Zaloguj się, aby obserwować  
Byl

Lord of the Rings Figurki - malowanie i gry strategiczne

447 postów w tym temacie

A ja z braku chetnych bo czas bym znalazł już w to nie pogrywam a szkoda. Czekam na lepsze czasy lub na wyjazd do cywilizowanych krajów gdzie jest więcej hobbistów. Ale jeśli chodzi o LotrA to jest świetna gra bitewna jak wszystkie bitewne. No i te wspaniałe makiety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh - pokusiłbym się o stwierdzenie, że to nie czas, a pieniądze (a właściwie ich brak) jest największym problemem...
co do tych hobbystów - rzeczywiście, nie ma ich zbyt wielu. wszystko jednak rozbija się właśnie o tę nieszczęsną kasę - figurki nadal są hobby dla Elity, odstraszają maluczkich ceną...

znajomy opowiadał mi o swoich wrażeniach z pobytu w Szkocji. znalazł podobno oficjalny, wielki sklep Games Workshop, gdzie ludzie mogli siedzieć przez cały dzień, grać, malować figurki, robić makiety itp itd... w Polsce mało jest takich miejsc. a jeśli już są(na przykład krakowski Bard) to są o wiele za małe, w dodatku muszą dzielić przestrzeń na kilka rodzajów gier (fani karcianek, rpgów itd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kasa to nie problem bo są inne gry firmy games workshop gdzie kupujesz za 70zł pak 8 figurek i to są klany i nimi sie walczy. Nie pamiętam teraz nazwy ale nie trzeba armii zbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 15:21, Kafar napisał:

Kasa to nie problem bo są inne gry firmy games workshop gdzie kupujesz za 70zł pak 8 figurek
i to są klany i nimi sie walczy. Nie pamiętam teraz nazwy ale nie trzeba armii zbierać.


70 złotych za 8 figurek? Oo
pierwszy z brzegu przykład: Uruk-hai. 24 sztuki w blisterze. blister - bodajże 75 złotych. tak więc ten bitewniak ''którego nazwy nie pamiętasz'' jest o kant d... stołu rozbić ;)

przeszkadza przede wszystkim (oczywiście oprócz kosztu figurek) cena materiałów. za dobre, pierwszorzędne farby Cytadeli trzeba wyłożyć 11 złotych od sztuki (wystarczają na bardzo długo) - co dla niektórych może być problemem (na przykład dla mnie). można mieszać, ale za dużo z tym roboty. do tego pędzle (6 zł), materiały na podstawki, ewentualne makiety itd, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale w tej grze gra się 8 figurkami !!:) czekaj zaraz dokładnie ci pokaże co chodzi bo jest to bardzo popularny nie w polsce system firmy games workshop bo widze ze się zbulwersowałeś :)

Ta gra to Mordheim i kierujesz bandą/drużyną/najemnicy. Cała banda jest w jednym pudełku do tego podręcznik i grałem długo w to i zabawa była świetna. Mozna oczywiście wiekszą ilościa figurek grać ale jak banda to banda.

Więcej info na http://www.bitewniaki.gildia.pl/mordheim/main i nie mów mi że ceny są wysokie bo tylko niższa cena to by musiało być zero złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha dodam że spróbuj pograć 24 uruki na 24 elfy :)

W mordheim każda figurka to osobna postać osobne statystyki i charaktery a także życiorysy. Bardziej to rpg połączone z bitewką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 18:12, Kafar napisał:

ale w tej grze gra się 8 figurkami !!:) czekaj zaraz dokładnie ci pokaże co chodzi bo jest
to bardzo popularny nie w polsce system firmy games workshop bo widze ze się zbulwersowałeś
:)

Ta gra to Mordheim i kierujesz bandą/drużyną/najemnicy. Cała banda jest w jednym pudełku do
tego podręcznik i grałem długo w to i zabawa była świetna. Mozna oczywiście wiekszą ilościa
figurek grać ale jak banda to banda.

Więcej info na http://www.bitewniaki.gildia.pl/mordheim/main i nie mów mi że ceny są wysokie
bo tylko niższa cena to by musiało być zero złotych.


Widziałem te figsy i są one takie same jak w warhammerze. Całkiem ładne figurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 18:17, Kafar napisał:

No tak w końcu ta sama firma:) oni co jak co robią najlepsze figurki:P


Nie chodziło mi, że ściągają tylko, że są w tej samej skali w warhammerze fantasy battle też można ich używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 18:24, Dawid Taal napisał:

> No tak w końcu ta sama firma:) oni co jak co robią najlepsze figurki:P

Nie chodziło mi, że ściągają tylko, że są w tej samej skali w warhammerze fantasy battle też
można ich używać.


no to się zgadza.. można z warhammera stworzyć jakieś postacie ale trzeba uczciwie z kumplem tworzyć żeby on nie miał lepszych postaci:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej firmy lepiej pędzle kupić ? Znaczy się chodzi mi o to, czy pędzle "Citadel" za około 13 zeta są warte tego...Bo na przykład "Mag-Pol" kosztują 6 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 09:40, Oskar24 napisał:

Z jakiej firmy lepiej pędzle kupić ? Znaczy się chodzi mi o to, czy pędzle "Citadel" za około
13 zeta są warte tego...Bo na przykład "Mag-Pol" kosztują 6 zł...



MAG-POL podobno są bardzo dobre, ale jak chcesz to możesz kupić Kolibri(czy jak to to tam się piszę), nie są co prawda jakieś ssssssuper ale są niezłe a tosztują 6-8 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 09:40, Oskar24 napisał:

Z jakiej firmy lepiej pędzle kupić ? Znaczy się chodzi mi o to, czy pędzle "Citadel" za około
13 zeta są warte tego...Bo na przykład "Mag-Pol" kosztują 6 zł...


Mag-Pol zdecydowanie wystarczy. lepiej kupić dwa bardzo dobre pędzle niż jeden ''oryginalny'' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety z przyczyn materialnych nie mogę już kupować LOTRa. Nie mam kasy. Muszę się przerzucić na warhammmera 40000 bo u mnie w sklepie na wszystko stamtąd jest w stałej promocji -30%. Będę płakać za LOTRem i za warhammmerem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 14:36, Azrathel napisał:

Mag-Pol zdecydowanie wystarczy. lepiej kupić dwa bardzo dobre pędzle niż jeden ''oryginalny''
;)


Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem ;P
GW to zdziercy =/ ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne pytanie : Cielisty kolor to "elf fresh" (oczywiście z farbek "Citadel") no nie? Nie wiem bo miałem cielisty z DeAgostini...=/ (niestety się skończył)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować