Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Masz problem.
Edwin jest najlepszym magiem, Dynaheir jest imho drugim pod względem jakości.
Xzar, którego skpotkałeś jest ciekawy, ale nie ma nic specjlanego.

MAŁY SPOILER

Na przełomie drugiego i trzeciego rozdziału spotkasz maga, który będzie się mógł do ciebie przyłączyć. Z plus można uznać charakter neutralny i fajny item. Ale jest strasznie wkurzający (npc) i ma imo najgorszą możliwą specjalizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 16:12, Taschon napisał:

Masz problem.
Edwin jest najlepszym magiem, Dynaheir jest imho drugim pod względem jakości.
Xzar, którego skpotkałeś jest ciekawy, ale nie ma nic specjlanego.

MAŁY SPOILER

Na przełomie drugiego i trzeciego rozdziału spotkasz maga, który będzie się mógł do ciebie
przyłączyć. Z plus można uznać charakter neutralny i fajny item. Ale jest strasznie wkurzający
(npc) i ma imo najgorszą możliwą specjalizację.


Wezme Dynaheir, ma niezłą specjalizacje, ma dobry charakter i Minsc chce ją znaleść. A co do tego maga na przełomie 2 i 3 rozdziału - zobacze jak mi będzie szło, bo Xan dopełniłby mi druzyne tymi czarami których Dynaheir nie może rzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 16:43, com5 napisał:

Wezme Dynaheir, ma niezłą specjalizacje, ma dobry charakter i Minsc chce ją znaleść. A co do
tego maga na przełomie 2 i 3 rozdziału - zobacze jak mi będzie szło, bo Xan dopełniłby mi druzyne
tymi czarami których Dynaheir nie może rzucić.


Sprawa wygląda tak, że Edwin niby jest najlepszy, ale tak naprawdę do Dynaheir jakoś specjalnie mu nie ustępuje, więc decydując się właśnie na nią nie stracisz zbyt wiele. A jeśli jesteś w stanie poświęcić jeszcze jedno miejsce w drużynie dla drugiego maga, to duet Dynaheir - Xan będzie się znakomicie sprawdzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Xan jest tak bardzo ograniczony pod względem czarów czysto bojowych. Co prawda jego Księżycowe Ostrze podnosi nieco jego wartość jako postaci ale mimo wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 00:01, Karharot napisał:

Szkoda że Xan jest tak bardzo ograniczony pod względem czarów czysto bojowych. Co prawda jego
Księżycowe Ostrze podnosi nieco jego wartość jako postaci ale mimo wszystko...

No tak, Xan ma rzeczywiście mocno okrojony zestaw zaklęć bojowych, dlatego właśnie nie bardzo by się sprawdzał jako jedyny mag w drużynie, ale jeśli ma być w parze z Dynaheir, to myślę, że będą się dobrze uzupełniać - ona skoncentruje się na zaklęciach bojowych, a Xan przejmie na siebie resztę, odciążając Dynaheir i tym samym pozwalając jej siać większe zniszczenia :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też prawda. Chociaż ja lubię przy ciężkich walkach pokryć ten sam obszar 2 kulami ognia jednocześnie - taka salwa potrafi utemperować grupę nawet dość ciężkich przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałbym do was takie małe pytanko. Jakie byście mi polecili mody do zainstalowania. Do tej pory grałem głównie tylko z DTOSC i NTOSC. Są jeszcze jakieś ciekawy mody które powinienem wypróbować ?? I czy nie kolidują w żaden sposób z dwoma o którymi wcześniej wspomniałem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam demo 2.1 TWM, The Grey Clan Episode I oraz Unfinished Business. Na pewno jeden komponent UB koliduje z TWM, przeczytaj dokładnie Readme TWM to będziesz wiedział w czym sęk oraz w jakiej kolejności instalować. Oprócz tego polecam CoM Forge, ale wersję zmodyfikowaną przez Zeda dostępną chyba tylko na Wieży Ramazitha. Tam znajdziesz też pozostałe mody i informacje na temat kompatybilności TWM i UB.

A co mody dodają? W skrócie to UB przywraca wycięte, odrzucone przez twórców różne questy i dialogi, TGC dodaje ciekawą intrygę z bandytami, natomiast TWM ogólnie urozmaica BG1. Znaleźć tam można na prawdę ciekawe komponenty np. doświadczenie za zapamiętywanie czarów czy rozbrajanie pułapek, różne tweaki, nowy NPC, a nawet romans! Jednym słowem: warto :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 12:13, Hubi Koshi napisał:

Miałbym do was takie małe pytanko. Jakie byście mi polecili mody do zainstalowania. Do tej
pory grałem głównie tylko z DTOSC i NTOSC. Są jeszcze jakieś ciekawy mody które powinienem
wypróbować ?? I czy nie kolidują w żaden sposób z dwoma o którymi wcześniej wspomniałem ??


UnfinishedBussiness nie wnosi niczego nowego do BG, bo NTotSC był wczesniej i załatwił porzucone i niedokończone elementy, ponadto jest w pełnym konflikcie z NTotSC (chyba, że nie chcesz NT wogóle). Ale TWM i GrayClan są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2007 o 00:01, Karharot napisał:

Szkoda że Xan jest tak bardzo ograniczony pod względem czarów czysto bojowych. Co prawda jego
Księżycowe Ostrze podnosi nieco jego wartość jako postaci ale mimo wszystko...

no i dodatkowo sieje w drużynie depresyjny klimat;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2007 o 15:35, sig. napisał:

bg trylogy oraz tutu konwerter łączą obie części baldura z wykorzystaniem silnika bg2, a tam
już się chyba dało wyższą ustawić

skąd mogę ściągnąć ww moda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, rozdzielczosc - w jakiej domyslnie po instalacji uruchamia sie BG z extra klasyki Gold? Bo moj monitor cos nie chce wspolpracowac :/ Da sie zmienic jakos ta rozdzielczosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 14:26, piXelRider napisał:

Wlasnie, rozdzielczosc - w jakiej domyslnie po instalacji uruchamia sie BG z extra klasyki
Gold? Bo moj monitor cos nie chce wspolpracowac :/ Da sie zmienic jakos ta rozdzielczosc?

domyślnie uruchamia się 640x480podobno ten mod(BG1TuTu )
daje możliwość zmiany rozdzielczości tylko nie wiem jak go użyć;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2007 o 14:34, BoloMaster napisał:

domyślnie uruchamia się 640x480podobno ten mod(BG1TuTu )
daje możliwość zmiany rozdzielczości tylko nie wiem jak go użyć;(


Moj blad byl - mialem usuniety ReForce''em tryb 640x480@60Hz.

A co do TuTu, to fakt, da sie, ale jest tez BG Trilogy, ktory ponoc o wiele lepiej [aktualnie] to robi - tworzy tak jakby jedna gre z bg1 i 2, pozwalajac przejsc jednym ciagiem. Narazie nie mam ambicji do szukania i kombinowania - przechodze standardowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie zainstalowałem BG z SAGI i nie mogę znieść blokady poziomów "antylvbg1" pojawia się komunikat że nie jest zainstalowane BG lub dodatek, kiedy robiłem to z wydaniem premierowym nie było problemów, czy ktoś wie o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować