Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Witam wszystkich.
W Baldura grałem od dawna nie mniej miałem długą przerwę. Teraz chciałbym wrócić do niego. Niestety "wypadłem z obiegu". Dlatego proszę drobną pomoc.

Chciałem zainstalować na razie BG1, na tablecie. Znalazłem opis instalacji przez GemRB.
Pytanie czy mogę oprócz podstawowego BG1 i OzWM zainstalować inne dostępne mody (np. http://baldur.cob-bg.pl/bg1-mody?pg=3).
Czy GemRB sobie poradzi na tablecie, czy przeznaczony jest tylko do oficjalnych wersji?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Orientujecie się może czy jest już oficjalny polski dubbing do EE? Zamierzałem kupić grę wtedy kiedy wyjdzie, żeby wraz z kolegą pograć multi. Czy ta gra posiada jakiś patcher? I gdzie polecacie ja kupić żeby mieć wersje na bierząco? Steam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2013 o 13:32, Grodhar napisał:

Witam. Orientujecie się może czy jest już oficjalny polski dubbing do EE? Zamierzałem
kupić grę wtedy kiedy wyjdzie, żeby wraz z kolegą pograć multi. Czy ta gra posiada jakiś
patcher? I gdzie polecacie ja kupić żeby mieć wersje na bierząco? Steam?

EE różni sie detalami, szkoda kupować skoro to ''lepiej pomalowany, odgrzewany kotlecik''... już lepiej zagrać w starego baldurka jaki może i graficznie nie powala ale klimat w nim nie wiem dla czego o wiele lepiej sie czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary ma olbrzymi interfejs który wszystko zasłania. Mam stare wydanie, jeszcze w box''ie, bez dodatku itp. Przymierzam się do kupna Baldur''a i może IceWind Dale pierwszą część z dodatkami o ile gdzieś dostanę. Brakują mi te dwa tytuły na półce obok reszty sagi Forgotten Realms. Może dorwę jakieś fizyczne wydania, chociaż gry przestałem kupować dawno temu, jakoś wielkim fanem nie jestem, ale mam słabość do tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 04:04, Grodhar napisał:

Stary ma olbrzymi interfejs który wszystko zasłania. Mam stare wydanie, jeszcze w box''ie,
bez dodatku itp. Przymierzam się do kupna Baldur''a i może IceWind Dale pierwszą część
z dodatkami o ile gdzieś dostanę. Brakują mi te dwa tytuły na półce obok reszty sagi
Forgotten Realms. Może dorwę jakieś fizyczne wydania, chociaż gry przestałem kupować
dawno temu, jakoś wielkim fanem nie jestem, ale mam słabość do tej serii.


Mimo ze czesciowo sie zgadzam z przedmowca to jednak sam wolalem kupic wersje EE i miec odrazu rozdzielczosc jak nalezy i nie bawic sie w kilkugodzinne modowanie "starego" BG ktore moglo sie nie skonczyc pomyslnie:)
Oficjalnego spolszczenia chyba dalej nie ma ale mozesz to samo osiagnac robiac to co jest napisane pod tym linkiem:
http://forum.baldursgate.com/discussion/7359/co-zrobic-by-miec-dubbing-w-bgee
Swego czasu uzywalem tego poradnika do spolszczenia BGEE u znajomego i dzialalo, raczej od tamtego czasu sie nic nie zmienilo.
Jesli masz wersje steam to nie zapomnij o wylaczeniu automatycznej aktualizacji chyba ze chcesz pewnego razu miec nie mila niespodzianke w postaci angielskiej wersji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2013 o 04:04, Grodhar napisał:

Stary ma olbrzymi interfejs który wszystko zasłania. Mam stare wydanie, jeszcze w box''ie,
bez dodatku itp. Przymierzam się do kupna Baldur''a i może IceWind Dale pierwszą część
z dodatkami o ile gdzieś dostanę. Brakują mi te dwa tytuły na półce obok reszty sagi
Forgotten Realms. Może dorwę jakieś fizyczne wydania, chociaż gry przestałem kupować
dawno temu, jakoś wielkim fanem nie jestem, ale mam słabość do tej serii.

Dlatego zawsze doinstalowuję do obu części BGTrilogy i cieszę się płynnym przejściem od Candleceep po "Ciocię (A)melisanę" w rozdzielczości z BG2. Ponadto widescreen nie jest zły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dłuższy czas temu grałem sobie w BG i zaszedłem całkiem daleko. Byłem już po ponownej wizycie w Candlekeep i zabierałem się do spenetrowania wieży Durlaga ale jakoś tak odechciało mi się gry. :P Postanowiłem wrócić do tego tytułu ale instalując BG Trilogy. Mam więc do was takie pytanie, byłby ktoś w stanie poratować sejwem działającym z BGT z końcowego etapu gry. Jeśli chodzi o postać to najlepiej człowiek wojownik ale jak będzie jakiś mag czy kapłan to też chętnie przyjmę (zawsze to jakieś urozmaicenie ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę wysłać z końcówki, ale z ''normalnego'' BG, czy będzie działać z BGT nie mam pojęcia.

Co do sejwa to (jeśli dobrze pamiętam) przeszedłem w nim jakieś 90% gry, została mi właśnie WD i końcówka głównego wątku. A tak reszta piksel po pikselu przeszukane. Jak chcesz to odpisz to gdzieś zrzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie zdążyłem zedytować... W drużynie jeszcze jest Branwen, Coran, Kivan, Quale i Imoen. Ta ostatnia dwuklasowana na maga i z oporowo rozwiniętym rozbrajaniem pułapek, a otwieraniem zamków zajmuje się Coran. Moja taktyka - ściągam głównej postaci zbroje, zarzucam wszelkie możliwe czary ochronne, zakładam zbroje, ruszam do ataku a cała reszta pruje z dystansu. Jeśli jest cięższa walka to dodatkowo Imoen i Quale ładują salwy magicznych pocisków i innych czarów. Radzę się dobrze zapoznać z ekipą gdyż teraz czekają już same ciężkie walki (choć to oczywiście zależy od poziomu trudności, ale polecam najwyższy, w końcu z tak doborową drużyną aż się prosi :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zainstalować BG, BGII i zrobić z tego BGT, ale mnie przerosło ;)
Mam takie pytanie - czy jest gdzieś lista modów kompatybilnych z BG:EE? Najbardziej mi zależy na tych dużych, dających nowe przygody, jak NToSC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się ustawić ten... interfejs żeby wyglądał tak jak przy Widescreenie (wielkość)? Oczy mnie bolą od tego obrazu, jest za blisko a nie można go odpowiednio oddalić. To ma być 1920x1080? Arrr po oczach go Boo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2013 o 15:07, Isildur napisał:

Jak to jest ze spolszczeniem do Baldur''s Gate EE?


Jedynka na steamie ma polskie napisy oraz angielskie audio. Wiem, że nieoficjalnie da się zainstalować polski dubbing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie są. Najlepiej spytaj się o to bezpośrednio samego Aurelinusa (tu albo na jego GS-ie), on powinien się w tym najlepiej orientować i przy okazji będzie też pewnie wiedział czy istnieją jakieś plany dostosowania tego moda do EE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować