Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Gram w Bg TuTu. Po wyjściu Candlekeep nie poszedłem od razu do gospody "Pod Pomocną Dłonią" tylko udałem się do Naskhel. Udałem się po Khalida i Jaheire dopiero po osiągnięciu 3-ciego rozdziału (co nie trwało długo, wystarczyło wykonać quest z kopalnią żelaza), niestety gdy tam doszedłem okazało się, że Khalida i Jaheiry nie ma w gospodzie, po porstu zniknęli. Ktoś wie jak naprawić ten bug?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 19:36, Abomek napisał:

To nie bug, to było zamierzone przez twórców gry.


Czyli trzeba udać się tam od razu na początku, żeby przyłączyć te postacie? Inaczej przepadają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Khalid i Jaheira oraz Xzar i Montaron znikają jeśli zajmiesz się questem z kopalnią w Nashkel zanim przyłączysz ich do drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło się komuś kiedyś, że imoen nie zdwuklasowana na maga rzuciła czar chmura antymaginczna na imoen? Dałbym screena, ale mam jakiegoś problemy z wrzuceniem go na serwer. Wygląda to tak: czerwone chmury i czerwone błyskawice latają nad imoen i wokół niej. Nie zadaje to żadnych obrażeń, nie była pod wpływem, żadnego zaklęcia ani nic w tym stylu. Pierwszy raz widziałem taką animację i widziałem taką sytuację. Wyjasni mi to ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli płaszcz Noobera pochodzi z NTotSC to odtrutkę ma gościu, którego można spotkać w lokacji z wioska Xvartów (tam gdzie jest ich ulubiony pet "Ursa" - niedźwiedź). Jeśli go pogoniłeś wcześniej, to przepadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sztyletem Winthropa? O ile pamiętam to można było u niego jedynie pohandlować lub wynająć pokój, nie dawał on żadnego sztyletu. Magiczny sztylet (+1 ale zawsze coś) można dostać zanosząc kołczan bełtów Fullerowi, jednak trzeba mieć wysoką charyzmę aby otrzymać ten przedmiot, inaczej nagrodą będzie jedynie kilka sztuk złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 20:40, Abomek napisał:

O co chodzi z tym sztyletem od Winthropa? Jak ujawnic jego ciekawsze właściwości?

Po prostu korzystaj z niego. Efekt pojawia się losowo, czasami od razu, a czasami długi walki nic nie dają. Trochę cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w kopalniach Nahkel,na jednym z poziomów kopalni przed zejściem do niższego są trzy pułapki ,mam w swojej drużynie złodzieja który wykrywa pułapki(podświetlają się na czerwono)jednkak nie wiem jak je rozbroić a bez tego nie mogę zejść na niższy poziom.Czy możliwe jest że przegapiłem jakąś rzecz potrzebną do zejścia niżej,czy może muszę użyć jakiejś umiejętności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy już wykryjesz pułapkę musisz ją rozbroić używając specjalnej zdolności złodzieja. Wybierz złodzieja i kliknij na ikonkę złodziejstwa na pasku na dole ekranu (dołączyłem tą ikonkę do posta aby nie było wątpliwości która to) następnie wyceluj kursorem na wykrytą pułapkę i każ złodziejowi ją rozbroić.
Jeszcze jedno: każda pułapka ma ustawiony poziom trudności i twój złodziej musi mieć wystarczająco rozwiniętą umiejętność rozbrajania pułapek aby sobie z nią poradzić (jeśli pomimo kilku prób nie udaje Ci się rozbroić pułapki to zawsze możesz przez nią przejść - większość pułapek zadaje po prostu określone obrażenia więc można to przeżyć).

20080301081417

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest posiadłość Oberona-tam gdzie można ukraść magiczne składniki do budowy latającego statku Halruaana,misja zlecona przez szefa gildii.Czy może ktoś mi zaznaczyć na mapce.W soluci pisze że na mapie którą zrzuciłem poniżej w rogu SE,ale jakoś nie mogę znależć.

20080301143738

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 15:15, Albatross napisał:

Zaznaczyłem na mapie. Jeśli dobrze pamiętam musisz zejść na lokację na południe, bo dom
znajduje się akurat na granicy.

Znalazłem,dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa szybkie pytanka;) 1.Czy to możliwe, że postaci przy awansie zwiększają się jedynie punkty życia, natomiast nie można nic dodać do umiejętności czy biegłości? 2. Przy awansie wojownika wyświetlają się jedynie umiejętności typowe dla złodzieja (otwieranie zamków itp) pomimo, że postać takich w ogóle nie posiada (i podobnie jak w pytaniu wyżej nie można nic do nich dodać)... a te które ma nie pojawiają się wcale...
To ja robię coś źle, czy coś się pomieszało z postaciami?
Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. W zależności od klasy punkty biegłości można przyznawać co określoną ilość poziomów. Na przykład zbrojni dostają jeden punkt biegłości co 3 poziomy, a magowie bodajże co 6 poziomów. Złodzieje dodatkowo co poziom dostają 20 punktów do rozdysponowania na umiejętności złodziejskie.
2. Ekran awansu jest taki sam dla wszystkich postaci dlatego przy awansie w klasie wojownika widzisz również panel z umiejętnościami złodziejskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować