Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2007 o 09:42, wdowiakm napisał:

Mam pytanie czy warto przyłączyć do drużyny Xzara i Montarona?


Ja ich przyłączałem WYŁĄCZNIE na czas podróży do Gospody pod Pomocną Dłonią, gdzie pomagali mi utłuc pierwszego maga-zamachowca (tego co schodzi ze schodów Gospody). A potem zawsze było "usuń z drużyny" i koniec :) Jakoś ich nie lubiłem i basta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 09:47, Colidor napisał:

Ja ich przyłączałem WYŁĄCZNIE na czas podróży do Gospody pod Pomocną Dłonią, gdzie pomagali
mi utłuc pierwszego maga-zamachowca (tego co schodzi ze schodów Gospody). A potem zawsze było
"usuń z drużyny" i koniec :) Jakoś ich nie lubiłem i basta.


Przypuśćmy, że zrobię podobnie czy wtedy gra będzie troszkę trudniejsza czy raczej znajdę zastępców?
Bo w Baldur''s Gate 1 gram po raz pierwszy;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 09:50, wdowiakm napisał:

Przypuśćmy, że zrobię podobnie czy wtedy gra będzie troszkę trudniejsza czy raczej znajdę zastępców?
Bo w Baldur''s Gate 1 gram po raz pierwszy;]

znajdziesz i to lepszych. pilnuj imoen, bo za dużego wyboru wśród złodziei nie masz. ci dwaj panowie są zresztą trochę fałszywi. raz zdążyło mi się, że nie spodobałem im sie i bez specjalnego powodu zaatakowali mnie.
jedna rada: jeśli przyjmujesz do drużyny jakąś postać i z nią wiąże się określone zadanie, to warto dbać, żeby to wykonać w miarę przyzwoitym czasie, bo postać może zdenerwować się i opuścić cię na zawsze lub nawet zaatakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 09:50, wdowiakm napisał:

Bo w Baldur''s Gate 1 gram po raz pierwszy;]

W miarę dobrą drużynę można dość szybko wyszperać. Jaheire i Khalida masz w Gospodzie Pod Pomocną Dłonią. Potem wędrujesz sobie mocno na południe do Nashkeel i znajdujesz tam Minsca (i Boo XD) oraz Edwina, potem będziesz mógł znaleźdź zastępstwo dla Edwina, ale to sam zobaczysz. Do tego masz Paladyna w lokacji na północ od Gospody, Barda Garrica w Beregoście i jednego Krasnoludźca (wynajmuje cię do znalezienia pewnej karawany i się przyłącza) łucznika Kivana w lokacji na zachód od Beregostu. Viconia jeśli mnie pamięć nie myli jest gdzieś na północnym wschodzie od Gospody. Dynaheir (ją sam znajdziesz, nie martw się :-]). Dalej mamy Tiaxa (to chyba gnomi czy niziołkowaty mag jeśli dobrze pamiętam, Quayle (ten to na pewno gnom). Jest pewien krasnolud kapłan którego znajdziesz w trakcie gry więc lokacji podawać nie muszę. AAAA RACJA, jest jeszcze kapłanka Branwen w lokacji na wschód od Nashkeel, ale by ją mieć musisz usunąć z niej skamienienie (zwoje do kupienia wiadomo gdzie :-]) I to w sumie wszyscy NPC jakich w tej chwili pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 10:06, Hubi Koshi napisał:

/ciach/


Dzięki bardzo na pewno skompletuje swoja drużynę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W BG jest dużo NPCów. Z tych wymienionych mogę jeszcze dodać
Corana wojownik/złodziej elf z kniei Otulisko
Eldoth - tego nie brałem więc nawet nie pamiętam kim on jest :), ale też w Kniei Otulisko
Skie we Wrotach Baldura
Alora - złodziejka z wrót Baldura
Pewnie jeszcze kilku ich jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 10:56, wdowiakm napisał:

A powiedzcie mi czy na sam początek paladyn/człowiek to będzie zbyt ciężka rozgrywka?

Ciężko opancerzony i uzbrojony wymiatacz ?? Nieee. To chyba jedna z prostszych i bardziej relaksujących kombinacji :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 10:56, wdowiakm napisał:

A powiedzcie mi czy na sam początek paladyn/człowiek to będzie zbyt ciężka rozgrywka?


Czy ja wiem. Na pewno będzie fajna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W BG1 najłatwiej się idzie wojownikiem lub właśnie paladynem. Wynika to z tego że mag na niskich poziomach jest prawie bezbronny, może rzucić tylko parę słabych czarów a sam może zginąć od jednego mocnego ciosu, wybierając go na główną postać trzeba się liczyć z tym że będziemy go niańczyć dopóki nie zdobędzie 5 poziomu. Kapłan/druid to doskonała i bardzo potrzebna postać wspierająca ale nie polecałbym tej klasy na główną postać. Z kolei złodziej odpada ponieważ pierwszą postacią która przyłącza się do naszej drużyny jest całkiem niezła złodziejka więc nie ma sensu tworzyć drugiej takiej postaci na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 11:22, Karharot napisał:

/ciach/


To w takim razie pozostanę przy swoim paladynie;)
Mam nadzieję, że nie będę ginął co pięć minut;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 11:27, wdowiakm napisał:

> /ciach/

To w takim razie pozostanę przy swoim paladynie;)
Mam nadzieję, że nie będę ginął co pięć minut;)


Nie da się tak chyba :P A paladyn w Twojej drużynie pewnie będzie ginął najrzadziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 19:21, Badyl13 napisał:

Mam problem. Nie wiem jak dodać Minsca do drużyny, mam 13 reputacji, ale kiedy próbuje do niego
zagadać, nic się nie dzieje.
Proszę o pomoc


W jakim sensie nic się nie dzieje? Postać w ogóle nie reaguje (tzn. dostajesz komunikat "Ta osoba robi coś innego") czy on odmawia dołączenia się? 13 reputacji powinno wystarczyć, więc zakładam, że ta pierwsza opcja. Jeśli tak, to rozwiązanie jest proste: zapisz grę, a potem wczytaj i pogadaj z nim jeszcze raz. Powinno pomóc. Jeśli nie, to powtórz procedurę w międzyczasie jeszcze go atakując. Pomoże na pewno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 19:26, Mumin napisał:

> Mam problem. Nie wiem jak dodać Minsca do drużyny, mam 13 reputacji, ale kiedy próbuje
do niego
> zagadać, nic się nie dzieje.
> Proszę o pomoc

W jakim sensie nic się nie dzieje? Postać w ogóle nie reaguje (tzn. dostajesz komunikat "Ta
osoba robi coś innego") czy on odmawia dołączenia się? 13 reputacji powinno wystarczyć, więc
zakładam, że ta pierwsza opcja. Jeśli tak, to rozwiązanie jest proste: zapisz grę, a potem
wczytaj i pogadaj z nim jeszcze raz. Powinno pomóc. Jeśli nie, to powtórz procedurę w międzyczasie
jeszcze go atakując. Pomoże na pewno ;)



Chodzi o to, że klikam na niego, a on NIC zupełnie nic nie mówi, pojawia się jakby trochę wolnego pola w tym dolnym
okienku informacyjnym... Wczytywałem i nic. Już od dawna próbuje do niego zagadać, ale bez skutku.
Nie dostaje żadnego komunikatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 20:13, Badyl13 napisał:

Chodzi o to, że klikam na niego, a on NIC zupełnie nic nie mówi, pojawia się jakby trochę wolnego
pola w tym dolnym
okienku informacyjnym... Wczytywałem i nic. Już od dawna próbuje do niego zagadać, ale bez
skutku.
Nie dostaje żadnego komunikatu

Heh... To dziwnie. Spróbuj może wyjść z Nashkel i wrócić tam jeszcze raz. Nie mam pomysłu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pogrywam sobie z kolegą w Baldurs gate Dark Alliance 2 i mam do Was pytanie? Ile tu jest epizodów? Bo my jesteśmy już w IV, a musimy niedługo grę oddać do wypożyczalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 20:20, Mumin napisał:

> Chodzi o to, że klikam na niego, a on NIC zupełnie nic nie mówi, pojawia się jakby trochę
wolnego
> pola w tym dolnym
> okienku informacyjnym... Wczytywałem i nic. Już od dawna próbuje do niego zagadać, ale
bez
> skutku.
> Nie dostaje żadnego komunikatu
Heh... To dziwnie. Spróbuj może wyjść z Nashkel i wrócić tam jeszcze raz. Nie mam pomysłu :/



No niestety, probowalem, porobiłem questy poboczne, pochodzilem, ale wciąż to samo :< Mam oczywiście te nowe wydanie z Sagi, i to mój pierwszy raz... może jest na to jakiś nieoficjalny patch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować