Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2011 o 14:26, PanSpam napisał:

Nie jestem pewien, czy pisać tu, czy w temacie o BG II, ale mam pewien problem. Otóż
mam zainstalowany mod BGT i ostatnią wersję poprawek do tegoż modu. Problem pojawia się
kiedy muszę udać się do pałacu księcia we Wrotach, gdyż po prostu nie mogę się tam dostać.
Jestem świeżo po odwiedzinach w siedzibie Żelaznego Tronu.


Musisz zdobyc zaproszenie, idz do piwnic Splonionej Syreny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem w temacie, więc pytam:

Mam problem z instalacją Baldur''s Gate''a pod Windowsem 7 (mam Legendy RPG). Wkładam płytę do napędu, wybieram z menu instalację Baldur''s Gate''a i nic się nie dzieje. Otwieram płytę i próbuję manualnie, jako administrator - też nic. Pomóżcie :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem inny problem pod windows 7. Gra najzwyczajniej w świecie wychodziła podczas grania informując, że nie jest zgodna z zainstalowanym systemem operacyjnym. Chyba rzeczywiście siódemka Baldurowi nie służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 18:49, Essau napisał:

Ja miałem inny problem pod windows 7. Gra najzwyczajniej w świecie wychodziła podczas
grania informując, że nie jest zgodna z zainstalowanym systemem operacyjnym. Chyba rzeczywiście
siódemka Baldurowi nie służy.


Nie wiem jak to jest z czysta wersja gry, ale zmodowanie pod BGT prawdopodobnie eliminuje problem, bo u mnie dziala bez zajakniecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 18:49, Essau napisał:

Ja miałem inny problem pod windows 7. Gra najzwyczajniej w świecie wychodziła podczas
grania informując, że nie jest zgodna z zainstalowanym systemem operacyjnym. Chyba rzeczywiście
siódemka Baldurowi nie służy.


Służy, służy.:> Tylko jest jeden warunek - trzeba posiadać te najstarsze wersje gry(jeszcze na kilku płytach cd). W moim przypadku premierowe BG działa bez najmniejszego problemu na Seven, a BG2 wymaga jednego oficjalnego patcha, żeby pozbyć się buga z rozmowami(''postać robi coś innego''), ale XP też tego potrzebował.

@JayC - szperałem w sieci w poszukiwaniu jakiegoś rozwiązania, i nic poza propozycją, którą przedstawił już Lucas01, nie jestem wstanie wymyślić.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a to Ci ! zatem spróbujemy odstawić wersję dvd i poszuka się wersji paropłytowej cd. jakkolwiek irracjonalnie to brzmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2011 o 20:21, Maykowiec napisał:

Ewentualnie Virtual PC i postawienie Windows 98 :)

Nie przesadzajmy z ''98 ;). Gra spokojnie radzi sobie z XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2011 o 08:24, Shelazar napisał:

Witam, czy istnieje jakiś mod który umożliwi korzystanie z rozdzielczości HD w BG? Pamiętam,
że w drugiej części było coś takiego.


Widescreen Mod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, chciałbym rozpocząć swoją przygodę z BG jako złodziej i tu nasuwa się pytanie jaką rasę najlepiej wybrać, specjalność w broniach - chciałbym walczyć w zwarciu oraz do jakich procentów dążyć w umiejętnościach.
Prosiłbym uwzględnić jeszcze to, że chciałbym w przyszłości importować swoją postać do BG2 i tam dalej kontynuować swoją przygodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2011 o 23:28, trickjumper napisał:

...


Jezeli chcesz grac jednym ciagiem to polecam zainstalowac Baldurs Gate Trilogy, polaczy ci to obie gry w jedna.

Jako zlodzieje najlepiej radza sobie niziolki, chociaz nie jest to rasa najlepsza do walki wrecz.
W zwiazku z tym proponuje elfa - bedziesz mogl ustawic 19 zrecznosci co poprawi walke na odleglosc i bonusy do umiejetnosci, otrzymasz bonus do trak0 i obrazen walczac mieczami oraz jeszcze jakies bonusy.
Jednak jezeli chcesz potem grac w drugiej czesci to najlepiej wez odrazu wieloklasowca wojownik/zloldziej, bedzie duzo potezniejszy w dwojce.
Mozesz rowiez wziac czlowieka, a potem go dwuklasowac na woja w drugiej czesci, co ma taka zalete, ze bedziesz mogl wybrac specjalizacje dla klasy zlodzieja.
Oczywiscie mozesz grac czystym zlodziejem do konca, wtedy elf bedzie w porzadku.
Co do umiejetnosci to punktow i tak bedziesz miec w nadmiarze, na poczatku laduj w otwieranie zamkow, rozbrajanie pulapek (70-80%) i krycie sie w cieniu (100%), potem w reszte. Co prawda jest pare osob wartych okradzenia w jedynce (Alegorn) ale to mozna zalatwic miksturami. W dwojce warto wladowac w zakladanie pulapek. Ogolnie maksujesz umiejetnosci do okolo 130-150%, wiecej i tak nie bedzie potrzebne, sa mikstury w razie czego.

Generalnie jezeli to ma byc pierwsze przejscie to polecam elfa, woj/zlodziej, ladujesz w sile, kondycje, zrecznosc ile mozna, a reszte w inteligencje (charyzme mozesz na 8 zostawic).

Podro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BGT jak powiedział Noir będzie niezwykle przydatne tak ze względu na wygodę w przenoszeniu postaci do BG2 jak i z uwagi na fakt ze będziesz już w candlekeep wybrać podklasy - jeśli zamierzasz grać czystym łotrzykiem polecam podklasę zabójcy, w innym wypadku mieszanki wojownik/łotr bądź łotr/czarodziej powinny być całkiem przyjemne do prowadzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem przejść jeszcze raz wszystkie części Baldura, tym razem z modem BG trilogy i widescreen, żeby móc grać w rozdzielczości panoramicznej. Zainstalowałem BG 1 i 2 (mam wersje z Legend RPG). Na to zainstalowałem bezproblemowo BG trilogy i fixpack do tegoż. Potem chciałem zainstalować widescreen i tu się pojawił problem - wyskakuje jakiś error z plikiem bgmain.exe po ustaleniu rozdzielczości i widescreen się oczywiśćie nie instaluje. Prosiłbym o pomoc jeśli ktoś zna rozwiązanie. :)
Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 14:09, creepyMatt napisał:

...


Wejdz do tematu o BG2, juz tam pisalem na ten temat. Jak nie zadziala to bedziemy myslec dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ściągnięciu i podmianie pliku który podał Nufiko widescreen się zainstalował, ale są kolejne problemy - kiedy odpalam BG2 to pojawia się jedynie czarny ekran i pomaga tylko reset kompa. Natomiast gdy po instalacji widescreen podmieniam bgmain.exe na oryginalny to Baldur odpala, ale są cholernie duże błedy w wyświetlaniu grafiki (dołączam 2 screeny). Mam windows 7 64 bit, jeżeli to ma jakieś znaczenie.

20110807144355

20110807144418

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas, by dopisać kolejny rozdział opowieści zatytułowanej wdzięcznie "Dość absurdalne pytania". Będzie naprawdę absurdalnie, także zapiąć pasy.

Ostatni raz pytałem tu o BG w lutym 2010 i dopiero teraz wcielić w życie mogę dane mi wtedy wskazówki. Nadszedł czas, by raz jeszcze zmierzyć się z grą, przejść całą sagę i chciałbym prosić Was o pomoc. Otóż wraz z moim kumplem dysponujemy jednym z nowszych wydań Sagi, z XK Gold i planujemy przejść całość w ostatnich tygodniach wolnego... Nie jestem jednak pewien, jak ugryźć kwestię grania w multi.

Jak rozumiem, warto zainstalować na dobry początek BGT i wtedy bez problemu będziemy mogli pograć razem? Istnieje jakiś myk, musimy wprawiać w ruch jakieś zewnętrzne oprogramowanie, stawiać jakiś serwer czy... jak to w ogóle wygląda z technicznego punktu widzenia? Szczerze mówiąc przeszukiwanie sieci nie jest zbyt owocne.

Poza tym kumpel twierdzi, że będziemy mogli grać ze mną w roli protagonisty, a on z kolei wcieli się po prostu w któregoś z kompanów z drużyny. Czy to możliwe? Poza tym możliwe, że rozdzielimy się w pewnym momencie - czy będzie mógł, dajmy na to, po przejściu pierwszej części przenieść swoją postać do drugiej i zacząć tam przygodę jako protagonista, grając już oczywiście solo?

Z innych pytań, pamiętam, że gdzieś w sieci była strona udostępniająca szereg alternatywnych obrazkowych awatarów dla postaci. Czy ktoś zechciałby przypomnieć mi adres?

Dzięki.
- Wielbiciel złakniony powrotu do tego wspaniałego uniwersum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować