Zaloguj się, aby obserwować  
gonzo15xp

Iron Maiden

139 postów w tym temacie

heh Iron Maiden czyli "Żelazna Dziewica" jest super hehe nawet ostatnio słuchałem kilka ich kawałków z nowej ich płyty "A Matter of Life and Death" i przyznam nawet fajne kawałki ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 15:52, tomoliop napisał:

A które albumy uważacie za najlepsze?

Zdecydowanie Fear of the Dark.
To tak jak "Masterka" Metallicy, czy "Seasons in the Abyss" Slayera. Niemalże wszystkie utwory są świetne, nie nudzą się. Mało zespołów może temu podołać - wydać perfekcyjny album.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 15:52, tomoliop napisał:

A które albumy uważacie za najlepsze?


IMHO najlepszy ich album to Fear of the Dark- z tytułowym strachem przed ciemnością na czele (zresztą cała płyta trzyma w miarę równy, najwyższy poziom). Polecam również Brave New World (Blood Brothers, Ghost of The Navigator, genialne kawałki) i The Number of The Beast. A, zapomniałbym o Killers. Właśnie od przesłuchania tego albumu u kumpla zacząłem się interesować rockiem i metalem i ogólnie gusta muzyczne mi się zmieniły. Także z tej płyty pochodzi mój ulubiony kawałek Murders In The Rue Morgue- mistrzostwo świata.

PS: Dzięki Iron Maiden mam też z głowy wymyślanie avatrów na forum :) Ten aktualny to już chyba czwarty z kolei, który "wyciąłem" sobie z okładek ich płyt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 16:23, JaqbD napisał:

> A które albumy uważacie za najlepsze?
Zdecydowanie Fear of the Dark.
To tak jak "Masterka" Metallicy, czy "Seasons in the Abyss" Slayera. Niemalże wszystkie
utwory są świetne, nie nudzą się. Mało zespołów może temu podołać - wydać perfekcyjny
album.


Ale na tym serwisie: lavamus.com, nie ma albumu o tej nazwie, a na nim mam jedynie konto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 15:52, tomoliop napisał:

A które albumy uważacie za najlepsze?


Moim zdaniem - Brave New World, The Number of the Beast oraz Virtual XI. Trzeba wziąć pod uwagę, że mam kiepski słuch - "lżejsza" muzyka nie trafia mi do uszu, a za głośnej (Behemoth) nie słyszę. xD Gdybym miał wybierać spośród pojedyńczych utworów, to na pewno Fear of the Dark, Don''t Look to the Eyes of a Stranger, The Thin Line Between Love and Hate, The Fallen Angle i Out of The Silent Planet. I jeszcze When Two Worlds Collide.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie a czemu nikt nie wymienia arcydzieła jakim jest "Seventh son of a seventh son"? IMHO zdecydowanie najlepsza płytka, zaraz po niej "Brave new world" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 17:58, McAbre napisał:

Ludzie a czemu nikt nie wymienia arcydzieła jakim jest "Seventh son of a seventh son"?
IMHO zdecydowanie najlepsza płytka, zaraz po niej "Brave new world" ;)


A wiesz, że faktycznie świetny album, chociaż IMO "firofdedarka" nie przebija :) Zupełnie zapomniałem o tej płytce, a przecież znajdują się tam jedne z moich ulubionych kawałków: Only The Good Die Young oraz The Evil That Man Do. Zresztą prawie każdy album Ironów trzyma najwyższy poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 08:08, tomoliop napisał:

Jak tak ich słucham to tak nie do końca zgadzam się, że oni grają metal... ja bym to
nazwał light metal:P


Lollololol. Iron Maiden to klasyczny przykład heavy metalu. Jaksie nie znasz to sie nie odzywaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 08:12, Szczur22 napisał:

> Jak tak ich słucham to tak nie do końca zgadzam się, że oni grają metal... ja bym
to
> nazwał light metal:P

Lollololol. Iron Maiden to klasyczny przykład heavy metalu. Jaksie nie znasz to sie nie
odzywaj.


No co ty powiesz?:P Oni grają bardzo lekko, porównaj do Metallici, chociażby, która też gra heavy (ewentualnie trash)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 08:15, tomoliop napisał:

> > Jak tak ich słucham to tak nie do końca zgadzam się, że oni grają metal...
ja bym
> to
> > nazwał light metal:P
>
> Lollololol. Iron Maiden to klasyczny przykład heavy metalu. Jaksie nie znasz to
sie nie
> odzywaj.

No co ty powiesz?:P Oni grają bardzo lekko, porównaj do Metallici, chociażby, która też
gra heavy (ewentualnie trash)


Ale to są 2 różne graunki a metallica jest 1 wielkim mixem stylów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 08:17, hammerfall87 napisał:

> > > Jak tak ich słucham to tak nie do końca zgadzam się, że oni grają metal...

> ja bym
> > to
> > > nazwał light metal:P
> >
> > Lollololol. Iron Maiden to klasyczny przykład heavy metalu. Jaksie nie znasz
to
> sie nie
> > odzywaj.
>
> No co ty powiesz?:P Oni grają bardzo lekko, porównaj do Metallici, chociażby, która
też
> gra heavy (ewentualnie trash)

Ale to są 2 różne graunki a metallica jest 1 wielkim mixem stylów .


Ok, ale w Iron Maiden niewiele jest utworów o naprawdę ciężkim brzmieniu (poza albumem Fear of the Dark).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh Iron Maiden, aż łezka w oku się kręci. :)
Wiadomo, "Fear of the Dark" to klasyk, ciekawe czy ktoś słyszał "Lightening Strikes Twice" mmm ta piosenka dopiero daje kopa, na mnie nawet wywarła większy wpływa niż samo FotD. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 08:08, tomoliop napisał:

Jak tak ich słucham to tak nie do końca zgadzam się, że oni grają metal... ja bym to
nazwał light metal:P


Wiesz, też się zastanawiałem (chociaż, przyznam się bez bicia, utwory znam tylko z Internetu, płytek brak), ale chyba zgodzę się z Wikipedią ;-) - heavymetal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2008 o 08:18, tomoliop napisał:


Ok, ale w Iron Maiden niewiele jest utworów o naprawdę ciężkim brzmieniu (poza albumem
Fear of the Dark).



Ale Posłuchaj sobie kapel manowar i judas priest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 08:15, tomoliop napisał:

No co ty powiesz?:P Oni grają bardzo lekko, porównaj do Metallici, chociażby, która też
gra heavy (ewentualnie trash)


Meta grała thrash, teraz gra country :P

Heavy metal nie jest "jak wskazuje nazwa" ciężki. Nie ma czegoś takiego jak light metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2008 o 08:18, tomoliop napisał:

Ok, ale w Iron Maiden niewiele jest utworów o naprawdę ciężkim brzmieniu (poza albumem
Fear of the Dark).

IM jest był i będzie zespołem heavy metalowym - dokładnie zalicza się do New Wave of British Heavy Metal http://pl.wikipedia.org/wiki/NWOBHM http://pl.wikipedia.org/wiki/Iron_Maiden
tak wiec nie mów ze jest inaczej może jeszcze to http://pl.wikipedia.org/wiki/Heavy_metal

A tak pyzatym jak chcecie ściągnąć najnowszy album z sieci Somwhere back in time to można to zrobić na tej stronie www.ironmaiden.com jest wersja bezpłatna możesz odsłuchać po 3 razy każdy utwór, i platna czyli nieograniczaną liczbę razy wszystko oczywiście jest jak najbardziej legalne.

Co do koncertu, to naprawdę dobra okazja za 130 zł na ok 3h to się opłaca, no jest jeszcze wersja vipowska biletu ale za ponad 500 zł ja swoje bilety już mam nie wiem czy sa jeszcze dostępne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2008 o 12:04, GungravePL napisał:

Dostępne wciąż są (niecałe 5 tys. z tego co wiem) trza w końcu nabyć wejściówki, jak
najszybciej :)

ta,a wesz że w Szwecji pod geteburgiem jak wrzucili bilety (internet) to 50 000 biletów rozeszło się w 3 godziny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować