Zaloguj się, aby obserwować  
Transylvanian_Hunger

Piłka ręczna - temat ogólny

750 postów w tym temacie

Po latach suszy w męskich sportach zespołowych w końcu coś się zaczyna ruszać. Reprezentacja w piłkę nożna gra coraz lepiej i przyjemniej dla oka, siatkarze po latach gry w czołówce światowej zostali wicemistrzami globu, a teraz czas przyszedł na piłkarzy ręcznych.
Ekipa Bogdana Wenty, to prawdziwa rewelacja tych mistrzostw. Przed zawodami mówiło się, że mamy silną drużynę - ale nikt się nie spodziewał że dojdziemy do półfinałów i powalczymy o medale. Wg mnie nawet złoto jest w naszym zasięgu. Całe rozgrywki mistrzowskie były prezentowane na kodowanym paśmie polsta sport, ale jutrzejszy mecz będzie także na ogólnodostępnym paśmie polsatu, a także mecz Polski o brąz lub złoto. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 16:32, paweusz napisał:

Po latach suszy w męskich sportach zespołowych w końcu coś się zaczyna ruszać. Reprezentacja
w piłkę nożna gra coraz lepiej i przyjemniej dla oka, siatkarze po latach gry w czołówce światowej
zostali wicemistrzami globu, a teraz czas przyszedł na piłkarzy ręcznych.
Ekipa Bogdana Wenty, to prawdziwa rewelacja tych mistrzostw. Przed zawodami mówiło się, że
mamy silną drużynę - ale nikt się nie spodziewał że dojdziemy do półfinałów i powalczymy o
medale. Wg mnie nawet złoto jest w naszym zasięgu. Całe rozgrywki mistrzowskie były prezentowane
na kodowanym paśmie polsta sport, ale jutrzejszy mecz będzie także na ogólnodostępnym paśmie
polsatu, a także mecz Polski o brąz lub złoto. Trzymam kciuki.


POLSKA BIAŁO CZERWONI

Polska rządzi jesteśmy coraz lepsi i bardziej szanowani na globie wszystko idzie coraz lepiej nie licząc giertycha i innych polityków. Będziemy mistrzami ja w to wierze, jak wiele innych osób Dania jest w naszym zasięgu namęczyła się z Islandią więc powinnyśmy wygrać bo mamy świetnych kibiców i jeszcze lepszych ZAWODNIKÓW.

POLSKA BIAŁO CZERWONI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, a sukcesy w danej dyscypliny powodują że społeczeństwo zaczyna się tym bardziej interesować, a także nie oszukując się - znajdą się nowi sponsorzy i większe fundusze na sport, który przynosi widoczne efekty i sukcesy.
Kto wie, może jak zostaniemy medalistami w curlingu, to też się tym zainteresuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 16:32, paweusz napisał:

Całe rozgrywki mistrzowskie były prezentowane na kodowanym paśmie polsta sport, (...)


No ale maniacy zawsze mogli obejrzeć powtórki koło północy na Polsacie "normalnym":)

Nigdy nie interesowałem się tą dyscypliną. Ale te sukcesy chyba coś zmienią. Pewnie niedługo wszyscy będą kojarzyc tych zawodników prawie tak samo jak siatkarzy. Oby tak dalej. Przynajmniej obysmy przeszli do finału. Też trzymam kciuki.
No i znowu dokopaliśmy Rosjanom (po siatkówce teraz w ręcznej). Jeszcze nawabią się do nas kompleksów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam trenowałem piłkę ręczną :p ale "umówiłem" się z trenerem i chodzę tylko trzy razy w tygodniu na treningi. Na prawdę to jest koszmar:p całe ręce w kleju, bieganie na śniegu, wyjazdy, obozy,[ i też bieganie ale...na palącym słońcu i w deszczu] moi koledzy to mistrzowie polski chyba 2004r. [ już nie pamiętam:]
... POLACY muszą wygrać:), może trener się zlituje i nie będzie aż tyle obwodów na siłoni:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 16:37, paweusz napisał:

Tak, a sukcesy w danej dyscypliny powodują że społeczeństwo zaczyna się tym bardziej interesować,
a także nie oszukując się - znajdą się nowi sponsorzy i większe fundusze na sport, który przynosi
widoczne efekty i sukcesy.
Kto wie, może jak zostaniemy medalistami w curlingu, to też się tym zainteresuję ;)

zgadzam sie z tobą siatkówka nie była taka znana aż to tych mistrzostw świata a teraz to mniej mówi sie o polskiej piłce chociaż też zaczęto więcej mówić po zwycięstwie z portugalią :)
Wczoraj gdy miałem opis na gadu gadu że polska gra w ręczną o Półfinał nikt nie wiedział o co chodzi i jak dzisiaj chcialem o tym porozmawiać nie miałem z kim chociaż jak zdobędziemy jakiś medal to już będzie z kim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nei ogladam meczy, lecz sprawdzam na bieżąco wyniki (wyniki naszych reprezantów). Mimo to dobrze, że polacy są chociaż w czymś dobrzy (przez rok, a potem znowu nic :P) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 16:38, Dux napisał:

No i znowu dokopaliśmy Rosjanom (po siatkówce teraz w ręcznej). Jeszcze nawabią się do nas
kompleksów;)

Ostanio się śmiałem do kolegi, żeby Beenhakker zaproponował federacji rosyjskiej mecz :D Najpierw siatkarze, potem szczypiorniści, a na koniec zaleją Rosję masz kurczaki i tuczniki :D Przyznam, że nigdy szczególnie nie interesowałem się tym sportem, tylko przyglądałem się wynikom - ale teraz siłą rzeczy wzbudza we mnie to emocje. W podostawówce trochę grałem w "ręczną", ale potem jakoś przepadło... został football i siatkówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, a słyszeliście o tym, że Polsat ma transmitować półfinał z Danią? Fajnie, bo wcześniej mecze leciały tylko na Polsacie Sport, ale widać, że sukcesy przekonały do transmisji otwartej :D Wreszcie!
Paweusz--> Ja też wcześniej nie interesowałem się zbytnio tym sportem, a grałem głównie w podstawówce i troszkę w gimnazjum. W sumie fajna gra, ale z "nogą" to nie ma się co równać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 18:48, ko?nik napisał:

No, a słyszeliście o tym, że Polsat ma transmitować półfinał z Danią? Fajnie, bo wcześniej
mecze leciały tylko na Polsacie Sport, ale widać, że sukcesy przekonały do transmisji otwartej
:D Wreszcie!
Paweusz--> Ja też wcześniej nie interesowałem się zbytnio tym sportem, a grałem głównie
w podstawówce i troszkę w gimnazjum. W sumie fajna gra, ale z "nogą" to nie ma się co równać
:)

Zupełnie się z tobą zgadzam. Ja także lubie nogę i ręczną. Podobnie jak ty wolę jednak tą pierwszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zdobędziemy dobre miejsce , zacznie się nowa moda :) Była Małyszomania , Kubicomania , Siatkarze nasi zdobyli srebny medal teraz czas na Piłke ręczną . Widzę że coraz jest lepiej w sportach drużynowych tylko żeby na Euro 2008 się nasi popisali , ale żeby tylko nas wcześniej nie zawiesili .
Jutro mecz z Danią na Polsacie o 20:00 , choć nie jestem fanem piłki ręcznej ale z przyjemnością oglądne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja będę zgryźliwy, narzekający, wredny i upierdliwy... jak zwykle.
Strasznie mnie wkurza to co obserwuję w mentalności polskiego kibica. Nie obchodzą ich te sproty wcale. Większośc z nich tylko siedzi przed tv, trzyma piwo w łapie i ogląda puszczając co chwila wiązankę przekleństw.
Siedzi tak i kibicuje swojej ulubionej drużynie w piłce nożnej Wieliej Mąsiążni. Ale drużynata nie ma sukcesów, więć ów pan zaczyna bluzgać, na wszystko co go otacza. Lecz oto awansowaliśmy do mistrzostw świata w piłce nożnej. I wielka radość tego pana, i odpadliśmy w najgorszym stylu i pan znów pieprzy od rzeczy, niszczy co mu popdanie, wyzywa każdego. Następnie osiada i zajmuje się swoją drużyną.
Kolejne mistrzostwa, tym razem innej ekipy - w kosza. Pan jest zachwycony bo jakaś polska drużyna awansowała gdzieś daleko. Na jego ustach malkują się radosne okrzyki. Lecz po chwili drużyna marzeń polskiej koszykówki przegrywa. No to więc ten głupi pan miota wszelkimi kur*ami i wyzywa wszystkich, którzy się napatoczą.
I sytuacja ta powtarza się godzinami, dniami, tygodniami, miesiącami, latami. I ten pan ciągle będzie siedział na tym stołku i przeklinał sport. I nigdy się nie zmieni.
To samo obserwuję wszędzie, każdy mzienia poglądy, raz jest wielkim znawcą i kibicem siatkówki, póxniej koszykówki, póxniej F1... w zależności od tego gdzie mamy sukcesy. Wszyscy pragniemy sławy, bogactwa. A na cholerę nam te wszystkie zwycięśtwa? Po kiego grzyba nam to wszystko? Co to zmieni jak wygramy? Co się wtedy stanie? Nic. Zarząd zbierze kupę kasy, Zawodnicy wezmą trochę kasy, a resztę weźmie reszta osób związanych z reprezentacją. A co my będziemy mieli? Zadymę w wiadomościach i koszmar przez kolejne 25 lat. Bo ok. tyle trwa zwykle szał ogarnięty cudzymi sukcesami.

"Czy Polakom uda się pokonać Trynidad, tak jak zrobiliśmy to 68 lat temu? Wszyscy jeszcze pamietają ten rewelacyjny gol PAtafiana, który sprawił, że przegraliśmy tylko 8:1. To znakomicie ukazuje, że mamy szanse wygrać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z gry Polaków podczas tych mistrzostw. :) Widziałem nawet jeden mecz w telewizji (na jakimś niemieckim kanale, bo polsatu sport nie mam :P). W sumie to nic dziwnego, że prawie nikt się tym sportem nie interesuje. W końcu bardzo mało się o nim mówi w mediach (swoją drogą, nie wiem dlaczego).
A jeśli chodzi o mnie, to też w podstawówce trenowałem piłkę reczną. Nawet udało się naszej drużynie dojść do półfinału rejony. :P Niestety w gimnazjum, do którego chodzę nie da się uprawiać tego sportu - sala gimnastyczna jest za mała... :( Ale za Polaków i tak będę trzymał kciuki i jutrzejszy mecz z pewnością obejrzę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby wygrali ! Bo z Danią mają chyba większe szanse niż potem z Niemcami i Francją ! Przy okazji zapraszam na mojego gramsajta na którym odbywa sie PLEBISCYT na najlepszego zawodnika naszej drużyny :D:D wbijać
<<<-------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PoLsKa PoLsKa PoLsKa
Gramy i prowadzimy niestety za szmala wszedł Weiner bo coś ze szmalem sie dzieje złego ale prowadzimy 11:9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować