Zaloguj się, aby obserwować  
grunchill

Fallout 3 jak Obvilion??

17 postów w tym temacie

Od dawna czekalem na jakies wiadomosci o Falloucie 3 i wreszczi sie doczekalem. Pierwsze informacje podane przez Bethesde mowia, ze F3 bedzie zrobiony na zmodyfikowanym silniku Gamebryo, uzytym niedawno w opiewanym przez recenzentow i graczy Obvilionie. Zdaje sobie sprawe z tegi, iz jest to bardzo nowoczesny i efektowny silnik graficzny, lecz boje sie czym stanie sie teraz Fallout. Moze to tylko moje odczucia, ale nie wyobrazam sobie tej tak specyficznej, legendarnej gry z widokiem zza plecow bochatera. Uwazam, ze taka zmiana konwencji moze zniszczyc niepowtarzalny falloutowy klimat, a co za tym idzie, zawiesc grono starych wielbicieli tej serii ( w tym mnie ). A co Wy o tym sadzicie? Jak wg Was potocza sie losy sago Fallout?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Fallout zostanie zrobiony na obraz i podobieństwo Obliviona to niestety zwiastuje trzeciej części Fallouta rychły upadek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 23:15, Mroku21 napisał:

Mi też nie podoba się kierunek, w którym idzie ta gra. Jednak powinieneś dopisać się tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1141&u=146 - Fallout 3 bedzie czy nie?


Jak sam napisales tamten temat brzmi - Fallout 3 bedzie czy nie? - a teraz juz wiemy, ze bedzie. Chcialem poruszyc najgoretszy temat dotyczacy silnika graficznego gry, ktory zostal ujawniony przez Bethesde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 23:18, grunchill napisał:

Chcialem poruszyc najgoretszy temat dotyczacy silnika graficznego gry, ktory zostal
ujawniony przez Bethesde.


ale to już wiadomo od samego początku, bethesda zapowiedziała to zaraz po tym jak kupiła prawa do fallouta... a kwestia czy to dobrze czy nie (nie!) to już inna sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 23:20, KHRoN napisał:

> Chcialem poruszyc najgoretszy temat dotyczacy silnika graficznego gry, ktory zostal
> ujawniony przez Bethesde.

ale to już wiadomo od samego początku, bethesda zapowiedziała to zaraz po tym jak kupiła prawa
do fallouta... a kwestia czy to dobrze czy nie (nie!) to już inna sprawa...


Od samego poczatku to byly tylko domysly graczy. teraz Firma OFICJALNIE ujawnila ten szczegol. Zreszta odsylam cie na http://pl.nma-fallout.com/ tam masz najnowsze informacje dotyczace F3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2007 o 23:13, grunchill napisał:

). A co Wy o tym sadzicie? Jak wg Was potocza sie losy sago Fallout?

Ciekawie by było ujrzeć postnuklearny świat w tak pięknej szacie graficznej :). Jednak obawiam się, że plusy Fallouta 3 mogą się na tym skończyć. A Bethesda potrafi nas zaskakwiać, ale nie zawsze pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallout dla mnie to:
Fabuła, klimat, dialogi, świat i jeszcze parę innych rzeczy. Ale akurat widok i turowa rozgrywka nie są dla mnie czymś niezastąpionym. Jak będą te poprzednie to nowy może mi sie spodobać. Jestem za. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Fallout 3 ma być podobny do Obliviona, to nie wróżę Falloutowi niczego dobrego.Klimat legnie w gruzach, bo to nie to samo co stary, dobry Fallout.Mam nadzieję, że to tylko żart i Betheseda przystopuje, bo w przeciwnym razie będzie źle...Przynajmniej ja tak sądzę, bo poważne zmiany w sequelach znanych serii zazwyczaj kończą się porażką [np. przejście na pełne 3D]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Jaki Fallout będzie, czas pokaże. Powstrzymałbym się raczej od takiego "czarnowidztwa" jak co poniektórzy moi przedmówcy prezentują. Użycie engine''u Obliviona wcale nie musi przekreślić Fallouta jako wartościowej kontynuacji sagi. Ja osobiście pogodziłem się z faktem, że raczej możemy zapomnieć o walce turowej i o rzucie izometrycznym... Panowie, trzeba zdać sobie sprawę, że gry idą do przodu, rozwijają się i nikt raczej nie będzie się cofał, bo jakaś garstka "die-hard-fanów" Fallouta życzy sobie a to rzut izometryczny, a to walkę turową. Sam jestem "die-hard-fanem" Fallouta, uważam, że nic nie przebije go klimatem, ale może dajmy szansę Bethesda''dzie? Przecież ten silnik nosi w sobie ogromnu potencjał i nie sądzę, że nie wykorzystają go w pełni! Jeżeli uda im się odtworzyć klimat 1 i 2 części używając GameBryo, to może właśnie ten GameBryo będzie atutem gry a nie powodem do narzekań? Moim zdaniem Oblivion był dobrym RPG''iem i nie wiem co Wy od niego chcecie... Ja osobiście z otwartymi rękoma przyjmę każdy produkt mający w nazwie Fallout, nawet, jeżeli to będzie FPS z totalnym odrzuceniem RPG (taki troche skrajny przykład). Moja prognoza jest taka, że Fallout 3 będzie First/Third Person Shooterem z EXTREMALNIE dużym naciskiem na warstwę RPG (zarówno statystyki postaci jak i interakcje z NPC)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 00:14, Uzik napisał:

Użycie engine''u Obliviona wcale nie musi przekreślić Fallouta jako wartościowej kontynuacji sagi.

Ale to że będzie to dzieło Bethesdy nie wróży za dobrze. Oblivion był marną namiastką Morrowinda i generalnie niezbyt dobrą grą. Przynajmniej nie na miarę oczekiwań. Nie chciałbym żeby tak było z Falloutem.

Dnia 07.02.2007 o 00:14, Uzik napisał:

możemy zapomnieć o walce turowej i o rzucie izometrycznym...

Bez tego Fallout to nie Fallout... No dobra rzut izometryczny nie jest konieczny, ale tury to obowiązek..

Dnia 07.02.2007 o 00:14, Uzik napisał:

Panowie, trzeba zdać sobie sprawę, że gry idą do przodu, rozwijają się i nikt raczej nie będzie się cofał, bo
jakaś garstka "die-hard-fanów" Fallouta życzy sobie a to rzut izometryczny, a to walkę turową.

Pamiętam kiedyś petycję na stronie Bethesdy właśnie dotyczącą walki turowej itd... Trzeba było zobaczyć jak wygląda ta "garstka"

Dnia 07.02.2007 o 00:14, Uzik napisał:

Fallouta, uważam, że nic nie przebije go klimatem, ale może dajmy szansę Bethesda''dzie? Przecież
ten silnik nosi w sobie ogromnu potencjał i nie sądzę, że nie wykorzystają go w pełni!
Jeżeli uda im się odtworzyć klimat 1 i 2 części używając GameBryo, to może właśnie ten GameBryo będzie
atutem gry a nie powodem do narzekań?


Tylko ten klimat trzeba umieć odtworzyć. Jeżeli położą nacisk na grafikę to reszta pewnie zostanie zaniedbana. Zresztą w dzisiejszym świecie gier to normalka. Pewnie że trzeba dać im szansę, ale osobiście jestem dość sceptycznie do tego nastawiony...

Dnia 07.02.2007 o 00:14, Uzik napisał:

Moim zdaniem Oblivion był dobrym RPG''iem i nie wiem co Wy od niego chcecie...

Nie żartuj. Oprócz grafiki ta gra niewiele miała do zaoferowania. Mógłbym wypracowanie napisać czemu Oblivion to kiepski RPG, ale to nie temat na takie dyskusje. Powiem tylko że: nędzna fabuła, beznadziejne rozwiązanie z dopasowaniem levelu postaci do ciebie, beznadziejnie nudne wszystkie dodatkowe lokacje ( podziemia, lochy itd ). Kiedy opadł zachwyt nad grafiką, okazało się że pod spodem jest niewiele... Fallout jest znany z wspaniałej, rozbudowanej i wciągającej fabuły, pełnej specyficznego humoru. Jeżeli to ma zapewnić zespół który szczyty swojej pomysłowości pokazał w Oblivionie, to czarno to widzę, bardzo czarno....

Dnia 07.02.2007 o 00:14, Uzik napisał:

Fallout, nawet, jeżeli to będzie FPS z totalnym odrzuceniem RPG (taki troche skrajny przykład).

Powstało kiedys coś takiego chyba na konsole jakąś. Dno totalne, strasznie zjechane na wszytskie możliwe sposoby. Wyszła z tego głupawa strzelanka bez żadnego sensu...

Dnia 07.02.2007 o 00:14, Uzik napisał:

Moja prognoza jest taka, że Fallout 3 będzie First/Third Person Shooterem z EXTREMALNIE dużym
naciskiem na warstwę RPG (zarówno statystyki postaci jak i interakcje z NPC)....

Czyli jednym słowem klapa...Zresztą czymś takim ma być Stalker. Wiesz wydaje mi się że ludzie oczekują kontyunuacji Fallouta. Po co zmieniać coś co było świetne ? Z takich zmian jeszcze nigdy nie wyszło nic dobrego. Już sobie wyobrażam jak Bethesda implementuje w Fallocie rozwój postaci z Morrowind, widok będzie z oczu bohatera, walka na wzór Obliviona... jednym słowem tragedia...wyjdzie nam Morrowind/ Oblivion w postapokaliptycznym świecie. Z Fallouta pozostanie jedynie nazwa i wspomnienie.
A mozna przecież zrobić turowego RPG z wspaniałą grafiką ale na wzór Fallota. Tylko oczywiście turowe gry nie wpisują się w dzisiejsze realia... nie będzie można przenieść gry na konsole, czyli zarobić dodatkowych $. Za mało dynamicze są, jakby dynamizm był najważniejszą rzeczą w grach komputerowych. Wątpie czy nowy Fallout w zmienionej formie znajdzie fanów wśród weteranów tego tytułu. Z tego co pamiętam to na forum Bethesdy była niezła burza i sporo im się dostało za te proponowane zmiany. Nie pamiętam żadnego głosu który by ich popierał. Pewnie dlatego tez tak długo czekają z produkcją gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2007 o 04:33, hehe napisał:

Ale to że będzie to dzieło Bethesdy nie wróży za dobrze. Oblivion był marną namiastką Morrowinda
i generalnie niezbyt dobrą grą. Przynajmniej nie na miarę oczekiwań. Nie chciałbym żeby tak
było z Falloutem.


Oblivion kitem? :o Czego można sie tutaj dowiedzieć. Zresztą chodzi tylko o silnik a nie cały tytuł.

Dnia 07.02.2007 o 04:33, hehe napisał:

Tylko ten klimat trzeba umieć odtworzyć. Jeżeli położą nacisk na grafikę to reszta pewnie zostanie
zaniedbana. Zresztą w dzisiejszym świecie gier to normalka. Pewnie że trzeba dać im szansę,
ale osobiście jestem dość sceptycznie do tego nastawiony...


Grafika jest cudna w Oblivionie nawet dzisiaj, więc sprawa grafiki do Fallouta 3 jest już rozwiązana? :)

Dnia 07.02.2007 o 04:33, hehe napisał:

Nie żartuj. Oprócz grafiki ta gra niewiele miała do zaoferowania. Mógłbym wypracowanie napisać
czemu Oblivion to kiepski RPG,


Sam wole Morrowinda, aczkolwiek chyle czoła przed Oblivion, który jest taką grą jaką chcieliśmy widzieć TES3. Powiedz mi czego nie ma w TES4 a co było w TES3?

Dnia 07.02.2007 o 04:33, hehe napisał:

Powstało kiedys coś takiego chyba na konsole jakąś. Dno totalne, strasznie zjechane na wszytskie
możliwe sposoby. Wyszła z tego głupawa strzelanka bez żadnego sensu...


Nie pierwszy raz ani nie ostatni odcina nasza ludzka chciwość kupony. :)

Dnia 07.02.2007 o 04:33, hehe napisał:

> Moja prognoza jest taka, że Fallout 3 będzie First/Third Person Shooterem z EXTREMALNIE
dużym
> naciskiem na warstwę RPG (zarówno statystyki postaci jak i interakcje z NPC)....


To może przejść - spójrzcie na Flagship i ich produkowany HellGate - Diablo FPP, więc Fallout 3 mógłby stanowić konkurencje dla tego Blizzardowskiego produktu.


Temat sequela Fallouta 2 jest jak najbardziej tematem wielu burzliwych dyskusji tak było i tak będzie, aż do momentu kiedy Bethesdy postawi pudełka w sklepach i da samym fanom ocenić ich pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fallout- pustynia, ciężki klimat, śmierć dookoła, dozwolone od 21 lat (nie chciał bym spotkać bandyty mówiącego "oddaj pieniądze albo zrobie ci piknik..." czy inne bezsensowne teksty), SPECIAL, tury, rzut izometryczny.

To tyle mi wystarczy. Jakieś zmiany- to nie będzie Fallout.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować