Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2008 o 12:31, 88Bonzo napisał:

No bez jaj ... jestem na szachownicy, na którą się teleportuje po zabiciu wszystkich
wyzwań ziemi, powietrza, ognia i lodu. Jak mam pokonać tych pionkowych przeciwników,
przecież ich jest za dużo Oo Wysyłam trzy kule ognia w przód i dalej już nie daję rady,
otaczają mnie i niszczą :-/



ja akurat nie amielm nigy proeblym bo za kazdym razem robie to w ten sposob ze wysyalm szescioam ludzmi moimi jakis typ wybuchu: kule ognia, amulet pociskow, napoje wybuchajac itd. po kolei prosotpoadle do tego jak stoe i 90% ginie od razu a reszte dobijam z luku jak tylko sie wylonia a jesli jakis by doszeedl do mnie zankm padnie (co mi sie nie zdarzylo jescze ) to dwa ciosy i po nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zacząć od czarów takich jak "Pajęczyna" i "Oplątanie" - to powinno przyblokować przeciwników - wtedy zaatakuj bronią dystansową i czarami. Dobrym pomysłem jest też przyzwanie paru stworków do pomocy - chociażby jako mięso armatnie (o ile znasz czary przywoływania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwnym trafem mi się udało ... tylko nie wiem dokładnie jak ... 3 wojowników wysłałem do walki z ostatnim wyzwaniem ognia, resztę ekipy pozostawiłem w pomieszczeniu wcześniej. Walkę zacząłem tuż pod drzwiami by w razie czego szybko się ewakuować. W momencie śmierci przeciwnika nacisnąłem pauzę, podczas aktywnego zatrzymania wojowników skierowałem do wyjścia a trójka pozostałych bohaterów (mag, druid, złodziej) została prze teleportowana na szachownicę. Druidem i magiem zacząłem miotać czarami przed siebie, po czym powróciłem do postaci wojowników, którzy nie zostali teleportowani na szachownicę (jakiś bug?). Gdy wszedłem nimi z powrotem do pomieszczenia gdzie pokonałem Strażnika Feniksa automatycznie gra przerzuciła ich na szachownicę, ale w tym momencie szachownica już była wyczyszczona z wrogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi prosze, co to za quest bo tak czytam czytam i za nic nie mogę sobie przypomnieć takich rzeczy....

edit - ok, cos mi tam zaswitało, ale to była dosyc banalna nawalanka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi dokładnie wytłumaczyc, gdzie jest wejście na 2 piętro w Gospodzie Pod Pomocną Dłonią? ^^
Sorry, ale nie mogę znaleźc... widocznie ślepy jestem. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 20:01, Karharot napisał:

Schody na drugie piętro są tuż obok tych prowadzących na parter.


OMG, jak mogłem nie zauważyc... Dziękuję Ci. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 06:24, pienio1 napisał:

Powiem ci, że bardzo słabo, że zabiłeś minsca. To sie robi tak, bierzesz minsca, robisz
twierdze gnolli, bierzesz Dynaheir, idziesz załózmy do nashkel, minsca odstawiasz gdzieś
dalej, żeby nie widział i szybkim ciosem zabijasz Dynaheir. Minsc nie widzi więc nie
ciśnie. Po całym zajściu idziesz po Edwina i masz team zniszczenia.

Ja mam 4 zbrojnych:

Ajantis Siła 17 zr 18
Minsc siła 18/93 zr 15 lub 16
Mój siła 18/100 zr 20 (grimuar)
Viconia siła 18/100 zr 19

Nie lansując sie kp - 4 xD Oczywiście już we wrotach.

+ tam Edwin i Imoen.

Musisz patrzec w przyszłośc, a nie zabijac Minsca przez pospiech.

Patrzyłem w przyszłość i również myślałem o tym, że jego przyjaciółka się do mnie przyłączy, ale coś mi mówiło "rzucił się na nas! zarżnij go i poszukaj kogoś innego" więc tak zrobiłem jak mi mój umysł podpowiadał, a o to chodzi w RPG. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa... Gorzej jak takie podpowiedzi słyszy się w realu - posłuchanie ich zawsze prowadzi do strasznego zamieszania:D
Ale masz rację że w cRPG jest bardzo ważne to żeby można było postępować zgodnie z własną wolą, nie lubię gier w których jakaś postać mnie wykiwa albo zaatakuje a ja nie mogę się na niej odegrać bo twórcy po prostu nie przewidzieli takiej możliwości (a jeszcze gorzej jeżeli prowadzona przeze mnie postać całkowicie wbrew mojej woli wybacza takiemu draniowi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 20:48, Karharot napisał:

Taa... Gorzej jak takie podpowiedzi słyszy się w realu - posłuchanie ich zawsze prowadzi
do strasznego zamieszania:D
Ale masz rację że w cRPG jest bardzo ważne to żeby można było postępować zgodnie z własną
wolą, nie lubię gier w których jakaś postać mnie wykiwa albo zaatakuje a ja nie mogę
się na niej odegrać bo twórcy po prostu nie przewidzieli takiej możliwości (a jeszcze
gorzej jeżeli prowadzona przeze mnie postać całkowicie wbrew mojej woli wybacza takiemu
draniowi).

No cóż, Minsc i Boo jakoś mi nie przypadli do gustu. Ta umiejętność berserker czy moja sympatia do chomików nie zrekompensowała ogólnej słabości Minsca. Ciekawe, gdzie znajdę Ajantis czy Viconię, wspomniane w tym temacie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ajantis jest na obszarze na północ od Gospody Pod pomocną dłonią (stoi na drodze w południowej części mapy). Viconię możesz znaleźć na obszarze na wschód od tej samej gospody (zdaje się że konkretnie chodzi o Peldvale).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 20:59, Karharot napisał:

Ajantis jest na obszarze na północ od Gospody Pod pomocną dłonią (stoi na drodze w południowej
części mapy). Viconię możesz znaleźć na obszarze na wschód od tej samej gospody (zdaje
się że konkretnie chodzi o Peldvale).

Okej, dzięki. Zostawię Khalida i Jaherię w Nashkell i pójdę po Ajantis i Viconię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 21:38, pienio1 napisał:

Tylko na mapie z Ajantisem uważaj na Ankhegi.

Ok.

Dnia 11.06.2008 o 21:38, pienio1 napisał:

To twój pierwszy cRPG? Skoro mówisz, że Minsc jest OGÓLNIE słaby to chyba tak.

Jasne, że NIE. Może potencjału Minsca nie zobaczyłem do końca, ale idealny w każdym bądź razie nie jest. Sprecyzuj mnie, bo na zasadach D&D to mój drugi RPG, a tak to grałem w duuużoo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to może dlatego. Ale chodzilo mi glównie o cechy. I nawet z tą zręcznością nieco niską daje radę.

U mnie gra z m. długim, pawężem, zbroja z angheha i bodajze z pierścieniem + 1.
Ma kp -2

Jest genialny w zwarciu, lepszy od Khalida. Khalid ma bodajzę jakies punkty włożone w mądrosc i inteligencję, a w nagrode ma siłę 15 ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 22:13, pienio1 napisał:

A to może dlatego. Ale chodzilo mi glównie o cechy. I nawet z tą zręcznością nieco niską
daje radę.

U mnie gra z m. długim, pawężem, zbroja z angheha i bodajze z pierścieniem + 1.
Ma kp -2

Jest genialny w zwarciu, lepszy od Khalida. Khalid ma bodajzę jakies punkty włożone w
mądrosc i inteligencję, a w nagrode ma siłę 15 ;/

A Kagain? On też niczego sobie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kagain ma rewelacyjną kondycję ale bardzo słabą zręczność, ustępuje też Minscowi pod względem siły.
Jeśli jednak da się Kagainowi "Rękawice Zręczności" to staje się on niezwykle trudny do wyeliminowania co z kolei sprawia że jest idealny to blokowania przeciwnika którego mogą bezkarnie atakować chowające się za plecami krasnoluda chucherka w stylu magów czy złodziei-łuczników:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2008 o 22:30, Rokuto napisał:

Nie przykro mi nie zgadłeś :) dowiesz się jak zagrasz :)


Mozecie napisac w jakiej lokalizacji jest Marduk ( jesli o to imieniu myslicie) bo nie kojarze Marduka w BG2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 12:36, Sarinew napisał:

Mozecie napisac w jakiej lokalizacji jest Marduk ( jesli o to imieniu myslicie) bo nie
kojarze Marduka w BG2?


Zdaje sie, ze ktos tak nazwal wlasna postac wiec ciezko oczekiwac ze ja spotkasz :-) Moze na multi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2008 o 14:13, argoth napisał:

Zdaje sie, ze ktos tak nazwal wlasna postac wiec ciezko oczekiwac ze ja spotkasz :-)
Moze na multi :-)


Trzeba bedzie poczekac na Rokuto bo to on napisal, ze Marduk jest w Bg2, tylko zastanawiam sie co to jest bo niekojarze czegos takiego.
cytat Rokuto
""PS. Masz imię jak... pewna osoba (no za dużo powiedziane) w BG 2 :P""

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować