Zaloguj się, aby obserwować  
Vidmol

Co was razi w CD-Action?

1469 postów w tym temacie

Dnia 27.11.2005 o 23:39, Vidmol napisał:

O Jezu, nie mówie że ma się nazywać GameAction, tylko coś bardziej oryginalnego.


ale tu nie o to chodzi - myślisz że rezygnuje się ot-tak z nazwy która kojaży się chyba KAŻDEMU młokosowi (i nie tylko młokosowi ;] ) w Polsce na rzecz nazwy o której nie wie NIKT? ktoś musiałby być inny albo mieć speców od reklamy tak dobrych jak ci od iPoda ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Najpierw co Gameswalker było "ET, ET, ET" i nie mowa o kosmicie bynajmniej, potem WOW, cokolwiek irytujące.
2. AR - ale nie samo AR, tylko "schytane w sieci" - i to też nie to co by się mogło wydawać, tylko te wszystkie dziwaczne historie tworzone przez "fanów", jak to nauczyciele im podbierają, jak teraz na jedzenie mieć nie będą, itp. No już bez przesady - nie winie przy tym smuga, tylko ludzi - nadmiar wazeliny szkodzi, naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2005 o 19:29, Lumbago napisał:

Mówisz o pewnej części ludzi, ale wielokrotnie czytałem jak wyzywali zwykłych ludzi którzy nic złego nie
napisali


Y - też czytam to pismo i nie przypominam sobie aby kogoś bez powodu obrazili, ba nawet jezeli nieszczęścnik podkładał się ewidentnie to tego nie robili. Oczywiście w AR jest sporo uszczypliwości, podtekstów i dwuznaczności ale taka jest forma tego działu i kazdy piszący do niego powinien sie z tym liczyć. Jak dla mnie taka formuła była strzałem w dziesiątkę, powiedz mi ilu czytelników innych pism czyta z taką namietnością analogiczne działy ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2005 o 20:35, T34 napisał:

Poza > tym rzuca sie w oczy stronniczość jeżeli chodzi o gry wydawane przez CDP, np dać ocene 7 za polskie wydanie DSII to śmiech na sali.


Y - to prawda, mogliby bardziej się postarać o obiektywność. CDP wydaje niezłe gry ale na pewno nie idealne a z recenzji w CDP dość często można odnieść takie wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 10:07, hanmeg napisał:


> Poza > tym rzuca sie w oczy stronniczość jeżeli chodzi o gry wydawane przez CDP, np dać ocene 7 za polskie wydanie
DSII to śmiech na sali.

Y - to prawda, mogliby bardziej się postarać o obiektywność. CDP wydaje niezłe gry ale na pewno
nie idealne a z recenzji w CDP dość często można odnieść takie wrażenie.


Noniewiem ocena 7 niejest idealna w koncu idealem byloby 10 ale fakt troche za wysokooceniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 12:11, kilerbeez napisał:

Co mnie razi ? No cóż . Nic :P jedynie to że wychodzi TYLKO co miesiac .

No to nie powinno cię razić odkąd ma 13 numerów, bo przecież cykl wydawniczy wychodzi mniej jak miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2005 o 11:58, Ponury rzniwiaż napisał:

Noniewiem ocena 7 niejest idealna w koncu idealem byloby 10 ale fakt troche za wysokooceniona


Y - mój tekst nie dotyczył konkretnej gry ale generalnej tendencji przy ocenianiu gir CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 22:31, Darkstar181 napisał:

Akurat w tym piśmie jest najwięcej do przeczytania.Duże screeny?No
i co ztego skoro niektóre recenzje mają po 4-6 stron?

Ale i tak maja nie wiecej textu niz recenzje w "starych" pismach na dwoch stronach. Ja wole mniejsze screeny, mniej stron, tansze pismo, wiecej textu.
I te recenzje w CDA jakos mnie nie porywaja, przewaznie tez nie mowia zbyt wiele o grze, w zasadzie jak jakas przeczytam to nie wiem co to za gra, co sie robi, jak sie gra, czy w ogole fajna, jakie ma bledy. Tam sa texty jakos tak "ogolnie" - nadaja sie jak juz sie w gre zagralo.

Jak dla mnie gier na 9/10 wychodzi miesiecznie max jedna, a przewaznie zero. DOBRA gra wychodzi raz na 2 miesiace, reszta to sredniaki. A w CDA 9/10 sie sypia jak piasek. 8/10 to tez jest swietna ocena, a je dostaja gry kiepskie. 7/10 w CDA to juz porazka, a nie gra.
Takie oceny ciesza dystybutorow, dac na pudelku 7/10 to wyglada niezle, a gra powinna miec 4/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2005 o 14:54, Bobo napisał:

Ale i tak maja nie wiecej textu niz recenzje w "starych" pismach na dwoch stronach.


No niektóre mają więcej, akurat trzymam do teraz wszystkie kupione numery SS(R.I.P) i tam recki są przewzżnie na 2 strony.

>Ja wole mniejsze screeny,

Dnia 28.11.2005 o 14:54, Bobo napisał:

mniej stron, tansze pismo, wiecej textu.


Prosze bardzo, kupuj więc takie pismo, które odpowiada twoim wymaganią. Chyba nikt cie nie zmusza do kupowania CDA

Dnia 28.11.2005 o 14:54, Bobo napisał:

I te recenzje w CDA jakos mnie nie porywaja, przewaznie tez nie mowia zbyt wiele
o grze, w zasadzie jak jakas przeczytam to nie wiem co to za gra, co sie robi, jak sie gra, czy w ogole fajna, >jakie ma
bledy. Tam sa texty jakos tak "ogolnie" - nadaja sie jak juz sie w gre zagralo.


No nie wiem, może nie rozumiesz tego co czytasz hehe. Ja tam nie mam takich problemów, zawsze są wymienione plusy i minusy danej gry i często przez recęzje sięgam po dane tytuły. Zresztą wlasnie dzięki screenom moge od razu ocenić czy gra mi się podoba czy nie.

Dnia 28.11.2005 o 14:54, Bobo napisał:

Jak dla mnie gier na 9/10 wychodzi miesiecznie
max jedna, a przewaznie zero. DOBRA gra wychodzi raz na 2 miesiace, reszta to sredniaki. A w CDA 9/10 sie sypia jak piasek.
8/10 to tez jest swietna ocena, a je dostaja gry kiepskie. 7/10 w CDA to juz porazka, a nie gra.
Takie oceny ciesza dystybutorow,
dac na pudelku 7/10 to wyglada niezle, a gra powinna miec 4/10.


No ocena gier to już kwestia gustu danego recenzenta. Ja bym w życiu nie dał 10 Dungeon Siege albo innym tytułom. Ale znowu przesadzasz, uważasz że gra oceniona(zaznaczmy że np. słusznie) na 7 to shit to ja nie wiem w co ty grasz. Często gty ocenione niżej są lepsze( wg mnie) od tych ocenianych wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 15:56, Alamar napisał:

Ale znowu przesadzasz, uważasz że gra oceniona(zaznaczmy że np. słusznie) na 7 to shit to ja nie wiem
w co ty grasz.


Ja gram w najlepsze gry, max jedna na miesiac. Na wiecej nie wydalbym kasy, szczegolnie na srednie gry, bo na srednie mnie nie stac, ale co wazniejsze, nie ma co tracic na nie czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2005 o 16:13, Bobo napisał:

Ja gram w najlepsze gry, max jedna na miesiac. Na wiecej nie wydalbym kasy, szczegolnie na srednie gry, bo na srednie
mnie nie stac, ale co wazniejsze, nie ma co tracic na nie czasu.


Ja sie akurat nie kieruje kryteriom ocen recenzentów tylko własnym gustem i dana ocena gry ma małe znaczenie dla mnie z różnych powodów. Ale masz racje lepiej wydać kase na dobrą gre niż na taką co ją przejdziesz w 1 dzień i odstawisz na półke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 19:16, Vidmol napisał:

Piszcie tu co wam się podoba/nie podoba w CDA. Mi np. system oceniania gier. W 2 ostatnich numerach tego >czasopisma żadna
gra nie dostała oceny poniżej 7 ( oprócz kaszanka zone naturalnie). A 7/10 dostają gry przeciętne, które >normalnie powinny
dostać 4 lub 5.


1. Najbardziej wstępniaki. Aż chce się wbić igłę w ich autorów żeby uszło trochę powietrza...
2. Jeśli dadzą w pełnej wersji grę, którą wcześniej recenzowali i dostała niekoniecznie wysoka ocenę jej opis w dziale cover cd jest wyjątkowo bardziej pozytywny niż pierwotna jego wersja...
3. Pycha (nie jakaś tam znowu wielka ale...) typowa dla największego czasopisma na rynku. Miło by było gdyby pojawia się jakaś znacząca konkurencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2005 o 20:23, Bobo napisał:

Dajcie ludzie spokoj z pelnymi wersjami... jak dla mnie nie warto grac
w gry dolaczane do pisma, bo te gry sa co najwyzej srednie, a po co na takie tracic czas. Albo sa dobre, ale stare, czyli
takie, w ktore prawie kazdy juz gral.


Kolega zapomnial powiedziec jeszcze o nowych dobrych, PREMIEROWYCH grach, które w CD Action były zamieszczone, ot choćby Sudeki czy PSI OPS. Jeżeli zaś chodzi o dobre pełne wersje starych gier... Wiele z zamieszczonych w CDA gier nie grałem z prostej przyczyny - szkoda mi było wydawać kasę na gry w sklepie. Inne gry, mimo iż miały bardzo wysokie oceny w czasopismach lub portalach internetowych uważałem za nic nie warte do czasu aż w CDA się ukazały. I czasem bywa tak, że wolę pograć w starą bardzo dobrą gierke z CDA, która bez problemu uruchomi się na moim komputerze (ponad 3 letni sprzęt) niż kupić nową i się denerwować, że gra mi nie działa.

Dnia 27.11.2005 o 20:23, Bobo napisał:

Ktos powiedzial "duzo dzialow"... jakos nie zauwazylem. Przejrzyj Reset albo SS.


Fajnie jest porównywać CDA do czasopism, których już od dłuższego czasu nie ma na rynku. :)
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co mi się nie podoba w CDA, a własciwie co jest trochę ich błedęm, to pomimo że promują wersję DVD, to jest ona kiepsko dostepna, wciąż króluje wersja CD...

Co do nazwy - co się czepiacie, Jak będzie blu-ray, to też będziecie narzekać? Ma być Blu-ray Action, albo BR-Action? LOL

A potem może jeszcze Holographic Action?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Nie wiem czy ktoś zagląda w stopkę redakcyjną, ale niech sobie spojrzy i porówna z innym czasopismami z branży. Chodzi o to, że wiekszość wydaje Bauer. Podzielił on sobie rynek na segmenty, czyli: Click dla młodszych, Cd Action dla starszych no i dalej różnej maści Komputer Światy itd.
Zresztą dziwne to pismo: żadna gra nie schodzi poniżej 5/10 no chyba, że jest w strefie kaszanki. Widać też ewidentny układ z Cd Projektem, przykładem może być wspomniany już wyżej DS 2( jak można nie było zauważyć takich zwolnień ? )
Jednak mimo tych wad, zawsze można było kupić dobre gry w przystępnej cenie( tak tak ja kupuję raz na kilka miesięcy dla gry) zwłaszcza po ostatniej obniżce. Czyżby 5zł kosztowało pudełko na CD?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować