Zaloguj się, aby obserwować  
Transylvanian_Hunger

Piłka ręczna - temat ogólny

750 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2014 o 10:26, Transylvanian_Hunger napisał:

Tego nie wiedziałem, ale pewnie zostaną zachowane punkty z pierwszej fazy i musielibyśmy
potem wygrać co najmniej 2 mecze by walczyć dalej.


Raczej wszystkie. Oczywiście trzeba założyć też wygraną z Rosją 1-2 bramkami, aby awansować już z 1 zwycięstwem. Każda większa wygrana powoduje wywalenie Rosji i awans Polski z 0 zwycięstwami, ponieważ wyniki z Rosjanami nie będą liczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam spore obawy co do dzisiejszego meczu. Wydaje się niemożliwe, aby zagrać dzień po dniu taki wspaniały mecz jak ze Szwecja więc dzisiaj będzie bardzo ciężko. Chociaż po tym co zrobili wczoraj bez względu na dzisiejszy wynik ogromny szacun :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 10:30, Nightdew napisał:

Mam spore obawy co do dzisiejszego meczu. Wydaje się niemożliwe, aby zagrać dzień po
dniu taki wspaniały mecz jak ze Szwecja więc dzisiaj będzie bardzo ciężko. Chociaż po
tym co zrobili wczoraj bez względu na dzisiejszy wynik ogromny szacun :)

Tez sie obawiam chodz z drugiej strony trzeba przyznac ze nasi z meczu na mecz graja coraz lepiej wiec... moze bedzie dobrze? Jedno jest pewne beda walczyc do upadłego. O to sie akurat nie marrtwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na historię spotkań z ostatnich kilku lat, to z Chorwatami jeszcze nie wygraliśmy, więc ten rywal zupełnie nam nie leży, podobnie jak Francuzi. Pozostaje liczyć, że nasi znów wzniosą się na wyżyny swoich możliwości, a któryś z bramkarzy będzie bronił jak natchniony i sprawimy niespodziankę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasi mają szansę, bo Bielecki nie zagra. :P Zamiast niego wystąpi Kubisztal, który ma bardzo łatwe zadanie, bo będzie trudno zagrać gorzej od Karola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh po meczach Polakow albo jest wielka radosc , albo wielkie rozczarowanie. Szkoda bo Chorwatow mozna bylo ograc. Szkoda tych 2 sam na sam z pierwszej polowy. Szkoda ze trener nie spojrzal w statystyki i nie widzial jak slabo Szmal dzis bronil. Szkoda ze 2 polowe zwlaszcza jej poczatek przespalismy. Ehh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam muszę pochwalić chłopaków. Mimo tego że przegrali, mimo że popełniali błędy to zagrali przyzwoicie. Grali do samego końca, starali się nadrobić, pokazać z jak najlepszej strony - wiadomo było, że Chorwacja to nie jest łatwy przeciwnik. To że wygraliśmy wysoko ze Szwecją nie znaczy, że już ogramy każdego. A co do Wyszomirskiego to przecież stał ale krótko, nie sprawdzał się więc ... teraz to możemy gdybać ale nie możemy mówić o jakiejś wielkiej porażce. Co prawda nie gramy o podium ale przegraliśmy jakby nie patrzeć tylko 3 punktami. A i myślę że trochę naszych podcięła i druga połowa, początek ale też kontuzja Łucaka [ a ci medycy to jakaś żenada ... ].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 22:41, Ziggy napisał:

Szkoda ze trener nie spojrzal w statystyki i nie widzial jak slabo Szmal dzis bronil.

Eee, nie? To znaczy, może tak, ale Kasa i tak bronił lepiej. Miał wczoraj 26% skuteczności (obronił 8 z 31 strzałów), natomiast Wyszomirski, który grał przez 14 minut - 20% (2 na 10) i zapewne dlatego pod bramkę wrócił Sławek.
Ja ogólnie jestem zadowolony z występu Polaków. Piąte lub szóste miejsce to więcej, niż się spodziewałem. Poza tym bardzo cieszy, że Łucak się solidnie zaprezentował - jak się nauczy grać w obronie, to będzie świetnym skrzydłowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasze dziewczyny pokazały że jednak da się wygrywać, znów. ;) Szkoda tylko trochę że często podnosimy się jak już jesteśmy przyparci do ściany no ale ...

W każdym razie - od samego początku grały nieźle, momentami bardzo dobrze choć i pewne babole by się znalazły. Na pewno dziewczyny dawały z siebie wszystko, walczyły dzielnie właściwie do samego końca, za to należą się brawa. Naprawdę dobrze się to oglądało.

Decyzje sędziów były dosyć kontrowersyjne a przynajmniej dwa razy mooocno dyskusyjne - za kopnięcie leżącej naszej zawodniczki sędzia powinien wywalić Ruską na ten przysłowiowy zbity pysk do szatni. Nie wiem czy oni się kogoś bali czy zwyczajnie tego nie widzieli ... A dwie minuty kary dla bodaj Stachowskiej pod koniec meczu to też nie wiem zasadniczo za co ...

W każdym razie, rosyjskiej chamstwo przegrało i dobrze, strasznie nerwowe i narwane były te ich zawodniczki już nie mówiąc o typowym Rusku z wyglądu jakim jest ich trener.

A zwycięstwo się nam należało, jak najbardziej pomimo wszystkich błędów i nieudanych zagrań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie da się ukryć że dziewczyny wczoraj pokazały charakter :) Bardzo dobrze że wygrały po polaczki którzy się nie znają pewnie myśleli że znów przep.....limy bo to ruskie a do tej pory przegrywały, jeśli już miały wygrać przyparte do ściany to bardzo dobrze że z ruskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2014 o 09:59, audovacar napisał:

no nie da się ukryć że dziewczyny wczoraj pokazały charakter :) Bardzo dobrze że wygrały
po polaczki którzy się nie znają pewnie myśleli że znów przep.....limy bo to ruskie a
do tej pory przegrywały, jeśli już miały wygrać przyparte do ściany to bardzo dobrze
że z ruskimi.


Uzupełnij braki w kulturze, bo długo tu nie pobędziesz. Na razie ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat nie żyje, pomimo mistrzostw.
Mam takie pytanie - czy jakiś kanał transmituje mistrzostwa, ale nie tylko naszych, ale ogólnie? Ktoś ma jakieś info jak to wygląda?

Pozdrówka mordeczki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem konkretnych informacji na ten temat, ale patrząc na tego newsa - http://www.handball.pl/kat,55,MS-Katar-2015,Niemieccy-kibice-oburzeni-zakodowali-im-MS-w-Katarze,7071,wiadomosci.html - można wnioskować, że każdy kraj może transmitować mecze tylko u siebie. Czyli pewnie spotkania pokazywane przez zagraniczne stacje będą u nas (i nie tylko u nas - w każdym kraju poza nadającym) zakodowane/niedostępne. Ale głowy nie dam, to tylko moje przypuszczenia. :P

Natomiast pierwszy mecz Polaków z jednej strony mnie rozczarował, ale z drugiej w dużym szoku nie jestem, bo turnieje towarzyskie przed MŚ nie napawały optymizmem. Nasi beznadziejnie zagrali w obronie. Poza tym sędziowanie mi się bardzo nie podobało - arbitrzy dawali kary za byle co. Mam nadzieję, że tylko oni są tacy "wrażliwi", a reszta sędziów będzie pozwalać na nieco agresywniejszą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>...........

Musiałbyś poszukać na kanałach dostępnych przez internet.

Swoją drogą szkoda dzisiejszej przegranej, w sumie aż tak dużo nie brakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj trzeba mieć stalowe nerwy, żeby oglądać naszych ;)
Każdy mecz póki co gramy na styk, dziś z Rosją to był już istny dreszczowiec, cały mecz praktycznie na styk, czasem Rosjanie odskakiwali na 2-3 pkt, ale potem Polacy brali się do roboty i znów był remis. W końcówce przegrywaliśmy już 2 pkt i graliśmy w jednego mniej, ale wtedy nasi zagrali kapitalnie, przeciwnicy się pogubili i wyrwaliśmy to zwycięstwo rzutem na taśmę. Warto odnotować świetną postawę obu naszych bramkarzy, widać tutaj wciąż trzymamy równy, wysoki poziom, bo w ataku i obronie w polu różnie to bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda. W sumie sam nie wiem czy się cieszyć czy nie... Z jednej strony świetna dawka emocji ale z drugiej... gra, jak to powiedziałeś "na styk" nie wróży nic dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polacy awansowali do ćwierćfinału bo ciezkim boju ze Szwedami. Znowu ogladalo sie to z ciezkim sercem. Dobra gra w obronie,swietny Szmaloneuer i masa bledow. Duza nieskutecznosc i ten irytujacy Rojewski. Na szczescie Szwedzi bledow popelnili wiecej i dzieki temu wygralismy. Na pewno mozna naszych pochwalic za druga polowe i za walke. Serca nigdy nam nie brakowalo. Nie ma sie co oszukiwac z Chorwatami bedzie ciezko. Jezeli nie poprawimy skutecznosci i nie wyeliminujemy tylu prostych bledow to moze byc slabo. Ale na szczescie w cwiercfinale jest jeden mecz i wszystko jest mozliwe. Do boju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obie reprezentacje weszły w mecz jakby wystraszone. Wiadomo, koniec możliwości potknięcia - rywal z obu stron klasowy. Trzeba pochwalić naszą dobrą grę obronną, poprawiła się w spotkaniu ze Skandynawami. Mankamentem wciąż pozostaje skuteczność w ataku. Rojewski chyba za bardzo się stresuje poziomem rozgrywek i brakuje kogoś kto weźmie odpowiedzialność na zdobywanie bramek. Jak Bielecki trafił 3 razy z rzędu, to szybko potraktowano go bezpardonowo i zszedł z parkietu.
Chorwacja, to zawsze mocny rywal ale na chwilę obecną nie ogrywają już tak znacząco rywali. Nie ułożyła nam się najłatwiej drabinka, ale po awansie ze Szwecją spokojnie można walczyć z każdym na równi.
Mam nadzieję, że Lijewski wróci do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś w temacie mało się dzieje, zważając na fakt, że za niecałą godzinę gramy o finał mistrzostw świata z reprezentacją Kataru. Reprezentacją, która właściwie bardziej przypomina klub sportowy (do tego bardzo bogaty), niż drużynę narodową. Szykuje się kolejny ciężki bój, choć na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że to łatwiejszy rywal niż Szwedzi czy Chorwaci. Trzeba jednak wziąć po uwagę, iż jako gospodarzom zapewne pomagać im będą ściany, będą też nakręcani przez liczną publikę. Jeśli nie damy się wyprowadzić z równowagi i będziemy grać to, co w dwóch ostatnich meczach mamy ogromną szansę na finał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzadko kiedy mnie coś irytuje w sporcie. Ale jak widzę tą armię obcokrajowców to nerwy mi wysiadają. Pchają i ciągną naszych za koszulki i sobie na to gwizdzą a jak my robimy to faul zaraz albo kara.
Cuda jak w Korei i Japonii w 2002 roku. Nie mowię ze nasi grają cudownie ale wkurza mnie ten Katar niemiłosiernie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować