Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 15.05.2006 o 19:36, morthi napisał:

w bg jest ciekawa rzeczy gdyz w wierzy jak wspominales jest mnostwo pajakow :) dzieki kombinacji
save load pajaki ciagle sie pojawiaja i mozna nabic dosc szybko mase doswiadczenia :)


Takie nabijanie doświadczenia jest nie uczciwe.Jeśli chcesz szybko zdobywać poziomy graj 3 postaciami(wtedy będziesz zdobywał poziomy 2 razy szybciej niż przy 6 osobowej drużynie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 20:08, balduran2 napisał:

> w bg jest ciekawa rzeczy gdyz w wierzy jak wspominales jest mnostwo pajakow :) dzieki
kombinacji
> save load pajaki ciagle sie pojawiaja i mozna nabic dosc szybko mase doswiadczenia :)


Takie nabijanie doświadczenia jest nie uczciwe.Jeśli chcesz szybko zdobywać poziomy graj 3
postaciami(wtedy będziesz zdobywał poziomy 2 razy szybciej niż przy 6 osobowej drużynie).

uhm :d wiesz :) ja sie zorientowalem dopiero po jakims czasie ze kiedy loaduje to pajaki ktore zabilem pojawiaja sie znowu :d (to bylo kilka lat temu jak BG dopiero co wyszlo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 20:10, morthi napisał:

> > w bg jest ciekawa rzeczy gdyz w wierzy jak wspominales jest mnostwo pajakow :) dzieki

> kombinacji
> > save load pajaki ciagle sie pojawiaja i mozna nabic dosc szybko mase doswiadczenia
:)
>
>
> Takie nabijanie doświadczenia jest nie uczciwe.Jeśli chcesz szybko zdobywać poziomy graj
3
> postaciami(wtedy będziesz zdobywał poziomy 2 razy szybciej niż przy 6 osobowej drużynie).

>
uhm :d wiesz :) ja sie zorientowalem dopiero po jakims czasie ze kiedy loaduje to pajaki ktore
zabilem pojawiaja sie znowu :d (to bylo kilka lat temu jak BG dopiero co wyszlo)


To było dobre kilka lat temu,pamiętam była to jedna z pierwszych gier na moim pierwszym kompie.Na początku troche dziwnie wyglądała,myślałem że to jakaś strzelanka albo cuś.Ale przekonałem się do niej i zaczęłam grać i tak stałem się "maniakiem" na punkcie Sagi Baldur''s Gate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm tak się zastanawiam, która kapłanka/druidka w BG 1 jest najlepsza, bo łaże sobie i szperam i nie mogę się zdecydować bo nie pamiętam która ma najwyższą mądrość, a kombinuje między Viconią, Jaheirą i Branwen, możecie mi doradzić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 20:07, balduran2 napisał:

Obok jest takie jeziorko trze iść za jeziorko i stamtąd walić do niego z broni dystansowe

Tą taktykę znam, ale nie sprawdziła się u mnie w NTotSC. Bez moda stał przy brzegu, z modem potrafił znaleźć drogę wokół jeziora. NTotSC podmienia niektórym postaciom skrypty, za pewne więc dlatego Drizzt stał się inteligentniejszy. Ale to sprawdzałem conajmniej rok temu, musiałbym jeszcze raz spradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej mądrości ma Branwen - 16. Potem Viconia - 15. Mimo to brałbym Viki, dla mnie ciekawsza postać, a mądrość można i tak trochę podpakować grimuarami podczas gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 20:08, balduran2 napisał:

> /.../> Takie nabijanie doświadczenia jest nie uczciwe.

Nie powiedziałbym. Wystarczy przejść w Wieży Durloga kilka razy po pomieszczeniach ( a musisz, bo od razu odnaleźć wszystkie przedmioty, to ciężko i trzeba by we właściwej kolejności) i pająki pojawiają się znowu. Same, przenikają z innego wymiaru. Widać Durlog ma niezły zapas pająków, jeszcze po trzystu latach... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sprostować swój wcześniejszy post odnośnie pancerzy dla magów. To nie zbroja Drizzta, a jednego z jego kompanów pozwala na rzucanie czarów, a dokładnie kolczuga +5 "Hebanowe Ogniwo". Widać z pamięcią nie tak dobrze jak sądziłem. Niezły hardkor tak swoją drogą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 22:56, Albatross napisał:

Widać z pamięcią nie tak dobrze jak sądziłem. Niezły hardkor tak swoją drogą ;)

<Śmieje sie> Nie no rozwalił mnie opis tego przedmiotu "...najlepszych magów..." a pod spodem
Nie może używać
Druid
Mag
Złodziej
<śmieje sie do rozpuku>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo to za cieżkie dla jednego maga. Ze względu na to że to rozmiar na napakowanego wojownika, 2 magów sie spokojnie w środku zmiesci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w podziemiach Wieży Durllaga i mam trudności z krasnoludami, strażnikami Apokalipsy. Toczę ciężką bitwę, ale oni zdaje się wcale nie odnosza obrażeń. Z obojętnych na wrogich zmieniają się , jak wyciągnę coś ze skrzyń, które są w tym korytarzu. Używałem różnych broni, ale, jak dotąd, zdaje się nic nie skutkuje. Ma ktoś jakić pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, pamięc mi szwankuje =P
Czy to chodzi o tych co bronią skrzyń przy grobie bodajże Kiela?
Tam jest tak mało miejsca, że wzywasz szkielety i oni ruszyć się nie mogą, cofasz ochotnika który otwierał skrzynię i bijesz dystansowo, ale niekoniecznie bronią na ptaki typu proca tylko jakimś toporem do rzucania który wraca do ręki itd. oraz Magicznym Pociskiem (czar 1lvl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy:
1. Shaella w Ostrzach i Gwiazdach. Pamiętam z poprzeniego forum, że coś z nią było na rzeczy - coś, o czym nie piszą w solucjach. Oczywiscie nie chodzi mi o samą "rozmowę" nt. księgi niewiedzy...
2. Nemphre. Widzimy sie po raz pierwszy, nie chce ze mną gadać. Zrobiłam coś nie w takiej kolejnosci jak trzeba, czy to tylko kiepski etap w jej rozwoju duchowym? Byłam wcześniej u Arkiona, ale jeszcze nie przyniosłam mu zwłok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 13:46, TYHE napisał:

Ech, pamięc mi szwankuje =P
Czy to chodzi o tych co bronią skrzyń przy grobie bodajże Kiela? /.../

Prawdopodobnie tak, nie rozeznałem sie w tym jeszcze dokładnie. Myślałem, że już postać mam napakowaną (w końcu ze 6 razy eksportowałem), ale na tych krasnoludów było mało. To było pierwsze podejście a ja mam zwyczaj częstych sejwów, niezależnie od tego, że gra robi automatycznie przy zmianie lokacji, więc zacznę od różdżek miotających błyskawice i kule ogniste, może wybuchające strzały, ale tych za dużo nie mam, więc trzeba będzie ostrożnie i z daleka. A proca jest porządna, +2 i pociski też +2.
Tylko ten dodatek, NTotSC znacznie podniósł stopień trudności, raz już z czarodziejami miałem taki kłopot, że sobie suwakiem obniżyłem na czas bitwy ;)
A to tam jeszcze inne groby są? Jak z każdym będzie tyle kłopotów to ciężko będzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 14:19, TYHE napisał:

Baldur jest grą raczej druzynową :)
Moze masz napakowaną postac , ale czy druzyne? :)

Drużynę nieco mniej, ale też już niezłą. Tylko ja za cholerę nie mogę się przyzwyczaić do sposobu rozgrywania bitew w Baldurze i nie wykorzystuję wszystkich możliwości. No, ale kto pyta, nie błądzi, jakoś te wszystkie Baldury przejdę. Trochę czasu zejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 14:25, KrzysztofMarek napisał:

No, ale kto pyta, nie
błądzi,


....uhm, no maila jakby co to znasz ;)

A Wieża Durlaga to nie taki pikuś, zrobiłes chociaz Nashkel i gnolle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 14:28, TYHE napisał:

> /.../
A Wieża Durlaga to nie taki pikuś, zrobiłes chociaz Nashkel i gnolle?

Zrobiłem. Tylko tym razem nie wziąłem protegowanej Minsc''a jako czarodziejki, tylko tego maga z kopalni (miecz mi się spodobał, indywidualny, specjalnie na zamówienie, +3), myślałem, że będzie lepszy. No i Minsc się z lekka obraził i sobie poszedł. Wymienię tego maga na paladyna przy najbliższej okazji, mam praworządną drużynę (to znaczy, sam jestem, reszta trochę mniej praworządna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maga na paladyna? To dosc dziwna zamiana, rozumiem wymiane Dynaheir --> Xan, Minsc --> paladyn,
ale mag --> paladyn? :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 14:52, TYHE napisał:

/.../> ale mag --> paladyn? :|

Mam kapłankę, bardzo dobrą (Branwen). A dla paladyna już mam sygnet, hełm, miecz, specjalnego morgensterna i coś tam jeszcze, a ten Xan to jakiś kiepski mag, nie ma czarów ofensywnych, co najwyżej z różdzki. Paladyn i dwóch wojowników to licząca się siła, może z Imhoen (tak się to pisze?) i kapłanką dam sobie radę. Ona zna dużo czarów. A ten Xan jakiś słabowity...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować