Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2007 o 17:35, ninjaska napisał:

To było wtedy, kiedy Khalid po raz setny zginął w walce. Nie wiem czemu, ale Khalid zawsze
u mnie był żałosnym wojownikiem, zawsze ginął. Chyba tylko raz go doholowałem do finałowej
walki

Spoiler

z Sarevokiem.

Zależy jak w niego pakowałeś, jeżeli w łuki to się nie dziwię, u mnie zawsze chodził z sejmitarem +3 od drizzta (+5 miałem sam), magicznym pawężem i czterema gwiazdkami w ciężkich mieczach. Spisywał się całkiem nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 18:29, kamiln napisał:

Zależy jak w niego pakowałeś, jeżeli w łuki to się nie dziwię, u mnie zawsze chodził z sejmitarem
+3 od drizzta (+5 miałem sam), magicznym pawężem i czterema gwiazdkami w ciężkich mieczach.
Spisywał się całkiem nieźle

E tam. Minsc znacznie lepszy i towarzysza ma lepszego niż Khalid. Co do łuków to chyba wiadomo, że Kivan je lubi i on powinien z nich zapodawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 15:07, hito_kun napisał:

Akurat w BG1 npc nie zachwycają. Nic nie gadają, staty nie za ciekawe, żadnych questów z nimi nie ma (...)

Fakt, nie zachwycają, ale gadać to gadają, tylko, że rzadko. Przykładowo konflikt między Khalidem i Jaheirą, a Xzarem i Montaronem uaktywnił mi się tylko raz i to ledwo po tym jak ich przyłączyłem razem. Innym razem miałem wszystkich czterech przez kilka rozdziałów i konflikt się nie aktywował. Oczywiście jest tego znacznie mniej niż w BG2, ale przyznam, że trochę się zdziwiłem grzebiąc w dialogach postaci. Odkryłem tam pewne konflikt i różne zaczepki, które nigdy nie miałem, i na które nigdy mógłbym się nie natrafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 18:46, Albatross napisał:

Oczywiście jest tego znacznie mniej niż w BG2, ale przyznam, że trochę się zdziwiłem grzebiąc
w dialogach postaci. Odkryłem tam pewne konflikt i różne zaczepki, które nigdy nie miałem,
i na które nigdy mógłbym się nie natrafić.

Gdzie to jest? Z chęcią poszperam i poczytam z ciekawości. Grałem w BG wiele razy, ale z pewnością ta gra jeszcze może zaskoczyć ^_^!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 18:50, HiroshiTakubo napisał:

Gdzie to jest? Z chęcią poszperam i poczytam z ciekawości. Grałem w BG wiele razy, ale z pewnością
ta gra jeszcze może zaskoczyć ^_^!

Ja patrzyłem przez Near Infinity. Do działania wymaga Javy, ale w starszej wersji, więc jeśli zależy Ci na przykład na działaniu gramowego IRCa to poszukuj jakiś inny edytor. Może Infinity Explorer albo coś w tym guście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden konflikt występuje pomiędzy Khalidem i Jaheirą, a Montaronem i Xarem (kiedyś z ciekawości sprawdziłem co wyniknie z przebywania w jednej grupie harfiarzy i zhentarimów) - cała czwórka zmienia kolor kółek pod stopami na fioletowy i zaczyna się tłuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w BG trafiały się pewne smaczki jeśli chodzi o relacje między członkami drużyny. Ja tam wspomnę tylko o
jednym, którego już chyba wszyscy znają. Gdy w drużynie mamy Ajantis''a (Farma z Ankhegami) oraz mroczną
elfkę - Viconię (Peldvale?), paladyn czasem wyraża się "na głos" co sądzi o naszej towarzyszce a w pewnym
momencie rozpoczyna dialog, który w moim przypadku skończył się otwartą walką między tymi dwoma. Ale to
było dawno, więc mogłem coś przeinaczyć - później grałem solo, więc nie zajmowałem się takimi sprawami. A
poza tym, Viconia ukazywała jednak naturę typowego mrocznego elfa - jak miałeś zbyt wysoką, dobrą renomę,
wypisywała się z team''u. Stąd też nigdy jej już nie zapraszałem z powrotem :P.

Do następnej wiadomości,
~Slyboots.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 17:35, ninjaska napisał:

To było wtedy, kiedy Khalid po raz setny zginął w walce. Nie wiem czemu, ale Khalid zawsze
u mnie był żałosnym wojownikiem, zawsze ginął. Chyba tylko raz go doholowałem do finałowej
walki

Spoiler

z Sarevokiem.


A to dziwne, u mnie zawsze był w pierwszej linii i spisywał się znakomicie.
Wszystkie cechy poza siłą na przyzwoitym poziomie, a siła we Wrotach rośnie dzięki Rękawicom Siły Ogra.
Jak dla mnie super wojownik. W/G mnie lepsza jest chyba tylko Shar-Teel, ale ona ma tragiczną kondycję i trzeba ją przyłączać jak najwcześniej i bardzo pilnować przy każdym awansie aby dostawała max PŻ.


ps. w BG nie lubili się też Kagain i Yeslick - prędzej czy później też dochodziło między nimi do bójki.
Każdy z nich twierdził że ten drugi jest zakałą rodu krasnoludów. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 00:16, hito_kun napisał:

No tak, wiem ale to jednak nie to samo co romanse i pogawędki z BG2:) Więc przy graniu własnym
teamem sie wiele nie traci:)

Racja. Aczkolwiek grając w BG te całe romanse to jedynie miły dodatek. Główne skupienie to gra, fabuła - chyba, że jesteś weteranem Baldurka. Wtedy łatwiej zwrócić uwagę na mniej istotne aspekty rozgrywki podczas któregoś już razu... I zawsze można coś znaleźć w jakimś kamieniu czy spróchniałym drzewku... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Baldur''s Gate i gra mi się w niego naprawde dobrze gdyż tam trzeba pomysleć a nie bezmyslnie machać mieczem.Nie gralem jednak w dwójke i mam pytanie czy można ją jeszcze kupi.ć w sklepie gram.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 21:16, Altair05 napisał:

Mam Baldur''s Gate i gra mi się w niego naprawde dobrze gdyż tam trzeba pomysleć a nie bezmyslnie
machać mieczem.Nie gralem jednak w dwójke i mam pytanie czy można ją jeszcze kupi.ć w sklepie
gram.pl?


hehe pobożne życzenia:) na gram.pl już jej nie dostaniesz:) przynajmniej na razie... w ogóle to ciężko ją znaleźć... nawet na allegro... a jak są to po horrendalnych cenach:P i nie zawsze nówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem BGT i przyznam, że kiedy BG1 dostanie opcje graficzne i rozgrywkowe BG2, to naprawdę nabiera uroków. Jak ja uwielbiam , kiedy jest tyle miejsc do zwiedzenia, a pomysł z lokacjami pośrednimi jest więcej niż genialny. Przyznam, że twórcy mieli anielską cierpliwość, jeśli przed 2000 już były anioły :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 22:35, reaven1 napisał:

> Mam Baldur''s Gate i gra mi się w niego naprawde dobrze gdyż tam trzeba pomysleć a nie
bezmyslnie
> machać mieczem.Nie gralem jednak w dwójke i mam pytanie czy można ją jeszcze kupi.ć w
sklepie
> gram.pl?

hehe pobożne życzenia:) na gram.pl już jej nie dostaniesz:) przynajmniej na razie... w ogóle
to ciężko ją znaleźć... nawet na allegro... a jak są to po horrendalnych cenach:P i nie zawsze
nówki.

To beznadziejnie bo nikt z mojego otoczenia jej nie ma(ciekawe dlaczego?!!?)a bym sobie pograł.Trudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mialm to szczescie, ze kupilam oba baldury wrz z dodatkiem w edycji kolekcjonerskiej :] dzieki temu dodatkwo mam jeszcze mapy i fajny segregator na plyty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 11:35, Iras. napisał:

Ja mialm to szczescie, ze kupilam oba baldury wrz z dodatkiem w edycji kolekcjonerskiej :]
dzieki temu dodatkwo mam jeszcze mapy i fajny segregator na plyty :P

Mi się to również udało. To było jednak dość dawno. Dodać należy, że zapodali wtedy jeszcze kompletny podręcznik Prima Games do BG2. Oficjalna solucja, opis itp...super rzecz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować