Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2007 o 21:35, karczmiarz napisał:

Zadanie w wielkim zywopłocie, chodzi o odczarowanie maga z postaci kurczaka. Do tego potrzeba
czaszki szkieletu. Niestety wyciąłem już sporo szkieletów, a żaden nie zostawił czaszki. Czy
gdzieś można znaleźć potrzebn czaszkę?

żaden? pewnie jakiś bug, u mnie czaszkę "zostawiał'' każdy szkielet, te przed siedzibą/sklepem tego maga co go odczarowuje też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie szkielety na obszarze Wysokiego Żywopłotu (i tylko tam) zostawiają po śmierci czaszkę. Poszukaj ich a w razie czego spróbuj się przespać (zwłaszcza nocą) - jest bardzo duża szansa że twój sen zostanie przerwany przez kilka szkieletów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 21:38, Szympek napisał:

dzięki, ale jak mam sprawdzić współrzędne :P.

Jeśli dobrze pamiętam to klikało się L albo X i w okienku gdzie wyskakują wszystkie komunikaty pojawiały się współrzędne kursora względem mapy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 22:05, Karharot napisał:

Ja mam zainstalowane BGT i klawisz "x" działa poprawnie, a nic nie mieszałem w ustawieniach.


Taaaak. Nie mogę, teraz będę czytał 3 razy jednego posta. Oczywiście nie zauważyłem nic o klawiszu "x", tylko o "L". A "x" u mnie działa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mam dziwny problem ( chyba bug), zwykła skórzana zbroja ( z 3gp) ma 8arm, a płytowa ( za 900) ma 3 arm, według mnie to dziwne, że płytowa jest gorsza, i tak ze wszystkimi zbrojami, żadna w sklepie na razie nie ma więcej defa od tej skórzanej :P. Jeśli to bug to czy ktoś miał taki i wie jak go rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

^_^''

TO nie jest jakiś tani rpg, gdzie zbroja ma swojego defa którego dodaje do ogólnej puli Obrony bohatera. Zapoznaj się lepiej z zasadami i instrukcją do BG1. Im niższa klasa pancerza tym lepiej. Odnosi się to zarówno do wszystkich zbroi jak i bohaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo nie wiem czy warto pakować gimuary (mogłem przekręcić nazwę, no wiecie te książeczki co dodają +1) np. w Ajantisa, czy lepiej wszystko w głównego hero, którym zamierzam grać w BG2 i Tronie Bhalla?

Nie wiem, czy reszta postaci się importuje, ale wiem, że przy rozpoczęciu BG2 normalnym (przynajmniej w demie, w które kiedyś grałem) są w sąsiednich celach Minsc, Jaheira, i Imoen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 11:10, Badyl13 napisał:

Mam pytanie, bo nie wiem czy warto pakować gimuary (mogłem przekręcić nazwę, no wiecie te książeczki
co dodają +1) np. w Ajantisa, czy lepiej wszystko w głównego hero, którym zamierzam grać w
BG2 i Tronie Bhalla?

Nie wiem, czy reszta postaci się importuje, ale wiem, że przy rozpoczęciu BG2 normalnym (przynajmniej
w demie, w które kiedyś grałem) są w sąsiednich celach Minsc, Jaheira, i Imoen.

Tylko Ty przechodzisz, a drużyna w celach obok to zawsze Minsc, Jaheira i Imoen, bez względu na to czy z nimi chodziłeś, czy nie, nawet jeśli ich zabiłeś w jedynce - będą tam czekać.
Dlatego polecam pakowanie wszystkiego w główną postać (zwłaszcza, że w dwójce są miejsca, gdzie nasza postać traci na stałe statystyki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 11:18, Vel Grozny napisał:

> Mam pytanie, bo nie wiem czy warto pakować gimuary (mogłem przekręcić nazwę, no wiecie
te książeczki
> co dodają +1) np. w Ajantisa, czy lepiej wszystko w głównego hero, którym zamierzam grać
w
> BG2 i Tronie Bhalla?
>
> Nie wiem, czy reszta postaci się importuje, ale wiem, że przy rozpoczęciu BG2 normalnym
(przynajmniej
> w demie, w które kiedyś grałem) są w sąsiednich celach Minsc, Jaheira, i Imoen.
Tylko Ty przechodzisz, a drużyna w celach obok to zawsze Minsc, Jaheira i Imoen, bez względu
na to czy z nimi chodziłeś, czy nie, nawet jeśli ich zabiłeś w jedynce - będą tam czekać.
Dlatego polecam pakowanie wszystkiego w główną postać (zwłaszcza, że w dwójce są miejsca, gdzie
nasza postać traci na stałe statystyki).



Dzięki za pomoc, ale mam jeszcze jedno pytanie. Nie mogę znaleźć grimuaru w gildii złodzieji, podobno ma być w beczce za jakąś Czarną Lilią, tyle że ja na nią się nie natknąłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 12:08, Badyl13 napisał:

Dzięki za pomoc, ale mam jeszcze jedno pytanie. Nie mogę znaleźć grimuaru w gildii złodzieji,
podobno ma być w beczce za jakąś Czarną Lilią, tyle że ja na nią się nie natknąłem...

Jest w beczce. Pomieszczenie znajduje sie po prawej stronie głównego pokoju Gildii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę... Znalazłem do tej pory 3 grimuary, ale reszty nie dam rady... po prostu w poradniku jest to tak opisane, że nawet nie wiadomo gdzie szukać.
Tak więc wdzięczny byłbym za miejsca pobytu wszystkich grimuarów, wraz z króciutkim opisem gdzie dokładniej, oraz w jaki sposób zdobyć. Byłbym wdzięczny, chciałbym dopakować postać, zanim dojdę do 6 rozdziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 12:51, Badyl13 napisał:

Mam prośbę... Znalazłem do tej pory 3 grimuary, ale reszty nie dam rady... po prostu w poradniku
jest to tak opisane, że nawet nie wiadomo gdzie szukać.
Tak więc wdzięczny byłbym za miejsca pobytu wszystkich grimuarów, wraz z króciutkim opisem
gdzie dokładniej, oraz w jaki sposób zdobyć. Byłbym wdzięczny, chciałbym dopakować postać,
zanim dojdę do 6 rozdziału.

A którego Ci brakuje? Bo np. 2 znajdziesz dopiero w 6 rozdziale. A jeden w wieży Durlaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 12:51, Badyl13 napisał:


To już było tyle razy mówione, że wystarczy w temacie poszukać.
siły : podziemia pod Candlekeep (6. rozdział) - jeden z grobowców
zręczności : gildia złodzei we wschodzniej części Wrót Baldura - beczka
kondycji : jaskinia na północ od ruin latarni - jaskinia pilnowana przez siriny ( nad samym morzem)
inteligencji : wieża Ramazitha (północna część Wrót Baldura) - najwyższe piętro
mądrości : kapłan w Domu Pani (zachodnia część Wrót), podziemia pod Candlekeep - grobowiec , ołtarz na 2 piętrze Wieży Durlaga
charyzmy : jedna z jaskiń na terenie warowni gnolli, zamieszkują ją xwarty

i to chyba wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 13:00, ALQ napisał:

>
To już było tyle razy mówione, że wystarczy w temacie poszukać.
siły : podziemia pod Candlekeep (6. rozdział) - jeden z grobowców
zręczności : gildia złodzei we wschodzniej części Wrót Baldura - beczka
kondycji : jaskinia na północ od ruin latarni - jaskinia pilnowana przez siriny ( nad samym
morzem)
inteligencji : wieża Ramazitha (północna część Wrót Baldura) - najwyższe piętro
mądrości : kapłan w Domu Pani (zachodnia część Wrót), podziemia pod Candlekeep - grobowiec
, ołtarz na 2 piętrze Wieży Durlaga
charyzmy : jedna z jaskiń na terenie warowni gnolli, zamieszkują ją xwarty

i to chyba wszystko



Póki co brakuje mi dwóch mądrości ( z podziemi, i z wieżu Durlaga), inteligencji oraz siły.
Na razie dam sobie spokój z tymi mądrości i siły, bo dopiero w 6 rodziale będe mógł położyć na nich łapska, ale jak się dostać do tej wieży Ramzaitha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 13:37, Badyl13 napisał:


Wieża Ramazitha jest obok świątyni Helma i pałacu. Jest to środkowa dzielnica w północnej części miasta. Ramazith daje ci questa itd. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować