Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2007 o 21:15, Skwaru84 napisał:

Właśnie dziś go zdobyłem. Na północy w wiosce bandytów. Był bodajże w jednym z kuferków obok
chatek lub w samej chatce. Obóz odkrywa się w 3 rozdziale


gullkyin w drugim wiec bedziesz miec szybciej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 21:37, Noirr napisał:

> Właśnie dziś go zdobyłem. Na północy w wiosce bandytów. Był bodajże w jednym z kuferków
obok
> chatek lub w samej chatce. Obóz odkrywa się w 3 rozdziale

gullkyin w drugim wiec bedziesz miec szybciej:D


No tak, ale pierw i tak trzeba mieć 3 poziom czarów a jego się osiąga na 4-5 poziomie maga bodajże więc ten 3 rozdział się wtedy ma raczej zrobiony ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 21:41, Skwaru84 napisał:

No tak, ale pierw i tak trzeba mieć 3 poziom czarów a jego się osiąga na 4-5 poziomie maga
bodajże więc ten 3 rozdział się wtedy ma raczej zrobiony ;P


no niezbyt:D ja juz moge uzywac kul a jestem jeszcze w drugim rozdziale i dopeiro zmierzam do obozu... wystarczy dobrze pozwiedzac lokacje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie, ja np lubię sobie zwiedzać okolicę z przyległościami, i do obozu idę zwykle jak już żywcem nie ma gdzie się powłóczyć (zwłaszcza że za skalpy bandytów nieźle "oficerka" w bergfoście płaci, a kasą na początku krucho jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 22:00, sig. napisał:

niekoniecznie, ja np lubię sobie zwiedzać okolicę z przyległościami, i do obozu idę zwykle
jak już żywcem nie ma gdzie się powłóczyć (zwłaszcza że za skalpy bandytów nieźle "oficerka"
w bergfoście płaci, a kasą na początku krucho jest).


No ale my tu mówimy o zdobywaniu zwoju kuli ognia :E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 20:49, Karharot napisał:

Udaj się do wioski Gullykin (na północ od mostu Firewine na wschód od Ulcaster) przyjmij od
jednego z niziołków zadanie oczyszczenia ruin, następnie udaj się do chatki w zachodniej części
wioski, zejdź na niższe piętro tam zaczepi Cię nieprzyjazny niziołek który każe Ci się wynosić,
w rozmowie wybierz kwestię "czy tu nie śmierdzi koboldem?" po czym zabij gospodarza, w chatce
jest ukryte przejście do podziemi znajdź je i otwórz po czym zapisz grę. Kiedy wejdziesz do
podziemi znajdziesz się w małym pomieszczeniu z ogrzym magiem którego dość łatwo ubijesz. Teraz
najtrudniejsza część - tuż na zachód (jest tak blisko że "widzi" częś pomieszczenia w którym
jesteś) stoi mag, jest on dość ciężkim przeciwnikiem gdyż w zakamarkach korytarza kryje się
też kilka ogrillionów, skoncentruj się najpierw na pokonaniu czarodzieja (przyda się zaklęcie
"ujawnienie niewidzialnego" spróbuj go też unieruchomi np czarem "pajęczyna") przy jego zwłokach
znajdziesz między innymi zwoje "kuli ognia" i "zabójczej chmury" (jeden z najpotężniejszych
czarów w BG1).



Hihi, dzięki już zdobyłem, miałem nadzieje, że można gdzieś kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mon Dieu

Widzę, że niezła dyskusja rozgorzała na niewinny temat kuli ognia, btw nie ma jak duzzzza grupa słabych potworków i rzucony w sam jej środek fireball (ach zapach pieczonego kobolda o poranku ;-) )

Co do zwiedzania - ja również wszystko zwiedzam przed pójściem do obozu bandytów,
dzięki temu - osiągam stosunkowo wcześnie wysoki poziom, no i mogę zająć się już głównym wątkiem fabularnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem odkurzyć CD z baldurem i ku memu niezadowoleniu okazało się że mój nowy sprzęt ma lekkie problemy:) Chodzi o grafikę. Mam nvidia 8600m gs , directx 9.0 i najnowsze sterowniki. Niestety pojawiają się anomalie typu migające/nakładające/znikające elementy graficzne. Próbowałem kombinować z opcjami lustrznaego kopiowania itd i jedyne co udało mi się uzyskać to zniwelowanie problemów graficznych kosztem szybkości gry. Włączyłem wszystkie 3 opcje które radzą dać w razie problemów (wspomniane lustrzane kopiownaie) i do tego dałem głębie kolorów 16 bit. Odziwo grafika ok ale gra tnie że aż żal patrzeć. Po włączeniu znowu 32 bity szybkośc wraca ale niestety razem z problemami graficznymi. Any ideas?? :)

P.S. Tryb zgodności też próbowałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 17:58, Albatross napisał:

> ale jak mówie mi w 5 rozdziale się zacięło na mapie LAS ZAGUBIONYCH DUSZ z jednego z modów
i nie moge stamtąd wyleźć
W takich wypadkach najlepiej jest używać kodów do przenoszenia się z powrotem do poprzednich
lokacji.
Kody Area w BGT (i Tutu) są zmienione w porównaniu do oryginalnej gry BG1, ale pod tym linkiem
znajdziesz dokładną rozpiskę każdej lokacji. Niestety mapa nie dotyczy lokacji z modów.

http://forums.gibberlings3.net/index.php?showtopic=8812


mam pytanie jak wpisać te kody żeby się przenieść do innej lokacji ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 09:41, Finrod-mw napisał:

Witam. Postanowiłem odkurzyć CD z baldurem i ku memu niezadowoleniu okazało się że mój nowy
sprzęt ma lekkie problemy:) Chodzi o grafikę. Mam nvidia 8600m gs , directx 9.0 i najnowsze
sterowniki. Niestety pojawiają się anomalie typu migające/nakładające/znikające elementy graficzne.
Próbowałem kombinować z opcjami lustrznaego kopiowania itd i jedyne co udało mi się uzyskać
to zniwelowanie problemów graficznych kosztem szybkości gry. Włączyłem wszystkie 3 opcje które
radzą dać w razie problemów (wspomniane lustrzane kopiownaie) i do tego dałem głębie kolorów
16 bit. Odziwo grafika ok ale gra tnie że aż żal patrzeć. Po włączeniu znowu 32 bity szybkośc
wraca ale niestety razem z problemami graficznymi. Any ideas?? :)

P.S. Tryb zgodności też próbowałem :)


Miałem kiedyś podobne problemy z BG2
Zainstalowałem starsze sterowniki do karty graficznej
Pomogło
Tyle że ja mam o wiele słabszy i starszy sprzęt...
;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no właśnie w tym problem że do 8600 ciężko "stare" stery znaleźć :/. Człowiek sobie kupi sprzęt i tu nawet w starego dobrego BG nie można pograć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 10:18, BLOODSUCKER-PL napisał:

> > ale jak mówie mi w 5 rozdziale się zacięło na mapie LAS ZAGUBIONYCH DUSZ z jednego
z modów
> i nie moge stamtąd wyleźć
> W takich wypadkach najlepiej jest używać kodów do przenoszenia się z powrotem do poprzednich

> lokacji.
> Kody Area w BGT (i Tutu) są zmienione w porównaniu do oryginalnej gry BG1, ale pod tym
linkiem
> znajdziesz dokładną rozpiskę każdej lokacji. Niestety mapa nie dotyczy lokacji z modów.

>
> http://forums.gibberlings3.net/index.php?showtopic=8812

mam pytanie jak wpisać te kody żeby się przenieść do innej lokacji ??

W katalogu gdzie masz zainstalowaną grę znajdź plik Baldur.ini i dodaj do niego linie:

W [Game Options] dodaj Cheats=1

Po zapisaniu pliku uruchom grę i wciśnij CTRL+TAB aby przywołać konsolę. Następnie wpisz kod, naciśnij Enter a następnie zamknij konsolę naciskając CTRL+TAB.
i wpisujesz w konsoli ktora pojawia się na dole ekranu
CLUAConsole:MoveToArea("numer lokacji") - koniecznie w cudzysłowie

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 10:39, Finrod-mw napisał:

Hehe, no właśnie w tym problem że do 8600 ciężko "stare" stery znaleźć :/. Człowiek sobie kupi
sprzęt i tu nawet w starego dobrego BG nie można pograć....


No wiesz, ja góru od troubleshootingu tez nie jestem, poczekaj na odpowiedzi innych, sprobuj starszy DX zainstalować, bądź zadaj pytanie w pomocy technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, poczekam może ktoś wie jak temu zaradzić. Tylko obawiam się, że problem może być nie do przejścia :/ Pamiętam że jak wyszedł XP to też były problemy z przejściem ze starego dobrego 98, ale wyszedł patch i sprawa się rozwiązała. Tylko tutaj patchować nie ma co, poszperam jeszcze i pokombinuje z jakimiś sterownikami i DX :). Zresztą i tak czasu dużo na granie to ja nie mam, ale jakoś mnie wzięło żeby odgrzebać BG. Chyba że wezmę laptopa do roboty i sie gdzieś zaszyję w jakimś kącie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 10:54, Finrod-mw napisał:

Spoko, poczekam może ktoś wie jak temu zaradzić. Tylko obawiam się, że problem może być nie
do przejścia :/ Pamiętam że jak wyszedł XP to też były problemy z przejściem ze starego dobrego
98, ale wyszedł patch i sprawa się rozwiązała. Tylko tutaj patchować nie ma co, poszperam jeszcze
i pokombinuje z jakimiś sterownikami i DX :). Zresztą i tak czasu dużo na granie to ja nie
mam, ale jakoś mnie wzięło żeby odgrzebać BG. Chyba że wezmę laptopa do roboty i sie gdzieś
zaszyję w jakimś kącie :P


hehehe
Jest to jakiś pomysł.
Ja wyjątkowo mam troche czasu - siedze w domu i choruje ;-)
Patche faktycznie nie mają sensu bo dawno nic nie wychodziło, pod XP BG1 mi śmiga doskonale, więc na pewno to nie wina systemu. A laptop dobra rzecz, tyle że w pracy BG może być zgubne, bo jak już wciągnie, to jak chodzenie po bagnach. =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 10:54, Finrod-mw napisał:

(...) poszperam jeszcze
i pokombinuje z jakimiś sterownikami i DX :). (...)


Co do DX''a to ja mam wersję 9.0c i wszystko na Infinity Engine, w tym BG1 i BG2, śmiga aż miło :) Tylko że moja karta grafiki to GeForce 7300GT, a sterowniki z dołączonej do karty płytki. Tak więc DX''a bym nie ruszał - pokombinuj raczej ze starszymi wersjami sterowników do grafy. Może spróbuj też zainstalować wersję przeznaczoną do jakiegoś innego, wcześniejszego modelu GeForce''a? Z tym że z drugiej strony nie mam pewności czy nie namieszałoby Ci to w systemie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 10:40, Witcher21 napisał:

> > > ale jak mówie mi w 5 rozdziale się zacięło na mapie LAS ZAGUBIONYCH DUSZ z jednego

> z modów
> > i nie moge stamtąd wyleźć
> > W takich wypadkach najlepiej jest używać kodów do przenoszenia się z powrotem do
poprzednich
>
> > lokacji.
> > Kody Area w BGT (i Tutu) są zmienione w porównaniu do oryginalnej gry BG1, ale pod
tym
> linkiem
> > znajdziesz dokładną rozpiskę każdej lokacji. Niestety mapa nie dotyczy lokacji z
modów.
>
> >
> > http://forums.gibberlings3.net/index.php?showtopic=8812
>
> mam pytanie jak wpisać te kody żeby się przenieść do innej lokacji ??
>
W katalogu gdzie masz zainstalowaną grę znajdź plik Baldur.ini i dodaj do niego linie:

W [Game Options] dodaj Cheats=1

Po zapisaniu pliku uruchom grę i wciśnij CTRL+TAB aby przywołać konsolę. Następnie wpisz kod,
naciśnij Enter a następnie zamknij konsolę naciskając CTRL+TAB.
i wpisujesz w konsoli ktora pojawia się na dole ekranu
CLUAConsole:MoveToArea("numer lokacji") - koniecznie w cudzysłowie

=)

Kurcze nie moge włączyć konsoli po wciśnięciu CTRL+TAB - nic się nie dzieje
jak włączyć konsole ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 22:11, BLOODSUCKER-PL napisał:

Kurcze nie moge włączyć konsoli po wciśnięciu CTRL+TAB - nic się nie dzieje
jak włączyć konsole ????


napewno wpisales w baldur.ini pod linia game options komende cheats=1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 22:11, BLOODSUCKER-PL napisał:

Kurcze nie moge włączyć konsoli po wciśnięciu CTRL+TAB - nic się nie dzieje jak włączyć konsole ????

W BG2 (bo rozumiem grasz BGT, a nie BG1?) trzeba wpisać Debug Mode=1 zamiast Cheats=1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 22:23, Albatross napisał:

W BG2 (bo rozumiem grasz BGT, a nie BG1?) trzeba wpisać Debug Mode=1 zamiast Cheats=1.


dokladniej to pod linia nie game options a juz program options:D i juz nie ctrl+tab tylko ctrl+space:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować