Zaloguj się, aby obserwować  
Vidmol

Co was razi w CD-Action?

1469 postów w tym temacie

Urodzinowy numer jest pierwszym jaki przeczytałem odkąd przestałem kupować CDA, tj. od jakiegoś roku. Szczerze? Porażka. Obecna forma przypomina bardziej średniawce pokroju Play czy Click!. Zniknęły praktycznie wszystkie ciekawe działy, te które zostały zostały na tyle oszpecone, że mimowolnie przerzucam kartkę. Odnoszę wrażenie, że redaktorzy stawiają na efekty wizualne niżeli jakość. A szkoda, bo kiedyś było na odwrót dzięki czemu CD Action zawsze wyróżniało się na tle masy innych magazynów dla graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka, to i ja potrafię "przerzucić kartki i ocenić". Zlikwidowali fajne działy... jakie? O programowaniu, ten dział z początków istnienia CDA? No, to było ciekawe. A tak szczerze - usunęli GameWalkera i tej zmiany NAJBARDZIEJ żałuję. Z drugiej strony jest świetna publicystyka i fajne testy sprzętowe z porównaniami. A teksty? Piszą tak samo, zarzuca im się... że są nazbyt subiektywni. Kurna, ale recenzje MUSZĄ być subiektywne. Bo jak ktoś stwierdza "Ale to są debile, JAK MOŻNA ocenić Ego Dragonis na 3+?! Przecież ta gra jest świetna!" - to jest właśnie ta subiektywna opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie za bardzo nie odpowiada popularność tego pisma, zresztą zobaczcie, np na Play mówią że słaby, i pełniaki też słabe, ale czasem ktoś go kupi lub znajdzie się w miare zjadliwy kąsek, ale i tak póżniej będą te czyzczenia magaznów a czemu są właśnie przez fanów CD Actiona kiedy jeszcze był wydawany Click to jakoś było po równo, a teraz CD-A faworyzuje nad Playem, o numerach z wielona pełnakami to jest akurat specialność playa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2010 o 22:56, Pablo1989 napisał:

Mnie za bardzo nie odpowiada popularność tego pisma, zresztą zobaczcie, np na Play mówią
że słaby,

KTO?!
- i pełniaki też słabe
ŻE JAK?! Mafia, Neverwinter Nights, Fahrenheit TO GRY SŁABE?!
- ale czasem ktoś go kupi lub znajdzie się w miare zjadliwy

Dnia 14.04.2010 o 22:56, Pablo1989 napisał:

kąsek, ale i tak póżniej będą te czyzczenia magaznów a czemu są właśnie przez fanów CD
Actiona kiedy jeszcze był wydawany Click to jakoś było po równo, a teraz CD-A faworyzuje
nad Playem, o numerach z wielona pełnakami to jest akurat specialność playa.

Za bardzo nie rozumiem. Co było wydawane po równo? Nakład od czasu upadku Clicka nie wzrósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie odrzuciło od CDA to prawie całkowita utrata klimatu tego pisma. Kupowałem je bardzo długi czas, pierwszy numer mam chyba z 1999 roku (wtedy chyba też strona WWW startowała, coś mi się kojarzy). Gdzieś tak od 2004 roku osobiście zauważyłem spadek formy i jakieś 3 lata temu przestałem tą gazetkę kupować, jedynie czasem do poczytania z dwa numerki na rok. Domyślam się, że ze względu na popularność trochę CDA musiało zweryfikować wizerunek, ale ze znakomitego magazynu zmienił się w szary stos kartek. Pamiętam jak kiedyś zgadywałem kto napisał recenzję, po indywidualnym stylu. A teraz? Można strzelać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czasami wrażenie że oceny redaktorów nie są subiektywne.
Czasami słabe gry dostają bardzo wysokie oceny a te dobre wręcz przeciwnie.
Czasami mam wrażenie że kiedy ich recenzja jest pierwsza w Polsce to danej grze też wystawiają dobrą ocenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 16:03, mikw5 napisał:

Ja mam czasami wrażenie że oceny redaktorów nie są subiektywne.

Jesteś pewien, że to słowo miałeś na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 16:05, Madoc napisał:

> Ja mam czasami wrażenie że oceny redaktorów nie są subiektywne.
Jesteś pewien, że to słowo miałeś na myśli?


A co źle napisał?
"Subiektywizm to kierowanie się w działaniu oraz w ocenie faktów i zjawisk wyłącznie własnym sposobem widzenia"

np. Całkiem subiektywne recenzje książek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo zasada jest taka, ze redaktor nie może wystawić oceny subiektywnej do bólu. Coś w rodzaju cenzury. Bo jakby to wyglądało jakbym ja np. recenzował MW2 i postawił 3/10? Jakby jakiś ślepy fanboy zobaczył taka ocenę przy swoim ukochanym MW2 czy innym gównie to od razu by przestał kupować magazyn. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa... Divinity się kłania...

Mnie rażą sporadyczne powtórzenia u niektórych redaktorów. Sam piszę, więc jestem na tym punkcie przeczuony. Jak widzę słowo "jest" trzykrotnie w pięciu zdaniach sąsiadujących to mnie skręca z bólu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo jakby to wyglądało jakbym ja np. recenzował MW2 i postawił 3/10?

Dnia 19.04.2010 o 16:22, Markush napisał:

Jakby jakiś ślepy fanboy zobaczył taka ocenę przy swoim ukochanym MW2 czy innym gównie
to od razu by przestał kupować magazyn. :)


Ale właśnie o to chodzi że te oceny są sztucznie zawyżane.
Przykładem jest saboter który dostał 9 (albo 9+) a niczego ciekawego w nim nie zauważyłem.
To pismo strasznie zmieniło swój styl czego przykładem jest 1 numer z tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 16:15, DesMonD__PL napisał:

A co źle napisał?
"Subiektywizm to kierowanie się w działaniu oraz w ocenie faktów i zjawisk wyłącznie
własnym sposobem widzenia"


np. Całkiem subiektywne recenzje książek

Jeśli nie są subiektywne, to są obiektywne. Recenzja oczywiście nie może być obiektywna, bo zawsze zależy od autora, ale jednak w recenzjach powinno się dążyć do obiektywizmu. Więc napisanie, że recenzje nie są subiektywne, raczej nie jest zarzutem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to recenzja ma dążyć do obiektywizmu? Toż to osobista opinia konsumenta (redaktora), NIE MUSISZ się z nią zgadzać i redaktor NIE MA obowiązku pod publikę pisać, bo jakiejś grupie społecznej się to podoba i nie będą hepi.

Idealna recenzja to własny, subiektywny do bólu tekst, tyle że w czasach fakin marketingu i zaniku samokrytyczności każdy kontrowersyjny dla iluśtam % akapit to obniżka w sprzedaży.

Dlatego recenzenci niezależni są kul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie rażą napisy: "Pierwsi w Polsce, na świecie, w Europie" itp. Mam tatę, który tez pracuje w czasopismach i mówi, że nie zna innego pisma, które tak robi. Mnie też się wydaje, że jest to pretensjonalne. Czy to, że CDA zrecenzowało jako pierwsi na świecie zmieni coś w ocenie? Jest to bajer, owszem, ale do pochwalenia sie raz, drugi, ew. trzeci a nie bilionowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 18:24, darth_16 napisał:

Mnie rażą napisy: "Pierwsi w Polsce, na świecie, w Europie" itp.


Zazwyczaj jak występuje taki nagłówek to ocena jest minimalnie 8.
Czasami mam takie wrażeni że oni po prostu dostają pierwsi "w łapę" o ile wystawią dobrą recenzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2010 o 21:03, mikw5 napisał:

Zazwyczaj jak występuje taki nagłówek to ocena jest minimalnie 8.
Czasami mam takie wrażeni że oni po prostu dostają pierwsi "w łapę" o ile wystawią dobrą
recenzję.


Jak dla mnie to mylisz skutek z przyczyną. Starają się zdobywać takie "pierwsi w Polsce" w przypadku dużych gier. A duże gry zazwyczaj są nieprzeciętne i o kilka klas lepsze od jakiegoś Terrorist Takedown. Stąd pewnie takie, a nie inne oceny końcowe.
No i do tej pory jakoś nie zauważyłem, żeby jakiemuś "pierwsze w Polsce" wystawili 10/10, a pozostałe czasopisma 3/10...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować