Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2008 o 11:49, Paool napisał:

nie no, ubilem zeby sprawdzic czy ma a potem kulturalnie go okradlem :P wystarczylo 50% :)


To jakiś lewy szlachic jak mu można gatki ściągnąć i nie zauważy :P

Dnia 18.01.2008 o 11:49, Paool napisał:

i chyba kolejny bug znalazlem ale z tym juz moge zyc, na wichrowych wzgorzach po odnalezieniu
Ruffiego chlopak (?) mowil ze daje mi inna jego zabawke ktora juz nie jest mu potrzebna ale
nic nie dostalem :P


Ja również sobie nie przypominam, żebym coś dostał, chociaż jakaś mała różdżka...

Dnia 18.01.2008 o 11:49, Paool napisał:

ale jade dalej, nie ma to jak pograc w ukochana gre w czasie sesji ;D


Oj, nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 11:49, Paool napisał:

(...) i chyba kolejny bug znalazlem ale z tym juz moge zyc, na wichrowych wzgorzach po odnalezieniu
Ruffiego chlopak (?) mowil ze daje mi inna jego zabawke ktora juz nie jest mu potrzebna ale
nic nie dostalem :P (...)

Ten i kilka innych błędów naprawiają patche Baldurdasha. Można je znaleźć na tej stronie:
http://www.baldurdash.org/BG1/bg1fixes.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś programik/addon który porządkuje dziennik, albo dokładniej - zadania?
Bo swego czasu grałem, "odstawiłem" gre, i teraz to już kompletnie nie wiem co zrobiłem, a czego nie.. A w dzienniku za łatwo sam nie znajde co zrobiłem, a czego nie.. No więc jest coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 19:40, Homo sum napisał:

Czy jest jakiś programik/addon który porządkuje dziennik, albo dokładniej - zadania?
Bo swego czasu grałem, "odstawiłem" gre, i teraz to już kompletnie nie wiem co zrobiłem, a
czego nie.. A w dzienniku za łatwo sam nie znajde co zrobiłem, a czego nie.. No więc jest coś?

Na 99,999% nie ma nic takiego niestety, ze względu na ograniczenia silnika gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 22:57, Albatross napisał:

> Czy jest jakiś programik/addon który porządkuje dziennik, albo dokładniej - zadania?

> Bo swego czasu grałem, "odstawiłem" gre, i teraz to już kompletnie nie wiem co zrobiłem,
a
> czego nie.. A w dzienniku za łatwo sam nie znajde co zrobiłem, a czego nie.. No więc jest
coś?
Na 99,999% nie ma nic takiego niestety, ze względu na ograniczenia silnika gry.



A jakiś programik co po za grą to mi to pokaże uporządkowane?.. Tzn załaduje save i wyświetli mi np wszystkie dane o postaciach, oraz uporządkowany dziennik.. .. Gry od nowa zacząć nie chce, ale znowu powrócić to ciężko jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co mi przychodzi do głowy to użycie modu BGT lub Tutu, gra używa w tedy silnika BG2, a tam dziennik jest bardziej przejrzysty. Tylko w tedy trzeba byłoby zacząć grę od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 14:14, Albatross napisał:

Jedynie co mi przychodzi do głowy to użycie modu BGT lub Tutu, gra używa w tedy silnika BG2,
a tam dziennik jest bardziej przejrzysty. Tylko w tedy trzeba byłoby zacząć grę od nowa.


A moze zobacz jakas strone z spisem zadan do BG1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 14:14, Albatross napisał:

Jedynie co mi przychodzi do głowy to użycie modu BGT lub Tutu, gra używa w tedy silnika BG2,
a tam dziennik jest bardziej przejrzysty. Tylko w tedy trzeba byłoby zacząć grę od nowa.


A nie można jakoś save''ów przenieść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie:( Możesz co najwyżej wyeksportować swoją postać, a następnie zaimportować ją do nowo rozpoczętej gry - w ten sposób przynajmniej praca włożona w rozwój bohatera nie przepadnie.
Choć z drugiej strony po zainstalowaniu BGT dostaje się do dyspozycji kuszącą możliwość zagrania w BG1 którąś z podklas z BG2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie bardziej kusząca jest perspektywa grania w BG1 z grafiką, interfejsem z BG2. chociaż spróbowanie sie mnichem w jedynce, czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 21:28, jaceloth napisał:

dla mnie bardziej kusząca jest perspektywa grania w BG1 z grafiką, interfejsem z BG2. chociaż
spróbowanie sie mnichem w jedynce, czemu nie.


mnich bedzie kiepski w jedynce niestety... piesci niemagiczne, bardzo slabe kp i trako, zadnych ciekawych itemow dla niego... mnich skrzydla rozwija dobiero w dwojeczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 21:54, Homo sum napisał:

Ja to mam problem, aby powrócić do gry, kontynuować, ..
A ciężko jest "powrócić" gdy dziennik to chaos..


To zamiast narzekać możesz sobie spokojnie zacząć nową grę, nic się nie stanie, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z grą
otoz podczas wejscia do menu ekwipunku jak i podczas walki gdy jakas postac lub potwor ginie wokol niego pokazuja sie czarne obwodki.Podobnie jest gdy widze postac w ekwipunku.Niby jest to detal ale przeszkadza.Co na to poradzić?czy moze to byc wina sprzętu(zbyt nowego jak na bg?)(geforce 8600 ge 2 gb ram athlon x2 4400 +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 13:06, Matt Buckner napisał:

....


karta graficzna...wejdz w dxdiag i wylacz directdraw... jak to nie pomoze to w configu gry, w zakladce direct 3d wylacz potrojne buforowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok juz sobie poradzilem zainstalowalem moda tutu noi mam bg 1 w realiach bg 2.Jest wszystko ok.Ale niesety jest problem ktory wystepowal i wtedy gdy gralem na jakby to powiedziec zwyklym bg.Otoz z glosnikow nie leci zadna muzyka!zupelnie jeje brak wszedzie czy to w miescie czy to podczas walki.Nie wiem co z tym zrobic zwlaszcza ze jej glosnosc jest ustawiona na max a poza tym odglosy sa tylko muzyki brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 20:11, Matt Buckner napisał:

....


to jest prawdopodobnie wina tutu... radzilbym zainstalowac bgt, tam do tego jest bodajze osobny instaler (tzn mozesz sobie ustawic albo muze z bg1 albo z bg2), masz opis w instrukcji k4thosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do speców od BG1. Otóż, na youtubie znalazłem fajnego speedruna, ale nie jarzę jak on tak szybko obskoczył Żelazny Tron. Bug jakiś? Wszedł do Żelaznego Tronu, wyszedł od razu, poszedł do Eltana, dostał zadanie. Zagadał drugi raz i zaliczył teleport do Candlekeep.
http://pl.youtube.com/watch?v=nUVcjuVEO2s&NR=1 (to już 5 część filmu, więc nie trzeba przewijać do tego buga)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2008 o 18:21, Vel Grozny napisał:

...


to jest jeszcze stary speedrun. tu masz nowy, prawie dwukrotnie szybszy:) (16 minut) mozna sie niezlych trickow nauczyc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować