Zaloguj się, aby obserwować  
Byl

Lord of the Rings Figurki - malowanie i gry strategiczne

447 postów w tym temacie

Masz całkowitą rację:) Ja pamiętam jak w czwartej klasie kupiłem sobie zestaw. Taki podstawowy zestaw do malowania (6 figurek + kilka - kilkanaście farb:) O ranyyyy jaka to była radość:) zaraz po powrocie zacząłem malować:) moja pierwsza figurka miała żółtą skórę (nie wiedziałem, że jest Elf Flesh:P), czerwone ubranie, a reszta, czarne albo srebrne:P teraz jak na nie popatrzę to po prostu koszmar:P Teraz maluję duuuużo lepiej i poświęcam na to duuuużo więcej czasu (tak ok 9-10h na figurkę:) Może kiedyś, w niedalekiej przyszłości, zamieszczę zdjęcia mojego Gil-Galada, Toma Bombadila, Trolla z Mordoru i innych:) a i oczywiście moją pierwszą pomalowaną figurkę (o ile ją znajdę:P)
Ps. Teraz maluję tylko kiedy mam wenę twórczą:)
Ps.2 Ty lubisz konwertować, a ja uwielbiam robić podstawki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2007 o 20:48, Bambadil napisał:

Ps.2 Ty lubisz konwertować, a ja uwielbiam robić podstawki:P


heh - konwersja to jest to! :P

podstawek nigdy nie umiałem robić. może nie ze względu na brak umiejętności (tych raczej mi nie brak) - chodzi bardziej o brak kasy na materiały.. :/
trawka antystatyczna, porządny żwir, do tego jakieś ozdoby (nagrobki, czaszki, szczątki lub zniszczone uzbrojenie. o dziwo wszystko do kupienia na Allegro za małą kasę, wykonane z wytrzymałego gipsu dentystycznego) i farby. kasy trzeba, a w portfelu nic nie przybywa... :/

a co do konwersji - to chyba najlepsza część :]
dorabianie tarcz (z balsy, robi się to w dziesięć minut, a po umiejętnym pomalowaniu efekt jest naprawdę świetny), przeklejanie broni z jednej figurki do drugiej, zmiana ułożenia oręża (szczególnie fajnie wychodzi to w przypadku łuczników Gondoru). sama radość! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 19:06, Byl napisał:

Ja mam znowu pytanko:Jakie trzeba mieć farby do pomalowania Berserkera i kusznika Uruk-Hai?
Najlepiej przyślijcie mi link do strony ze zdjęciem.



Proszę masz linki do tych figurek:
http://cytadela.pl/cgibin/shop?info=0563&sid=52cedda7

http://cytadela.pl/cgibin/shop?info=0562&sid=52cedda7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem materiały nie są aż tak drogie (poza trawką:) ale i tak miałem chyba okazję bo za 30zł kupiłem chyba 300-400g zielonej (Galeria Mokotów), a za 5zł kupiłem 25-30g(jeśli nie więcej) brązowej (jeden sklep w Warszawie) i mam jeszcze od cholery tego:) żwirki są do d*py i używam normalnego piasku z plaży (najpierw jakiś brąz, a później [techniką "suchego pędzla"] bleatched bone [nie wiem jak to się pisze ale coś z kośćmi] :) wilkol 2-3zł + balsa 5-6zł "wodorosty" itp. 5-6zł za szt.
Łącznie ok 55zł (no dobra dużo:P)
Ps. Używam jeszcze rozdrobnionych skorupek orzechów i robię wzniesienia z green stuff:)
Ps.2 Można darować sobie trawkę:) jak pomalujesz piasek tak jak napisałem to wystarczy, że poprzyklejasz "wodorosty", zrobisz płotek z balsy czy coś takiego i już pięknie wygląda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 21:32, Bambadil napisał:

Moim zdaniem materiały nie są aż tak drogie (poza trawką:) ale i tak miałem chyba okazję bo
za 30zł kupiłem chyba 300-400g zielonej (Galeria Mokotów), a za 5zł kupiłem 25-30g(jeśli nie
więcej) brązowej (jeden sklep w Warszawie) i mam jeszcze od cholery tego:) żwirki są do d*py
i używam normalnego piasku z plaży (najpierw jakiś brąz, a później [techniką "suchego pędzla"]
bleatched bone [nie wiem jak to się pisze ale coś z kośćmi] :) wilkol 2-3zł + balsa 5-6zł "wodorosty"
itp. 5-6zł za szt.
Łącznie ok 55zł (no dobra dużo:P)
Ps. Używam jeszcze rozdrobnionych skorupek orzechów i robię wzniesienia z green stuff:)
Ps.2 Można darować sobie trawkę:) jak pomalujesz piasek tak jak napisałem to wystarczy, że
poprzyklejasz "wodorosty", zrobisz płotek z balsy czy coś takiego i już pięknie wygląda:)


Jeszcze można używać korka. Z niego fajne skały wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2007 o 21:32, Bambadil napisał:

Ps. Używam jeszcze rozdrobnionych skorupek orzechów i robię wzniesienia z green stuff:)


a ile kosztuje green stuff? bo widziałem na obrazkach z GW, że robią z tego różne fajne rzeczy. i jak to wygląda? coś w rodzaju twardniejącej plasteliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 22:04, Azrathel napisał:

coś w rodzaju twardniejącej plasteliny?


Mniej więcej tak:) to jest niebieski i żółty pasek (nazwijmy to) plasteliny i musisz połączyć te dwa paski, aż staną się zielone i wtedy robisz z tego co chcesz:) ile kosztuje? to zależy:) ja (głupi) kupiłem za 35zł, a w modelarskim jest coś tego typu (chyba to samo, ale pod inną nazwą) za 9.99zł:)
Ps. Żeby tego za dużo nie marnować na podstawki to ja przyklejam najpierw odcięte kawałki plastikowych ramek od figurek i dopiero na to nakładam green stuff:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2007 o 22:15, Bambadil napisał:

Ps. Żeby tego za dużo nie marnować na podstawki to ja przyklejam najpierw odcięte kawałki plastikowych
ramek od figurek i dopiero na to nakładam green stuff:)


heh - też dobra metoda. ja kiedyś z tych wyprasek sztukowałem miecze dla Gondorczyków (skubańce zgubili swoje majchry ;)). nawet nie wiesz, ile z tym było nerwów. ale efekt końcowy był świetny - nie mogłem odróżnić oryginału od ''podróbki''. wystarczy więc tylko odrobina chęci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No z tym Green stuff to jest bardzo dobry, lecz bardzo drogi. Na polskim rynku modelarskim znajduje się wiele zamienników, które są równie dobre jak oryginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Green Stuff jest idealny do konwersji.A, że drogi to inna sprawa. Przecież całe modelarstwo to droga zabawa. Ja mam teraz kupę roboty z malowaniem Mumaka.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 12:58, Dawid Taal napisał:

Green Stuff jest idealny do konwersji.A, że drogi to inna sprawa. Przecież całe modelarstwo
to droga zabawa. Ja mam teraz kupę roboty z malowaniem Mumaka.:)



Mój brat cioteczny sobie kupił mumaka gdzieś na początku roku i do tej pory maluje. Zeszła mu całą czarna farbka Chaos Black. Ale później fajnie się będzie prezentował taki model na stole bitewnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2007 o 13:53, fish13 napisał:

Mój brat cioteczny sobie kupił mumaka gdzieś na początku roku i do tej pory maluje. Zeszła
mu całą czarna farbka Chaos Black. Ale później fajnie się będzie prezentował taki model na
stole bitewnym.


looool... to powiedz mu, że podkład robi się czarną farbą w sprayu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 16:26, Azrathel napisał:


> Dołącz zdjęcie pomalowanej przez ciebie figurki.

po co?
aaa no tak - skoro śmiem krytykować ''nawet ładnie'' pomalowaną figurkę to znaczy, że albo
się nie znam, albo jestem nieziemskim Pr0... buehehe. taki pojedynek na męskie ego, co?

zdjęcia dam w czwartek.


Chciałbym po prostu zobaczyć bardzo ładnie pomalowane figurki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 22:28, fish13 napisał:

No z tym Green stuff to jest bardzo dobry, lecz bardzo drogi. Na polskim rynku modelarskim
znajduje się wiele zamienników, które są równie dobre jak oryginał.


nie jest drogi. Tylko 20zł w Bardzie, a jest go dosyć dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 13:54, Azrathel napisał:


> Mój brat cioteczny sobie kupił mumaka gdzieś na początku roku i do tej pory maluje. Zeszła

> mu całą czarna farbka Chaos Black. Ale później fajnie się będzie prezentował taki model
na
> stole bitewnym.

looool... to powiedz mu, że podkład robi się czarną farbą w sprayu...


Już mu wcześniej mówiłem, ale musiał wykorzystać ę farbkę żeby mu się nie zaschnęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2007 o 17:59, fish13 napisał:

Już mu wcześniej mówiłem, ale musiał wykorzystać ę farbkę żeby mu się nie zaschnęła.


hmmm. jeżeli używa (teraz czyste spekulacje) tego małego kubeczka z Gier Strategicznych - to nie dziwota że mu się skończyła. polecam farby Cytadeli - jakość, ilość i klasa :P
wystarczy trzymać pojemniczki z farbą dobrze zamknięte. nic nie powinno im się wtedy dziać.a jeśli już farba zaschnie, to, niestety - trzeba ją zeskrobać, zużyć resztki jakie pozostają na zaschniętych kawałkach i bez bólu się ich pozbyć. figurki maluje się farbami akrylowymi - których niestety nie da się rozcieńczyć (roztopić, rozpuścić w przypadku zaschnięcia) rozpuszczalnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 19:54, Azrathel napisał:


> Już mu wcześniej mówiłem, ale musiał wykorzystać ę farbkę żeby mu się nie zaschnęła.


hmmm. jeżeli używa (teraz czyste spekulacje) tego małego kubeczka z Gier Strategicznych - to
nie dziwota że mu się skończyła. polecam farby Cytadeli - jakość, ilość i klasa :P
wystarczy trzymać pojemniczki z farbą dobrze zamknięte. nic nie powinno im się wtedy dziać.a
jeśli już farba zaschnie, to, niestety - trzeba ją zeskrobać, zużyć resztki jakie pozostają
na zaschniętych kawałkach i bez bólu się ich pozbyć. figurki maluje się farbami akrylowymi
- których niestety nie da się rozcieńczyć (roztopić, rozpuścić w przypadku zaschnięcia) rozpuszczalnikiem.



Używa farb cytadeli. Dokładnie Chaos Black.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2007 o 20:17, fish13 napisał:

Używa farb cytadeli. Dokładnie Chaos Black.


no zdziwiłbym się, gdyby do podkładu używał na przykład Chainmalla... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować