Zaloguj się, aby obserwować  
Rebell

Jaka klawiatura lepsza?? Na czym prościej pisać

16 postów w tym temacie

Witam,
Mam pytanie a właściwie ankiete, na jakiej klawiaturze wam się wygodniej (i szybciej) pisze na zwykłej "stacjonarnej" czy może na notebookowej, bo spotkałem się z opiniami kilku osób że laptop wygodniejszy, ja sam sądze że na zwykłej wygodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykła zdecydowanie. Mam Logitecha model najprostszy z czterema przyciskami multimedialnymi (z których i tak nie korzystam ;)) i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuje zwykłą klawiaturę. Te z nootbooków są jak dla mnie za płaskie. Przyciski są poprostu źle ułożone przez co czesto wciska się nie to co chcemy, chociaż to kwestia przyzwyczajenia. Denerwuje mnie również to, że nootbookach te klawiatury sa takie ciche. Lubie słyszeć jak pisząc spod moich palców wydobywa się miłe "klik". Druga sprawa klawiatury z laptopów są strasznie pościskane. Klawiesze są mniejsze i od razu zmniejsza to komfort pracy. Ja osobiscie posiadam klawiature Media Tech Superb Roller Xp a i tak korzystam tylko z podstawowych przycisków, gdyż przyzwyczajony jestem do myszki pod któą mam podpisane najważniejsze rzeczy. Za niedługo chce zmienić klawiature na creative`a najprostszego jaki jest:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie, jak wyżej, doradzam zwykłą. Tyle, że taką naprawdę zwykłą, bez tych wszystkich klawiszy "multimedialnych" - one zwykle dublują tylko skróty klawiszowe (tan samo, jak klawisz Windows - Ctrl+Esc a klawisz Menu - Shift+F10), w dodatku uczą złych nawyków (przesiądziesz się na inną klawiaturę i porażka, jeśli okaże się, że nie ma tych wszystkich bajerów). Poleciłbym także zwrócić uwagę na układ klawiszy: Insert, Home, Page Up ... (tych nad kursorami) - w niektórych klawiaturach są tak poprzestawiane, że szlag trafić może kogoś przyzwyczajonego do standardowego układu (sam przez parę tygodni trafiałem w klawisze Sleep, Wake Up i Power po zmianie z klawiatury DIN na PS/2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie standartową klawiature do PC jak i Nootebook''ową przebija klawiatura ergonomiczna (to te takie lekko wygięte w kształt litery U) Osobiście pracuję na Natural Keybord Microsoftu i nie wyobrażam sobie, aby jakakolwiek inna klawiatura mogłaby być wygodniejsza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 13:03, The Sith Lord napisał:

Witam,
Mam pytanie a właściwie ankiete, na jakiej klawiaturze wam się wygodniej (i szybciej) pisze na zwykłej "stacjonarnej"
czy może na notebookowej, bo spotkałem się z opiniami kilku osób że laptop wygodniejszy, ja sam sądze że na zwykłej wygodniej

na takiej do której jesteś przyzwyczajony? bo przyzwyczajenie to 2 natura człowieka. poszukał bym tylko modelu bez power, sleep, i wakeup. korzyści z tego żadnyh, a jak sie przypadkiem wcisną to sie kupy nerwów najesz kombinując jak do os-a wrócić(mi już sie zdarzało że wciskałem reset, czyli klawisz na obudowie po nieudanych próbach wyjścia z czarnego ekranu). na szczęście przy okazji wymiany kompa czyli jakiś rok temu udało mi i sie kupić klawiaturę a4tech (czyli jeszcze tanią, a już porządnie zrobioną) bez nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram Logitech''a.
Kupiłem go w marcu. Jest to model wraz z myszką. Zapłaciłem stówę i nie narzekam.
Myszka standard 2 przciski + rolka z przyciskiem.
Klawiatura ze standardowym układem klawiszy + 7 przycisków multimedialnych (używam). Do teo dołączyli podkładkę pod ręce do "klawy". Bardzo miły i przydatny prezent, ponieważ naprawdę ręce się tak nie męczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam najbardziej lubię najprostsze modele BTC. To, co dla mnie się liczy w klawiaturze to:
-> odpowiednia twardość klawiszy (a BTC tutaj chyba nie ma sobie równych - przynajmniej jak dla mnie)
-> duży [Backspace] (tzn. nie zmniejszony przez np. slash-a umieszczonego w dziwacznym miejscu)
-> duży [Enter] (j.w.)
-> brak bajerów, bo tylko podnoszą cenę a i tak z nich nie korzystam
-> najlepiej jeśli blok klawiszy... oj... zapomniałem jak on się nazywa... w każdym razie Insert, Delete, itd. - dobrze jeśli nie jest umieszczony bezpośrednio nad kursorami - ale to już drobiazg ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście bardzo odpowiadają płaskie klawiaturki takie jak w laptopach. Bardzo szybko się na nich pisze i wydają fajny click. Jednak do PC bym żadnej nie kupił, ponieważ wydają mi się zbyt kruche. Jestem człowiekiem dość energicznym i często wyładowywuje się na swojej klawiaturze (tj. klawiaturach). Moje uderzenia są dość potężne i często bywa tak, że musze zbierać klawisze z podłogi :) - ale to w ostateczności. Z reguły tylko mocniej nacisne. Dla mnie im prostsza klaiwiatura tym lepsza oczywiście w kolorze białym, albo czarnym -żadnych pośrednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 22:15, Mumin napisał:

A ja tam najbardziej lubię najprostsze modele BTC. [...] Insert, Delete, itd. - dobrze jeśli nie
jest umieszczony bezpośrednio nad kursorami - ale to już drobiazg ;-)

O to widzę, że mamy identycznie bvezkompromisową postawę wobec "kreatywnych" projektantów klawiatur. :)
To chyba dlatego wszystkie hipermarkety zalegają samymi klawiaturami, które tych cech nie mają.

Najlepsza i niedościgniona jest jak na razie klasyczna klawiatura AT 101, ewentualnie uzupełniona o windozowe przyciski (obecnie standard) i conajwyżej 3 przyciski keyboard 98 (wake up, sleep, power off). Może też byc połamana jak w MS lub ze skręconymi klawiszami jak w A4tech.
Te 3 powyższe przyciski (o ile jakiś bałwan nie umiescił ich nad kursorami) są przydatne gdy ktoś ma w domu dzieci. Wywala się wtedy na obudowie połaczenia power i reset, żeby pociecha nie załatwiła nas na cacy, a klawiaturę trzyma wysoko. Natomiast inną sprawą jest, ze funkcja sleep działa prawidłowo tylko na płytach głównych kupionych za ponad 500 zł. Ot taka dziwna zależność. :)

Szybka ankieta dla wszystkich:
Do czego słuzy klawisz "Turbo" oraz "Macro"? Odpowiedź powinna uwzględniać do 10 lat wstecz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 23:39, Olamagato napisał:

O to widzę, że mamy identycznie bvezkompromisową postawę wobec "kreatywnych"
projektantów klawiatur. :)

:-) Najprostsze rozwiązania w tym wypadku są najlepsze :-)

Dnia 26.11.2005 o 23:39, Olamagato napisał:

Może też byc połamana jak w MS lub ze skręconymi klawiszami jak w A4tech.

Łamana? Niieeee... Nie potrafię pracować na dzielonej klawiaturze. A na tej "skręconej" nie miałem okazji pisać, więc nie wiem jak się to sprawdza. Widziałem tylko obrazki.

Dnia 26.11.2005 o 23:39, Olamagato napisał:

Szybka ankieta dla wszystkich:
Do czego słuzy klawisz "Turbo" oraz "Macro"? Odpowiedź powinna uwzględniać do 10 lat wstecz. :)

Eeeee? "Turbo" to na obudowach było ;-) Ale na klawiaturach? Nie widziałem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do klawiatury to mam standardową Creative i wiecie co niema lepszej. wszystko jest tam gdzie powinno i nic ponadto.Klawisze Sleep i wake up zablokowałem został tylko power bo mnie lenistwo rozpiera przygaszeniu kompa a i łatwiej raz nacisnąć power na klawiaturce niż przebijać się przez menusy różne....Jak dla mnie standart wystarczy żadnych zbędnych bajerków czy coś ot normalność...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 23:39, Olamagato napisał:

O to widzę, że mamy identycznie bvezkompromisową postawę wobec "kreatywnych" projektantów klawiatur. :)


Jest nas wiecej ;) (obecnie oczywiscie BTC :)

Dnia 26.11.2005 o 23:39, Olamagato napisał:

Szybka ankieta dla wszystkich:
Do czego słuzy klawisz "Turbo" oraz "Macro"? Odpowiedź
powinna uwzględniać do 10 lat wstecz. :)


Hihi a mam jeszcze klawiature z "Macro", chociaz nigdy nie uzywalem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie preferuję płaskie ale to bardziej kwestia przyzwyczajenia do notebooków niż jakieś szczególne cechy (chociaż bardzo lubię "klik" i mały oprór na wciskanie jakie stawiają *niektóre* klawiatury notebookowe). A co do PC to bez problemu można kupić do PCta płaską, pełno-wymiarową klawiaturę np Logitecha - taki kompromis :). Nie znam jeszcze osoby która kupiłaby UltraX Flat i była niezadowolona (choć to pewnie już "stary" model teraz), polecam spróbować.

A co do Turbo na klawiaturach to zmieniał prędkość wklepywania powtarzających się literek (bodajże Turbo+F1 - Turbo+F8). Chyba jakoś niedawno widziałem nawet taką :D. No a macro to oczywiście do zapamiętywania sekwencji klawiszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2005 o 21:55, MoHanes napisał:

Ja popieram Logitech''a. (...)


Mam identyczny zestawik. Jestem też bardzo zadowolony. Wygodnie się pisze, klawaitura nie jest za głośna. Czułość myszy też w zupełności wystarcza. Baterie potrafią żyć długo (akumulatorki) W klawiszach ładuję je raz na pół roku. Zestaw ma ponad 1.5 roku i gra bardzo dobrze. Zasięg też przyzwoity. Tylko kumpel zawsze jak u mnie jest to mi próbuje myszkę zakościć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, myślałem że ludzie zignorują temat a widze że w jeden dzień 15 postów :) no to mi ankieta wyszła :D, ja tera pisze właśnie na laptopie wiec zignorować prosze literówki :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować