Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2006 o 18:40, KrzysztofMarek napisał:

To która jest tą drugą z najlepszych?

Małe przejęzyczenie. Jest oczywiście jeszcze Edwin Odeseiorn, ale jego nie lubie. On jeśli chodzi o inteligencje jest najlepszy. Mhm jak teraz popatrze na spis NPCów to wygląda na to że Dynaheir jest Jedną z najlepszych. Anyway wziąłem sobie Dynaheir zamiast Edwina bo wtedy bym nie mógł zatrzymać Minsca. A tutaj masz spis NPCów i ich cechy :-] Bardzo przydatne moim zdaniem
http://www.crpg.rk.edu.pl/art_346.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 18:44, balduran2 napisał:

Księgą siły?Tzn czym?Skąd ich tyle weźmiesz?

hehe to była taka moja zabawa. Importowałem i Eksportowałem postać i powoli z każdą kolejną grą podwyższałem cechy aż osiągneły poziom 25. Wiem wiem po prostu tworzyłem sobie Uberpostać, ale lubie sie tak pobawić :-P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 18:46, Hubi Koshi napisał:

> Księgą siły?Tzn czym?Skąd ich tyle weźmiesz?
hehe to była taka moja zabawa. Importowałem i Eksportowałem postać i powoli z każdą kolejną
grą podwyższałem cechy aż osiągneły poziom 25. Wiem wiem po prostu tworzyłem sobie Uberpostać,
ale lubie sie tak pobawić :-P.


Też tak eksportowałem kilka razy.Albo też z BG do BG2.Tylko szkoda że nie można dać swoich postaci z BG do Icewind Dale to by była dopiero zabwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 18:46, KrzysztofMarek napisał:

Na Dynaheir za późno. A gdzie znajdę Edwina?

Tego paskudziarza znajdziesz na południowym moście w Nashkel. Znajduje się we południowo wschodniej części miasta, stoi na moście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 18:48, Hubi Koshi napisał:

> Na Dynaheir za późno. A gdzie znajdę Edwina?
Tego paskudziarza znajdziesz na południowym moście w Nashkel. Znajduje się we południowo wschodniej
części miasta, stoi na moście.

Cholera, znowu za póżno. Zdążyłem go utłuc, bo rzucił się na mnie, jak odmówiłem morderstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 18:50, KrzysztofMarek napisał:

Cholera, znowu za póżno. Zdążyłem go utłuc, bo rzucił się na mnie, jak odmówiłem morderstwa...

Dobra z w miare dobrych zostaje ci jeszcze Quayle (Chaotyczny Neutralny) którego możesz znaleźdź za tym wielkim mostem prowadzącym do Wrót Baldura zaraz koło wejścia do lokacji Miastowych. Poza tym masz jeszcze Xana(Praworządny Neutralny) który znajduje się w kopalniach Nashkel w komorze obok tej z Mulaheyem i Xzara(Chaotyczny Zły) którego możesz znaleźdź w pierwszej lokacji w której zaczynasz gre równo na wschód na drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 18:54, Albatross napisał:

Nie szybciej było by użycie edytora? :P

Właśnie ostatnio tak zrobiłem bo doszedłem do wysokich cech, ale dalej mi sie bawić nie chciało to dopakowałem edytorem i gram sobie teraz :-] Ale zazwyczaj bawiłem się grimuarami, mina kumpli gdy pokażesz im taką Uber postać a oni wiedzą że sie z tym namęćzyłeś grimuarująć jest warta tego wysiłku i nudy ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 18:50, KrzysztofMarek napisał:

Cholera, znowu za póżno. Zdążyłem go utłuc, bo rzucił się na mnie, jak odmówiłem morderstwa...

No to masz problem :P
Jest jeszcze Quayle - gnom kapłan\iluzjonista u bram Wrót Baldura, ale jakoś nigdy nim nie grałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam gnoma który zwie się Skeezer Lumpkin VI (:D). W najnowszej wersji NTotSC jest w namiocie na jarmarku. Świetna postać (iluzjonista/złodziej jak dobrze pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 18:57, TYHE napisał:

..........chyba ze ich tez zabiles :P

Nie. Xana mam w drużynie, ale mnie rozczarował. Myślałem, że to wyjatkowy mag, bo z mieczem +3, takie trudno znaleźć. Przedtem miałem Dynaheir, ale ją zwolniłem, wtedy odszedł Minsc.
P.S. Mój wojownik też został podpakowany przy eksporcie. Co miałem sobie żałować.
P.S. 2. Kto wie, jak zmusić Xana do rzucania czarów? W książkę wpisałem mu już dość dużo, ale teoretycznie. Nie zapamiętuje czarów do rzucenia, tylko je zna. To po co mi taki znawca teoretyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 19:01, Albatross napisał:

A ja polecam gnoma który zwie się Skeezer Lumpkin VI (:D). W najnowszej wersji NTotSC jest
w namiocie na jarmarku. Świetna postać (iluzjonista/złodziej jak dobrze pamiętam).

No to świetnie, ale co on potrafi? Bo to, co robi złodziej, to już wiem, ale iluzjonista? Przywali kulą ognia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 19:01, Albatross napisał:

A ja polecam gnoma który zwie się Skeezer Lumpkin VI (:D). W najnowszej wersji NTotSC jest
w namiocie na jarmarku. Świetna postać (iluzjonista/złodziej jak dobrze pamiętam).


Także polecam Skeezeta jest bardzo dobrą postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj instrukcji się nie czytało :P

W BG1 przy wyborze magów można wybrać specjalistę. Niestety w BG nie jest to dopracowane. Zaletą specjalistów jest dodatkowy czar do zapamiętania. I nic więcej. Żadnych bonusów, żadnych większych obrażeń przy korzystaniu czarów ze szkoły w której się specjaluzujemy. Minusem jest brak możliwości rzucania czarów ze szkoły przeciwnej (tabelka na końcu instrukcji). Z tego powodu Xan (nie jest czystym magiem, zresztą nie ma wśród NPC "czystego" maga) nie może rzucać magicznych pocisków, bo zabrania mu tego jego specjalizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 22:10, Albatross napisał:

Oj instrukcji się nie czytało :P

Czytało, chociaż mogłem prześlepić. Problem w tym, że on żadnych czarów nie rzuca, bo nie ma ich zapamiętanycj. W jego książce czarów nie ma miejsc na czary, które mógłbym mu wybrać do zapamiętania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 22:17, KrzysztofMarek napisał:

W jego książce czarów nie ma miejsc na czary, które mógłbym mu wybrać do zapamiętania :(

Może chcesz mu wybrać czary ze zbyt wysokich poziomów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 22:21, walgierz napisał:

> /.../> Może chcesz mu wybrać czary ze zbyt wysokich poziomów?

Nie mogę wybrać żadnego czaru do zapamiętania. W jego książce lewa strona jest pusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować