Zaloguj się, aby obserwować  
Byl

Lord of the Rings Figurki - malowanie i gry strategiczne

447 postów w tym temacie

gratuluje pomysłu z tym tematem. ja dopiero zaczynam przygodę z bitewniakami,
w sumie to nic narazie o tym nie wiem, zaczynam robic makiety, juz zacząłem dwie
i jak skoncze to mam zamiar zaopatrzyc sie w jakies figurki. mam tekie pytanie. czy
wie ktos gdzie w necie mozna kupic formy do cegiełek gipsowych, na cytadela.pl są, ale
takie zbyt proste, podobają mi sie figurki castlemods ale nigdzie ich jeszcze nie widziałem,
podobno są bardzo drogie bo trzeba je ze stanów sprowadzać jeśli ktoś widziałby ciekawe foremki
to prosze o napisanie na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 17:57, AQ22 napisał:

Mam tego sporo.Kumpel ma Mumaka, 3 trolle, skrzydlata bestia i balrog. Farciarz z niego


nie chodzi o fart - chodzi o zasobność portfela... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jednak cuda się zdarzają.Może trochę przesadziłem nie jest jakoś CUDOWNIE pomalowana, ale brzydka też nie jest, a jak na moją 2 figurkę to ładna.W następnym poście wkleje(chyba) zdjęcie zbroi i całego Theodena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ci radze kupić legolasa! Łatwo się maluje, a wychodzi ładny nawet jak się super nie starałeś.

A oto obiecane figurki:


Zmiłujcie się nad jakością zdjęcia, bo aparat mam jaki mam.
Następne będzie w następnym poście.

20070219182513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Następne zdjęcie:


Proszę aby tam zdjęcie powiększyć, bo inaczej nie będzie pokazany cały Legolas!

20070219183137

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne:


Zawsze proszę zdjęcia powiększać bo inaczej nie będzie widziało się całego!
Tam gdzie myślicie że to żle pomalowałem to się poprostu światła odbija!

20070219183655

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też trochę kolekcjonuję, gram głównie Uruk-Hai, choć wykorzystuję też zwykłych orków - pikinierzy Uruków w trzecim rzędzie, orkowie z włóczniami w drugim i kolejne orki w pierwszym - masakra. A jak jeszcze dorzucić Sarumana i kuszników Uruków, to przeciwnikowi robi się słabo ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 18:42, Cmq napisał:

Też trochę kolekcjonuję, gram głównie Uruk-Hai, choć wykorzystuję też zwykłych orków - pikinierzy
Uruków w trzecim rzędzie, orkowie z włóczniami w drugim i kolejne orki w pierwszym - masakra.
A jak jeszcze dorzucić Sarumana i kuszników Uruków, to przeciwnikowi robi się słabo ;).

Moi Dol Amroth z Imrahilem na czeme by cie zmiotły z śródziemia;P(bez urazy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety ziomuś - porażka.

zaczniemy od podstaw.
pędzel. jeśli używasz tego g*** które było dołączone do zestawu "Gier Strategicznych w Śródziemiu" - to od razu możesz wziąć ten pędzel w ręce i wywalić go przez okno. idź do Barda i za 6 złotych od sztuki kup porządne pędzle. po prostu powiedz kolesiowi, że chcesz kupić pędzle ''zero'' ''podwójne zero'' i ewentualnie ''jedynkę''.
dalej.
farby. malutkie kubeczki z "GSwŚ" nie wystarczą na długo - czarny kończy się prawie natychmiast. poza tym dołączone były tam jedynie podstawowe kolory. owszem, można mieszać kolory - ale zamiast się z tym bawić lepiej wydać 11 złotych za porządną farbę Cytadeli (do kupienia w Bardzie), która starczy na długo.
oświetlenie. musi być jasno, żebyś widział wszystkie szczegóły figurki. dwie lampki będą okej.

no i itd itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie brzydko tylko mam BEEEEEEEEEEEEEEEEEEZNADZIEJNY aparat który wszystko rozmywa i wogule robi brzydkie zdjęcia, a co do jasnego płaszcza to są dwa powody:

1.W sklepie mieli tylko Goblin Grreen, labo pan mi taką farę dał.

2. Na GW Legolas mi się nie podobał, i chciałem żeby miał jasny łaszcz.Nie trzeba przecież malować całkiem identycznie jak chce GW.

Daje kolejne zdjęcie:

Ale błagam zmiłujcie się bo to naprawdę wina mojego aparatu, który ma więcrj bajerów niż Megapikseli.

20070219184524

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ty nie rozumiesz że JA MAM SŁABY APARAT, KTÓRY ZMIENIA KOLORY JAK SIĘ ŚWIATŁO ODBIJE TO ODRAZU WSZYSTKO ROBI SREBRNE ITD. WSZYSTKO WINA APARATU, GDYBYŚ CHCIAŁ WIEDZIEĆ TO JA TĄ ZBROJE MALOWAŁEM NA CZARNO A APARAT ZROBIŁ Z TEGO BARDZO CIEMNY FIOLETOWY! a ODCIENIE SĄ TAKIE BO MI SIĘ TAKIE PODOBAŁY, A POZATYM NIE JESTEM ANI MILIONEREM ŻEBY NA KAŻDY WŁOS KUPOWAĆ OSOBNĄ FARBĘ CYTADELI, ANI EKSPERTEM OD MIESZANIA FARB.Jszczr tylko powiem że połowa tych farb to Cttadel, a reszta Spider. Bo połowe farb kupowałem w Nowym Sączu i tam były Citadel a reszte w Krakowie, gdzie były taniutkie farbki Spider za 5 zł.I jeszcze raz powtarzam że to przawie wszystko to wina aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

błagam, nie kompromituj się...

"takie kolory mi sie podobały". no i super. ale jeśli chcesz robić eksperymenty i robić według własnego widzimisię, to staraj się chociaż robić to dobrze...
"nie jestem milionerem". ja też nie. od zawsze powtarzam, że figurki to bardzo drogie hobby.
farb od Spidera nie polecam - brzydko blakną po wyschnięciu, sam kiedyś popełniłem błąd kupienia ich. z farbami jest tak, że jak chcesz dobrej jakości to niestety musisz bulić... ale jak już raz kupisz farbę Cytadeli, to masz ją na długi, długi czas. jedynym problemem jest to, że czasem odrywają się te trzymadełka przy wieczku... :/ (zresztą Spider nie jest pod tym względem lepszy, bo u niego wieczko to jakieś tragiczne nieporozumienie...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 19:03, Byl napisał:

No i jeszcze jedno moje pędzle to porządne pędzle GW kupione za 8 zł w Szecherezadzie.


dobrze. teraz weź je do ręki i popatrz. jaką cyferkę mają mniej więcej w połowie? taka złota liczba.
z doświadczenia wiem, że do malowania potrzebne jest co najmniej jedno ''podwójne zero'', dwie ''zerówki'' i ''jedynka'' do malowania większych powierzchni. oczywiście, tworząc makiety/malując wielkie figurki trzeba mieć odpowiednio większe pędzelki.

aha - a facet w Szecherezadzie nie zna się na pędzlach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jednak to jest inna firma , a nazywa sięKolibri.Co do cyferek to jeden ma 3, a drugi 3/0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 19:13, Byl napisał:

Sorry ale jednak to jest inna firma , a nazywa się Kolibri.Co do cyferek to jeden ma 3, a drugi
3/0


yy no to Ci nie pomogę.. ja kupowałem z jakiejś polskiej firmy... bodajże...ech, nie pamiętam nazwy. ale na pewno miała coś z "pol" w nazwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować