Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

moja odpowiedź może być niemiarodajna, bo gram w BG1+OzWM+NTotSC i trudno do końca powiedzieć, który przedmiot skąd się wziął.

mix - na szybko przestawiając przedmioty jestem w stanie doprowadzić u Viconii co najmniej do -14 (cyfry się rozjechały)

=]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 16:29, TYHE napisał:

moja odpowiedź może być niemiarodajna, bo gram w BG1+OzWM+NTotSC /.../

Jak czyjaś odpowiedź może być miarodajna, to Twoja najprędzej ;)
Ja mam Baldurs Gate + Opowieści z Wybrzeża Mieczy. Co to jest NTotSC to nawet jeszcze nie wiem, ale zaraz poszukam i się dowiem. Paru przedmiotów u Twojej drużyny to na oczy nie widziałem (to w końcu nic dziwnego, jestem nie dalej niż w połowie gry (a pewnie w jednej czwartej, bo to co i rusz jakieś nowe lokacje się pokazują). Jedno mnie dziwi: u mnie postać może mieć 20 strzał w kołczanie, albo 20 kamieni do procy a u Ciebie mają po 50 i więcej. Przez to zapycham sobie wolne miejsca w "plecaku" bo żeby ruszyć do nowej lokacji to trzeba zabrać zapas napojów leczących i strzał i kamieni, zwłaszcza tych lepszych. Parę razy spotkałem napoje leczące (niebieski) powyżej 5 (było i 12) które dały się razem włożyć do jednej przegródki podręcznej, ale, żeby tak z 50 strzał to niestety. I ta wekiera - ile ona szkody robi? Bo u mnie ta z procą ma sztylet +2, lepszego nie znalazłem.
No i to - 14, to już wiem, do czego warto dążyć, to już jest coś, tym bardziej, że zniosłem limit doświadczenia, podobno do 50 poziomu mogę dojść (tylko kiedy to nastąpi, wolno, za wolno to idzie...), pewnie wcześniej Oblivion wyjdzie, a ja z natury zbawiam świat samotnie.
Zresztą teraz to inaczej bym prowadził drużynę, wywaliłbym tą protegowaną Minsc''a i wziął tego czarodzieja, co siedział w kopalni, tylko miecz mi po nim na pamiątkę został, dobry, bo +3, ale tylko do właściciela przywiązany...
A nie chce mi się zaczynać znowu od początku i eksportować postać ze 3 razy, zanim sobie da radę z gościem na schodach w Pomocnej Dłoni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 17:45, KrzysztofMarek napisał:

I ta wekiera - ile ona szkody robi? Bo u mnie ta z procą ma sztylet
+2, lepszego nie znalazłem.


Ech, wekiera jest bronia okazyjną której ktos nie zmienił bo zapomniał ~_^
Można ją jeszcze ulepszyć, ale wtedy... nie mogą jej uzywać źli (dyskryminacja, dyskryminacja, dyskryminacja).
Następnym razem sobie musze na któryś młot zamienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 10:28, KrzysztofMarek napisał:

P.S. Wiem, że -8 to klasa pancerza, ale chodziło mi o to, czy można mieć lepszą.

Dawno grałem w BG na czysto (bez modów), i nie wiem czy można mieć lepszą, ale bez wątpienia masz dobrą klase pancerza. Moja rada, podczas walk wyskakuj tą postacią jako pierwszy tak by wróg w tego śmiałka atakował. Jeśli masz w komplecie buty uników, tarcze przeciw pociskom i pas ochronny przed obrażeniami kłutymi, to żadne strzały i pociski w Ciebie nie trafią (oprócz krytyków) :]

Tyhe na screenach ma więcej strzał i potionów w slocie - jest to jeden z przyjemniejszych elementów, które wprowadza NTotSC, mod Aurelinusa.

Dnia 01.05.2006 o 10:28, KrzysztofMarek napisał:

podobno do 50 poziomu mogę dojść

Rozczaruję Cię. Sądzę, że grę skończysz na poziomie 7-8 (jako wojownik). Nawet z modami niemożliwe jest osiągnięcie tego maxa, a co dopiero na czysto. Zresztą dobrze wyekwipowane postacie, od 6 levelu stają się killerami. A 50 poziom? Tyle to chyba nawet bogowie faerunu nie mają ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To sprawa rodzinna ;]

To b. sprawna postać w BG1. I w BG1 lubię ją.
W BG2 jest kiszkowata :P ale i tak ją zatrzymałam, z czego byłam zadowolona pod względem fabularnym :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 20:06, Albatross napisał:

Imoen w drużynie?? A co ona tam robi?? Przecież jest dobra :P

Może TYHE chce ją zdemoralizować i będzie chodziła w skórzanych perwersyjnych ciuszkach z pejczykiem i pokrewnym wyposażeniem :-]
Swoją drogą NTotSC mnie troche zdziwił. Otóż dostałem od księcia Eltana questa żeby pójść do jakiejś Północnej Twierdzy/Strażnicy. Dobra poszedłem i zacząłem śledztwo popytałem się tu, popytałem tam, zaczynało się robić ciekawie... a tu co dostaje nagle klucz do krypty i mam iść mordować. Normalnie sie pogubiłem, co do jasnej ciasnej sie staneło O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 20:09, TYHE napisał:

To sprawa rodzinna ;]

Imoen jest i u mnie. Moja drużyna to prawie samo dobro. Właśnie skończyłem ściągać tego moda, ale poprawkę do moda, to już jak się wyśpię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 10:28, KrzysztofMarek napisał:

Pewnie, że niedokładnie, ale najwyraźniej, mimo czterokrotnego obejścia wkoło podziemi (z czterokrotnymi
walkami) nie znalazłem. Może i niebieski klejnot znalazłem, ale klejnotów nie zbierałem, ważniejsza
dla mnie była broń i strzały i kamienie do procy i eliksiry, bo trudno je kupić...
To powiedz dokładniej jak toto wygląda i co to jest, bo raczej inaczej do wieży nie wrócę,
jestem teraz w Knieji Larsa ... ;)


.:SPOILER:.

Wygląda tak jak na screenie 1, opis na screenie 2, a gdzie go można znaleźć - na screenie 3 (pomieszczenie oznaczone zielonym prostokątem). Ale to jest pójście na łatwiznę ;)

.:KONIEC SPOILERA:.

Dnia 01.05.2006 o 10:28, KrzysztofMarek napisał:

P.S. Wiem, że -8 to klasa pancerza, ale chodziło mi o to, czy można mieć lepszą. Bo nie mogę
nałożyć pierścieni, ani naszyjników typu +1 czy +2 bo kłócą sie z magicznymi przedmiotami,
które już mam ;(


Można mieć lepszą i bez NTotSC, zdaje się, że najlepszą jaką miałem w BG tylko z dodatkiem Opowieści z Wybrzeża Mieczy (bez NTotSC) to -10, "na czysto", tzn. na stałe - bez żadnych dodatkowych czarów typu Jedność Obronna itp. Przeważnie pod koniec gry obaj moi wojownicy, tudzież paladyn i wojownik, mają KP na poziomie -9 (screen 4 i 5), tak więc dużo ci nie brakuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 02:56, Yorguś napisał:

> /.../
(pomieszczenie oznaczone zielonym prostokątem). Ale to jest pójście na łatwiznę ;)

Ja w tym pomieszczeniu byłem dobre 6 razy, ale jakoś tego nie znalazłem. Na screenach zobaczyłem mnóstwo rzeczy - część z tego ma, część widzę po raz pierwszy na oczy. Zdenerwowały mnie błędy które porobiłem, to jeszcze raz eksportuję postać i zaczynam od nowa - tym razem z modami. I tym razem doprowadzę już do końca, tylko w kopalni wywalę tę nędzną czarodziejkę i na jej miejsce przyłączę maga z porządnym mieczem +3. Teraz dziękuję za podpowiedź (swoją drogą, dlaczego ja tego kamienia nie widziałem, znalazłem mniejsze rzeczy (może nie przeczytałem opisu i nie wziąłem, bo nie miałem miejsca?) i biorę się do roboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam instalowanie NTotSC jeśli pierszy raz grasz w BG. Nie tylko dlatego, że znacznie zwiększono poziom trudności, ale też dlatego, że znacznie lepiej odkrywa się uroki moda jeśli wcześniej przeszło się grę, widząc co jest nowego. A Baldur jest tą grą do której się wraca :) A tym, że nie masz kilku przedmiotów ze screenów to bym się nie przejmował. Każdy, kto przechodził pierwszy raz BG nie znalazł tych wszystkich, lepszych przedmiotów. Tego jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w Baldura po raz pierwszy i rozbroiło mnie Larry, Darry (i ten trzeci nie pamiętam :D) którzy dali mi autograf ^^. Przez 15 minut śmiałem sie do monitora czytając ich wypociny, a najlepsze ze to byli bracia jeden z nich jest xvartem drugi :D <--- dalej mnie to śmieszy
--------
Mam pytanie dodatek zaczynam idąc do np. wieży Durlaga i juz przechodze i koniec ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 12:01, sig. napisał:

a w brodzie byłeś? tam jest pare questów (można sie np na pewnią wyspe wybrać)

Na razie byłem tylko "w dół" od Pomocnej Dłoni. A ta broda z tego co widze jest u góry. Na którym poziomie warto tam iśc zeby nie było za trudno :D. Na razie zrobiłem porzadek w kopalni i uratowałem ksiezniczke Minsca :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 12:07, Bajuj napisał:

Na razie zrobiłem porzadek w kopalni i uratowałem ksiezniczke Minsca :D ?

No na razie to troche za wcześnie na zadania z dodatku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 11:01, Bajuj napisał:

a najlepsze ze to byli bracia jeden z nich jest xvartem drugi :D <--- dalej mnie to śmieszy

To nie jest zabawne. Rodziny się nie wybiera ;-D

Dnia 02.05.2006 o 11:01, Bajuj napisał:

Mam pytanie dodatek zaczynam idąc do np. wieży Durlaga i juz przechodze i koniec ? :D

Nie idź do wieży na własną rękę tylko najpierw odwiedź Brodę Ulgotha.
A jeśli masz drużynę poniżej 4-5 poziomu to w ogóle nie masz się co wybierać do Wieży Durlaga... (ten poziom to tak orientacyjnie - nie pamiętam jak wysoko była moja drużyna jak tam poszedłem, ale na pewno nie był to sam początek gry bo to byłoby samobójstwo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2006 o 10:55, Albatross napisał:

Ja odradzam instalowanie NTotSC jeśli pierszy raz grasz w BG. /.../

Pierwszy, bo zaczynałem już z 6-7 razy, eksportując postać (za słaby byłem). NTotSC ściągnąłem, ale z jakimś błędem i nie chciało się zainstalować. A u mnie, te ~150MB ściąga się 6 godzin, więc powtórne ściąganie sobie daruję. Zaczynam kolejny raz już napakowaną postacią, z klasą pancerza -8 więc prędzej to pójdzie i inaczej dobiorę skład drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, czy i kiedy wyjdzie mod do bg Tajemnice Wybrzeża Mieczy?? Miał on wyjść pod koniec 2005r. ale były małe problemy ze składem itp i się prace przedłużyły. Tymczasem mamy już połowe 2006 i nic o TWM nie wiem:(
A na dodatek oficjalne forum nie działa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praca trwają, ale bardzo wolno. Jeśli cofnąć się parę lat wcześniej, mniej więcej do 2003 roku (a może i wcześniej), kiedy pojawiły się pierwsze plany modu, ekipa była solidna, i można było mieć nadzieje no powstanie ciekawego projektu. Niestety z czasem przestali się udzielać dwaj moderzy (jeden był świetnym skrypterem), tak samo niektórzy wpółpracownicy. No i prace chyba stanęły. Później jakoś ruszyło, ale wszystko szło w ślimaczym tempie, aż w końcu ekipa wydała w marcu demo (na razie skromne). Mam nadzieję, że mod się dalej rozwinie i że zostaną zrealizowany wcześniejsze pomysły.

http://www.yourfilelink.com/get.php?fid=65981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować