Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2012 o 16:25, Zgreed66 napisał:

>

Spoiler

Zostajemy zaatakowani przez wrogów po drodze, a Dorn ma z nimi na pieńku
> - po prostej walce można go przyłączyć do drużyny. Wcale nie trzeba iść do tej lokacji

> potem, więc jak ktoś chce go szybko przyłączyć, to trzeba po prostu się skierować
do
> kopalń, a dalej można ruszyć w swoją stronę.


Miałeś całą drużynę wtedy? W sensie czy musiałeś kogoś tam zostawić na tej mapce?

Wczytałem grę, wykopałem Minsca i załadowałem lokację jeszcze raz ;)

Mam za to inny problem, ale z tego co czytałem będzie trzeba czekać na jakąś łątkę. Łucznicy bardzo często walczą tak jakby używali normalnej broni. Tj. podchodzą do przeciwnika i ładują do niego z łuku stojąc przy nim, zamiast z dystansu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę pytanie z innego tematu. Gram w BGT i ciekawi mnie czy Imoen w drugiej części pojawi się rozwinięta w taki sposób w jaki uczyniłem to w jedynce? Przykładowo jeśli rozwinę u niej jedynie klasę złodzieja to czy w podziemiach Irenicusa również będzie czystym złodziejem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 22:52, misioo napisał:

Powtórzę pytanie z innego tematu. Gram w BGT i ciekawi mnie czy Imoen w drugiej części
pojawi się rozwinięta w taki sposób w jaki uczyniłem to w jedynce? Przykładowo jeśli
rozwinę u niej jedynie klasę złodzieja to czy w podziemiach Irenicusa również będzie
czystym złodziejem?


Tak, będzie miała ten sam poziom, umiejętności i chyba statystyki, jakie miała w BG1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś gdzie można kupić Baldur''s Gate Enhanced Edition i czy będzie dostępna na steam :O?
Czym - poza grafiką, dodatkowymi itemami lub bohaterami - różni się od staruszka BG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2012 o 21:18, In_The_End napisał:

Czym - poza grafiką, dodatkowymi itemami lub bohaterami - różni się od staruszka BG?


Interfejsem podobnym do tego z dwójki i ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2012 o 22:54, NeroNarmeril napisał:

Tak, będzie miała ten sam poziom, umiejętności i chyba statystyki, jakie miała w BG1.

Hm... Ale to się fabularnie kupy nie trzyma :D Jeśli jest czystym złodziejem, to nie rzuca zaklęć => nie wplątuje się w pojedynek magiczny z Irkiem => nie zostaje aresztowana przez zakapturzonych => nie trzeba jej ratować. No chyba że w BGT coś jest pod tym względem zmienione (nie wiem, nie grałem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 00:16, Mumin napisał:


Hm... Ale to się fabularnie kupy nie trzyma :D Jeśli jest czystym złodziejem, to nie
rzuca zaklęć => nie wplątuje się w pojedynek magiczny z Irkiem => nie zostaje aresztowana
przez zakapturzonych => nie trzeba jej ratować. No chyba że w BGT coś jest pod tym
względem zmienione (nie wiem, nie grałem)?


Jest taki mod, który daje jej klasę czarującego łotrzyka (normalny złodziej, z tym że ma czary jako specjalne umiejętności). Bodajże BGTNeJ2 się nazywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 07:33, Rzygthul napisał:

Jak dla mnie bez sensu robić z Imoen czystego złodzieja biorąc pod uwagę jej inteligencję
:P


No tak, tylko ze złodziejami w BG2 jest kicha, jeśli sam nie grasz złodziejem. Jest tylko jeden awansujący (a powiedzmy sobie szczerze, że jego charakter nie każdemu odpowiada), jednego się pozbywamy w połowie gry, a reszta to dwuklasowcy z zablokowaną klasą złodzieja. W BG1 to nawet nie pamiętam, kto tam ma klasę złodzieja, bo wszędzie łaziłem z Imoen, a ona tam nie ma konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 10:36, NeroNarmeril napisał:

a ona tam nie ma konkurencji.


No cóż, Coran jest moar op, ale Imoen to Imoen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 17:38, Noirr napisał:

No cóż, Coran jest moar op, ale Imoen to Imoen.


Corana przyłącza się późno, Imoen ma tę zaletę, że masz ją od początku i nie odstaje levelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 10:36, NeroNarmeril napisał:

W BG1 to nawet nie pamiętam, kto tam ma klasę złodzieja, bo wszędzie łaziłem z Imoen,
a ona tam nie ma konkurencji.

Imoen - przedstawiać nie trzeba
Safana - druga, najlepsza złodziejka zaraz po Imoen; bardzo ciekawy charakter.
Alora - taki sobie złodziej, dopiero w V akcie.
Skie - taka sobie, dopiero w V akcie.

A z wieloklasowców to:
Coran - Zlodziej/Wojownik, bardzo dorby, drugi najlepszy łucznik w grze.
Montaron - Złodziej/Wojownik, cholernie dobry w zwarciu.
Tiax - Złodziej/Kapłan, świrus, dopiero w V akcie.

Tak swoją drogą ciekawa zależność. Tylko kobiety są "czystymi" Złodziejami, natomiast faceci są tylko dwuklasowcami Złodzieja/coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2012 o 18:19, NeroNarmeril napisał:

Corana przyłącza się późno, Imoen ma tę zaletę, że masz ją od początku i nie odstaje
levelem.


Nie widzę przeszkód, żeby dojść do niego najszybciej jak się da, a potem wykonywać zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem z instalacją gry Baldur''s Gate. Po zainstalowaniu gry na Windows 8 64 bit-owy wyskakuje nastepujaca inf

Beam Dog Player

You have signed out of the Beam Dog Player. Pleas sign in and try again.

po wcisnieciu ok

Application corrupt.

Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała ta edycja rozszerzona to jedna wielka kicha, brak polskiego tłumaczenia (amatorskie zawiera całą masę błędów), bugi których wcześniej nie było i bardzo mało dodatków. Nad czym oni pracowali przez tyle czasu!? Chyba zainstaluje po raz kolejny BG Trilogy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2012 o 12:07, Shelazar napisał:

Cała ta edycja rozszerzona to jedna wielka kicha, brak polskiego tłumaczenia (amatorskie
zawiera całą masę błędów), bugi których wcześniej nie było i bardzo mało dodatków. Nad
czym oni pracowali przez tyle czasu!? Chyba zainstaluje po raz kolejny BG Trilogy.


Ja cie przepraszam, ale Polskie tłumaczenie jest, nie ma tylko dubbingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam się Wam podoba Baldurs Gate Enhanced Edition? Osobiście wolę IWD od BG, a o BG EE słyszałem raczej opinie niezbyt pozytywne. Warto zagrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2012 o 20:41, popcorn napisał:

Jak tam się Wam podoba Baldurs Gate Enhanced Edition? Osobiście wolę IWD od BG, a o BG
EE słyszałem raczej opinie niezbyt pozytywne. Warto zagrać?


To nadal jest BG, wiec zagrać warto. A opinie nie są pozytywne dlatego, że produkt zdecydowanie nie jest wart ceny jaką za niego krzyczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z artykułu w najnowszym CDA wynika, że w BG:EE dostępny jest od początku również polski dubbing, a nie tylko napisy. Czy ktoś może to potwierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować