Zaloguj się, aby obserwować  
Byl

Lord of the Rings Figurki - malowanie i gry strategiczne

447 postów w tym temacie

Dnia 18.02.2008 o 15:28, rogoz94 napisał:

Jedzie ktoś może na Mastera do Wroca? ^^


Chodzi o dni fantastyki, które będą pod koniec czerwca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

t-t-to jeszcze ktoś zbiera?! Myślałem że w CAŁYM gram.pl nie ma ludzi interesujących się tym. (od dłuższego czasu nie ma mnie na forum. :P) Bo ja jestem fanem tego. ( Zbieram zło, dzisiaj dostałem [kupiłem sobie w internecie] 12 gobasków. ;) ) Miło że ktoś to zbiera. :P Tylko jedno pytanie... co do malowania zwiadowców uruków jaki kolor może być na szaty? ( Ja używam baestial browna przełamanego dark flesh`em. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 21:33, johnik909 napisał:

t-t-to jeszcze ktoś zbiera?! Myślałem że w CAŁYM gram.pl nie ma ludzi interesujących
się tym. (od dłuższego czasu nie ma mnie na forum. :P) Bo ja jestem fanem tego. ( Zbieram
zło, dzisiaj dostałem [kupiłem sobie w internecie] 12 gobasków. ;) ) Miło że ktoś to
zbiera. :P Tylko jedno pytanie... co do malowania zwiadowców uruków jaki kolor może być
na szaty? ( Ja używam baestial browna przełamanego dark flesh`em. )



Wydaje mi się że powinien być trochę ciemniejszy. Bestial Brown jest zdecydowanie za jasny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uzbierałem prawie wszystkie gazetki DeAgostini ( brak mi 4). Byłem na wakacje w Anglii ( Londyn) i kupiłem trolla isengardzkiego/mordorskiego/bębniarza i zrobiłem z niego tego środkowego, 3 czarnych numenorejczyków i orkowego szamana na wargu. Jak będę miał zdjęcia tam dam na forum. Za rok znów tam jadę i już zacząłem zbierać kasę na skrzydlatą bestię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 17:15, Rombacz napisał:

Heeej zagląda ktoś jeszcze na ten temat na forum??



Chyba nie:( Ale daj zdjęcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 17:15, Rombacz napisał:

Heeej zagląda ktoś jeszcze na ten temat na forum??


Ja od czasu do czasu zaglądam, ale nikt nic nie pisze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ja napiszę:
U mnie z Lotrem ogólnie niestety nic ciekawego, oprócz tego że pomalowałem wreszcie 1/2 mojego Korsarza Arkbalistera".
Wrzuciłem na Twierdze LOTR pare zdjęć, i (wielkie zdiwienie) nie dostałem ze wszystkiego żenady!
Jak chcecie to pooglądajcie, ale nie bądźcie zbyt surowi, bo:
a) Przecież wszyscy jesteśmy Gramowiczami;)
b) Choć maluję od dawna, to jetem naprawdę początkujący. Nie mam więcej niż ze 40 figurek :(( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamień spadł mi z serca widząc wasze posty. Jednak ktoś tu jeszcze oprócz mnie zagląda. Zdjęcia już prawie- prawie (zepsuta cyfrówka:( ) Postaram się dać jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkopmy trochę!

Przerzucam się na inny system i obecnie wyprzedaję kolekcję figurek z LotRa. Uzbierało mi się ich całkiem sporo, problem polega na tym, że nie grałem wyczynowo ani nie obracałem się w profesjonalnym środowisku, więc nie wiem, za ile mógłbym sprzedać swoje zbiory.
Z tego co widzę, LotRy są o wiele tańsze niż WH - mimo to szukam kogoś, kto mógłby mi doradzić w tej materii.

(sprzedaję mnóstwo uruków, rohirrimów, gondormenów itd., z grubsza wszystko co było w gazetach DeAgostini - szczegółów nie podaję, szukam ogólnych informacji na razie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2012 o 18:54, Bambadil napisał:

Dawno nie malowałem, o graniu nie wspomnę, ale pytaj może jeszcze pamiętam odpowiedź
;)

No to miło, że można jeszcze kogoś spytać. :) Szukałem jakiś stron/forum o figurkach LOTR, ale nie mogę zbyt wielu znaleźć. Trafiłem jedynie na Cytadelę. Jeszcze jej nie przeglądałem, ale wydaje się być porządna i z aktywną społecznością. Przydało by mi się poczytać trochę tutoriali, podyskutować z ekspertami itp. Może Ty mi doradzisz jakieś ciekawe portale o tej tematyce?
Może zacznę od tego, że postanowiłem skompletować trochę takich figurek, ale w celu ozdoby. Nie mam zamiaru nimi grać, nigdy mnie do tego nie ciągnęło, ale na półce (którą mam zamiar przerobić na jakąś makietę) będą się prezentować cudownie.
Na start zakupiłem na eBayu 21 figurek (między innymi Boromir ze sztandarem, Faramir na koniu, jeźdźców i piechotę Minas Tirith) i ruiny Osgiliath. Przesyłka dojdzie dopiero w przyszłym tygodniu, ale z czeluści piwnicy wygrzebałem jednego uruk-hai. Spędziłem nad nim około dwie godziny. Jak twoim zdaniem wypadł mój debiut (zdjęcie)? Nie posiadam jeszcze wiedzy o cieniowaniu i innych bajerach, ale na żywo wygląda całkiem fajnie.
Generalnie chciałbym się przede wszystkim dowiedzieć jak nadać figurką taki profesjonalny wygląd. Póki co wyczytałem o washingu ( http://www.youtube.com/watch?v=OlJVubeExvk). Wygląda to dosyć prosto, a efekt jest bardzo fajny. Mógłbyś mi powiedzieć o tym coś więcej? Czy mam go używać już na pomalowanej figurce? Jaki kolor takiego washa jest uniwersalny, pasujący do cieniowania typowych figurek?

20120420214043

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie usunąłeś nadlewów z figurki, co niestety widać. Farba za gęsta i nałożona niedokładnie - ale każdy od tego zaczynał. Najpierw dokładnie oczyść figurkę, umyj w roztworze mydła (żeby usunąć tłuszcz z palców), oglądnij i nałóż cienką warstwę podkładu (zależy od docelowego koloru figurki, wybiera się zwykle czarny albo biały, wielu poleca jasnoszary). Maluj największe partie na początku (zbroja), przechodząc potem do detali.
Kolekcjonowanie figurek z lotra? Pomysł dobry, ale one są po prostu brzydkie (szczególnie szeregowe jednostki, bohaterowie za to niektórzy cudni). WH: Fantasy battle ma o wiele lepsze i bardziej zróżnicowane modele.
Technik jest tysiąc milionów, zacznij od czegoś prostego: washe (uniwersalny jest czarny, potem możesz zacząć stosować bardziej zróżnicowane - niektórzy robią nawet wash z bejcy, szybko się robi i daje fajny efekt), shadingi (robienie cieni), preshadingi (robienie cieni przed malowaniem), drybrushe (suchy pędzel), glaze''y, malowanie aerografem (tak malują Pr0sy) itd. itp, długo by wymieniać
Polecam SPIMy Mortimera z cytadeli, świetnie pokazują co i jak. Oglądaj filmiki na youtube, przeglądaj poradniki (czytałem grubo ponad 10 o malowaniu twarzy figurkom, każdy inny) i ćwicz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować