Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2010 o 16:14, Budo napisał:

btw mam pytanie- jakie właściwie lokacje wprowadza dodatek Opowieści z Wybrzeża Mieczy?

Wieżę Durlaga, Wyspę Wilkołaków i Brodę Ulgotha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takich co dojdziesz tam bezpośrednio to brodę kogośtam (nie pamiętam w tej chwili kogo, jakoś na u) na północ od wrót baldura) oraz wieże durlaga, bez modów powinna być koło jarmarku w nashkiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego, co napisali koledzy powyżej dodam tylko, że zmiany na lepsze w drugiej części sagi docenisz tylko wtedy, gdy wcześniej przejdziesz jedynkę. ;) Chociaż oczywiście może się okazać, że jednak BG1 bardziej przypadnie Ci do gustu. Jakby nie było, ma ta część nieco inny klimat niż dwójka i niektórzy właśnie ją preferują.

@Budo
Karharot zapomniał jeszcze o mini-queście na lodowej wyspie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 16:14, Budo napisał:

1 ma sporo niedociągnięć i jest gorsza fabularnie, ale dość mocno powiązana z dwójką-
w sequelu spotyka się wielu starych znajomych, albo słyszysz gdzieś o osobach zabitych
w jedynce... poza tym cała historia to jedno.

Jak dla kogo, mnie osobiście bardziej odpowiadała linia fabularna jedynki a i bugów ma mniej - chyba że masz ostatnie wydania BG2, wtedy faktycznie poprawiono w nim bugów tyle iż jedynka gorzej wypada.

Co do lokacji - już ci odpowiedziano, poza tym OzWM poprawiają nieco mechanikę BG1 (przydatne jeśli nie masz BGT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 16:54, Xanax napisał:

Chociaż oczywiście może się okazać, że jednak BG1 bardziej przypadnie Ci do gustu. Jakby nie było, ma ta część nieco inny klimat niż dwójka i niektórzy właśnie ją preferują.

Oprócz innego klimatu BG1 oferuje też większą swobodę, liczba pobocznych lokacji które można odkrywać i eksplorować tylko dla przyjemności (no, także dla kasy, stuffu i expa :) jest tu ogromna.

Dnia 29.01.2010 o 16:54, Xanax napisał:

Karharot zapomniał jeszcze o mini-queście na lodowej wyspie. :)

A racja. My bad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 17:22, Karharot napisał:

Oprócz innego klimatu BG1 oferuje też większą swobodę, liczba pobocznych lokacji które
można odkrywać i eksplorować tylko dla przyjemności (no, także dla kasy, stuffu i expa
:) jest tu ogromna.

No tak, oczywiście. Zastosowałem po prostu skrót myślowy i w pojęcie klimatu wtłoczyłem to wszystko, o czym tu mówisz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 16:57, Tuldor1 napisał:

Jak dla kogo, mnie osobiście bardziej odpowiadała linia fabularna jedynki a i bugów ma
mniej - chyba że masz ostatnie wydania BG2, wtedy faktycznie poprawiono w nim bugów tyle
iż jedynka gorzej wypada.


Nie chodzi mi o bugi, ale o zwyczajne błędy w mechanice, których jedynka ma kilka i mnie osobiście wkurzają. Jeśli chodzi o fabułę- w dwójce jest imo lepiej, wszystko się klei, a klimat różnych lokacji jest niesamowity. Nie tylko las i łąka w różnych odmianach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 17:35, Budo napisał:

Nie chodzi mi o bugi, ale o zwyczajne błędy w mechanice, których jedynka ma kilka i mnie
osobiście wkurzają. Jeśli chodzi o fabułę- w dwójce jest imo lepiej, wszystko się klei,
a klimat różnych lokacji jest niesamowity. Nie tylko las i łąka w różnych odmianach.

Tiaa.. poza tym że

Spoiler

Imoen okazuje się twoją siostrzyczką i dziecięciem Bhaala a niesamowity Irenicus pokonuje całe dziesiątki potężnych magów-strażników prawa w stolicy Amnijskiego imperium...

i innych takich :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem mianowicie...
nawet nie dochodzę do Wrót Baldura a ja już poziomu nie moge nabijać czy jest jakiś "patch", cokolwiek co pozwoli mi dalej awansować? Aha i chce swoją postać póżniej wrzucić do Baldura 2 nie będzie żadnego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, część 2 jest w zasadzie przeznaczona dla postaci z "jedynki" tyle że w związku z swoim położeniem stracisz sprzęt, ale jego część się zaraz na początku znajdzie.

edit: co do expa to obawiam się że wymagało by to rozpoczęcia gry od nowa z stosownym modem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 21:43, ejkers napisał:

mam problem mianowicie...
nawet nie dochodzę do Wrót Baldura a ja już poziomu nie moge nabijać czy jest jakiś "patch",
cokolwiek co pozwoli mi dalej awansować? Aha i chce swoją postać póżniej wrzucić do Baldura
2 nie będzie żadnego problemu?

Sprawdź czy po instalacji BGTrilogy da się zaimportować save z gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 21:56, S1G napisał:

edit: co do expa to obawiam się że wymagało by to rozpoczęcia gry od nowa z stosownym
modem


Ja dopiero chce zacząć gre w Baldura 1, tak więc jak zainstaluje odpowiedni mod (mam nadzieje, że wujek google pomoże... a może ktoś ma linka[jeśli takowy istnieje] byłbym wdzięczny.) to np. jeśli skończe przypuszczalnie "jedynke" na poziomie 11 (z modem) to będe miał ten poziom w "Cieniach" ?(wiem, trzeba sejva ponieważ już raz grę przechodziłem, ale skończyłem na 7 czy tam 8 levelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limit doświadczenia możesz zdjąć archaicznym cap removerem o nazwie ''godlike'' bądź modem BG1 Tweaks wybierając interesujący cię komponent.

Przy przenoszeniu postaci do BG2 doświadczenie jest automatycznie obniżane/podwyższane do granicy 89 000 - 161 000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie śpieszę się z przechodzeniem gry i teraz przy zmianie lokacji odchodzą ode mnie Minsc i Edwin. Da się coś z tym zrobić? I tak ciężko mi się gra a bez tych dwóch osób będzie jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 12:39, Krzycho napisał:

Nie śpieszę się z przechodzeniem gry i teraz przy zmianie lokacji odchodzą ode mnie Minsc
i Edwin. Da się coś z tym zrobić? I tak ciężko mi się gra a bez tych dwóch osób będzie
jeszcze gorzej.

Jak zakładam do Twierdzy Gnolli jeszcze nie poszedłeś ?? Musisz się tam udać i albo przyłączyć do drużyny przebywającą tam Dynaheir (wtedy Minsc z tobą zostanie) albo ją zabić (wtedy zostanie z tobą Edwin), oni się przyłączają do drużyny pod warunkiem że pójdziesz do Twierdzy i jeśli się z tym ociągasz to od ciebie odchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to chyba zostaje mi wczytanie jakiegoś wcześniejszego save''a i liczenie na to, że poradzę sobie w tej Twierdzy. Cóż, trzeba spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 12:51, Krzycho napisał:

No to chyba zostaje mi wczytanie jakiegoś wcześniejszego save''a i liczenie na to, że
poradzę sobie w tej Twierdzy. Cóż, trzeba spróbować.

Do twierdzy idę od razu po wizycie w Nashkel i skład imoen,jaheira,khalid,minsc radza sobie perfekcyjnie, wchodzac jak nóż w masło :P Dasz radę :)

EDIT:
(A i tak minscowi w trakcie podróży się umiera "przypadkiem" bo go nie lubię więc licz skład 4osobowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano, raczej łatwo było. Skład Ja (wojownik), Imoen, Khalid, Jaheira, Minsc i Edwin. Minscowi się umarło ale nawet nie wczytywałem gry bo i tak by odszedł z drużyny (zabiłem tą kobietę bo chciałem Edwina). Minsca zastąpiłem tym krasnoludem z Beregostu. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2010 o 16:11, Krzycho napisał:

Ano, raczej łatwo było. Skład Ja (wojownik), Imoen, Khalid, Jaheira, Minsc i Edwin. Minscowi
się umarło ale nawet nie wczytywałem gry bo i tak by odszedł z drużyny (zabiłem tą kobietę
bo chciałem Edwina). Minsca zastąpiłem tym krasnoludem z Beregostu. :p

To teraz uważaj na reputację by nie była wyższa niż 16, inaczej krasnal i edwin powiedzą "papa" ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować