Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Mam problem. W lokacji Wodospad Driady (16) jest grupka gnolli. Gdy się ich napotka, ich przywódca zwany Ludrug, zechce opłaty za wejście za jego tereny. Powiedziałem, że nie mam pieniędzy, więc gnoll wyzwał mojego najsilniejszego wojownika... Więc uderzam go moim wojownikiem, on umiera i dostaje około 20 punktów doświadczenia, a w poradniku jest mowa o 500 PD. Mam wrażenie, że robię coś źle... Proszę o poradę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo pewnie nie masz go zabic tylko tak oslabic aby przemowil do ciebie ze sie poddaje albo nie wiem co tam i wtedy dostaniesz wiecej exp, np jest jedna driada ktora proponuje naszej postaci causa z ktora rozmawia i po tym ta postac ginie i zaczyna sie walka - jezeli sie jej zada za duze obrazenia to to umiera bez slowa ale jezeli zjedzie sie jej zycie do bardzo malego poziomu to odzywa sie do nas ze ma juz dosc ... i w tym twoim przypadku moze jest tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogłaby jakaś dobra dusza sprawdzić, czy quest od Shandalara zapisuje się w jakikolwiek sposób w dzienniku?
Zrobiłam b.b.b. długą przerwę w grze i nie pamiętam, czy go wykonałam... A zapisu w dzienniku brak i Shandalara w Brodzie - też :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 11:49, Badyl13 napisał:

Jeszcze jedno, nie ma nigdzie Scara w siedzibie ! To chyba jakiś bug... jakaś dobra człeczyna
mogła by dać screena gdzie on się znajduje?


Jeśli nie widać go w korytarzu zaraz po wejściu do siedziby Płomiennej Pięści, ani też nie stoi na zewnątrz niedaleko wrót do budynku, to widać musiałeś porozmawiać w międzyczasie z księciem Eltanem - po takiej rozmowie to Eltan przejmuje questa Scara, a Scar znika.

Epiphany --> Sprawdziłem o co prosiłaś i nie ma żadnego wpisu w dzienniku ani na początku ani na końcu tego questa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 21:01, Yorguś napisał:

Epiphany --> Sprawdziłem o co prosiłaś i nie ma żadnego wpisu w dzienniku ani na
początku ani na końcu tego questa :)

Dzięki. Wychodzi na to, że go wykonałam.

Kolejne pytanie - jak najlepiej przygotować się do zwiedzania Wieży Durlaga? Na pewno kupić strzały, całe masy strzał... I nie brać pierdół, bo miejsca w ekwipunku i tak zabraknie. Coś jeszcze? Jakieś mikstury, przedmioty będą szczególnie użyteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 21:01, Yorguś napisał:

> Jeszcze jedno, nie ma nigdzie Scara w siedzibie ! To chyba jakiś bug... jakaś dobra człeczyna

> mogła by dać screena gdzie on się znajduje?

Jeśli nie widać go w korytarzu zaraz po wejściu do siedziby Płomiennej Pięści, ani też nie
stoi na zewnątrz niedaleko wrót do budynku, to widać musiałeś porozmawiać w międzyczasie z
księciem Eltanem - po takiej rozmowie to Eltan przejmuje questa Scara, a Scar znika.

Epiphany --> Sprawdziłem o co prosiłaś i nie ma żadnego wpisu w dzienniku ani na
początku ani na końcu tego questa :)



Czyli staciłem moje dwa tysiaki, które powinienen dostać od Scara? :<
Z resztą zobaczyłem w poradniku, że Scar powinien dać kolejne zadanie, a książe takowego nie dał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 21:49, Badyl13 napisał:

Czyli staciłem moje dwa tysiaki, które powinienen dostać od Scara? :<


No niestety raczej tak. Co prawda nie pamiętam dokładnie, ale jest jeszcze możliwość, że książę zaoferuje jakąś nagrodę.

Dnia 04.08.2007 o 21:49, Badyl13 napisał:

Z resztą zobaczyłem w poradniku, że Scar powinien dać kolejne zadanie, a książe takowego nie
dał


Po przejęciu questa przez Eltana kolejne zadanie zlecane przez Scara niestety przepada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 22:34, Yorguś napisał:

> Czyli staciłem moje dwa tysiaki, które powinienen dostać od Scara? :< >
No niestety raczej tak. Co prawda nie pamiętam dokładnie, ale jest jeszcze możliwość, że książę
zaoferuje jakąś nagrodę.

> Z resztą zobaczyłem w poradniku, że Scar powinien dać kolejne zadanie, a książe takowego
nie
> dał

Po przejęciu questa przez Eltana kolejne zadanie zlecane przez Scara niestety przepada...



Dzięki za pomoc, bez ciebie nie wiedział bym, że Scar znika po rozmowie z księciem ;)
Miałem na szczęście auto-save przed wejściej do tej części miasta, w ktorej znajduje się siedziba, więc od razu poszedłem wypełnić zadanie z siedmioma słońcami, znalazłem Scar''a gdzieś na korytarzu, wziąłem następne zadanie, wypełniłem, i jest luxik ;) Łącznie za oba zadania dostałem 5000zł :] Powypełniałem pare zadanek pobocznych, i ogólne wyszedłem na prostą. Niedługo wyruszę do siedziby Żelaznego Tronu. Jeszcze raz dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 14:38, Domaku napisał:

Mam problem. W lokacji Wodospad Driady (16) jest grupka gnolli. Gdy się ich napotka, ich przywódca
zwany Ludrug, zechce opłaty za wejście za jego tereny. Powiedziałem, że nie mam pieniędzy,
więc gnoll wyzwał mojego najsilniejszego wojownika... Więc uderzam go moim wojownikiem, on
umiera i dostaje około 20 punktów doświadczenia, a w poradniku jest mowa o 500 PD. Mam wrażenie,
że robię coś źle... Proszę o poradę...

Niestety nie działa metoda podana przez Fantomera... Jest tu jakiś wyga, który może mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 15:18, Badyl13 napisał:

Tym razem zatrzymałem się na walce na najwyższym piętrze siedziby Żelaznego Tronu, macie może
jakies dobre rady :> ?


Walczyć ^^ Heh...
Walka jest bardzo prosta. Rzuć kilka czarów wzmacniających i wal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 15:18, Badyl13 napisał:

Tym razem zatrzymałem się na walce na najwyższym piętrze siedziby Żelaznego Tronu, macie może
jakies dobre rady :> ?


hehehe... polecam rozdzke ognia:) 3 uzycia bardzo zmiekcza przeciwnikow:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 15:08, Domaku napisał:

> Mam problem. W lokacji Wodospad Driady (16) jest grupka gnolli. Gdy się ich napotka, ich
przywódca
> zwany Ludrug, zechce opłaty za wejście za jego tereny. Powiedziałem, że nie mam pieniędzy,

> więc gnoll wyzwał mojego najsilniejszego wojownika... Więc uderzam go moim wojownikiem,
on
> umiera i dostaje około 20 punktów doświadczenia, a w poradniku jest mowa o 500 PD. Mam
wrażenie,
> że robię coś źle... Proszę o poradę...
Niestety nie działa metoda podana przez Fantomera... Jest tu jakiś wyga, który może mi pomóc?


Spróbuj go nie zabijać, tylko ciężko zranić, wtedy powinien się poddać i "dać" 500 PD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem z gnollami, jednak zwracam honor Fantomerowi, miałeś rację udało mi się go osłabić i on do mnie zagadał = +500 PD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 15:23, Noirr napisał:

> Tym razem zatrzymałem się na walce na najwyższym piętrze siedziby Żelaznego Tronu, macie
może
> jakies dobre rady :> ?

hehehe... polecam rozdzke ognia:) 3 uzycia bardzo zmiekcza przeciwnikow:D



Mam nawet dwie, ale wciąż nie mogę ich pokonać :/ Probowalem wiele razy, ale nic. Przed walką rzuciłem na siebie psalm i błogosławieństwo, na start dostają z różdżki ognia, ale szybko podchodzą, i zabijają moich ludzi :/ A nawet jak zabije wojów, to mag jakimiś promieniami ognia zabija najsłabszych :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

neee... podejdz do tego inaczej... w sklepie kup sobie kilka zwojow niewidzialnosci lub miksturek niewidzialnosci... rzuc na jednego gostka niewidzialnosc, wejdz tym jednym, rzuc kulke i odrazu wyjdz... tamci nie wyjda za toba, a ty mozesz sie uleczyc, rzucic nastepna niewidzialnosc i nastepna kulke:D... jak nie chcesz sie tak bawic to dobrym wyborem beda strzaly wybuchow... dobrym lucznikiem szybko ich zjedziesz, oczywiscie na dopalach... mozesz tez do tego dolozyc backstab zlodziejem lub zlodziejami i juz po sprawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wypisać do czego bonus dawały księgi z BG1? Bo już nie pamiętam nawet, ale z tego co kojarzę to powinna być do mądrości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie walki w serii BG druzyna vs druzyna byly zawsze problematyczne,
W Begeroscie w jednej z karczm jest grubas z imieniem, ktory ma plaszcz zauroczen(chyba ma jakis limit uzycia),
ukradnij go(nie pamietam czy po zabiciu tez go ma) i rzuc zauroczenie na jednego z wrogow(a moze da sie na kilku po kolei-nie pamietam), zawsze o jednego woja mniej.

Jesli masz lucznika z strzalami trujacymi(taki co zadaja obrazenia co jakis czas, wtedy mag nie rzuci czaru)
Moze potrzebujesz doswiadczenia lub lepszego sprzetu, to musialbys go poszukac(chociaz maksymalne wzmocnienie przedmiotow to chyba +2)
Moze tez sprobuj metoda zabic jednego wroga-ucieczka-leczenie-walka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 16:58, Sarinew napisał:

W Begeroscie w jednej z karczm jest grubas z imieniem, ktory ma plaszcz zauroczen(chyba ma
jakis limit uzycia),

Płaszcz zauroczenia nie ma limitu i wydaje mi się, że jest jedną z potężniejszych i przegiętych przedmiotów w grze. 3/4 walk w całej grze staje się łatwa, bo zawsze ktoś się znajdzie do zauroczenia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować