Zaloguj się, aby obserwować  
Rohamos

Hobby forumowiczów

333 postów w tym temacie

Moje hobby...jestem numizmatykiem, granie w RPG-i (?), szybkie samochody (Lamborghini - najnowsze LP 560, Ferrari, Aston Martin - Vantage...), filmy - szczególnie fantasy, piłka nożna i wierne kibicowanie jednemu klubowi (Arsenal !)...ah i jeszcze muzyka z dawnych lat: Tom Jones, Modern Talking, Tears for Fears, WHAM, Elvis Presley, Freddy Mercury, Foreigner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Real Madryt- staram się oglądać każdy mecz, znam większość stron o Realu po polsku, angielsku i niemiecku, mam portfel z Raulem, ręcznik Realu Madryt i parę innych rzeczy związanych z Realem. Ulubiony piłkarz to oczywiście Raul. Staram się poznawać historię Realu od początku i mogę nieskromnie powiedzieć, że wiem dosyć sporo :)

Stephen King- 31 jego książek, 8 komiksów na podstawie jego prozy, 3 filmy. Mój ulubiony autor. Jeśli kilka aspektów, dlaczego akurat on. Tylko on potrafi sprzedać pozornie nieprawdopodobne i nadprzyrodzone wydarzenia jako coś zwykłego i najnormalniejszego w świecie. Fascynuje mnie też to, że potrafi przez 600 stron opisywać zwyczajne życie kilkorga nastolatków na przedmieściach niewielkiego miasta i to się znakomicie czyta. To jest zresztą charakterystyczna cecha jego twórczości. W pozornej normalności odnajduje grozę i nastrój. Jak to on sam napisał "Inwencji nie szukam w ciemności. Szukam jej w pełnym świetle dnia". Dodatkowo tworzy genialne psychologicznie postaci (Bart Dawes- to samego końca się z nim zgadzałem), które reagują na różne nadprzyrodzone sprawy tak jakbyśmy my na nie reagowali. Cenię go też za różnorodność. Potrafi trzasnąć i książkę, od której nie chce się potem spać ze strachu ("Cmętarz Zwieżąt" czy "Christine"), analizę psychologiczną ("Ostatni bastion Barta Dawesa"), historię poświęcenia i upartego dążenia za wszelką cenę do celu ("Ostatni Marsz") czy sagę Fantasy ("Mroczna Wieża"). Potrafi także rozbawić, po niektórych tekstach można dostać skrętu kiszek ze śmiechu. Może to zabrzmi nieco dziecinnie, ale zamierzam zebrać wszystkie jego książki i filmy na podstawie jego książek. Także owego białego kruka, czyli nigdy nie wydaną u nas powieść "Gniew".

Piłka nożna- tylko tym razem własnego autorstwa. Preferuję grę na środkowym napastniku. Nie wiem czy przebywający także na tym forum pizmak by się ze mną zgodził, ale nosa do zdobywania bramek mam i wiem co zrobić w większości sytuacji niedaleko bramki przeciwnika. Obrona mnie nie interesuje, rzadko zapuszczam się w tamte rejony. Ja mam strzelać i zazwyczaj to robię. Gram trochę egoistycznie, ale jakbyście zobaczyli poziom mojej klasy w gałę, to nie podawalibyście nikomu :) Dodatkowo mam farta- zazwyczaj piłka spada tam, gdzie akurat stoję. Problem mam z kondycją- po 10 minutach jestem "środkowym spacerującym".Problem mam także z dryblingiem- zanim zastanowię się, która sztuczka tu mi się przyda, akcja jest już daleko. Sztuczki wychodzą mi czasem, Around the World mam już raczej opanowane, rabona i flip-flap zazwyczaj. Mój znak firmowy to gole bezpośrednio z rzutu rożnego, ale tylko wtedy gdy przeciwnicy nieopatrznie nie pokryją bliższego słupka :) Poza tym crossbar challenge, czyli trafianie z połowy boiska w poprzeczkę. No trochę wazelinki sam sobie polałem, co by sobie ego podreperować :)

Tenis- od niedawna mnie zainteresował- temat stosunkowo nowy. Tenisem interesuję się od mnie więcej 2 lat, gram w miarę, ale jestem na etapie nauki serwowania, a nie analizy taktycznej gry beckhandem na nawierzchni trawiastej przy bocznym wietrze i małym deszczu. Niedawno kupiłem własną rakietę- Babolat pure drive team. 200 zł, bo mój trener sprzedawał, myślę że się opłaca, zwłaszcza że taką samą gra Marcin Matkowski z duetu Fyrstenberg/Matkowski. A Babolatami gra między innymi Rafael Nadal, którego jestem fanem. Cenię go za nieustępliwość, gonienie do absolutnie każdej piłki i inwencję. Mecz z Federerem w finale ostatniego Wimbledonu to było absolutnie mistrzostwo świata.

Tenis stołowy- kolejna pasja pokrewna poprzedniej. Gram ponad 10 lat, nie zawodowo. W klasie miałem 4 kolegów którzy grali naprawdę mocarnie i wyuczyłem się przy nich grać dosyć dobrze. Oczywiście zawsze mnie jechali jak chcieli, ale że mi się to przydało, zobaczyłem w gimnazjum i liceum, gdzie robię praktycznie każdego. Tylko z kolegą Piotrkiem toczę zażarte boje i zazwyczaj przegrywam. Na pohybel mu!!! Oglądać ping-ponga nie lubię. Jakoś tak nie wygląda to zbyt okazale.

Gry- no to zapewne jak większość osób tutaj. Lubię różne gatunki- RPG, strategie, strzelanki. Nie trawię tylko przygodówek. Wychodzę z założenia, że jak mam ochotę pomyśleć, to porobię zadanka z matmy. Gram zazwyczaj na najniższym poziomie trudności, zazwyczaj nie chce mi się setki razy podchodzić do tego samego zadania. Kolekcję mam dosyć sporą, więc zamiast kupować nowe gry, przechodzę te co mam. Obecnie gram w Wiedźmina, wcześniej był STALKER, Splinter Cell, Heroes V, Icewind Dale, Call of Cthulhu, a na początku roku Silent Hill 2. Jak widać narzuciłem sobie mordercze tempo, zwłaszcza że gram max 6 godzin w tygodniu (w roku szkolnym, w ciągu wakacji oczywiście dłużej). Ale za rok dostaję nowego kompa, więc muszę przejść te wszystkie gry, o których nie będę pamiętał mogąc grać w najnowsze tytuły.

Muzyka- preferuję szeroko pojęty hard rock lat 70-tych i 80- tych. Rainbow, Deep Purple, Black Sabbath (ale z Dio, Ozzy''ego nie mogę przetrawić), Judas Priest (tak wiem, że to heavy metal, ale do hard rocka też się zalicza) czy Gary Moore. Z lżejszych rzeczy to Jethro Tull i Pink Floyd Jeśli chodzi o nowe zespoły to Red Hot Chilli Peppers, Offspring, Limp Bizkit i Wolfmother. Przymierzam się do kupna gitary elektrycznej, a moi ulubieni wykonawcy gitarowi to Ritchie Blackmore, Tony Iommi i Joe Satriani. Ulubiona piosenka to "Stargazer" wspomnianego zespołu Rainbow. W stosownym temacie trzasnąłem swój zachwyt nad tą piosenką. Z zupełnie innego nurtu muzycznego- lubię piosenki Kylie Minogue. Nie wiem co mnie trafiło, ale tak jest.


Świat według Bundych- według mnie najlepszy serial jaki kiedykolwiek powstał. Ed o''Neill stworzył IMO najbardziej wyrazistą postać w historii. Widok Ala Bundy''ego załamanego kolejną głupotą Kelly czy kolejnymi zakupami Peggy jest tak rozbrajający, że nie sposób go nie polubić. W tym serialu jadą po wszystkich i po wszystkim. Może nie jest to hardcore w stylu South Parka, ale potrafią dogryźć każdemu. Niektóre teksty potrafią wryć się w pamięć na długo, nie raz nie dwa parskałem śmiechem przy tekście który już wcześniej znałem. Ed o"Neill swoimi minami i tekstami ciągnie ten serial do przodu. Jego narzekania na pracę ("do sklepu weszła dziś baba tak gruba że naukowcy uznali ją za planetę"), dogryzanie żonie Peggy ("Kiedy wyjdziesz na dwór, poczujesz coś ciepłego na ramionach. Nie bój się- to słońce"), przypominanie wszystkim o 4 przyłożeniach w jednym meczu z szkole czy nabijanie się z piersi Marcy- bez względu na humor i okoliczności śmieszy mnie zawsze. Dodajmy do tego Peggy, która bez przerwy siedzi na kanapie, je czekoladki i ogląda Oprah Winfrey Show, maxymalnie głupią Kelly, która korzysta tylko ze swej urody i Buda, niemogącego znaleźć żadnej dziewczyny szukającego pocieszenia w gumowych lalach i otrzymamy pełny obraz tego znakomitego serialu. Kogoś to nie śmieszy- trudno. Ktoś woli "Świat według Kiepskich"- oczywiście szanujemy go. Ale Bundych są jedyni w swoim rodzaju. Zresztą mój podpis pochodzi z tego serialu. Jakby go wydali na DVD, byłbym pierwszy kupującym

To raczej wszystko. Oczywiście są jeszcze pomniejsze pasje, jak żonglerka piłką czy historia kina, ale by się z tego zrobił najdłuższy post w historii gramu. I tak jest długi :) Rzekłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry-Właśnie to zainteresowanie zdominowało mój cały czas,uwielbiam grac godzinami w RPG,FPS,RTS oraz Strategie.jednym z moich ulubionych tytułów są "Gothic","Wiedźmin" oraz "Call of Duty" w które cały czas gram przez neta :)
Film-Oto drugie moje zainteresowanie,po prostu lubie oglądac filmy,swoją drogą polecam nowy film z cyklu "Indiana Jones(i Królestwo Kryształowej Czaszki"),jest to chyba najciekawsza część.Moimi ulubiony filmami są cykle:"Władaca Pierścieni";"Harry Potter" oraz "Gwiezdne Wojny"
Książka-Gdy byłem mały ojciec zawsze przed snem mi coś czytał,stąd zabrało sie moje zainteresowanie książkami,przeczytałem całą serie o Harrym Potterze,oraz kilka książek Misiurskiego(polecam "Sposób na Alcybiadesa").Teraz mam zamiar zabrac się za coś bradziej mrocznego,może coś z twórczości Stephena Kinga,mysle też o Tolkienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje hobby to zdecydowanie granie na kompie choć bez przesady. Myślę że na tych wakacjach moim najlepszym zajęciem które już powoli przerodziło się w hobby jest czytanie książek. Bardzo mnie one pochłonęły ze sobą. Moja matka czyta książki od młodości i pokazywała mi swoje karty z biblioteki i niedawno ma już 5 nową kartę bo wcześniejsze były zapełnione. I jakoś tak wziąłem od niej książkę raz bo mi się nudziło i grać mi się nie chciało albo nie miałem w co i tak to się zaczęło. No i ostatnim hobby to sport. Mam go od dzieciństwa jak większość chłopaków. Nie ma dnia bez uprawiania sportu dla mnie. Codziennie muszę pograć w piłkę albo w siatkę. Ogólnie kocham sport uprawiać i czytać no i wiadomo oglądać w tv. A przecież za niedługo olimpiada się zbliża< mioodzio>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 01:19, krak2610 napisał:

Więc :
- deskorolka
- deskorolka
- deskorolka
- gry komputerowe
- kibicowanie ( 4 ligowy klub A CO! )


Zbieram bilety do kina (kiedyś miałem ambitny plan odwiedzić wszystkie kina w Warszawie ale nie wyszło).

Ps. Napisałem kilka recenzji książek Kinga (starsze wpisy na blogu) zapraszam do lektury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje Hobby.. Zajmuję się akwarystyką hoduje pyszczaki mam 3 akwaria 100, 30, 7 L. Trenuję Aikido i czasami wychodzę pograć w nogę na dworku :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to z hobby to kowalstwo, książki, kiedyś dużo modelarstwa, obecnie brak na to czasu, kasy, et cetera, języki (obecnie... japoński), muzyka, no i oczywiście rzeczy związane z kompem, głównie... gry. Odkrywcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a moje hobby to chyba nie mam takiego konkretnego ale może kilka wymienię :
piłka nożna, komputer i wszystko z nim związane (jak że by inaczej), no i może lekkoatletyka choć aż tak strasznie się tym nie interesuje a tylko trenuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka zainteresowań. Prawdziwym moim hobby jest ogólnie sport, każdy sport. Najbardziej interesuje się piłką nożną i tenisem ziemnym. Interesuje mnie także muzyka, głównie tacy artyści jak 50 Cent. Od półtora roku zbieram gry komputerowe. To chyba tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, przedstawię trzy moje zainteresowania, które uwielbiam:

1. Motoryzacja - z reguły wyłącznie motocykle. Modele, cechy, silniki, tuning, naprawa, wręcz wszystko. Dodam, że moje ulubione motocykle to skuter i sportowce przerobione na street/naked. Sam posiadam skuter, ale dopóki nie zmienię go na lepszy to nie podam nazwy ^^ Jakbyście mieli jakieś pytania co do wyboru motocykla, naprawy czy tuningu walić śmiało, na prawdę się na tym znam :) Oczywiście wiadomo, że tutaj hobby to stunt. Wheelie, stoppie, te opanowałem.

2. Siatkówka - o tak, mój ulubiony sport. Najbardziej lubię serwować i atakować ;) Chyba najmniej przyjemne jest odbieranie piłki "koszyczkiem", bo mam trudności z tym sposobem odbierania, tak samo jeśli odbijam w taki sposób - robię to nieprecyzyjnie i niedokładnie.

3. Technologia, informatyka - chciałem napisać tylko informatyka, ale to nieprawda, bo interesuję się nowymi technologiami, począwszy od telefon na PC i konsolach kończąc. Co do PC, najbardziej lubię tworzenie grafik i szukanie błędów w plikach, o tak, siedzenie 2 godzin w poszukiwaniu źle wstawionego znaku, to jest to ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować