Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2010 o 10:39, Tuldor1 napisał:

Zainstaluj BGT i problem z rozdzielczością z głowy bo przejdziesz na tą z części 2 (już
nie mówiąc o fakcie iż zagrać będziesz mógł klasami z cieni amn) :)


No patrz, ktoś mi niedawno mówił o tym modzie, ale nie skojarzyłem, że to też robi. ; ) Przejrzałem pobieżnie mody, jak widzę ten BGT trochę zmienia. Nie, żebym był wybredny, ale na dobrą sprawę w BG1 nigdy nie grałem, zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby zacząć tradycyjnie... Udało mi się znaleźć BG TuTu, konwersja BG na BG2, bardziej mi się podoba. Ktoś wie, czy z samym tym idzie grać w BG na rozdzielczości większej niż 1024x768? Tak czy siak, chyba wypróbuję. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zrozumiałeś moją wypowiedź wcześniejszą. Chodziło mi o to czy przeszedłeś etap tworzenia postaci i wszedłeś już do samej gry? To przycięcie w lewym, górnym rogu dotyczy tylko menu i jest typowe dla BG1, P:T i IWD bez HoW. Sama gra powinna być w tej rozdzielczości jaką ustawiłeś, tylko sam interfejs będzie rozpieprzony. Możesz to naprawić poprawką Zeda (wygoogluj hasło: TWM), z tym że fix dotyczy tylko kilka standardowych rozdziałek.

P.S. Odradzam BGT i Tutu, pierwsze podejście na nieoryginalnym silniku gry to według mnie grzech ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj problem wygląda tak: Jestem bardzo daleko od domu, i nie mam żadnych płyt. Mam za to wszytkie CD-Key''e i inne potrzebne tego typu informacje. Czy jest jakiś legalny sposób aby grę ściągnąć - ale użyć legalnych key''ow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 04:32, Shelazar napisał:

Czy jest jakiś legalny sposób aby grę ściągnąć - ale użyć legalnych key''ow?

Tak - poprosić kogoś z domu aby wysłał Ci oryginalną grę. ewentualnie kupić drugą kopię (kosztuje zaledwie 25 PLN więc nie jest tak źle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to sam nie pamiętam bo dawno gre instalowalem, pudelko jest w domu wraz z cala zawartoscia. Przesylka kosztowala by mnie 3 krotnie wiecej co wartosc gry w Polsce a tutaj z dubbingiem nie kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 14:52, Shelazar napisał:

Szczerze mówiąc to sam nie pamiętam bo dawno gre instalowalem, pudelko jest w domu wraz
z cala zawartoscia. Przesylka kosztowala by mnie 3 krotnie wiecej co wartosc gry w Polsce
a tutaj z dubbingiem nie kupie.

Jak Xanax powiedział - BG nie wymaga żadnych keyów zatem dziwi mnie iż masz takowe skoro masz podobno grę oryginalną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2010 o 23:53, Albatros napisał:

Nie wiem czy zrozumiałeś moją wypowiedź wcześniejszą. Chodziło mi o to czy przeszedłeś
etap tworzenia postaci i wszedłeś już do samej gry? To przycięcie w lewym, górnym rogu
dotyczy tylko menu i jest typowe dla BG1, P:T i IWD bez HoW. Sama gra powinna być w tej
rozdzielczości jaką ustawiłeś, tylko sam interfejs będzie rozpieprzony. Możesz to naprawić
poprawką Zeda (wygoogluj hasło: TWM), z tym że fix dotyczy tylko kilka standardowych
rozdziałek.

P.S. Odradzam BGT i Tutu, pierwsze podejście na nieoryginalnym silniku gry to według
mnie grzech ;)


Rzeczywiście, o dziwo działa. Dzięki. TWM pobrałem, ale tutaj mam z kolei problemy z instalacją. :< W trakcie wyskakuje error... Ech, pogoogluje i może coś znajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 18:51, paraGaladh napisał:

W trakcie wyskakuje error... Ech, pogoogluje i może coś znajdę.

A jaka jest treść błędu? Wklej zawartość weidu.log.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2010 o 21:14, Albatros napisał:

> W trakcie wyskakuje error... Ech, pogoogluje i może coś znajdę.
A jaka jest treść błędu? Wklej zawartość weidu.log.


Jest ok, zainstalowałem to wczoraj, chodziło rzecz jasna o to, że jakimś cudem jeden plik został w innym folderze. Tak, zainstalowane, z tymże WSM się nie poprawiło. Nie ma różnicy. Chyba poprzestanę na otwarciu gry w okienku albo jednak użyję tego Tutu... Chyba, że masz jeszcze jakiś pomysł. Wielkie dzięki za pomoc, chyba jestem wyjątkowo problematycznym graczem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 13:40, Tuldor1 napisał:

Nie Tutu a BGTrilogy jeśli już - chyba że wolisz instalować coś nieaktualnego od kilku
lat :D


Dobra, zdecydowałem się w końcu na BGT i choć wolałbym zagrać w "dziewiczą" wersję BG1 - już trudno. Działa zadowalająco. Dzięki raz jeszcze wszystkim za odpowiedzi.

Mam jeszcze ostatni dylemat - chciałbym zagrać dwuklasowym człowiekiem, tak aby druga klasa była magiem i zdecydowałem się, że zacznę grę jako złodziej, ale w obecnej sytuacji interesującym wyborem byłby chyba także kensai.
Co byście mi polecali, to znaczy - co lepiej współgra z magiem?
Po drugie, która podklasa złodzieja pasowałaby do takiego kombosa najbardziej? Podejrzewam, że raczej zabójca...
No i po trzecie, jakie cechy dla kensaia? Z pewnością przynajmniej 17 w Int, jak najwięcej w Siłę, co jeszcze? Złodzieja mam już rozpracowanego pod tym względem.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 13:21, paraGaladh napisał:

Tak, zainstalowane, z tymże WSM się nie poprawiło. Nie ma różnicy.

A jaką rozdzielczość wybrałeś? Fix z TWM obejmuje tylko 4 popularne rozdzielczości. W tym wątku znajdziesz wyodrębnioną poprawkę z TWM, bez reszty komponentów: http://forum.cob.netarteria.pl/viewtopic.php?t=3257&postdays=0&postorder=asc&start=0

Najpierw instalujesz Widescreen Mod (1024x600, 1024x768, 1280x768 lub 1280x800), a następnie fix Zeda (wybierając tą samą rozdzielczość). Musi hulać! Masz tu screen z wątku na zachętę ;)
http://img190.imageshack.us/img190/187/fixedo.jpg

Nie będę zniechęcał do grania w BGT, ale chcę tylko wspomnieć, że istnieją pewne różnice w mechanice silnika BG1 i BG2, nie tylko pod względem grafiki i animacji, ale również czarów i zasad. Wiem, że sa tweaki do BGT redukujące te nadmiary expa, ale i tak według mnie gra staje się za prosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 19:33, Albatros napisał:

> Tak, zainstalowane, z tymże WSM się nie poprawiło. Nie ma różnicy.
A jaką rozdzielczość wybrałeś? Fix z TWM obejmuje tylko 4 popularne rozdzielczości. W
tym wątku znajdziesz wyodrębnioną poprawkę z TWM, bez reszty komponentów: http://forum.cob.netarteria.pl/viewtopic.php?t=3257&postdays=0&postorder=asc&start=0

Najpierw instalujesz Widescreen Mod (1024x600, 1024x768, 1280x768 lub 1280x800), a następnie
fix Zeda (wybierając tą samą rozdzielczość). Musi hulać! Masz tu screen z wątku na zachętę
;)
http://img190.imageshack.us/img190/187/fixedo.jpg

Nie będę zniechęcał do grania w BGT, ale chcę tylko wspomnieć, że istnieją pewne różnice
w mechanice silnika BG1 i BG2, nie tylko pod względem grafiki i animacji, ale również
czarów i zasad. Wiem, że sa tweaki do BGT redukujące te nadmiary expa, ale i tak według
mnie gra staje się za prosta.


Uu, to może faktycznie spróbuję jeszcze z tym... Z tymże mam panoramiczny monitor, więc będę musiał zadowolić się 1280x800. Dzięki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2010 o 19:33, Albatros napisał:

Nie będę zniechęcał do grania w BGT, ale chcę tylko wspomnieć, że istnieją pewne różnice
w mechanice silnika BG1 i BG2, nie tylko pod względem grafiki i animacji, ale również
czarów i zasad. Wiem, że sa tweaki do BGT redukujące te nadmiary expa, ale i tak według
mnie gra staje się za prosta.

Jeśli pod pojęciem "za prosta" bierzesz pod uwagę że tacticsowe wzmocnienia działają na mobki z BG1 po przejechaniu go BGT... :P Walka ze szkieletami/sarevokiem i spółką od razu nabiera nowych barw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albatros, naprawdę ogromnie mi pomogłeś. Wreszcie działa, szkoda mimo wszystko, że jedynie 1280x768, a ta większa już nie, no i przez BGMain muszę trzymać płytę w napędzie, ale nie ma co narzekać. Uch, te literki są trochę małe, haha. :)
Dzięki, naprawdę dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest klawisz, który odpowiada za podświetlenie wszystkich interaktywnych obiektów (drzwi, skrzynie itp.)? W instrukcji go nie znjaduje, więc chyba nie ma, ale pytam sie dla pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować