Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Zainstaluj ten mod:
http://www.gibberlings3.net/widescreen/

Następnie tę nakłądkę na niego:
http://forum.cob.netarteria.pl/viewtopic.php?t=3257

@Arlik
Spróbuj skopiować zawartość płyty na dysk i dopiero wtedy zainstalować. Jeżeli to nie pomoże (będzie podobny błąd przy kopiowaniu zawartości płyty na HDD), to w miarę możliwości spróbuj zmienić napęd. Gdy i to zawiedzie, to obawiam się, że płyta jest uszkodzona i będziesz musiał zgłosić się do pomocy technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 23:19, Xanax napisał:

Zainstaluj ten mod:
http://www.gibberlings3.net/widescreen/

Następnie tę nakłądkę na niego:
http://forum.cob.netarteria.pl/viewtopic.php?t=3257



Pragnę zaznaczyć, że jestem już w trakcie grania(Saga BG))- czy instalując te kąski nic nie grozi kontynuowaniu przygody? Nie chce mi się rozpoczynać drugi raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sadzę, że raczej wszystko będzie w porządku. Te mody nie ingerują w sam świat gry, więc nie ma potrzeby zaczynania od początku. Jednak na wszelki wypadek zrób sobie kopię save''ów. Przezorny zawsze ubezpieczony, jak to mówią. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety widescreen nie chce mi się instalować. Wpisuję "coordinate numbers" zaczynam instalować następnie wyskakuje error. Czy muszę może coś zmieniać w opcjach gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 00:47, bartog123 napisał:

> jak ma sie gra na monitorze 22"? :)
na 19'' jest do bani, więc zrozum ;(

Ja grywałem w BG1 (w oryginalnej rozdzielczości, bez widescreen mod) na 22 calowej panoramie i nie narzekałem. Od zawsze powtarzam sobie, że to tylko kwestia przyzwyczajenia. Mam tylko czarne pasy po bokach w celu zachowania proporcji 4:3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2009 o 01:03, Albatros napisał:

Ja grywałem w BG1 (w oryginalnej rozdzielczości, bez widescreen mod) na 22 calowej panoramie
i nie narzekałem. Od zawsze powtarzam sobie, że to tylko kwestia przyzwyczajenia. Mam
tylko czarne pasy po bokach w celu zachowania proporcji 4:3.

To nie znaczy, że mam mówić, że jest okej. Jest do bani w porównaniu z piętnastką CRT. Więc nie pieprz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 01:47, bartog123 napisał:

To nie znaczy, że mam mówić, że jest okej. Jest do bani w porównaniu z piętnastką CRT. Więc nie pieprz.

No wiadomo nie ma co porównywać do 15'' CRT. Ale tragedii nie ma, oczu mi nie wypaliło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2009 o 11:20, Albatros napisał:

No wiadomo nie ma co porównywać do 15'' CRT. Ale tragedii nie ma, oczu mi nie wypaliło
;)

Mnie też nie, ale wolałbym pientnastke mieć, niż grzmocić na 22 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi - czy jest jakaś rada na błąd typu "An Assertion failed in..." przy wchodzeniu do budynków? Ominąć się nie da, próba przeniesienia się do lokacji za pomocą kodu zwraca ten sam błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 12:07, Mumin napisał:

Powiedzcie mi - czy jest jakaś rada na błąd typu "An Assertion failed in..." przy wchodzeniu
do budynków? Ominąć się nie da, próba przeniesienia się do lokacji za pomocą kodu zwraca
ten sam błąd.


Byc moze to pomoze:
http://www.cdprojekt.pl/support/article/227/2495/Gra_niespodziewanie_konczy_dzialanie_wywolujac_komunikat_o_bledzie_Windows_Vista_nVidia_GeForce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 17:30, Woo-Cash napisał:

Gdyby tą grafikę dało się przynajmniej wyostrzyć...


A użycie Widescreen modu nie pomaga? Link podany w którymś z wcześniejszych postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 16:55, GanD napisał:

Reinstalacja? Nigdy mi się taki błąd nie przytrafił, a przeszedłem BG już kilka razy.

Reinstalacja nie pomaga, a mam nawet podejrzenie, że wręcz jest przyczyną (?!) pojawiania się tego błędu, bo występował u mnie tylko po reinstalacji właśnie. Nigdy się z nim nie spotkałem jeśli przechodziłem całą grę bez żadnych zawirowań (z reinstalacją i kopiowaniem save''ów).

Wojman -> Dzięki, ale niestety nie :) System to Win XP, więc to rozwiązanie odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 18:08, Nufiko napisał:

> Gdyby tą grafikę dało się przynajmniej wyostrzyć...

A użycie Widescreen modu nie pomaga? Link podany w którymś z wcześniejszych postów.


Sorry, ale jest jakiś bezpośredni link? Bo ja z tego co tam pisze zwyczajnie nic nie rozumiem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować