Zaloguj się, aby obserwować  
Byl

Lord of the Rings Figurki - malowanie i gry strategiczne

447 postów w tym temacie

Chciałbym założyć nowy tematna temat figurek z Władcy Pierścieni. Można tu pytać się o moalowanie figurek z Władcy Pierścieni , i zasady gier strategicznych. Ja odrazu zadam pytanie: Jakie kolory są potrzebne do pomalowania Gimliego i Legolasa?

PS.Modków bardzo przepraszam jeśli taki temat już istnieje. Kiedy szukałem w szukajce nie znalazłem takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, długo zbierałem toto... Mam ponad 70 numerów "Gier Strategicznych"... Do tego jeszce kupowane boksy... Ile kasy na to poszło... Ale było warto!

A co do Legolasa i Gimliego... Nie znam się na tych nazwach kolorów. Mogę doradzić tylko tyle, aby podkłąd pod włosy Legolasa zrobić z białej farby, POD ŻADNYM POZOREM nie chlapnij tam ani kropli czarnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 13:58, KoKK napisał:

Oj, długo zbierałem toto... Mam ponad 70 numerów "Gier Strategicznych"... Do tego jeszce kupowane
boksy... Ile kasy na to poszło... Ale było warto!

A co do Legolasa i Gimliego... Nie znam się na tych nazwach kolorów. Mogę doradzić tylko tyle,
aby podkłąd pod włosy Legolasa zrobić z białej farby, POD ŻADNYM POZOREM nie chlapnij tam ani
kropli czarnego...


Już zacząłem malować, ale dziękuje za radę.Jeśli lubisz malować figurki pisz w tym temacie od czasu do czasu posta, bo nie chcę żeby było tu napisane że są dwa posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 19:38, Byl napisał:

Jakie
kolory są potrzebne do pomalowania Gimliego i Legolasa?


nie musisz używać określonych kolorów - większość barw można osiągnąć poprzez mieszanie ze sobą farb (co jednak jest odrobinę problematyczne). wystarczy, że znajdziesz sobie w necie - na przykład strona http://us.games-workshop.com/games/lotr/default.htm
figurki pożądanych postaci, a potem będziesz starał się je malować zgodnie z przedstawionymi podobiznami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie www.srodziemie.sfan.pl powinna też być instrukcja, jeśli nawet nie będzie akurat tych dwóch figsów, to na pewno kiedyś Ci się to przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem Theodena i Legolasa. Obaj wyszli cudowniw! Na płaszcz Legolasa Polecam Goblin Green! Wychodzi wtedy códownie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie długo zapraszam na stronę www.twierdzalotr.pl Będzie tam(chyba) umieszczony muj artykuł o malowaniu Legolasa cz.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także kolekcjonuję figurki z LOTRa. Głównie zbieram krasnoludów i na moim sajcie znajdują się ich zdjęcia. Kolekcjonuje już te figurki od półtora roku. W moim mieście jes taki Elitarny Klub Generałów i tam co tydzień sie spotykamy i gramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 13:02, fish13 napisał:

Ja także kolekcjonuję figurki z LOTRa. Głównie zbieram krasnoludów i na moim sajcie znajdują
się ich zdjęcia. Kolekcjonuje już te figurki od półtora roku. W moim mieście jes taki Elitarny
Klub Generałów i tam co tydzień sie spotykamy i gramy.


Jalie radzisz kupić figurki ze strony zła?
Chciałbym jakiegoś bochatera i 1-2 figurkową gwardie.
Jakie z metalowych figurek są najtańsze? Ja kupuje w takim krakowskim sklepie kupuje, co się chyba Szechereazda nazywa. Tam są figurki metalowe po 20-25 zł.Jest gdzieś taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ha! Krakus! :P

możesz przejść się do Barda - na ulicy Batorego. o wiele większy wybór, dobra obsługa. Szecherezada, po tym jak musiała zmienić lokal, strasznie się stoczyła :/

figurki niestety do tanich nie należą - możesz także poszukać na Allegro. coś powinieneś znaleźć.
tylko pamiętaj, żeby kupować figurki niepomalowane - bo farbę z niefachowo pomalowanej figurki diablo ciężko zeskrobać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 17:24, Azrathel napisał:

ha! Krakus! :P

możesz przejść się do Barda - na ulicy Batorego. o wiele większy wybór, dobra obsługa. Szecherezada,
po tym jak musiała zmienić lokal, strasznie się stoczyła :/

figurki niestety do tanich nie należą - możesz także poszukać na Allegro. coś powinieneś znaleźć.

tylko pamiętaj, żeby kupować figurki niepomalowane - bo farbę z niefachowo pomalowanej figurki
diablo ciężko zeskrobać ;)



A figurki plastikowe? Podobno są tanie bo wiem że ok. 75 zł za czałe pudełko.Są wytrzymałe? Ładne? Szegułowe?
Opłaca się kupować figurki plastikowe, czy nie? Mimo wszystko chciałbym pograć w grę bitewną LotR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w bardzie pudełko z 24 plastikowymi figurkami kosztuje 78zł. Są ona dosyć wytrzymałe, ale jak sie złamią to zawsze kropelka;). Na początątek polecam zbierać gazetki deagostini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 17:40, Krzysztofica napisał:

w bardzie pudełko z 24 plastikowymi figurkami kosztuje 78zł. Są ona dosyć wytrzymałe, ale jak
sie złamią to zawsze kropelka;). Na początątek polecam zbierać gazetki deagostini.


Ile to kosztuje??????Gdzie mogę to kupić, i co się z nich dowiem?

Sorry, że tak dużo pytam, ale pomalowałem dopiero dwie figurki, a kupiłem trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2007 o 17:35, Byl napisał:

A figurki plastikowe? Podobno są tanie bo wiem że ok. 75 zł za czałe pudełko.

24 figurki pieszych lub 12 wierzchowców+12 jeźdźców. zależy co kupujesz. można też kupić blister z bohaterami.

Dnia 19.02.2007 o 17:35, Byl napisał:

Są wytrzymałe?

tak, ale zawsze istnieje ryzyko, że odpadnie (nawet przypadkiem, niechcący) lub oderwie się jakaś część. ale wszystko da się naprawić klejem do plastiku lub innymi improwizowanymi metodami (nie zapomnę, jak musiałem odlewać pochodnię berserkera z żywicy ;))

Dnia 19.02.2007 o 17:35, Byl napisał:

Ładne?

bardzo. oczywiście jest kilka ''czarnych owiec'' - ale to marginalne przypadki.

Dnia 19.02.2007 o 17:35, Byl napisał:

Szegułowe?

zobaczysz zbroję Gamlinga albo Theodena to chwycisz się za głowę i wrzaśniesz: "jak ja mam to pomalować?!'' ;)

Dnia 19.02.2007 o 17:35, Byl napisał:

Opłaca się kupować figurki plastikowe, czy nie? Mimo wszystko chciałbym pograć w grę bitewną
LotR.

no wiesz - bez figurek plastikowych (które stanowią trzon twojej armii) grać się raczej nie da...
bohaterowie to dodatek - może ich wcale nie być. ale najczęściej na armię przypada powiedzmy że 2 bohaterów i kapitanowie. ale to wszystko zależy od ilości punktów, na jaką się gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 17:43, Byl napisał:

> w bardzie pudełko z 24 plastikowymi figurkami kosztuje 78zł. Są ona dosyć wytrzymałe,
ale jak
> sie złamią to zawsze kropelka;). Na początątek polecam zbierać gazetki deagostini.

Ile to kosztuje??????Gdzie mogę to kupić, i co się z nich dowiem?

Sorry, że tak dużo pytam, ale pomalowałem dopiero dwie figurki, a kupiłem trzy.


są najcześciej w kioskach. Kosztują 24,99zł. są w niej 1lbo 12 plstików albo 1 metal. są w niej opisane jak je pomalować, modelarstwo(makiety itp.) zasady i rozgrywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 17:43, Azrathel napisał:


> A figurki plastikowe? Podobno są tanie bo wiem że ok. 75 zł za czałe pudełko.
24 figurki pieszych lub 12 wierzchowców+12 jeźdźców. zależy co kupujesz. można też kupić blister
z bohaterami.
> Są wytrzymałe?
tak, ale zawsze istnieje ryzyko, że odpadnie (nawet przypadkiem, niechcący) lub oderwie się
jakaś część. ale wszystko da się naprawić klejem do plastiku lub innymi improwizowanymi metodami
(nie zapomnę, jak musiałem odlewać pochodnię berserkera z żywicy ;))
> Ładne?
bardzo. oczywiście jest kilka ''czarnych owiec'' - ale to marginalne przypadki.
> Szegułowe?
zobaczysz zbroję Gamlinga albo Theodena to chwycisz się za głowę i wrzaśniesz: "jak ja mam
to pomalować?!'' ;)
> Opłaca się kupować figurki plastikowe, czy nie? Mimo wszystko chciałbym pograć w grę bitewną

> LotR.
no wiesz - bez figurek plastikowych (które stanowią trzon twojej armii) grać się raczej nie
da...
bohaterowie to dodatek - może ich wcale nie być. ale najczęściej na armię przypada powiedzmy
że 2 bohaterów i kapitanowie. ale to wszystko zależy od ilości punktów, na jaką się gra.


No wiesz, ja już zobaczyłem zbroje Theodena, i już ją pomalowałem ale to była zbroja metalowa. A jak byś zobaczył jak pomalowałem całego Theodena to złapałbyś się za głowę i powiedział"Jak ty to pomalowałeś?!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2007 o 17:50, Byl napisał:

No wiesz, ja już zobaczyłem zbroje Theodena, i już ją pomalowałem ale to była zbroja metalowa.
A jak byś zobaczył jak pomalowałem całego Theodena to złapałbyś się za głowę i powiedział"Jak
ty to pomalowałeś?!"


proszę Cię, tnij cytaty.

a co do tej zbroi - wątpię. niejedno w życiu widziałem, niejedno pomalowałem. oczywiście nie jestem żadnym Pr0, nawet do figurek z ostatnich miejsc turniejów malarzy mi brakuje - ale jestem już wprawiony i trochę się na tym znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować