Zaloguj się, aby obserwować  
Byl

Lord of the Rings Figurki - malowanie i gry strategiczne

447 postów w tym temacie

Czyli nie nakładać farby bezpośrednio z pojemnika, lecz rozdrobnić ją z wodą? Jeśli tak, to w jakich proporcjach? I czy te washe robi się na gotową, pomalowaną postać?
I o jakich nadlewach mówisz i jak to usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2012 o 22:55, Hartus napisał:

Czyli nie nakładać farby bezpośrednio z pojemnika, lecz rozdrobnić ją z wodą? Jeśli tak,
to w jakich proporcjach?

Tak, rozrzedzaj. Z proporcjami sam miałem problem - farba ma mieć konsystencję mleka, ma być rzadka, ale wciąż kryć. Rób ładne, cienkie warstwy farby, wszystko będzie lepiej wyglądać.

Dnia 20.04.2012 o 22:55, Hartus napisał:

I czy te washe robi się na gotową, pomalowaną postać?

Raczej na poszczególne elementy. Malujesz na kolor bazowy (np. zbroja na Boltgun metal - ciemne srebro), washujesz czarnym a potem robisz delikatny drybrush (Mithril silver - jasne srebro), albo po prostu wyciągasz krawędzie jaśniejszym odcieniem.

Dnia 20.04.2012 o 22:55, Hartus napisał:

I o jakich nadlewach mówisz i jak to usunąć?

To te cieniutkie, wystające linie plastiku na nogach i innych częściach modelu - powstają przy ich odlewaniu w fabryce. Zdrap je delikatnie nożykiem (nie odcinaj, bo poharatasz model - delikatnie je zdrapuj).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. W przyszłym tygodniu zaprezentuję nowe figurki. :)
A tak z ciekawości spytam, udało Ci się sprzedać swoją kolekcję LOTR? Przerzuciłeś się na Warhammera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2012 o 12:13, Hartus napisał:

A tak z ciekawości spytam, udało Ci się sprzedać swoją kolekcję LOTR? Przerzuciłeś się
na Warhammera?


Trochę sprzedałem, reszta leży sobie w szafie i czeka na lepsze dni.
Warhammer wciąż mnie kusi, ale na razie mam inne wydatki i niestety zero czasu na to świetne hobby ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 20:59, Hartus napisał:

Możesz mi powiedzieć czy w przypadku figurek metalowych również można usuwać nadlewy,
tak jak w przypadku plastikowych?


Nawet trzeba :)
Robisz to dokładnie tak samo: nie wycinasz, a raczej zeskrobujesz, metal figurkowy jest bardzo miękki. Zresztą, możesz to odkrawać nawet siekierą, byle figurka się nie uszkodziła.
I po raz kolejny polecam SPIMy Mortimera, zobaczysz wszystkie podstawowe techniki i malowanie krok po kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście rewelacyjne te SPIMy. Wszystko jasno i ciekawie wytłumaczone. Z jednego z nich dowiedziałem się, że trawę na makietę lepiej jest posypywać przez dozownik niż ręcznie, bo włoski częściej upadają na klej w pozycji pionowej. I tu takie pytanie, co może posłużyć za taki dozownik? Solniczka się nada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować