Zaloguj się, aby obserwować  
Vidmol

Co was razi w CD-Action?

1469 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2005 o 15:43, Alamar napisał:


> jak powyzej napsialem... tamte pisma sa o innej tematyce - CDA ma pewien monopol bo w
Polsce
> nie ma konkurenta... Tylko prosze nie podawajcie pism w stylu KS Gry- to zadne porownanie


A widzisz, czyli nie podasz przykładu takiego pisma bo takowego nie ma, czyli pisma o grach,
które mogło by dorównać CDA i byłoby tańsze.

Tak jest.. ale to nie znaczy ze pismo nie mogloby byc tansze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2005 o 15:49, Janeks napisał:

Tak jest.. ale to nie znaczy ze pismo nie mogloby byc tansze...


To co piszesz wyraża kompletny brak jakiegokolwiek wyobrażenia o tym ile trzeba wyłożyć kasy by wydrukować takie pismo, że trzeba zapłacić ludziom od redaktorów, poprzez DTPowców kończąc na drukarni. To co, że to też ludzie i to ich praca najlepiej niech tak obniżą cenę by to sie im nie opłacało i pismo by padło ale najważnejsze, że takim jak Ty WKOŃCU dogodzą. Jakbyś wiedział ile kosztuje wydanie takich nakładów takiego pisma jak CDA to byś tak nie gadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie raza dodawane przez nich gieri w sumie z płyty boire bonusy a potem odkładam ja na półke i sie kurzy:( powinni dawac wiecej fajnych rzeczy typu tapety, na luzie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 15:49, Colidor napisał:


> wlasnie...

Co niektórzy chyba nie dostrzegają ironii analogii w mojej wypowiedzi...

Ty jak widze rowniez... nie dostrzegasz ironii innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 16:02, Alamar napisał:


> Tak jest.. ale to nie znaczy ze pismo nie mogloby byc tansze...

To co piszesz wyraża kompletny brak jakiegokolwiek wyobrażenia o tym ile trzeba wyłożyć kasy
by wydrukować takie pismo, że trzeba zapłacić ludziom od redaktorów, poprzez DTPowców kończąc
na drukarni. To co, że to też ludzie i to ich praca najlepiej niech tak obniżą cenę by to sie
im nie opłacało i pismo by padło ale najważnejsze, że takim jak Ty WKOŃCU dogodzą. Jakbyś wiedział
ile kosztuje wydanie takich nakładów takiego pisma jak CDA to byś tak nie gadał.


O tym byl juz toczony spor - wiec napisze ponownie pismo Olivia (takie babskie) ma podobna objetosc, podobna ilosc reklam i co najwazniejsze pdoobna jakosc druku i kosztuje 2zl 50 gr. - tam tez trzeba wszystkich oplacic (z tym ze tam nie ma plyt, ale na BOga plyty vhyba nie kosztuja 10zl na egzemplarz). Wiem ze tamto pismo ma innych odbiorcow ale to tylko przyklad!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 20:01, Janeks napisał:

O tym byl juz toczony spor - wiec napisze ponownie pismo Olivia (takie babskie) ma podobna
objetosc, podobna ilosc reklam i co najwazniejsze pdoobna jakosc druku i kosztuje 2zl 50 gr.
- tam tez trzeba wszystkich oplacic (z tym ze tam nie ma plyt, ale na BOga plyty vhyba nie
kosztuja 10zl na egzemplarz). Wiem ze tamto pismo ma innych odbiorcow ale to tylko przyklad!



Że sie tak wtrące w dyskusje. Założe sie że Olivia jest wydawana w większym nakładzie niż CDA. Co do płyt. Skądś trzeba mieć kase żeby zapłacić za pełne wersje gier które dołączają do tego czasopisma (a przewanie jest ich pare - 3, i nie raz sie zdarze że są to nowości). Trzeba też mieć za co kupywać srzęt żeby nowsze gry chodzi na max detalach, że zobaczyć jaka dokładnie jest grafa itd. . Trzeba też za coś opłacać wyjazdy na targi itd. Tyle mego

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 12:39, Janeks napisał:


> Aaaaaa-haaaa. No dobra. jestes buc, pacan, patafian, katabach, paralaksa i epiderma oraz
spirometr
> :P

nie nie Smuggler nie ma tu Twojego taty...


Pewnie ze nie, on jest madrym czlowiekiem, w glupie pyskowki sie nie wdaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 13:21, Janeks napisał:

Zreszta co mnie razi w CDA - raza mnie takie wsiowskie teksty smugglera


>>>Wsiowe sa one tylko dla bucow. I wszystko jasne. Co to znaczy "wsiowe" prosze pana miastowego?
Moze jakies konkrety?

i w ogole smuggler

Dnia 27.12.2005 o 13:21, Janeks napisał:

mnie razi (i nie tylko mnie)!!!


>>>KILL HIM! Jak smial!!!

Wchodzi sobie na forum... wyzywa ludzi, potem w CDA tez powyzywa....

>>>Ojojojojoj, jaki on bezczelny. Jak on smie. Ktos wyraza swoja grzeczna opinie o Smugglerze, np. "ty ch***", a ten bezczelnie odpyskowuje chamsko i bezczelnie. To sie w glowie nie miesci... jak sie ma mala i zakuta glowke...

Dnia 27.12.2005 o 13:21, Janeks napisał:

Zobaczcie czy w Komputer Swiat ktos takim jezykiem sie posluguje? \


>>>I co to za argument?

Ja nigdy nie widziaklem w

Dnia 27.12.2005 o 13:21, Janeks napisał:

KS nawet slowa "dupa"...


>>>A ja nigdy nie napisalem np. "Quake [Kłejk]" i co z tego?

Poza tym powiecie ze KS jest kiepski itp. to podam przykald gazety

Dnia 27.12.2005 o 13:21, Janeks napisał:

CHIP - ktora jest liderem tego typu gazet (tak mi sie wydaje) - nie widze w tej gazecie takich
kolesi jak smuggler... ktorzy specjalnie wybieraja listy z wyzwiskami zeby rowniez powyzywac
kogos, czy nabijac sie z kogos.


>>>W Naszym Dzienniku tez jest to nie do pomyslenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 14:26, Ponet napisał:

he a ja wam powiem taktyke na niego: mieć jego komenty odnośnie swojej osoby w hmm pupie i
dalej pleść swoje nawet Smugg w końcu sie wkurzy i podda :)


>>>Sie nie wkurzy. Ale to jest bron obosieczna. Jesli forum dyskusyjne stanie sie miejscem do "ja mowie swoje i nie zwracam uwagi co ty mowisz" to sie skoncza dyskusje, a zaczna deklaracje. Tylko komu sie bedzie chcialo czytac np. to, ze Kaziu powie "najlepsza zupa na swiecie jest pomiodorowa"? Poza tym ja naprawde przezyje, ze nie odpiowiesz na moje teksty. Wystarczy mi, ze np. skomentuje je w AR i obsmieje w oczach tysiecy ludzi. Twoj komentarz do szczescia nie jest mi potrzebny. Choc naturalnie brak komentarza moze byc rozumiany jako przyznanie mi racji, albo brak jakichkolwiek kontrargumentow. Wybor jest twoj...

Dnia 27.12.2005 o 14:26, Ponet napisał:


PS znalazł ktoś te tapete ze Smugiem w którmyś z archiwalów o którym wspomina Czarny Iwan??



Ja znalazlem. I ukrylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 14:33, Janeks napisał:

No dobrze - dam przyklad

Smuggler: "Antyfan to jak naćpany tępy kibol"



A sklamalem? Twoim zdaniem typowy antyfan, PISZONCY teksty w rodzaju "Smógler ty rzydowski hójó, jak śmiesz ówarzadć, rze gra X jest slaba, bo ja ówarzam, rze jezd źwiedna!!" zasluguje na lepsze okreslenie?
Lepper to dla mnie buc totalny, chory na wladze i zakochany sam w sobie z wzajemnoscia - i nie uwazam, zeby to byla obraza Leppera, a tylko precyzyjna diagnoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 14:37, Janeks napisał:


> Hmmm... i Twoim zdaniem jest to udowodnienie wyzywania ludzi?

A czy powiedzenie na Ciebie Ty nacpany tępy kibolu - byloby wyzwiskiem?


Nazwanie np. pijaka pijakiem nie jest wyzwiskiem, tylko stwierdzeniem faktu. Czujesz SUBTELNA roznice?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 14:44, Janeks napisał:

Poza tym nie sadzisz ze Smuggler moze razic? Ze jego "poczucie humoru" nie dla kazdego jest
zabawne?



A wiesz co to znaczy "wolnosc slowa"? Nie podoba ci sie moje poczucie humoru, to nie czytaj AR. Ale rozumiem, ze uwazasz, ze nalezy zakazac odzywac sie kazdemu, kto cie drazni? I wtedy bedzie Prawo i Sprawiedliwosc? :)
Albo VI Rzeczpospolita?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 14:51, Janeks napisał:

I jeszcze jedno z tego co piszesz wynika ze jesli ktos na Ciebie powie "Ty tepy waflu" to od
razu trzeba rowniez go nawyzywac? Piszesz ze nie mozna grzecznie, a czy nie lepiej przemilczec
i byc madrzejszym..., bo jesli smugg by tych tekstow nie podawal to by sie im znudzilo takie
pisanie....


Rozumiem, ze jakby ktos ciebie walil w ryj, to ty bys cierplwie czekal az im sie znudzi i sobie pojda, a nie oddal cios za cios. Podziwiam, ja niestety ani tak szlachetny ani tak cierpliwy nie jestem. A poza tym uwazam, ze glupote nalezy tepic, bo milczenie panowie tepaki traktuja jako akceptacje i zachete do eskalacji swoich wystapien. Ktokolwiek jechal pociagiem opanowanym przez np. pijanych rezerwistow czy kiboli wracajacych z meczu, wie o czym mowie.

Dnia 27.12.2005 o 14:51, Janeks napisał:

Takie dialogi
- Ty glupku zamknij sie
- sam sie zamknij idioto
sa nieco dziecinne...


>>>Dokladnie. Dlatego ja odpowiadam nieco inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2005 o 20:01, Janeks napisał:

O tym byl juz toczony spor - wiec napisze ponownie pismo Olivia (takie babskie) ma podobna
objetosc, podobna ilosc reklam i co najwazniejsze pdoobna jakosc druku i kosztuje 2zl 50 gr.
- tam tez trzeba wszystkich oplacic (z tym ze tam nie ma plyt, ale na BOga plyty vhyba nie
kosztuja 10zl na egzemplarz). Wiem ze tamto pismo ma innych odbiorcow ale to tylko przyklad!


Olivia z filmem (jest taka edycja) kosztuje znacznie więcej niż wymienione 2.50. Za dodatki się płaci w każdej gazecie/czasopiśmie/miesięczniku/tygodniku etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 08:45, mpb10 napisał:

Olivia z filmem (jest taka edycja) kosztuje znacznie więcej niż wymienione 2.50. Za dodatki
się płaci w każdej gazecie/czasopiśmie/miesięczniku/tygodniku etc.


Ciiii... nie wiesz co mówisz... Ciocia Janeksa pracuje jako reporterka Vivy, więc on się zna.... aaaaaaa..... a wszyscy inni mogą sobie swoje racje w buty pochować... Gdzieś o tym było w okolicach jedenastej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2005 o 15:17, Janeks napisał:


Doskonale to wszystko rozumiem... jednak mi sie te plyty dolaczone nie podobaja... dlatego
pismo jest dla mnie za drogie....


Zatem nie kupuj, przeciez nikt cie sila do kiosku nie wlecze i CDA pod grozba uciecia przyrodzenia nie wmusza.

co do objetosci samego pisma to bym jakies znalazl ktore

Dnia 27.12.2005 o 15:17, Janeks napisał:

jest tansze - ale owe pismo jest skierowane do wiekszej ilosci odbiorcow i nie zawiera plyt
itp...

Nie no, coz za radosna logika. Taki Glamour ma kilakset stron, zero CD i kosztuje chyba niecale 5 zl. A czemu? Bo sprzedaje bodaj pol miliona egzemplarzy i ma tyle reklam (praktycznie co druga strona), ze go na to stac. A sa i pisma rozdawane za darmo, bo utrzymuja sie tylko z reklam...

I od razu wyjasniam, ze "to dajcie wiecej reklam i obnizcie cene" to bardzo dobra rada ale z gatunku "nie stac cie na Mercedesa? To znajdz taka dobra prace, zeby cie bylo stac". Pisma "dla pan" maja inne reklamy niz pisma dla graczy - u nas nikt nie bedzie chcial reklamowac cieni do powiek, perfum, bielizny, bucikow, bizuterii itd. (juz nie wspominajac o graczach, ktorzy pienia sie na kazda reklame spoza branzy), a branza jest na tyle mala, ze nie ma szansy by zyc z wplywow z reklam. Ale wiesz co ci powiem? Zrob tak: wez cene pisma. Policz wszystkie strony, odejmij te z reklamami. Potem podziel cene pisma przez te ilosc stron. I zobacz ile cie kosztuje strona w np. CDA i konkurencji. I zobacz kto tak naprawde jest drogi...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to się wtrącam tak ni w pięć ni w dziesięć w tą dyskusję, ale jak już się kłócicie o cenę to powiem swoje zdanie, jest ono krótkie i zwięzłe:

Podziwiam ekipę CDA za to, że w obecnych czasach obniżyła cenę pisma o 5zł, w momencie gdy jego jakość cały czas idzie w górę :-).

Zupełnie inną kwestią jest,że mi osobiście brakuje takiego czasopisma jakim był Virus w swojej pierwszej postaci, czyli mały/tani bez płytek. Ale widać się idea nie sprawdziła, skoro go już nie ma. Może kiedyś znowu wpadniecie na taki pomysł^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2005 o 08:50, smuggler napisał:

I od razu wyjasniam, ze "to dajcie wiecej reklam i obnizcie cene" to bardzo dobra rada ale
z gatunku "nie stac cie na Mercedesa? To znajdz taka dobra prace, zeby cie bylo stac". Pisma
"dla pan" maja inne reklamy niz pisma dla graczy - u nas nikt nie bedzie chcial reklamowac
cieni do powiek, perfum, bielizny, bucikow, bizuterii itd. (juz nie wspominajac o graczach,
ktorzy pienia sie na kazda reklame spoza branzy),


Dobrze ze to napisales - bo wczesniej nikt nie wierzyol jak o tym pisalem!
A pisalem ze byl;oby obnizenie ceny teoretycznie mozliwe, gdyby bylo wiecej reklam i gdyby zyskac nowe rzesze odbiorcow!

A co do Ciebie - to tak przekonales mnie ze mozna na niektorych kolesiach pojechac - ale kiedys czytalem jak nabijales sie z fana konsol (nie tak ostro i bez wukgaryzmow, ale troche go osmieszales)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 11:06, Janeks napisał:


Dobrze ze to napisales - bo wczesniej nikt nie wierzyol jak o tym pisalem!
A pisalem ze byl;oby obnizenie ceny teoretycznie mozliwe, gdyby bylo wiecej reklam i gdyby
zyskac nowe rzesze odbiorcow!


Teoretycznie to można pod Rolls-Royce''a podmontować w fabryce bronę i poszerzyć krąg odbiorców o rolników, którzy będą używać go do orania pola...
Wnioski przez analogię wyciągaj sam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować