Zaloguj się, aby obserwować  
Transylvanian_Hunger

Piłka ręczna - temat ogólny

750 postów w tym temacie

I zaczynamy MŚ ładnie, bo z Białorusią jest 14-9. Skuteczność 67 procent w rzutach na bramkę i 40% na bramce to całkiem dobry wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2013 o 20:54, Muradin_07 napisał:

I zaczynamy MŚ ładnie, bo z Białorusią jest 14-9. Skuteczność 67 procent w rzutach na
bramkę i 40% na bramce to całkiem dobry wynik.


Na razie rzeczywiście bardzo ładnie, choć trochę pecha jeszcze nasi mają - szkoda tych kilku poprzeczek w dość dobrych sytuacjach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to fakt, trochę się skrzywiłem jak te poprzeczki poszły :/ Ale ważne że do przodu. Ciekawe jak będzie z mocniejszymi przeciwnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz taka tam mała kasacja Arabii Saudyjskiej, choć jakby nie patrzeć krew się polała dosłownie i dużo nieskutecznych akcji po których było tylko "aaaaj...". I na koniec 14-6 dla Polski. Swoją drogą oglądałem pierwszą połowę meczu Słowenii z Koreą Południową i myślałem, że będzie tak wyrównanie do końca :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W fazie pucharowej Węgry. Drużyna zawsze groźna, choć nie jest typowana na jakiegoś lidera. To że wyszli z 3 miejsca z grupy może mylnie sugerować ich nie najsilniejszą postawę, ale w grupie przegrali z faworytami mistrzostw Chorwatami i gospodarzem - Hiszpanią.
Bardziej bym się martwił o postawę naszych graczy. Często zdarza im się dekoncentracja i frajersko tracimy bramki. Ze skutecznością w ataku też bywa różnie. Trzymam kciuki i liczę na awans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, "masakra" to chyba najodpowiedniejsze słowo w tej sytuacji. W pewnym momencie zacząłem się zastanawiać, czy tam przypadkiem nie gra Australia zamiast Danii. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2013 o 18:41, seroero napisał:

Ale Hiszpania rozgromiła Danię. Masakra, takiej przewagi się nie spodziewałem :)


Ja również. Osobiście nie przypominam sobie tak jednostronnego finału wielkiej imprezy. Hiszpania zagrała dziś koncertowo, a niepokonanym w turnieju Duńczykom trafił się słabszy mecz akurat w finale. Wygląda na to, że Hiszpanie w sportach drużynowych stali się już europejską, a nawet światową potęgą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jednostronnego finału ro rzadko kto się spodziewał. Nie są jeszcze najlepsi Hiszpanie chociażby w siatkówę i koszykówkę.;] Jednak z piłką ręczną u nas coraz gorzej, a o koszu nie warto wspominać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie są jeszcze najlepsi Hiszpanie chociażby w siatkówę i koszykówkę.;]

W kosza są najlepsi w Europie, a na świecie ustępują jedynie USA, które jest poza zasięgiem reszty świata. W siatkówkę wprawdzie nie są w czołówce, ale też mieli swój czas, gdy zdobywali mistrzostwo Europy ;]

>Jednak z piłką ręczną u nas coraz gorzej, a o koszu nie warto wspominać.

Niestety taka prawda, to już nie jest ta drużyna co parę lat temu, gdy zdobywaliśmy medale na wielkich imprezach. Tak się złożyło, że akurat wtedy udało się stworzyć świetny zespół, zbudowany głównie z zawodników grających w Bundeslidze. Tak na dobrą sprawę to Niemcy wychowali nam tę reprezentację, bo z zawodników z naszej ligi to nic wielkiego byśmy nie stworzyli, poza tym handball nie był popularną dyscypliną w Polsce. Teraz choć większość tych graczy nadal gra w reprezentacji, to są już coraz starsi i forma nie ta co kiedyś i myślę, że powoli będą kończyć z grą, a następców nie bardzo widać na horyzoncie. Czyli trzeba się pogodzić z tym, że w najbliższym czasie będziemy się na turniejach obijać gdzieś ok. 10 miejsca, chyba, że nastąpi jakaś nagła eksplozja młodych talentów, co mało prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że najlepsi nie są.:P Możliwe, że inna drużyna z Europy ich doścignie, albo prześcignie nawet.
A co do sytuacji w Polsce. Za dużo idzie na prezesów i innych, a za mało na inwestowanie w młodzież i szkolenia. Nie możliwe, aby w prawie 40 mln kraju nie było talentów sportowych. Po prostu co jakiś czas pojawi się talent, bądz talenty - wypromuje się jakąs dziedzinę sportu i z tych talentów "wyciska ostatnie soki", a młodych nie ma. Niestety nie tylko w ręcznej tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to nikt nie ogląda meczu Vive o 3 mejsce ? Skończyła się właśnie pierwsza połowa i można powiedzieć jedno : Genialna gra! Świetna obrona i atak..szkoda, że Kielce nie grały tak wczoraj, chociaż z drugiej strony Barcelona grała bardzo dobrze więc zawsze gra się na tyle ile pozwala przeciwnik więc..pozostaje walka o brąz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony trochę szkoda mi sędziów - zrobili wszystko, żeby ich drużyna wygrała, ale niestety im się nie udało. :/ Z drugiej - to naprawdę świetna informacja, że Kielce są w stanie wygrać mecz, grając w siódemkę przeciwko dziewięciu osobom. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 17:22, matiz123 napisał:

Z jednej strony trochę szkoda mi sędziów - zrobili wszystko, żeby ich drużyna wygrała,
ale niestety im się nie udało. :/ Z drugiej - to naprawdę świetna informacja, że Kielce
są w stanie wygrać mecz, grając w siódemkę przeciwko dziewięciu osobom. :)


Końcówka dziwna i nie powiem trochę się człowiek denerwował a co dopiero Wenta który znowu biegał jak szalony ale całe szczęście wygrała drużyna lepsza choć brakowało niewiele do remisu :/
No i to co zawsze podoba mi się w spotkaniach o medale to wielka radość z wygranego trzeciego miejsca a płacz i żal z przegranej w finale :) Dlatego czasem lepiej wygrać brąz z klasą niż przegrać w walce o złoto dlatego brawo dla Vive i pozostaje czekać na następną edycję LM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 17:32, Longer napisał:

Końcówka dziwna i nie powiem trochę się człowiek denerwował

Ale sędziowie nie tylko w końcówce się popisywali. W pierwszej połowie też popełniali błędy, w większości na korzyść drużyny niemieckiej. Ciekawe czy w finale, który się właśnie zaczął, też będą sprzyjać "swoim".

Dnia 02.06.2013 o 17:32, Longer napisał:

Dlatego czasem lepiej wygrać brąz z klasą niż przegrać w walce o złoto

Tutaj nie jestem przekonany, bo mimo wszystko drugie miejsce jest lepsze, niż trzecie. ;) Chociaż absolutnie się zgodzę z tym, że Kielcom należało się to trzecie miejsce, no i styl też pokazali niezły.

Jedyne, co mnie zastanawia, to jak Vive by grało w dzisiejszym składzie w meczu z Barceloną. Bo według mnie problemem wczoraj był brak chociażby Bieleckiego, który potrafi rzucić z daleka. Obrona Hiszpanów była świetna, przez co ataki pozycyjne zupełnie nam nie szły (obrotowy może ze trzy razy strzelił w całym meczu), a sądzę, że gdyby Karol strzelił 2-3 bramki z dziesiątego metra, to rywale musieliby nieco się oddalić od linii pola bramkowego w obronie, co ułatwiłoby rozgrywanie następnych akcji. Poza tym Losert w bramce zaprezentował się o wiele lepiej niż wczoraj Szmal. Ale to tylko takie gdybanie, które nie zmieni faktu, że ten sezon był dla Vive najlepszy w historii i mam nadzieję, że za rok będzie przynajmniej równie dobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.06.2013 o 18:20, matiz123 napisał:

ciach

Można gdybać co by było... obrona Barcelony była świetna i wydaje mi się, że w tym przypadku wiele by się nie zmieniło. Dzisiaj mecz ułożył się po naszej myśli bo wydaje mi się, że THW Kiel trochę zlekceważył naszych i był w szoku po kilku akcjach, sędziowie po swojemu ale mimo to Kiel dogonił Vive i końcówka była nerwowa. Wiesz po meczu łatwo powiedzieć gdybyśmy zagrali jak dziś to byśmy wygrali z Barceloną. Sukces jest i śmiało można powiedzieć, że za rok może być lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta nasza reprezentacja chyba zapatrzyła się w horrory, można stwierdzić po dwóch pierwszych meczach na mistrzostwach. Oba mecze z resztą miały podobne oblicze. Trochę wyrównanej gry, gonitwa w końcówce, szansa na korzystny finisz i minimalna porażka.
Owszem, wystarczy wygrać ostatni mecz z Rosją by wyjść z grupy choć i to nie będzie łatwe. Z resztą - wychodząc z trzeciego miejsca w następnej rundzie przyszło by nam grać z drużyną "na fali".
Aż strach oglądać ostatni mecz grupowy Polaków, bo na prawdę jak na razie kosztuje to sporo nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2014 o 09:33, Transylvanian_Hunger napisał:

Z resztą - wychodząc z trzeciego miejsca w następnej rundzie przyszło by nam grać z drużyną
"na fali".


?? Nie bardzo rozumiem, przecież dwie grupy się połączą i będziemy grali 3 następne mecze. Przy dobrych wiatrach można mieć jeszcze półfinał, niedawno Duńczycy też z przegrali 2 pierwsze mecze, a później z 4 zwycięstwami mieli półfinał. A co do dwóch spotkań to tak średnio podobne jeżeli chodzi o styl gry. Pierwszy mecz jeden z najgorszych w ostatnich latach, a drugi jeden z najlepszych w ostatnich 2-3 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 10:13, Nightdew napisał:

?? Nie bardzo rozumiem, przecież dwie grupy się połączą i będziemy grali 3 następne mecze.

Tego nie wiedziałem, ale pewnie zostaną zachowane punkty z pierwszej fazy i musielibyśmy potem wygrać co najmniej 2 mecze by walczyć dalej.

Dnia 16.01.2014 o 10:13, Nightdew napisał:

Pierwszy mecz jeden z najgorszych w ostatnich latach, a drugi jeden z najlepszych w ostatnich 2-3 latach.

Jak powiedział komentator, nie wygraliśmy z Francją od 20 lat ale jak się jest już tak blisko to żal nie wykorzystanej szansy. Swoją drogą ten odmłodzony skład prezentował się ciekawiej niż nasi "starzy wyjadacze".
Emocji pewnie nie będzie brakować w kolejnym meczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować