Zaloguj się, aby obserwować  
Byl

Lord of the Rings Figurki - malowanie i gry strategiczne

447 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2007 o 20:23, Azrathel napisał:


> Używa farb cytadeli. Dokładnie Chaos Black.

no zdziwiłbym się, gdyby do podkładu używał na przykład Chainmalla... :P


Różnie bywa, ale mógł używać na przykład Skull White.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2007 o 20:24, fish13 napisał:

Różnie bywa, ale mógł używać na przykład Skull White.


podkład ze Skull White to konieczność przy malowaniu figurek ''na biało''. szaty Sarumana, włosy Legolasa - bez białego podkładu efekt byłby żałosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 20:26, Azrathel napisał:


> Różnie bywa, ale mógł używać na przykład Skull White.

podkład ze Skull White to konieczność przy malowaniu figurek ''na biało''. szaty Sarumana,
włosy Legolasa - bez białego podkładu efekt byłby żałosny.


Jeszcze przy Galadrieli używałem białego podkładu i przy jednym koniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moje figurki.
niestety, z przyczyn niezależnych ode mnie, w tej chwili mam w domu tylko kilku Uruków i Theodena.
figsy malowane kawał czasu temu. Uruki przerabiane chyba ze 4 razy (to były jedne z moich najwcześniejszych figurek - żałośnie je pomalowałem za pierwszym razem, a potem wielokrotnie chciałem usunąć farbę i pomalować je jeszcze raz. z miernym skutkiem... zero cieni, brzydka zbroja - ale, na chwilę obecną nie mam nic innego). Theoden bez rewelacji, w dodatku w kilku miejscach brzydko zdarta farba (tak to jest, jak się nie ma porządnej walizeczki do przenoszenia figurek... :/ ).

jakość zdjęć niezła, więc nie będę się wykręcał słabym aparetem :P

aha - i żeby łatwiej było znaleźć: Azrathel.

20070221204126

20070221204159

20070221204255

20070221204352

20070221204417

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem coś o tym;) kiedyś zamiast białego podkładu na figurkę konnego Gandlfa Białego nałożyłem czarny podkład:D:D:D zdolny jestem:D po 4-5 warstwach zrobiłem "cienie" :P
Ps. Theoden bardzo ładny, ale twarzy czegoś brakuje:) oczu;) (wiem wiem zaraz dostanę opier****, że oczy straaasznie trudno namalować, ale da radę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brakuje mu też cieni na twarzy, brodzie, włosy też można by zrobić lepiej. ale pochwalę się, że potrafię już malować figurkom zęby :P (tak bohaterom, jak i szeregowym wojownikom). a oczy rzeczywiście pierońsko trudno zrobić - ale da radę - wystarczy trochę samozaparcia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 22:37, Azrathel napisał:

wystarczy trochę samozaparcia ;)


Mnie wystarczą....4 próby:D a i jeszcze jedno:) napisałeś, że farba Ci odprysnęła od Theodena. Ja mam na to sposób (a dokładnie ludzie z Cytadeli:). Bierzesz taką nie pomalowaną figurkę do ręki i idzesz z nią do kuchni po pur/ludwik itp. Zalewasz rękę z trzymaną figurką purem bierzesz starą nie używaną szczoteczkę do zębów, wsadzasz pod bierzącą wodę na 1sek. i szorujesz figurkę aż będzie błyszczeć (jednym słowem ścierasz z niej tłuszcz i kurz) lub jeszcze dłużej:). Wysusz go i maluj:) to (prawie - 95%) niezawodny sposób na nie odpryskiwanie farby z metalowych figurek:)
Ps. Ja tak swojego Toma Bombadila przez 30min szorowałem i jak mi upadł na podłogę z wysokości 1m. to nic mu się nie stało:)
Ps.2 Przez to światło na zdjęciu, twarz Theodena wygląda jakby była cieniowana:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2007 o 20:26, Azrathel napisał:

podkład ze Skull White to konieczność przy malowaniu figurek ''na biało''. szaty Sarumana,
włosy Legolasa - bez białego podkładu efekt byłby żałosny.



Właśnie biały robi się wyrazisty, kiedy nałożony na Chaos Black.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2007 o 14:35, Icestalker napisał:

Właśnie biały robi się wyrazisty, kiedy nałożony na Chaos Black.


ale chodzi Ci o to, że na czarny podkład nakłada się białą farbę(a potem inne kolory)? muszę przyznać, że tak nie próbowałem.
heh - człowiek całe życie uczy się nowych rzeczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2007 o 14:37, Azrathel napisał:

ale chodzi Ci o to, że na czarny podkład nakłada się białą farbę(a potem inne kolory)? muszę
przyznać, że tak nie próbowałem.
heh - człowiek całe życie uczy się nowych rzeczy :P


Chodzi mi o Sarumana, lub Gandalfa. Najpierw Chaos Black. Potem Skull White (jak podkład). A potem wykończenie tradycyjne. Płaszcz ma miłą fakturę, i wydaje się mieć grubość. Trochę farbo-żerne i czasochłonne (ważne, żeby czarny nie prześwitywał), ale efekt miły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 20:45, Azrathel napisał:

moje figurki.
niestety, z przyczyn niezależnych ode mnie, w tej chwili mam w domu tylko kilku Uruków i Theodena.
figsy malowane kawał czasu temu. Uruki przerabiane chyba ze 4 razy (to były jedne z moich najwcześniejszych
figurek - żałośnie je pomalowałem za pierwszym razem, a potem wielokrotnie chciałem usunąć
farbę i pomalować je jeszcze raz. z miernym skutkiem... zero cieni, brzydka zbroja - ale, na
chwilę obecną nie mam nic innego). Theoden bez rewelacji, w dodatku w kilku miejscach brzydko
zdarta farba (tak to jest, jak się nie ma porządnej walizeczki do przenoszenia figurek... :/
).

jakość zdjęć niezła, więc nie będę się wykręcał słabym aparetem :P

aha - i żeby łatwiej było znaleźć: Azrathel.


Ładnie pomalowani tak powini wyglądać uruk-hai. Jestem początkujący dlatego mi się podoba większość załączonych zdjęć.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2007 o 14:58, necron1501 napisał:

Ładnie pomalowani tak powini wyglądać uruk-hai. Jestem początkujący dlatego mi się podoba
większość załączonych zdjęć.:)


kiedy ja byłem początkujący też mi się podobali. teraz to już co najwyżej są Znośni... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 15:01, Azrathel napisał:


> Ładnie pomalowani tak powini wyglądać uruk-hai. Jestem początkujący dlatego mi się podoba

> większość załączonych zdjęć.:)

kiedy ja byłem początkujący też mi się podobali. teraz to już co najwyżej są Znośni... :/


Przesadzasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2007 o 15:01, Azrathel napisał:

kiedy ja byłem początkujący też mi się podobali. teraz to już co najwyżej są Znośni... :/


Nie wiem dlaczego, ale zawsze używałem do ciał Uruków ciemnego brązu. Nie pamiętam jak się nazywało. Nie zgodziłbym się z tym znośni, bo nie są to bohaterowie i ci są w miarę dobrze pomalowani jak na seryjne jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2007 o 15:20, Icestalker napisał:

Nie wiem dlaczego, ale zawsze używałem do ciał Uruków ciemnego brązu. Nie pamiętam jak się
nazywało. Nie zgodziłbym się z tym znośni, bo nie są to bohaterowie i ci są w miarę dobrze
pomalowani jak na seryjne jednostki.


na podkład - Chaos Black. potem Scorched Brown. następnie ''mycie'' w czarnym roztworze (żeby móc zrobić cienie). następnie już tylko cieniowanie bardziej wypukłych elementów z użyciem Dark Flesh.
no właśnie - ''w miarę dobrze''. w moim słowniku nie ma czegoś takiego - albo figurka jest tak za*** że na jej widok wypływają oczy, albo.. po prostu jej nie ma.
dla mnie nie ma znaczenia czy figurka to bohater czy szeregowa jednostka - w każdą figurkę wkładam tyle samo pracy i wysiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 15:25, Azrathel napisał:

dla mnie nie ma znaczenia czy figurka to bohater czy szeregowa jednostka - w każdą figurkę
wkładam tyle samo pracy i wysiłku.


Ja tak zacząłem myśleć dopiero po kupieniu mojej "armii" (jak na razie 1 regiment strzelców:) krasnoludów z WFB:) no i muszę powiedzieć, że pierwszy krasnolud wyszedł mi (jak na "zwykłego szeregowego ze sztandarem") bardzo ładnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2007 o 15:25, Azrathel napisał:

na podkład - Chaos Black. potem Scorched Brown. następnie ''mycie'' w czarnym roztworze (żeby
móc zrobić cienie). następnie już tylko cieniowanie bardziej wypukłych elementów z użyciem
Dark Flesh.
no właśnie - ''w miarę dobrze''. w moim słowniku nie ma czegoś takiego - albo figurka jest
tak za*** że na jej widok wypływają oczy, albo.. po prostu jej nie ma.
dla mnie nie ma znaczenia czy figurka to bohater czy szeregowa jednostka - w każdą figurkę
wkładam tyle samo pracy i wysiłku.


Na plastikowych figurkach ciężko jest zrobić detale. Ja Uruków miałem w Scorched brown i tyle. Szczerze mówiąc wcale źle nie wychodzi, a ni trzeba męczyć pędzla. Na zbroje ochywiście suchy pędzel i chainmail, albo mithrill silver.
Dla Berserkerów inaczej. Aby podkreślić ciało i mięśnie, dajemy warstwę Blood Red. Poczym mycie scorched brown. Efetk jest bardzo ładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2007 o 19:15, Bambadil napisał:


Ja tak zacząłem myśleć dopiero po kupieniu mojej "armii" (jak na razie 1 regiment strzelców:)
krasnoludów z WFB:) no i muszę powiedzieć, że pierwszy krasnolud wyszedł mi (jak na "zwykłego
szeregowego ze sztandarem") bardzo ładnie:)



Masz zdjęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować