Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2006 o 22:59, Albatross napisał:

Hmm, możesz dać screena? Ciężko zidentyfikować problem.

To już jutro. Ale to jakiś bug w grze albo dodatku, w jego książce czarów są znane czary do 6 poziomu włącznie, ale nie ma, po lewej stronie, tych okienek, takich kwadracików, do których przenosi się czar, żeby został zapamiętany i mógł być użyty. Ma jeden świetny (na oko) czar - dezintegracja, ale żanego nie może zapamiętać. U kapłanki to jej książka działa normalnie. I jeszcze jedno. Nie ma zapamiętanego czaru rozpoznania a rozpoznaje przemioty.
Może potrzebuje jakiegoś przedmiotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 23:16, KrzysztofMarek napisał:

Nie ma zapamiętanego czaru rozpoznania a rozpoznaje przemioty.

Na rozpoznawanie przedmiotów wpływ ma wiedza. Tę największą mają bardowie i magowie. To nie bug.
Czar identyfikacja pozwala rozpoznać te przedmioty, które są trudniejsze do poznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji. Znalazłem kolejną zbroję w której można rzucać czary oraz używać umiejętności złodziejskie (hebanowe ogniwo pozwalało tylko na wyszukiwanie pułapek). Co ciekawe założyć ją może każdy, nawet mag! Nie wiem czy tak miało być, ale sądzę, że to bug. Tak czy owak dziwnie to wygląda (właściwie to wygląda to tak jakby czarodziej nie nosił żadnego pancerza).

Spoiler

Zbroja to "elfia kolczuga z Firewine", znaleźć ją można... w Firewine ;)
http://img486.imageshack.us/img486/215/zbroja20au.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 18:40, TYHE napisał:

mój przepis na druzyne jest zawsze jeden i ten sam

woj + kapłan + kapłan + mag + mag + złodziej <---jako trzon. jesli sa wieloklasowcy, to
moze byc wiecej profesji niż osób ;)


Hmm.. Podoba mi się ta koncepcja. Chyba następnym razem wymienię jednego woja na kapłana (dwóch magów to u mnie od dawna zasada nr 1). W sumie Branwen chadza u mnie w pierwszym szeregu, podobnie Amonen w BG2.
Mały OT - taki układ sprawdza się też w Icewind Dale 2??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 10:24, KrzysztofMarek napisał:

> Hmm, możesz dać screena? Ciężko zidentyfikować problem.
Tak to wygąda:



A moze to bug spodowany instalacja jakis modow, bo obrazek paleniska z napisem 2.01 sugeruje, ze uzywasz moda. Moze w readme moda, forum autorow tego moda jest o takim bledzie juz wspomiane?
Moze przeinstalowac gre bez modow i sprawdzic jaki mod powoduje ten blad istalujac jeden mod po kolei i odrazu sprawdzajac czy znowu nie moze rzucac czarow, jesli masz modow wiecej niz 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 11:10, Sarinew napisał:

> >
A moze to bug spodowany instalacja jakis modow, /.../

Tak, mam mały programik znoszący limit doświadczenia i moda NTotSC, który podnosi poziom trudności. Być może reinstalacja by pomogła, ale już za daleko zaszedłem, pnowny eksport napakowanej postaci i zaczynanie od nowa już w połowie (chyba) skończonej gry...
Może zresztą, po wyjściu z Wieży Durlaga, wymienię tego teoretyka czarów na coś pożyteczniejszego... Tutaj koledzy balduranie polecaja Skeezeta, pewnie tak zrobie, chociaż chciałem pierwotnie na paladyna, tylko Ciocia Tyhe odradziła a na Jej radach źle nie wyszedłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co jest, ale koleżanka Minsca nie ma żadnych znanych czarów trzeciego poziomu. Co mam jej niby wstawić do tych dwóch okienek na zapamiętane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 13:17, minimysz napisał:

Nie wiem, co jest, ale koleżanka Minsca nie ma żadnych znanych czarów trzeciego poziomu. Co
mam jej niby wstawić do tych dwóch okienek na zapamiętane?


Naucz ją paru czarów trzeciego poziomu (wyższych też), co się mają wolne sloty marnować. Jak nie masz akurat żadnych odpowiednich zwojów pod reką, polecam ofertę maga z Wysokiego Żywopłotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 13:20, Epiphany napisał:

Naucz ją paru czarów trzeciego poziomu (wyższych też), co się mają wolne sloty marnować. Jak
nie masz akurat żadnych odpowiednich zwojów pod reką, polecam ofertę maga z Wysokiego Żywopłotu.

Dzięki. Nie mam pojęcia, czy te zwoje, które mam są odpowiednie. Chyba słusznie nie lubię czarów w tej grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 14:02, minimysz napisał:

Dzięki. Nie mam pojęcia, czy te zwoje, które mam są odpowiednie. Chyba słusznie nie lubię czarów
w tej grze...


Niesłusznie. Z czarami gra sie znacznie łatwiej i przyjemniej. Mam na myśli nie tylko czary ofernsywne, lecz przede wszystkim różnego rodzaju wspomagacze.

Jeśli chodzi o Dynaheir, to ma dość głupią specjalizację (mistrz inwokacji, jeśli dobrze pamietam), przez co nie może korzystać z czarów aż dwóch szkół przeciwnych. Mimo to można ją nauczyć paru przydatnych czarów (przynajmniej magicznego pocisku oraz rozproszenia magii). Jutro napiszę Ci konkretnie, bo musze najpierw zajrzeć do gry. W każdym razie wszystkie zauroczenia/zaklinania trzeba sobie odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest Ciocia Tyhe!? Na pomoc!
Ile pięter pod ziemią ma ta cholerna Wieża Durloga?
Ciągle jakieś pułapki, których złodziej nie wykryje (zresztą wykrycie pułapki w trakcie bitwy ze szkieletami raczej jest niemożliwe), cała ta lokacja wydaje mi się co najmiej dwa razy dłuższa, niż kopalnie w Nashkel. Jestem przy masce, która mówi o czterech wrogach w czterech korytarzach, długo jeszcze?
I czy zebrane kamienie-klucze można wyrzucić? Blokują mi mnóstwo miejsc?
A przy okazji - Xan na coś się przydał, rozwalił różdzką z błyskawicami jednego krasnoluda, Strażnika Apokalipsy. Szkoda tylko, że nie znalazłem jakiegoś miecza Apokalipsy tylko jakiś złom po Kielu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 18:11, KrzysztofMarek napisał:

Gdzie jest Ciocia Tyhe!? Na pomoc!

już pędzę :D

Dnia 17.05.2006 o 18:11, KrzysztofMarek napisał:

Ile pięter pod ziemią ma ta cholerna Wieża Durloga?

wiesz co, Ty mi lepiej daj screena poziomu bo głupieje przez Ciebie :D
w szachy już grałes? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 18:14, TYHE napisał:

> /.../ bo głupieje przez Ciebie :D

Jedna już dla mnie zgłupiała, to wystarczy !?

Dnia 17.05.2006 o 18:14, TYHE napisał:

w szachy już grałes? :)

Jak byłem mały. Potem teść chciał, ale ja za słaby jestem. Tam nie zbawia się świata...
A screen tak wyglada:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Czy Minsc planuje mieć jakieś czary? Bo ma dostępny niby ten zwój kapłański (chyba dobrze pamiętam nazwę), ale ani czarów znanych, ani miejsc na zapamiętane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 18:11, KrzysztofMarek napisał:

Ile pięter pod ziemią ma ta cholerna Wieża Durloga?


Wieża ma cztery poziomy lochów. Pocieszę cię, że już masz niedaleko do końca. Zostały ci tylko te cztery pomieszczenia z czterema przeciwnikami, potem partyjka w szachy (naprawdę! :D) i potem to już tylko jeden bardzo duży poziom finałowy z zagadkami, przeciwnikami i wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 18:31, minimysz napisał:

Hmm... Czy Minsc planuje mieć jakieś czary? Bo ma dostępny niby ten zwój kapłański (chyba dobrze
pamiętam nazwę), ale ani czarów znanych, ani miejsc na zapamiętane...


Minsc będzie mógł rzucać czary kapłańskie po osiągnięciu 8 poziomu. Ale nie ma się co cieszyć, bo będzie miał tylko jedno zaklęcie pierwszego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 18:24, KrzysztofMarek napisał:

> w szachy już grałes? :)
Jak byłem mały.

Eeeej, to nie była ironia :/
Sie nie bocz...
Będa szachy.
Xanax już chyba wszystko powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować