Zaloguj się, aby obserwować  
Transylvanian_Hunger

Piłka ręczna - temat ogólny

750 postów w tym temacie

Tak słabej postawy Polski na MŚ się nie spodziewałem.
W obronie nie było źle, jedynie bramkarze zmniejszyli porażki bo gdyby nie Szmal i Wyszomirski to dostali by wyżej, nawet może z Dania ponad 10 bramkami, wtedy Szmal rozegrał kapitalny mecz.

Podsumowując na tych MŚ bardzo słaba skuteczność, skutecznych strzałów z dystansu za mało żeby coś wygrać.
Częste gubienie piłki, brak skutecznych podań prosiło sie o taki wynik. Popełnianie prostych błędów na takim turnieju jest niewybaczalne a przecież w kadrze amatorzy nie graja.

Jestem przeciwko Bieleckiemu chociaż dzisiaj tak dużo nie przestrzelał, powinien zakończyć karierę, przecież można robić rożne inne rzeczy. Kontuzja za poważna i nie gra tak jak kiedyś.Kiedy wchodzi na boisko to wtedy często tracą przewagę a coś o tym znaczy.
Moze na kolejnych MŚ się lepiej pokażą i zdobędą medal oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Następna porażka koniec marzeń. Postawa Polaków na tych mistrzostwach pozostawia wiele do życzenia ... Miejmy nadzieję, że na następnych mistrzostwach będzie medal, bo stać ich na to na pewno ! ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 20:53, karolekx23x napisał:

Jestem przeciwko Bieleckiemu chociaż dzisiaj tak dużo nie przestrzelał, powinien zakończyć
karierę, przecież można robić rożne inne rzeczy.


Nie zapominaj, że bez Bieleckiego byśmy nie wygrali meczu z Serbią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 21:06, Szynkars napisał:

ciach.

nie zapominaj, że - mimo, że ''Kola'' jest naprawdę wspaniałym sportowcem - trochę błędów w tym meczu popełnił i jakby na to nie patrzeć - był to rzut-rehabilitacja z jego strony ;))


Cóż. szkoda, że Polacy nie osiągneli tego minimalnego celu... Najbardziej mnie martwi to, że nasi reprezentanci grający w Bundeslidze, gdzie poziom jak wiadomo - jest wysoki, zdobywają po kilka bramek na mecz, a jak przyszły mecze reprezentacyjne to coś jakby się zacieło.
Ci grający w polskiej superlidze, też podobnie - jakoś tak bez przekonania w to co robią :/

Dobrze, że Szmal z Wyszomirskim trzymają formę, bo bilans bramkowy byłby znacznie bardziej ''bolesny''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Szmal broni na meczach świetnie, gorzej z innymi członkami reprezentacji. Nasi zawodnicy bardzo często tracą piłkę, a jeśli już rzucają piłkę do bramki przeciwników to często trafiają w bramkarza. Nie chodzi tu o to, że bramkarze przeciwnej drużyny dobrze bronią, po prostu polscy reprezentanci trafiają w bramkarza zamiast w bramkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szmal zagrał bosko! Tłuczyński i Bielecki też swoje zrobili przebłyski miał też Lijewski a reszta niestety... Ale ileż można wygrywać mają teraz słabszy okres i mają do tego prawo! Wenta jest wspaniałym trenerem i mam nadzieje że przez te MŚ go nikt nie zmieni bo jeśli tak się stanie no to AMEN! Przegrali z Węgrami ale szanse na Olimpiade wciąż mamy, pozostaje tylko czekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie no to tak. Na Olimpiadzie, pójdzie im dobrze. Przynajmniej ja mam taką nadzieję, jak wszyscy tutaj chyba. I tak dobrze , że z grupy wyszli. Robią dość głupie błędy jak rzucanie w bramkarza i strata piłki. Ale i tak jest lepiej niż z piłką nożną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 21:32, Skaterka885 napisał:

Na Olimpiadzie, pójdzie im dobrze.

Tylko, żebyśmy w ogóle grali na tej olimpiadzie. Bo szanse na to są raczej małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strata piłek ,duża ilość błędów,zero ( coś tam było...) kontrataków.Nasi w ogóle potrafią szybko biegać?Jakoś każdy nasz przeciwnik po stracie gola ,od razu kontrował ze świetnymi skutkami.Szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 21:06, Szynkars napisał:

> Jestem przeciwko Bieleckiemu chociaż dzisiaj tak dużo nie przestrzelał, powinien
zakończyć
> karierę, przecież można robić rożne inne rzeczy.

Nie zapominaj, że bez Bieleckiego byśmy nie wygrali meczu z Serbią.


Tego nie zapomniałem, ale może jak ktoś był by na jego miejscu to może inaczej mecz by się ułożył.
Ogólnie widać że piłkarze nie są ze sobą dobrze zgrani, mało ogrania,a może zmęczenie po występach w klubach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kapitalny mecz finałowy, właśnie takich meczów brakowało mi w wykonaniu Polaków w tych mistrzostwach. Pamiętam jak też kiedyś walczyliśmy z Duńczykami w 1/2 finału jakiś mistrzostw i wygraliśmy bodajże po 2 dogrywkach. A co do dzisiejszego finału to oglądałem od drugiej połowy i świetnie zagrali w niej Duńczycy, a do tego Francuzi słabo bronili. Duńczycy praktycznie całą połowę odrabiali straty z pierwszej części gry, i wyrównali szczęśliwie na 5 sekund przed końcem. Niestety w dogrywce Skandynawowie popełnili parę prostych błędów co przesądziło o ich porażce. Szkoda , bo ta hegemonia Francuzów w ostatnich latach staje się powoli nudna ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny, bardzo wyrównany mecz finałowy. Dawno nie widziałem tak dobrego meczu, szkoda, że Polacy nie brali w nim udziału. Może na następnych mistrzostwach nasi reprezentanci sięgną po jakiś medal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 19:56, Szynkars napisał:

Świetny, bardzo wyrównany mecz finałowy. Dawno nie widziałem tak dobrego meczu, szkoda,
że Polacy nie brali w nim udziału. Może na następnych mistrzostwach nasi reprezentanci
sięgną po jakiś medal...


Mecz świetny, mało taki widowisk.
Stawiałem na Francuzów i było ciezko ale wygrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja. Mecz finałowy był zarazem najlepszym meczem w tych mistrzostwach. Ogólnie myślałem i stawiałem na Francuzów. Początek wskazywał na nich i łatwe zwycięstwo. Ale Dania mnie totalnie zaskoczyła na plus. Pokazali piękno tej dyscypliny. Ze walczy się do końca. Szkoda mi ich ale taki jest sport. Mimo że dla nas Polaków turniej był nie udany wierzę że jeszcze pokażemy na co nas stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na naszym forum niestety pieprzy się o jakże "naszych" zespołach piłkarskich jak FC Barcelona czy Real Madryt.
Kogo obchodzi, że "polskie orły szyczpiorniaka" grają na Mistrzostwach Europy - bijąc się o kwalifikację olimpijską w tym jakże arcytrudnym turnieju.
Mam głęboko w odbycie poczynania hiszpańskich ekip w meczu "Gran Derbi", kiedy chluba Polski gra tak niesamowite mecze mistrzowskie.
Dzisiejszy mecz Polski z Danią, to był prawdziwy dreszczowiec. Napięcie w spotkaniu mogłoby zasilać miasto hazardu Las Vegas. Dwie ekipy z biletem do następnej rundy ME walczyły o II miejsce w grupie i przychylniejszą pozycję przed następną rundą. Obie drużyny grały o zwycięstwo, prestiż, o lepszy dobytek punktowy przed następną rundą.
W całym meczu nie zabrakło serca na parkiecie, woli walki, ambicji - jednak przez większość spotkania nasi zamorscy sąsiedzi dominowali w meczu, byli skuteczniejsi i prowadzili paroma golami.
Mecz piłki ręcznej trwa 2x30 minut, ale nam wystarczyły ostatnie 5 minut. Podchodziliśmy do Duńczyków, ci kontrowali. Wyrównywaliśmy pod koniec, ci odskakiwali. Hart ducha i świetna postawa naszego bramkarza dała nam wiele, dała prawdziwą sportową ekstazę. To nie mistrzostwo, ale tryumf po takim meczu...To łzy w oczach i prawdziwa radość w sercu.
Takie mecze przypominają mi, że jestem Polakiem i jestem z tego dumny. Dziękuję kadrze B. Wenty za tak wspaniałe horrory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Piłka ręczna to w ogóle bardzo emocjonująca dyscyplina, szczególnie takie mecze jak dzisiejszy (w końcówce), gdzie wynik ciągle oscyluje w granicach remisu i każda akcja może zadecydować o losach meczu to widowiska dla kibiców o mocnych nerwach. I za to właśnie lubię handball, szkoda, że większe zainteresowanie towarzyszy jedynie dużym imprezom, na co dzień nie jest to zbyt popularny sport.
Co do dzisiejszego meczu, to słabe 3/4 meczu i genialna końcówka w wykonaniu Polaków, na co w dużym stopniu wpłynął świetnymi obronami nasz bramkach Marcin Wikary - jak widać o bramkarzy nie musimy się martwić nie tylko w piłce nożnej. Swoje zrobili nasi również w ataku i wygraliśmy z Danią po raz kolejny na dużej imprezie, widać jakoś nam "leży" ta drużyna.
Dobrze ułożyła się dla nas następna runda, zagramy z 3 najlepszymi zespołami z grupy B, a więc z Niemcami, Szwecją i Czechami/Macedonią - tak więc wszyscy rywale będą jak najbardziej w naszym zasięgu (unikniemy bardzo mocnych ekip Francji, Chorwacji i Hiszpanii). Tak więc wszystko w rękach naszych szczypiornistów, półfinał jest jak najbardziej realny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować