj
pisac (i zamieszczac reklamy GK)

Hmm... CDP mi pozwala w sumie pisać, bo jestem naczelnym redakcji gram.pl :)
Reklamy nikt nie zamieszczał, częścią aktualnej strategii gram.pl jest informowanie graczy o nowych numerach branżowych pism na rynku - nie są dla nas konkurencją, a raczej doskonałym uzupełnieniem (co innego czytasz przed monitorem, co innego w łazience ;) ) Te pisma, które nam zgłaszaja aktualne info o swoich wydaniach, dostają newsa, bez kumoterstwa i płatnej protekcji - kto jest rozsądny i daje info dla portalu o takiej mocy sprawczej, ten sie załapuje. GK załapało sie później niż kilka innych czasopism. Ich błąd, który zauważyli. To że kupują moje teksty, nie czyni ich moimi compadres :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 20:21, Selv napisał:

Szata graficzna stoi w miejscu, logo straszne, paleta barw po co u gory? Tyle kolorów użyto
czy co?


Te kolorowe paski to wyciągi barwne palety CMYK, a o ile dobrze się domyślam to jest zrzut z programu do składania druku w formie jaki idzie do drukarni. Potem strona jest przycinana i tych wydruków barwnych już nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Gier Komputerowych nie kupuję od numeru 04/2003, po przeczytaniu recenzji Gothica 2. Żeby nie być gołosłownym kilka cytatów :

"Także potwory i zwierzęta żyją na swój sposób, wilki polują na sarny, potwory napadaja na woiskę, żeby ukraść troche jedzenia".

I drugi: "Ludzkość pochłonięta jest nową wojna - z hordami demonów prowadzących do boju plemoina orków, trolli (!!!), a krążą pogoski, że demoniczni władcy dosiadają nawet smoków."

Po takiej dawce profesjonalizmu aż dziw, ze takie pismo istnieje "od zawsze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawa rynku są okrutne i przewiduję, że już niedługo najstarsze pismo dla graczy padnie. Poza tym Ci co znają przeszłość Gier wiedzą, że obecna ma ze starą tyle wspólnego co stary Top Secret z nieudolnym reaktywowanym tworem, który ma braki w organach wewnętrznych i dlatego skonał.

>Widzę, że rozgorzała dyskusja, wiec może ja wtrącę zdanie lub dwa. Nigdy nie kupiłem tego pisma, dlatego tez >trudno mi się wypowiedzieć na temat poziomu tekstu. Mogę za to ocenić okładkę, która jest kiepska, słabo >czytelna, niezachęcająca do kupna, obecność płyty może przemilczę, choć może mała sugestia, jeśli dodawane >ma byc byle co, to wolę czasopismo bez płyt, chętniej je kupię.
>Druga sprawa, rzecz która zachęciła mnie do kupienia i przyjrzeniu się bliżej Clickowi... zamieszczono tam >recenzje gry, na którą czekałem, a nigdzie indziej nie mogłem przeczytać o niej (Click był najszybszy). W GK >widzę tytuły dostępne od jakiegoś czasu na rynku, o wszystkich gdzieś już czytałem, ba w niektóre z tych gier >grałem. Nie twierdzę, że wszystkie recenzje muszą być świeżutkie niczym bułeczki z rana w piekarni, jednak >możliwość przeczytania o czymś, o czym wcześniej nie miało się okazji uzyskać wyczerpujących informacji, kusi >do kupienia danego numeru, a w przyszłości może skłonić do regularnych zakupów.
>Moim idealnym pismem dla graczy byłoby CDA bez płyty :D wiem że to mrzonka, ale w końcu marzenia nic nie >kosztują :) Obecnie kupuje co miesiąc CDA z płytą, a krążek zwykle ląduje w szufladzie i tam już pozostaje :)

Moim zdaniem to dobra cena za magazyn. Wersja bez płyty raczej kosztowałaby ok 10 złotych więc... Nie ma co liczyć.

A ja z chęcią bym te płytki - przynajmniej niektóre - od Ciebie wykupił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 10:49, de99ial napisał:

Prawa rynku są okrutne i przewiduję, że już niedługo najstarsze pismo dla graczy padnie. Poza tym Ci co znają
przeszłość Gier wiedzą, że obecna ma ze starą tyle wspólnego co stary Top Secret z nieudolnym reaktywowanym tworem

To jest faktycznie najstarsze pismo dla graczy? Mnie chodzi po głowie, że "Gry Komuterowe" są następcą "PC Gamera" (po polsku), który zaczął wychodzić w połowie 1996 r. i któremu potem pismo macierzyste odebrało prawa do używania tytułu.
"PC Gamer" nawet prenumerowałem. W 1999r "PC Gamer" zaczął przejściowo ukazywać się z tytułem "Gry Komputerowe" i podtytułem "PC Gamer", a potem zostały już same "Gry Komputerowe".
A jeśli tak, to co się dzieje z pismami, które wychodziły przed 1996 r? Wszystkie popadały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oborze! Co tu sie wyprawia ;))))

Z jednej strony mamy rzeszę fanów CDA, Clicka i Playa, którzy marudzą na okładkę, zawartość CD, brak naklejek, długopisu i pokrowca na komórkę. Z drugiej zaś, osoby związane z pismem, które starają się bronić swojej pracy.
Gzie szukać prawdy? Jak zwykle, pomiędzy tym wszystkim.

Zacznijmy więc, tak, jak lubie - od tyłu. Drodzy Państwo. Click i Play to pisma dla młodzieży około gimazjalnej. Osoby w tym wieku nie są na tyle elokwentne, aby móc ocenić jakość prezentowanego im tekstu. One potrzebują być łechtane po oczach, dostać fajną płytkę, plakacik i śliczną okładkę na kredowym papierze. Mam nadzieję, ze nikt nie poczuł się dotknięty, takie są po prostu fakty.
To, co nazwywa się tutaj klimatem, uciekło z polskiej prasy growej jakieś 5 lat temu (upadek SS, Resetu). Na rynku konsolowym próbowano odtworzyć to w PSX Extreme, lecz i tam formuła powoli się wyczerpuje.

A Gry Komputerowe?
Coż, zawsze byłem strasznie negatywnie nastawiony do tego pisma. Recenzje były niezwykle monotonne, bez polotu. Garściami czerpano z doświadczeń lepszych kolegów (prosze mnie poprawic, jeśli pamięć mi szwankuje - zdażało się redaktorom bezczelnie skopiować pomysł na recenzję z SS - jakiś Tomb Raider).
Wiem, że marketing wyklucza skromność, ale te pompatyczne hasła reklamowe są niestety śmieszne. "Na rynku od zawsze"? Prosze wybaczyć, ale jaka jest Wasza targetgrupa? Młodzierz w wieku lat 15? Ludzie, szanujmy się, nie oszukujmy - oni wolą sieć. Prawdziwą rynkową niszę znaleść można wśród ludzi wychowanych na pierwszych polskich pismach - Top Secret, Secret Service, Gambler, Reset. To ich, byli już niestety, odbiorcy posiadają fundusze na prasę, to oni są tradycjonalistami, to im brakuje dobrego pisma. Pchanie się na rynek, zdominowany przez kolorowe pisemka dla młodych, jest samobójstwem, czego Wam i sobie życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi? Newsy z nowymi numerami czasopism o grach...Rozumiem Click!, "DVD"-Action, ale to?:D Jedyna myśl, która mi przechodzi przez głowę to płatna reklama;] Bo i tak pewnie jest, ale nie wiem kogo interesuje "gazeta" Gry Komputerowe...Za podobną cenę można kupić Click''a, a jedno z drugim się nie porównuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 12:25, Immortal 1 napisał:

O co chodzi? Newsy z nowymi numerami czasopism o grach...Rozumiem Click!, "DVD"-Action, ale
to?:D Jedyna myśl, która mi przechodzi przez głowę to płatna reklama;] Bo i tak pewnie jest,
ale nie wiem kogo interesuje "gazeta" Gry Komputerowe...Za podobną cenę można kupić Click''a,
a jedno z drugim się nie porównuje.

Cytat z postu kilka oczek wyżej:
"Reklamy nikt nie zamieszczał, częścią aktualnej strategii gram.pl jest informowanie graczy o nowych numerach branżowych pism na rynku - nie są dla nas konkurencją, a raczej doskonałym uzupełnieniem (co innego czytasz przed monitorem, co innego w łazience ;) ) Te pisma, które nam zgłaszają aktualne info o swoich wydaniach, dostają newsa, bez kumoterstwa i płatnej protekcji - kto jest rozsądny i daje info dla portalu o takiej mocy sprawczej, ten się załapuje. GK załapało się później niż kilka innych czasopism. Ich błąd, który zauważyli."
Czytanie nie boli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja GK nie kupuje i po tej reklamie raczej się to nie zmieni. Pamiętam jak w 98 mój brat przyniósł jakiś numer GK i faktycznie- wtedy to było dobre pismo. Miło się je czytało, a komiksu "Alien vs. muminki" w życiu nie zapomnę. A co do obecnych czasopism- regularnie czytam CDA, Playa, czasem kupie KŚG i Clicka. Z tych wszystkich najlepszy (moim zdaniem) jest CDA, i wbrew pozorom nie jestem "upalonym małolatem z krokiem między kolanami". CDA ma najbardziej urozmaicone recenzje, jest najładniejsze(znów moim zdaniem) i jest najgrubsze. Play też przyzwoity, choć czasem mam wrażenie, że jest przeznaczone dla ludzi młodszych odemnie. Click jak ktoś to pięknie ujął "nie ma tego czegoś", choć recenzje miło się czyta. KŚG jest dla mnie zbyt "sztywne", jest ono przeznaczone bardziej dla rodziców, którzy nie wiedzą co kupić swoim pociechom. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że czytanie nie boli, ale nie mam ochoty czytać komentarzy do wszystkich newsów - czytam tylko te, które mnie interesują ;] Ale dzięki za poinformowanie, faktycznie nie odczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować